Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Jaz imam Garmina tako nameščenega, kot prikazuje prva slika.

Najbolje in najlepše bi bilo seveda, če bi ga imel tako kot je na drugi sliki, ampak se bojim, da bi se nosilec odlepil in bi lepo vse zletelo po tleh.

Pri drugi sliki je tudi pogled na samo napravo boljši - bolj direkten in sonce ne sije neposredno na ekran, pri prvi sliki je pa naprava postavljena bolj vodoravno in iz vseh strani na njo sije sonce.

Tako da ne vem, kako zadevo izboljšat - razen, da se vozim samo ponoči (hec).

 

Pic1

20764189.jpg

 

Pic2

20764190.jpg

 

V Merkurju kupiš ročaj za predal v obliki kroglice. Kroglica ima že navoj, narediš še en nosilec in vse skupaj zašraufaš, pa imaš mir. Meni drži po off roadu brez problemov (2x Tunizija)... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko nekdo na hitro napiše kako spravit karte z GPS-a v Mapsource? Na 60CSX sem si naložil Adria TOPO s partisa, zdaj bi jo pa rad dal v map source da si lahko narišem kakšno traso. 

 

Hvala in lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Merkurju kupiš ročaj za predal v obliki kroglice. Kroglica ima že navoj, narediš še en nosilec in vse skupaj zašraufaš, pa imaš mir. Meni drži po off roadu brez problemov (2x Tunizija)... ;)

 

Nisem te najbolje razumel!

Kroglico misliš, da bi zašraufal na sprednjo šipco ali kako?

Imam original kroglico od Garmina, katera ima navoj .... ampak četudi bi želel zadevo vrtat v šipco, položaj Garmin naprave ne bi bil kot bi moral biti. Bil bi preveč raven v te zaslone pa moraš predvsem gledat naravnost v kolikor želiš kaj videt.

 

Če imaš plac na balanci pa pride prav tale zadeva:

http://www4.picturepush.com/photo/a/12915612/640/12915612.jpg

 

Če jo potrebuješ jo ima stric ebay. Če pa potrebuješ hitreje pa jaz na ZS.

 

Košta pa nč kej dosti.

 

Če malo pogledaš moje slike zgoraj, lahko ugotoviš, da pri meni se ne more zadeva zmontirat na belanco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko nekdo na hitro napiše kako spravit karte z GPS-a v Mapsource? Na 60CSX sem si naložil Adria TOPO s partisa, zdaj bi jo pa rad dal v map source da si lahko narišem kakšno traso. 

 

Hvala in lp!

http://www.alter.si/tabla/postlist.php/Cat/0/Board/garmin

 

Iz GPS-a karte v mapsource gre težko lahko pa karte z mapsourcom pobereš iz neta.

http://garmin.g-server.com/AdriaTOPO_v241.exe

Za kej več pa na ZS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem te najbolje razumel!

Kroglico misliš, da bi zašraufal na sprednjo šipco ali kako?

Imam original kroglico od Garmina, katera ima navoj .... ampak četudi bi želel zadevo vrtat v šipco, položaj Garmin naprave ne bi bil kot bi moral biti. Bil bi preveč raven v te zaslone pa moraš predvsem gledat naravnost v kolikor želiš kaj videt.

 

 

Če malo pogledaš moje slike zgoraj, lahko ugotoviš, da pri meni se ne more zadeva zmontirat na belanco.

Sem še enkrat pogledal in ugotovil da SE da. Res pa je, da ni na sredini placa ampak pri ročajih :grim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče kdo rešitev za EcoRoute na Garminu (nuvi 1200)?

Nekaj sicer sproti izračunava, samo ne čisto pravilno, graf je pa stalno prazen in vsi rezultati 0.

Sem probal že reset, upgrade, nova mapa, nekej brkljal po sqlu pa še vedno isto  :wallbash:

:surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem te najbolje razumel!

Kroglico misliš, da bi zašraufal na sprednjo šipco ali kako?

Imam original kroglico od Garmina, katera ima navoj .... ampak četudi bi želel zadevo vrtat v šipco, položaj Garmin naprave ne bi bil kot bi moral biti. Bil bi preveč raven v te zaslone pa moraš predvsem gledat naravnost v kolikor želiš kaj videt.

 

 

 

En nosilec, kos pleha-plastike... prišraufaš kamor ti paše (npr. nosilec števcev) in v njega prišraufaš še kroglico. Kot si naštimaš po izbiri in obliki nosilca. Cena kroglice je cca 1 EUR. Ob priliki poslikam nosilec za lažjo predstavo. Z GPS-om pa zgleda takole:post-2898-0-72711800-1368396779_thumb.jpg

 

Še ena malo slabša fotka...post-2898-0-74817600-1368396858_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm hm . . . . . . 

Če koga zanima  . . . .   :whistle:

Imam za prodati garmina 765-ko  . . . . . ali pa menjam za manjšega garmina 2250

Ohranjen, brez praske in brezhiben . . . . . kot nov!

več na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravjeni,

Če koga zanima imam za prodat garmin zumo 350 s doživljensko nadgradnjo. Nov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravjeni,

Če koga zanima imam za prodat garmin zumo 350 s doživljensko nadgradnjo. Nov.

Mene zanima :) Kaksna je pa cena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zumo 550 kako narediš hard reset!

 

Kupiš google :)

 

http://garminzumo.wikispaces.com/Tricks

 

 

 

Reset the unit

  • Soft reset: If your unit "freezes" you can restart it by turning it on while pressing the [ + ] button (top left hard button. This wil force it to restart. No data is lost
  • Take the battery out: For some issues it is necessary to take out the battery for at least 10 minutes. This is often the cure for the "dead Zumo syndrome" ( see bugs page )
  • Hard reset (total user data delete)
    • Before you start:
      • Connect the unit with your computer over the USB connector.
      • Do not press "cancel" when it makes the gpx file
      • If you have an archive with tracks ( /Garmin/GPX/Archive/ ....gpx) copy all of your archives to your computer by hand.
    • To perform the reset:
      • Turn off the unit
      • Keep your finger firmly pressed on the bottom right corner of the touch screen
      • While keeping it pressed, turn the unit back on
      • After a little while (30 sec?) you get a question on the screen "do you want to erase all user data" > Select "Yes"
      • All data like routes and waypoints, plus your personal settings are now reset.
      • After startup you can re-import all routes and favourites again, and/or place the archive files back

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo. 

Namontiran imam Garmin Zumo 350lm. 

 

Zdaj pa prosim mi naj en pove: 

1.) kako naložiti pozicije fiksnih radarjev (je to že mogoče?)

2.) kateri program je pravi za apple, s katerim urejaš pot itd. in potem to preneseš na Garmina

3.) pa še za kak nasvet se priporočam, kako izkoristit to igračko. 

 

hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. 

http://snecer-poi.blogspot.com/2010/01/slovenija-poi-2010.html

 

snameš in samo datoteko .gpi prekopiraš v mapo \poi\ na zumu

 

2.

Za Appla je samo program Basecamp

http://www8.garmin.com/osx/

 

Poiščeš, inštaliraš, priklopiš zuma, da prebere zemljevide, še bolje je če jih inštaliraš na računalnik in se ubadaš, predvsem z applom...

 

3.

Za začetek par osnovnih vedenj o napravi.

http://popotnik-gps.blogspot.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snečer

 

Kako je zdaj z temi POI točkami!?

 

.gpi, a ni to v .gpx in .csv, katere se prenesejo z POI Loaderjem v napravo ali ima samo Zumo tak simpl sistem dodajanja POI točk?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi imajo tako.

 

Ali skopiraš že narejeno .gpi datoteko ali jo narediš sam iz gpx točk s poiloaderjem.

 

Ampak nekdo mora narediti prej .gpi, da ga lahko skopiraš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak nekdo mora narediti prej .gpi, da ga lahko skopiraš :)

 

Točno ja, imaš prav. Ko z POIloaderjem naredim datoteko ima dejansko končnico .gpi .

 

Veš kaj me zanima?

 

Zakaj je kategorizacija cest na CN EU 2013 boljša kot na AR 4.10?

Gledal sem eno cesto, ki je na ARju črtkana, na CNEU pa je lepo vrisana kot cesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater sta me prestrašla....

A ne more en gadget bit user friendly...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno ja, imaš prav. Ko z POIloaderjem naredim datoteko ima dejansko končnico .gpi .

 

Veš kaj me zanima?

 

Zakaj je kategorizacija cest na CN EU 2013 boljša kot na AR 4.10?

Gledal sem eno cesto, ki je na ARju črtkana, na CNEU pa je lepo vrisana kot cesta.

 

Ker je AR 4.10 med drugi star zemljevid skoraj dve leti, CN pa se posodablja na 1/4 letje in ja AR praktično že presegel. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je AR 4.10 med drugi star zemljevid skoraj dve leti, CN pa se posodablja na 1/4 letje in ja AR praktično že presegel. :)

 

Zdaj če te prav razumem, potem je nesmiselno na napravo nalagat posebej AR in posebej CNEU brez Yuge?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!