Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

 

 

Sicer pa je zemljevid 2014.10 na voljo že od 07.06. :)

 

Očitno sem več kot pozen:)  

 

Snečer, tole grafiko sem že videl  :whistle: ...specifikacije, kje bi bile pa te?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako v Garmin Zumo 350 prenest načrtovane poti, ki so narejene V MapSource?

 

Uspelo mi je preko tega BaseCamp programa. Zadeva je dokaj enostavna.

Se pa sprašujem, zakaj so šli spreminjat obstoječo nalaganje planiranih rut.

 

Namen sem imel kupit Oregon 200, pa sem se na licu mesta odločil in doplačal 120€ in vzel raje Zumota.

Naprava ni napačna, treba se bo navadit na nov uporabniški vmesnik in to je to.

 

Edino kar me zanima je, kako si uvozim priljubljene?

Na prejšnji napravi sem imel kar nekaj med priljubljenimi in ne bi rad, ročno vpisoval zadev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni nimamo vklopljenega obveščanja, zato imaš monolog (razen če bi citiral, pol vidim).

 

V zumotu moraš v skritem meniju vklopiti Mass storage in zadeva bo potem delovala v Mapsourcu kot si navajen :) 

 

http://popotnik-gps.blogspot.com/

točka 2 naprej kako vklopiš Mass storage.

 

Zumo350 sicer ni uradno kompatibilen z Mapsource (samo Basecamp), a ko vklopiš to funkcijo je spet vse po starem.

 

Basecamp je namreč počasen, novi sistem rut se v Zumotu nalaga celo večnost, zato je še vedno bolje delati v starem MS.

 

p.s.

Dobra alternativa je tudi novi Oregon 600, ki je že lepo sedel na krmilo :)

1451.jpg

1473.jpg

p7114527.jpg

p7114519.jpg

p7114520.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni nimamo vklopljenega obveščanja, zato imaš monolog (razen če bi citiral, pol vidim).

 

To ni letelo na tebe, ampak sem to kar tako napisal. Sem pa pričakoval, da bo kdo, ki ima Zumo 350 kaj koristnega napisal oz. pomagal.

Ponavadi je tako, da ko ljudje iščejo info so pripravljeni pisat, ko pa bi lahko komu pomagali, pa raje obdržijo za sebe.

 

Dobro napravico si "ubodel". Sem danes malo gledal te stvari, ampak sem se vseeno odločil za večji zaslon in za vse dodatke, ki so potrebni za montažo na motor.

 

Sem probal ta Mass Storage vklopit v Developer meniju in stvar deluje in res naprava dela BP tudi v MapSource-ju.

 

No, moram reči, da niti v BaseCamp programu ne nalaga tako dolgo poti, ampak lepo naloži .... no moje planirane poti imajo kvečjemu 40 vmesnih točk, zato tudi hitreje (10sek.) naloži omenjeno ruto preko BC v Zumota. Tako, da moram zadevo priklopit in sprobat, kako se odreže na cesti .... so pa najnovejše karte EU, tako da .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zdaj sem malo testiral zadevo, kako se obnese z MapSource in kako z BaseCamp programom.

 

Dejstvo je, da za tiste, ki načrtujejo večdnevne rute in imajo Zumota 350, potem ni MapSource ravno program za to, ampak temu namenjen BaseCamp.

 

Zakaj?

 

Pri prejšnjih napravah smo navajeni, da smo planirane rute v napravo prenesli s pomočjo SD kartice, ter izbrali "uvozi načrtovano pot iz datoteka". In tako smo si vsako ruto posebaj uvozili v Garmina s pomočjo kartice in potem ko smo želeli izbrat določeno pot, smo jo enostavno izbrali iz seznama v rubriki "načrtovane poti".

 

Pri ZUMO 350 pa je tako, da nima funkcije uvoza načrtovane poti iz datoteke, tako da načrtovanih poti ni mogoče uvažat preko kartice, četudi v skritem meniju izberemo MTP Setting.

Zato moramo poti v napravo shranit preko USB povezave in v programu MapSource kliknit ikono "pošlji v napravo" (v kolikor smo v skritem meniju izbrali kot je v linku, ki ga je prilepil Snečer).

Dokler uvažamo eno ruto je vse vredu, ko pa želimo uvozit dve ali več rut, pa nastane problem in sicer zato, ker se rute prekrivajo!

Če imamo dve ruti in sicer RUTA1 in RUTA2, ter jih v Zumo 350 prenesemo z kablom (z SD kartico ne gre), bomo na spisku imeli samo RUTO2, ker ta zadnja ruta prekopira prejšnjo.

 

BASECAMP program, pa omogoča, da v ZUMO 350 lahko skopiramo 10 različnih planiranih rut, naenkrat in vse imamo lepo na spisku, ko odpremo meni: Programi --> Načrtovana potovanja

Tako, da to je prednost BC programa.

 

Po mojih testiranjih sodeč .... program BC ne uvaža planiranih poti dolgo, je pa res, da malo dlje časa traja, preden se rute pokažejo v zgoraj omenjenem meniju. Tukaj pa res traja malo več časa, ampak OK, ponavadi imamo čas, ko si kaj planiramo.

 

Mogoče bo to koristna info za koga.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne prekrivajo se rute, ampak imaš za rute enako ime, nisi spremenil imena (autoname) in se ti zato "prekrivajo", ker sicer ni nobenih težav poslati tudi 10 rut preko Mapsourcea in imaš vse na seznamu lepo po vrsti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za mojstre.

 

Na napravo nuvi 2495 lmt prenesem ruto z BC.

Ruto nato najdem pod programi/načrt potovanja/ime rute.

Ko kliknem na ruto, mi lepo pokaže skupne km in čas potovanja, zemljevid celotne poti.

Ko klikne pojdi, mu moram izbrati naslednji cilj (točke, ki sem jih klikal v BC, ko sem načrtoval ruto).

Če kliknem prvo točko, me pelje do nje, od tam naprej pa moram zopet kliknit na naslednjo...

Je kakšna varjanta, da me kar pelje po vseh točkah kot so naklikane v ruti?

 

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne prekrivajo se rute, ampak imaš za rute enako ime, nisi spremenil imena (autoname) in se ti zato "prekrivajo", ker sicer ni nobenih težav poslati tudi 10 rut preko Mapsourcea in imaš vse na seznamu lepo po vrsti :)

 

 

U, jebemtiš! Točno!

Nisem se niti spomnil tega, da lahko kliknem Route Properties. Imaš pir v dobrem. :worship:

 

A, potem smo pa itak zmagali. Saj BaseCamp niti ni takšna težava, pač starega osla moraš spet na novo učit, kje, kaj, zakaj .... , ampak sem se do dveh zjutraj malo poglobil v sam program in niti ni tako napačen. Seveda pa vrsto let delam z MapSource, zato mi je ta vmesnik boljši, čeprav vidiš, ne vem še vsega.

 

V glavnem, zadeva je namontirana, popoldan prilimam kakšno sliko, jutri pa test. Kolk sem probal .... imam napravo skoraj pred nosom in to mi je všeč, da se lepo vidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer za MS.

screenshot1561.jpg

screenshot1562.jpg

screenshot1563.jpg

screenshot1564.jpg

 

34.png37.png40.png

na starem oregonu 300

 

Mapsource so nehali delat par let nazaj, vendar je meni ljubši, bolj simpl in predvsem hitrejši izris.

Je pa res, da nove naprave podpirajo tudi drugačne rute, kar je kompatibilno le z Basecampom.

 

Drugača pa ima Zumo350 znanec in nad njim ni navdušen, ker je hroščat in nagaja.

Zgleda bo še nekaj časa trajalo, da uredijo software kot vedno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Snečer, ti vedno lepo nadzorno razložiš stvar. Pohvalno!

 

Kaj se tiče znanca in njegovega Zumo-ta 350 .... kaj točno njemu nagaja, v čem je problem?

Mogoče mu težave dela "priučitev" na BaseCamp in zato ni zadovoljen z napravo, ne vem. Jaz jo bom jutri dejansko testiral.

Je pa zunaj nov softwer in sicer 2.70, ki je 44Mb večji od prejšnjega (ne govorim o posodobitvah kart).

 

Edina težava teh Zumo-tov je disconektanje USBja iz računalnika. Če se ne izklopi lepo po postopku se lahko ena datoteka v napravi zbriše in pride do težav, katere se pa elegantno rešijo seveda, če znaš.

Tako, da za neznanje uporabnika ni ravno naprava kriva in nedodelana (govorim na splošno, da ne bo pomote).

 

Jaz grem v kratkem na dve večdnevni turi in bom lahko takrat več povedal .... me pa res zanima, kaj jebe tega znanca, da vemo tudi ostali na kaj je treba biti pozoren.

 

BTW: če ne znaš speljat motorja in ti 20x ugasne, niso krivi proizvajalci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš po tudi po tujih forumih in sicer da zmrzuje med delovanjem ipd..

 

Sicer pa počakaj,da se tukaj še kakšen oglasi, ki ga je uporabljal oz. ga še :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji problem je bilo to frizanje naprave, kjer nisi mogel prav nič.

Kot je videti je z fw 2.60 in 2.70 to odpravljeno. Težavo je povzročal "fuel tracking".

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je zumo350 zmrzoval samo, kadar sem hotel nekaj čudnega z njim počet, ker je občutljiv na vse na kar ni pripravljen:) 

Pozabil sem točno kaj: dokler sem imel AR v napravi je nagajal, odkar je na kartici je ok. Pa enkrat sem pot uvozil iz nekih programov pa ga je motilo.

Po končanem updejtu moram računalnik resetirat, da prebere zumota preko usb. 

 

Take stvari. Kot praviš Breitner nekaj podobnega, ko ga spoznaš, dela BP.

 

Sedaj sem se na BC čisto navadil, postal mi je že enostaven, vidim Snecer, da imaš pa še mnogo koristnih napotkov :OK:

 

 

Gorazd: ne vem kako sestaviš ruto in ali je odvisno tudi kaj od naprave, ampak ko izberem prvo vmesno točko in do nje pridem avtomatsko nadaljuje naprej. V BC pa se da tudi označit, naj ne opozarja na vmesne točke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, ni mi dalo mira, moral sem na test, da vidim, kako se naprava obnaša na terenu.

 

Pred odhodom sem si naredil simpl ruto na zgornjo postajo vzpenjače na Pohorju (1042m).

Naložim ruto preko Garmin MS in jo poiščem v napravi. Pogledam ali se podatki dolžine ujemajo z MS in v napravi .... in, zadeva štima.

Izbrano ruto kliknem pojdi in na voljo mi da točke, ki jih je omenjal že Gorazd. Izbral  sem prvo (normalno) in naprava je pripravljena za navigacijo. Lepo vodi od točke do točke (sem se malo bal, da bom doživel to kot Gorazd, da mora sproti izbirat točke. Naprava me lepo zapelje na zgornjo postajo vzpenjače, brez zapletanj in brez kakšnih kiksov.

 

Preden se spustim z Pohorja izberem smer S.Bistrica. Naprava hitro izračuna pot in gremo. Med spustom - zelo dobro se tipka v rokavicah, naprava je odzivna in ni potrebno 2 ali večkrat klikat, ker že v prvo prime, kar kliknem. Napravo sem med navigiranjem hotel zmest in ji nenadoma določim cilj DOMOV. Brez problemov hitro izračuna in nadaljuje z navigiranjem. Sem pričakoval, da bo zablokirala, ker sem jo nenadoma zmotil med delom z drugim manevrom. Brez težav je izračunala pot in gremo.

 

Popoldansko sonce je dokaj močno in moram napisat, da vidljivost je zelo dobra, tudi ko odzadaj v ekran direktno sije sonce.

Edino, kar bi lahko bilo pri nastavitvah je, da uporabnik sam določi procentni pogled karte med navigacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je na Nuvi-ju 550 začel "luščit" ekran ( verjetno "premaz proti bleščanju" ) .

Je kakšna rešitev ali se moram pač navaditi?

Sama stvar niti ni tako zelo moteča kot "mi gre na živce" .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je na Nuvi-ju 550 začel "luščit" ekran ( verjetno "premaz proti bleščanju" ) .

Je kakšna rešitev ali se moram pač navaditi?

Sama stvar niti ni tako zelo moteča kot "mi gre na živce" .

lp

Franc

 

Franc, v kolikor je zadeva v garanciji, potem ni druge, da se obrneš na prodajalca, kjer si zadevo kupil.

Mislim, da luščenje premaza ni tvoja krivda .... zadeva je zato narejena, da je izpostavljena vremenskim vplivom, tako, da predlagam, da se obrneš na prodajalca v kolikor pa ni v garanciji, potem pa povprašaj na Garmin Slovenija, kako se da zadevo rešit.

 

Lahko, da je to slučajnost pri tvojem, lahko pa da se sčasoma prične dogajat vsem.

V kolikor jih boš kontaktiral, javi kako boš/si rešil zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi na drugih forumih zaenkrat še nihče ni odgovoril, bom vprašanje postavil tukaj, namreč za sina sem kupil tablico Samsung Galaxy Tab 2 7.0 in bi rad naložil navigacijo. Sam imam izkušnje samo z avtomobilsko navigacijo Garmin, zato pojma nimam kako zadeva funkcionira. na Google play si baje da instaliran program za navigacijo ( Kateri je najboljši ? ) in potem mi zmanjka znanja in idej. Ali so karte, oziroma zemljevidi že zraven pri programu? Trenutno sem iz Google Play-a potegnil Sygic: GPS navigation & maps, pa mi piše da je Trial 7 days. Torej, moje vprašanje je, ali obstaja kakšen brezplačen program s kartami? Kateri ? Če free robe ni, potem pa kateri je najboljši plačljivi za mojo tablico?

 

Hvala lepa  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem zadevo testiral dlje časa, in sicer sem se zapeljal malo po Avstriji in naredil malo več kot 180km.

Doma sem si ponovno naredil ruto, po kateri sem potem vozil in moram reči, da je zadeva delovala BREZ PROBLEMOV.

 

Pozitivno me je presenetilo nekaj funkcij, ki so se samodejno prikazovale, in sicer:

- ob vstopu v tunel samodejni preklop v nočni način karte / ob iztopu pa ponovni prikaz dnevne karte (zanimiva funkcija, predvsem uporabna v daljših tunelih)

 

- pred samim vstopom v mestno središče se ti na ekranu za cca. 30sek prikaže napis (zgoraj kjer kaže kraje) "iskanje parkirišč" in ko klikneš na napis, ti pokaže vsa parkirišča v tvoji okolici glede na položaj.

Če, se nisi odločil izbrat parkirišča, potem napis zgine in se na ekranu levo pojavi ikonica P, kjer lahko kdaj koli v mestu poiščeš parkirišče.

Ko zapustiš območje mesta, se tudi ikonica ugasne. Idealna funkcija, ko pridemo v nepoznano mestno jedro in iščemo parkirišča, parkirne hiše .... itd.

 

- izredno hiter izračun v kolikor se kje "zmotimo"

 

- najbolj pa sem se navdušil nad funkcijo Where I've Been, katera nam na naši celotni poti pokaže VSE POSTANKE. Naprava naredi točko, kjer smo se ustavili, pa magari samo na semaforju ali če smo komu dali prednost ... itd. Potem lahko na napravi zadevo analiziramo, saj nam zraven točne lokacije prikaže tudi uro postanka.

Zanima pa me, če kdo ve, kako bi lahko te podatke "potegnil" na računalnik. Tukaj ne mislim, kot track, ampak prav potek vožnje, kjer bi videl na karti te postanke. To je zelo priročno, če kje naredimo zelo dobro sliko, pa se ne moremo spomnit, se da zadevo pogledat, kje smo stali. Zaenkrat lahko zadevo pregledujem na napravi, bilo pa bi fajn, če bi jo lahko pogledal na PCju.

 

@Davorin: mogoče ti veš, če se da z BaseCampom ta fajl dol povlečt iz naprave ali se lahko pregleduje samo na napravi?? Morda ve kdo drug?

 

V glavnem .... naprava me je zaenkrat navdušla in deluje dobro. Dobra berljivost na močnem soncu, dodatki - bombončki, ki navdušujejo.

 

Slika ikone za parkirišča (kraj: Bad Gleichenberg)

20937725.jpg

 

Pripomoček Where I've Been za pregled vseh postankov na poti (zanimiva stvar za analize)

20937649.jpg

 

Izredno dobra vidljivost na soncu

20937724.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi na drugih forumih zaenkrat še nihče ni odgovoril, bom vprašanje postavil tukaj, namreč za sina sem kupil tablico Samsung Galaxy Tab 2 7.0 in bi rad naložil navigacijo. Sam imam izkušnje samo z avtomobilsko navigacijo Garmin, zato pojma nimam kako zadeva funkcionira. na Google play si baje da instaliran program za navigacijo ( Kateri je najboljši ? ) in potem mi zmanjka znanja in idej. Ali so karte, oziroma zemljevidi že zraven pri programu? Trenutno sem iz Google Play-a potegnil Sygic: GPS navigation & maps, pa mi piše da je Trial 7 days. Torej, moje vprašanje je, ali obstaja kakšen brezplačen program s kartami? Kateri ? Če free robe ni, potem pa kateri je najboljši plačljivi za mojo tablico?

 

Hvala lepa  :)

 

Brezplačen program za vodenje ne obstaja, vsaj jaz ne vem, da bi obstajala kvalitetna navigacija in sicer free.

Najboljša sta itak Sygic in Navigon. Navigona sem uspel testirat na svojem Notu in je stvar kvalitetna, cena pa če se ne motim je na GPlayu, 45€.

 

Če se prijaviš v GPlay in vpišeš svoj telefon oziroma napravo, ti sproti napiše ali je aplikacija primerna za tvojo napravo, katero si vpisal.

Pri vseh teh napravah sam ne uporabljam navigacije na telefonu, ker mi je to nesmiselno. Drugače pa aplikacije kupujem na GPlayu, ker si dober developer zasluži, da se mu za app plača 0,70€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

breitner, ne bi vedu, bom malo pogledal. 

V BC če klikneš na napravo so tam v levem stolpcu prevožene poti,..nekaj imam v spominu. Bom preveril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob tej priliki bi omenil, da prodam Garmin Nüvi 765T, katerega sem uporabljal tudi na motorju.

Zraven dodam tudi 12V napajanje, katerega sem si naredil dodatno za motor (dokupil original Garmin 12V napajanje in predelal).

Poudarit je potrebno, da pa je baterija v napravi slaba, ampak ker je naprava vedno na napajanju nisem niti pogrešal.

 

V kompletu je:

* Garmin Nüvi 765T

* avtomobilsko 12V napajanje z TMC sprejemnikom

* 12V napajanje za motor

* vakumski nosilec

* ploščica, ki se nalepi v avtu

* navodila in original embalaža

 

Za več info na zasebno!

 

20938616.jpg

 

20938619.jpg

 

20938620.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!