Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Dejte mi zaupat vaše predloge-kaj da nabavim:Zumota (ki je drag)  al da vzamem enga dobrega Nuvija z nosilcem in etuijem za motor pa me vse skupaj ceneje pride.Kaj mislite Vi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, da se praktično z vsakim z malo improvizacije. Jih poznam nekaj, ki imajo osnovne Nuvije pa jim nič ne fali.

 

Odvisno je kaj sam hočeš.

 

Če rabiš bluetooth, uvoz rute, opozorila za servise :) itd., pol boš vzel motoristični model. Sicer pa osnovni zumo 210 dobiš v lujzu za 299 eur in ima poleg vse potrebno, od napajanja naprej.

 

Sicer pa nabavi kakšen avto model v torbici pa boš ravno tako prišel na cilj, z malo vaje in iznajdljivosti pa boš hitro uvidel, da zuma sploh ne rabiš.

 

Bolj kot naprava je za moje pojme važno, da znaš načrtovati in dejansko izkoristiti navigacijo. Lahko imaš še tako dobro navigacijo pa je ne znaš uporabljati.

 

Sicer te lahko vozi marsikje, ker zemljevidi imajo še vedno kje kakšne napake, npr. ni stika na meji ali pa je narisan prehod, ki ne obstaja. Doma se je potrebno pripraviti, če greš kam dlje, pri tem spoznaš zemljevid, kraje, tako da na koncu že približno veš na pamet.

 

Če boš pa klikal med vožnjo po napravi in iskal kraje, pa zna biti zadeva tudi precej avanturistična... nekateri kraji imajo npr. enaka imena in so v različnih državah :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, da se praktično z vsakim z malo improvizacije. Jih poznam nekaj, ki imajo osnovne Nuvije pa jim nič ne fali.

 

Odvisno je kaj sam hočeš.

 

Če rabiš bluetooth, uvoz rute, opozorila za servise :) itd., pol boš vzel motoristični model. Sicer pa osnovni zumo 210 dobiš v lujzu za 299 eur in ima poleg vse potrebno, od napajanja naprej.

 

Sicer pa nabavi kakšen avto model v torbici pa boš ravno tako prišel na cilj, z malo vaje in iznajdljivosti pa boš hitro uvidel, da zuma sploh ne rabiš.

 

Bolj kot naprava je za moje pojme važno, da znaš načrtovati in dejansko izkoristiti navigacijo. Lahko imaš še tako dobro navigacijo pa je ne znaš uporabljati.

 

Sicer te lahko vozi marsikje, ker zemljevidi imajo še vedno kje kakšne napake, npr. ni stika na meji ali pa je narisan prehod, ki ne obstaja. Doma se je potrebno pripraviti, če greš kam dlje, pri tem spoznaš zemljevid, kraje, tako da na koncu že približno veš na pamet.

 

Če boš pa klikal med vožnjo po napravi in iskal kraje, pa zna biti zadeva tudi precej avanturistična... nekateri kraji imajo npr. enaka imena in so v različnih državah :)

 

Poznam te napake dobro, v Firencah me je pripeljal v enosmerno cesto,v Sevilli tam sploh hotela ni bilo ampak kurbe...tko da mi je znano da mu ne smeš vsega zaupat.

Ja maš prav, je ze premislit, na Bolhi dobiš najbolšega avtomobilskega za pol cene kot novega Zumota tko, da se je res treba odločit kaj vzeti.Itak pa zdej mamo celo zimo cajt tuhtat pa komentirat.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokaj uporabna sta na motorju tudi modela Dakota in Oregon.

 

Mam Colorado 300 pa kr naprej šteka, zmrzuje...tko da je neuporaben, pa še novih updatov ni več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz na motorju uporabljam oregon 600, prej sem pa 300ko.

Pa ni sans da bi sel na nuvi ali zumo :-)

Ne vem kaj te muci colorado.

 

Mučijo me po vsej verjetnosti tiste zastonj karte, mogoče ne bi zmrzoval, če bi jih kupoval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebeš navigacijo...crkne pa ne veš da si v Postojni :grim ...stara šola.. karte+ :kava:  je zame še zmeri prva liga :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je že res...je pa na zemljevidu zato orientacija tok boljša...pa možgančki mal delajo

pa ti imaš vse specijalke od velemest in lepo vidiš kako boš prišel iz mesta s papir karto in tudi na vsakem križišču vprašaš v katero smer pri 50 stopinjami temperature.

V Iranu sem spraševal za mesto Jabbar in mu govoril tako kot piše in me je gledal kot vesoljca, dokler mu nisem pokazal na papirju Jabbar in se je začel smejati in mi povedal, da je to Žabbar. Od takrat vem, da je v Iranu J-Ž. In tudi, ko pridem v neko veliko mesto in vzamem prenočišče je vse tako simpel, ko je dan, ko grem po ogledih in pridem ponoči nazaj v mesto in ne najdem več svoje sobe mi točka v GPS-u reši in me popelje do sobe. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte mi zaupat vaše predloge-kaj da nabavim:Zumota (ki je drag)  al da vzamem enga dobrega Nuvija z nosilcem in etuijem za motor pa me vse skupaj ceneje pride.Kaj mislite Vi?

 

 

Si tako bogat, da bi kupoval poceni?

Najprej boš kupil Nuvi-ja, čez čas boš pa itak popi***l in boš kupil pravo moto napravo.

 

Jaz sem zadnji dve leti uporabljal Nuvi 765T, brez torbice, ker torbice so za en drek! Ko se spredaj sonce odbija od prozorne plastike, pa kliknit ne moreš, boš popenil sredi ceste. Imel sem Givi torbico, da ne boš mislil, da sem navigatijo tišal v nek ovitek od zvezka! Vedno sem molil boga, da ja nebi deževalo, ker pač 765-ka ni za plavanje, zato sem imel v žepu za vsak slučaj prozorno vrečko in gumico, da bi jo lahko zavil v kolikor bi se "vsipalo".

 

No, sam sem 765-tko uporabljal do letos, dokler me ni zadeva sredi Splita ful razjezila .... sonce je sijalo ful, ravno na navigacijo, gužva, hitro sem se moral odločat v križiščih, pazit na promet pred sabo, pazit na kolega zadaj, levo roko pa sem imel nad navigacijo, da sem si senco delal, ker NISEM NIČ VIDEL na zaslon in takrat sem si rekel, da grem ob prvi priliki v nakup nove "igračke" in tako sem odšel v BigBang in kupil ZUMO350LM. Ni mi žal!! Ko si človek hoče pogledat nekaj s poti, potem je fajn, da ima GPS. Seveda pa imam za vsak slučaj zraven tudi zemljevid v papirnati izdaji, saj nikoli ne veš, kdaj tehnika zataji ... ponavadi ravno takrat, ko jo najbolj rabiš. :slap:

 

Glej, ni mi žal ... teh 450eurov, kolikor sem dal za njega se bo pokrilo z uživaško vožnjo brez stresa. Včasih je bilo tako, da si moral sredi katerega velikega mesta biti bolj pozoren na promet, pešce in semaforje, tako da pokrivanje in si delanje sence za boljši pogled na zaslon je bilo včasih opasno po život.

 

So pa te stvarce, ki jih omenja Snečer prav tako praktične ... predvsem super je, ker naprava za napajanje uporablja AA baterije, katere dobiš v vsaki trafiki, bilo kje na svetu.... avtonomija baterije pa je 8 ur, če se ne motim (to Snečer ve bolj natančno). Edino kar meni pri teh zadevah ne paše je .. velikost monitorja. Pri Zumo pa je to lepo velik zaslon in izredno čitljiv na soncu (poseben premaz).

 

Tako da, dobro prečekiraj zadevo, da ne boš na koncu 2x kupoval!

Imaš ljudi, ki ga hvalijo in ljudi, ki grajajo uporabo Zumota ... ponavadi tisti, ki ne znajo z njim delat, ter se jim je težko privadit na nov program BaseCamp, ki pa je 500x boljši od MapSource zadeve.

Tudi sam sem se branil BaseCamp programa, zdaj pa sploh ni več problem .... če malo pogledaš nazaj, sem napisal nekaj pomembnih informacij za katere nihče ni vedel, ali pa NI hotel povedat.

Snečer pa itak ima MapSource in naprave  v malem prstu, tako da ...

 

Kot je en modrec enkrat napisal: Hit&Go

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa kupiš še plavi zob komunikacijo, jo nabiješ v čelado, pa z vsakim boljšim gsmom (ali garminom) lepo voziš brez gledat, kaj riše ali ne riše. teta itak dovolj dobro teži, levo ali desno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa kupiš še plavi zob komunikacijo, jo nabiješ v čelado, pa z vsakim boljšim gsmom (ali garminom) lepo voziš brez gledat, kaj riše ali ne riše. teta itak dovolj dobro teži, levo ali desno.

je pa tudi res, da je narisano v levo, mica pa reče v desno... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa tudi res, da je narisano v levo, mica pa reče v desno... :)

neb vedu, do sedaj se mi še ni iskazalo, da bi bil pripravljen plačat 300€ za navigacijo, ker jo premau rabim. Stara nokia pa maps, dela dovolj dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neb vedu, do sedaj se mi še ni iskazalo, da bi bil pripravljen plačat 300€ za navigacijo, ker jo premau rabim. Stara nokia pa maps, dela dovolj dobro.

Ne vem če je 300 dost ,za kej pametnega,jz ostajam kr na papirju ,je pa res ,da kje v mestu prav pride...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če je 300 dost ,za kej pametnega,jz ostajam kr na papirju ,je pa res ,da kje v mestu prav pride...

no saj ravno tu, pri iskanju določene ulice ali samemu izhodu iz velemesta, deluje tudi nokia maps dovolj dobro. Celo ruto sm si narisal in me je peljalo po točno določenih točkah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mučijo me po vsej verjetnosti tiste zastonj karte, mogoče ne bi zmrzoval, če bi jih kupoval.

 

Alternativa je tudi, ki solidno izgleda na papirju.

 

http://www.amazon.de/Blaupunkt-MotoPilot-Motorrad-Navigation-Touchscreen/dp/B00DTSKUMS/ref=aag_m_pw_dp?ie=UTF8&m=A3JTYCB9ADYE0N

 

Za 260 eur.

 

Pa še firma, znana nemška :)

 

http://www.blaupunkt.com/nc/blaupunkt-world/navigation/products/single/5569/

 

Jaz bi predlagal Garmina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Colorado 300 pa kr naprej šteka, zmrzuje...tko da je neuporaben, pa še novih updatov ni več.

 

Karte ne vplivajo na omrzal :-)

 

Menda vplivajo, če imaš aktivirane vse.   :slap:

Aktivna bi naj bila le ena karta.   :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa je druga zgodba :)

 

Če imaš naloženo celo kopico zemljevidov, se procesor trudi z izrisom naenkrat...

 

Kaj to pomeni, vemo. Pregretje in omrzal, počasno delovanje, štekanje, nepravilno vodenje, iskanje, prekrivanje, ki ni točno, napake na mejnih prehodih.

 

Vedno odkljukati samo en zemljevid.

 

Dejansko je sedaj CN tako dober, da drugi niso več potrebni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa je druga zgodba :)

 

Če imaš naloženo celo kopico zemljevidov, se procesor trudi z izrisom naenkrat...

 

Kaj to pomeni, vemo. Pregretje in omrzal, počasno delovanje, štekanje, nepravilno vodenje, iskanje, prekrivanje, ki ni točno, napake na mejnih prehodih.

 

Vedno odkljukati samo en zemljevid.

 

Dejansko je sedaj CN tako dober, da drugi niso več potrebni.

 

A pol pravš da je Colorado 300 čist dober da ne rabim zamenjave za kakega nuvija al pa zumota?Sem razmišljal o Oregonu ali Montani-kaj predlagaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Colorado 300 je načeloma že nov vmesnik pri teh ročnih napravah, vendar se ni prijel, hitro ga je zamenjal brezantenski Oregon+touchscreen.

 

Podobno kot Oregon 300 na direktnem soncu ni dobro viden ekran.

 

Če želiš kupiti takšno ročno navigacijo, bi ti predlagal na začetku ponudbe oregon 600. Ima izjemen zaslon, neprimerljiv do sedaj z vsemi, kar sem jih imel v rokah. Že na osvetlitvi 20% je na soncu povsem jasen in oster, gre za tehnologijo, ki izkorišča svetlobo za osvetlitev, bolj je svetlo, boljše se vidi, v temi pa služi LED osvetlitev.

 

Poleg tega ponuja vrtenje zaslona, hiter procesor, multi toucscreen, torej zoomiranje z dvema prstoma itd.. Jasno da je vodoodporen itd. Baterija pa zdrži (2x AA NiMh polnilna Varta ali Eneloop xx Sanyo) nekje do 10 ur pri polni uporabi.

Podpira nebroj funkcij, ki jih pol ne rabiš + evropske satelite za boljši sprejem. Dražji model ima še fotoaparat.

 

Ekran je dovolj velik, lahko ga tudi obrneš v vodoravno pozicijo, je pa to subjektivna ocena, mogoče komu to ne ustreza.

 

To je dno ponudbe ročnih = vrhunskih v tem hipu.

 

Montane bi se pa jaz izogibal, sem jo imel v roki, je starejša napram oregonu 600.

 

Če res želiš najboljše ta hip od ročnih naprav Garmin, je tu samo ena izbira.

 

Garmin Monterra.

 

Naslednik Montane.

 

http://www.garmin.si/news.php?news_id=Q6Y5W4MT

 

Top zadeva, na Androidu+wifi, večji ekran, skratka ni da ni, bluetooth...kamera. 3x AA baterije ali special LIion baterija. Radio, ki sporoča marsikaj...

 

Cena bo divja, na voljo bo kmalu.

 

-----------------

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!