Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

nisem našel bolj primerne teme, pa bom kar tukaj vprašal....

 

Navigacija na telefonu, deluje izključno s prenosom podatkov, ali dela tudi če jih izključiš? Gre se namreč za to, da se odpravljam v tujino in bom morda nucal navigacijo (jo imam prednaloženo na telefonu) in ne vem, če zadeva funkcionira, če izkljjučim prenos podatkov in vključim samo GPS?

 

najlepša hvala za odgovore.

 

lp,mz

če maš nokio, potem si potegni karte (nokia ovi maps)in zablokiraj prenos. Če maš androida je odvisno kero navigacijo si si naložu. Nekatere delajo s kartami (ki si jih namestiš) druge pa direktno na prenos podatkov. Na partisu jih maš kar nekaj.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem našel bolj primerne teme, pa bom kar tukaj vprašal....

 

Navigacija na telefonu, deluje izključno s prenosom podatkov, ali dela tudi če jih izključiš? Gre se namreč za to, da se odpravljam v tujino in bom morda nucal navigacijo (jo imam prednaloženo na telefonu) in ne vem, če zadeva funkcionira, če izkljjučim prenos podatkov in vključim samo GPS?

 

najlepša hvala za odgovore.

 

lp,mz

če imaš android si iz partisa potegni iGO, deluje prek gps-a tako da ni bojazni za velik račun na koncu. sicer pa si lahko na telefonu izključiš podatkovni prenos v tujih omrežjih.

 

igo je zelo fajn navigacija, edino pri meni potem baterija ne zdrži ravno veliko (po moje ene 2uri max) in je za potovanje potrebno da se med uporabo polni. Imaš pa mape za vse evropske države in še čez, tudi balkan je dobro pokrit (baje, sm rabla do zdej samo pr nas pa v italiji). drgač na forumu slo android veliko o igo-ju piše.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam.

 

iGO bi bila kar najboljša offline navigacija s solidno izbiro zemljevidov, tudi za jugo. 

 

Samo pravo verzijo moraš sneti, da podpira tvojo resolucijo.

 

Jaz tega uporabljam iGO oziroma Primo 9.6.22.316005.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po enem letu je izšel nov zemljevid Adriaroute 4.20.

 

uradna namestitev tukaj

http://www.garmin.com.hr/Default.aspx?sifraStranica=234&kultura=hr

 

Največja "novost" je v tem, da ni več Slovenije :)

 


 

 

AdriaROUTE 4.20 NT karakteristike



AdriaROUTE karta 4.20 NT je detaljna cestovna rutabilna karta jugoistočne Europe. Karta uključuje detaljnu cestovnu mrežu 7 država: Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Srbije, Crne Gore, Kosova i Albanije. Sadrži 360 000 km prometnica i više od 100 000 POI točaka.



AdriaROUTE sadrži:



- HRVATSKA: sva naselja (7324) pokrivena s imenima ulica i kućnim brojevima. Detaljna hidrografija (riječni plovni putovi).



- BIH: 5800 naselja, a od toga 119 naselja pokrivena s imenima ulica, Sarajevo, Banja Luka i Tuzla pokriveni s kućnim brojevima. Detaljna hidrografija (riječni plovni putovi).



- MAKEDONIJA: detaljna cestovna mreža s 2400 naselja, te 35 veća grada s imenima ulica i POI točkama.



- ALBANIJA: detaljna cestovna mreža s 7100 naselja, te 283 naselja s imenima ulica i POI točkama.



- SRBIJA: detaljna cestovna mreža s 10 000 naselja, 716 naselja pokrivena s imenima ulica i 654 naselja s kućnim brojevima. 11 000 POI točaka. Detaljna hidrografija (riječni plovni putovi).



- CRNA GORA: detaljna cestovna mreža s 1200 naselja, te 15 većih gradova s imenima ulica i POI točkama.



- KOSOVO: detaljna cestovna mreža s 3000 naselja, te 9 većih gradova s imenima ulica i POI točkama.





- popis svih obuhvaćenih naselja s imenima ulica i kućnim brojevima možete naći na našoj web stranici (pod Popis naselja)





Novosti u odnosu na verziju 4.10: 



U karti se više ne nalazi Slovenija jer je područje Slovenije detaljno pokriveno s kartom City Navigator Europe. Korisnici kojima je područje Slovenije potrebno mogu i dalje koristiti kartu AdriaRoute 4.10 u kojoj je Slovenija uključena, a dostupna je na našoj stranici. 



U Hrvatskoj je je uključen adresni model iz 2012. godine. Podbrojeve adresa u Hrvatskoj moguće je pretraživati preko POI točaka (npr. Nehajska 39d ili Tratinska 27/2). U kartu su uključeni TMC (traffic message chanal) podaci, tako da je karta spremna za početak emitiranja TMC signala. U kartu je unesena kompletna cestovna mreža Bosne i Hercegovine.



U svim dijelovima karte unesene su nove dionice cesta i autocesta, ucrtane nove POI točke, napravljene korekcije u rutiranju ucrtana dodatna naselja s imenima ulica i kućnim brojevimam, te ispravljene korekcije prijavljene od korisnika.



VAŽNO: Korisnici SD card verzije karte mogu koristiti kartu i na PCu. Potrebno je s Garminove stranice skinuti besplatni program BaseCamp i instalirati ga na svoj PC. Zatim pokrenete BaseCamp na PCu, spojite GPS s umetnutmo SD/micro SD karticom na PC i na računalu možete pregledavati kartu, pretraživati kartu i rutirati po njoj.



Karta je izrađena s Garminovom NT tehnologijom koja omogućava nove funkcije (3d zgrada, lane assist, TMC, praćenje ceste u tunelima. .), a karta je memorijski manja. Neki stariji modeli GPS uređaja ne podržavaju NT format (eTrex Legend, eTrex Vista, eTrex LegendC, eTrex VistaC, GPSMAP 60C, GPSMAP 60CS, CPSMAP 76C, GPSMAP 76CS). Stariji GPS modeli mogu koristiti AdriaRoute Lite. 

 

 

screenshot1639.jpg

screenshot1640.jpg

59.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že nekaj časa pa je neuradno na voljo tudi nov zemljevid Evrope.

 

City Navigator 2014.20 (NT in NTU).

 

Za lastnike licenc bo v kratkem na voljo preko updejta.

 

screenshot1642.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Super, in pod Device / Advanced sem tudi jaz končno opazil tisto pomembno opcijo za "Would you like to install the map files on your computer for use with other Garmin software ..." in nov zemljevid dela tako v BaseCampu kot v MapSource. In prvič v zgodovini mi je delala posodobitev brez težav s certifikati. Očitno so Garminovci le nekaj skidali....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, in pod Device / Advanced sem tudi jaz končno opazil tisto pomembno opcijo za "Would you like to install the map files on your computer for use with other Garmin software ..." in nov zemljevid dela tako v BaseCampu kot v MapSource. In prvič v zgodovini mi je delala posodobitev brez težav s certifikati. Očitno so Garminovci le nekaj skidali....

 

Pa si se nekaj novega naučil.

Opcijo za namestitev kart na računalnik sem podrobno napisal, kje se nahaja, tako da je nisi mogel zgrešit.

Tudi Snecer je napisal za starejšo verzijo, ki se malce razlikuje.

 

Meni posodobitev dela od vsega začetka brez težav, tako da dvomim, da so kaj spreminjali.

Edino kar je, sem danes opazil, da je BaseCamp nova različica in sicer 4.22, kar pa nima veze z namestitvijo kart v napravo, ker se to dela z Expressom.

 

Naprava deluje fenomenalno ... pred kratkim sem jo uporabljal po Italiji in Avstriji, doma sem si naredil pot in stvar deluje v nulo.

Na začetku sem imel majhne težave, ampak zdaj vidim, da ni bila naprava kriva, temveč navada na stare naprave in delo z MapSourc programom. Zdaj MS sploh nimam več na računalniku in delam vse z BC programom, pa vse deluje kot po maslu, brez kakršnih koli težav.

Z Snecerjem sva pa itak več ali majn sproti pisala, kako se rešujejo zadeve in kaj se je delalo narobe, tako da samo prebrat je treba in ne bo težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, 

zanima me kakšne so vaše izkušnje in kaj bolj priporočate ali nakup Garmin ZUMO 550

ali TomTom GPS TT RIDER.

Sam nisem motorist ampak je motorist moj tast in ga zanima, kako naj se odloči.

Hvala za pomoč,

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, 

zanima me kakšne so vaše izkušnje in kaj bolj priporočate ali nakup Garmin ZUMO 550

ali TomTom GPS TT RIDER.

Sam nisem motorist ampak je motorist moj tast in ga zanima, kako naj se odloči.

Hvala za pomoč,

LP

Absolutno Garmin ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ti ne morem rečt glede "moto" izvedb, ampak za avte pa lahko.

Do sedaj sem imel Garmine, pa sem se odločil probat še TomToma. Rezultat? Najverjetneje ne bo več Garmina pri hiši.

Zakaj?

- hitrost preračunavanja je na strani TomTom-a (če greš po nenačrtovani poti v trenutku prikaže naslednjo, medtem ko Garmin začne s tisti "Preračunavam" :S),

- iskanje zadetkov (a je tako težko Garminu oz. proizvajalcu zemljevidov vpisat še središče vasi/mesta),

- TomTom mapshare! (uporabniki vpisujejo sami spremembe na zemljevidu in imaš potem zastonj update),

- Garmin se mi je velikokrat zaciklal (sam ne vem kam bi šel, pa te vodi v krogu),

- glasovno vodenje je tudi na strani TomTom-a (krožna križišča, vekratno opozorjanje pred križišči...)

- hitrost iskanja satelitov (TomTom najde skoraj v trenutku, Garmin - ah ja...)

 

Zaenkrat so te razlike, ki sem jih spoznal v dobrem tednu uporabe. Če pa greš na TomTom-a poglej za različico "lifetime update" al nekaj podobnega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred malo več kot mesecem dni, sem si kupil GARMIN Zumo 350LM. Z njim sem naredil cca. 2100km na tak način, da sem si splaniral poti v BaseCamp programu, naložil na napravo in gassssaaaaa ....

Zadeva deluje brez napak, enkratno vodenje, odzivnost GPS antene je pa neverjetna! Takoj ko stopim iz garaže, je že poln signal, tako da ni nobenega čakanja.

 

Za napravo sem v trgovini odštel 450€ v kompletu dobiš popolno inštalacijo za motor in popolno inštalacijo za v avto, tako da imaš z enim nakupom VSE.

 

TomToma sem uporabljal, bolj testiral v časih, ko so bili aktualni dlančniki, ker takrat sem se bolj ukvarjal s tem. Vmesnik je simpatičen, ostalo me pa ni prepričalo. Morda so zdajšnje naprave TomTom bistveno boljše, ampak še vedno in vedno se bom odločil za Garmin. Tudi podporo dobiš vsepovsod, za TomToma pa nisem ravno prepričan, da ti lahko že vsak pomaga, ko si v težavah.

 

Torej, sem na strani Garmin-a!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred malo več kot mesecem dni, sem si kupil GARMIN Zumo 350LM. Z njim sem naredil cca. 2100km na tak način, da sem si splaniral poti v BaseCamp programu, naložil na napravo in gassssaaaaa ....

Zadeva deluje brez napak, enkratno vodenje, odzivnost GPS antene je pa neverjetna! Takoj ko stopim iz garaže, je že poln signal, tako da ni nobenega čakanja.

 

Za napravo sem v trgovini odštel 450€ v kompletu dobiš popolno inštalacijo za motor in popolno inštalacijo za v avto, tako da imaš z enim nakupom VSE.

 

TomToma sem uporabljal, bolj testiral v časih, ko so bili aktualni dlančniki, ker takrat sem se bolj ukvarjal s tem. Vmesnik je simpatičen, ostalo me pa ni prepričalo. Morda so zdajšnje naprave TomTom bistveno boljše, ampak še vedno in vedno se bom odločil za Garmin. Tudi podporo dobiš vsepovsod, za TomToma pa nisem ravno prepričan, da ti lahko že vsak pomaga, ko si v težavah.

 

Torej, sem na strani Garmin-a!

tudi jaz sem na strani garmina ,uporabljam zumota 660 že dve leti in je odličen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ti ne morem rečt glede "moto" izvedb, ampak za avte pa lahko.

Do sedaj sem imel Garmine, pa sem se odločil probat še TomToma. Rezultat? Najverjetneje ne bo več Garmina pri hiši.

Zakaj?

- hitrost preračunavanja je na strani TomTom-a (če greš po nenačrtovani poti v trenutku prikaže naslednjo, medtem ko Garmin začne s tisti "Preračunavam" :S),

- iskanje zadetkov (a je tako težko Garminu oz. proizvajalcu zemljevidov vpisat še središče vasi/mesta),

- TomTom mapshare! (uporabniki vpisujejo sami spremembe na zemljevidu in imaš potem zastonj update),

- Garmin se mi je velikokrat zaciklal (sam ne vem kam bi šel, pa te vodi v krogu),

- glasovno vodenje je tudi na strani TomTom-a (krožna križišča, vekratno opozorjanje pred križišči.. .)

- hitrost iskanja satelitov (TomTom najde skoraj v trenutku, Garmin - ah ja.. .)

 

Zaenkrat so te razlike, ki sem jih spoznal v dobrem tednu uporabe. Če pa greš na TomTom-a poglej za različico "lifetime update" al nekaj podobnega.

 

tole je tko res da bl ne more bit; tolk k sm prekleu preračunavanje od garmina ... jajc žabarski; sej mogoče za par sto ojrov tud oni nardijo kej bolšga, ampak entry modeli so drek od dreka; da o grafiki ne govorim ... k da bi tamau risu v vrtcu z voščenkami karte. 

tud z mijo - tom nism bil tolk nezadovoljen k z garminom; tud večina kamjonarjev k smo se pogovarjal nas je bla istga mnenja. garmina sam še čez okn vržem če ga vidm v avtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S prvim najcenejšim garminom za 100 evrov, kupljen pred leti, sem bil zelo zadovoljen. Še danes lepo dela.

Želel sem si vodotesnega in investiral v jajco. Ko ga potrebujem ga pa ni, ne zna, ne zmore, zmrzne, ponovno nalaga, nekaj dela ali pa nič...blablalbla

Stari je še zmeraj kot rezerva med prtljago.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V VEDNOST:

 

Danes na voljo posodobitev programske opreme za ZUMO 350.

Iz 3.50 na 3.60, katera omogoča bolj stabilnejši program (itak že prej ni bilo težav), ter dodana funkcija za krmiljenje akcijske kamere VIRB.

 

Changes made from version 3.50 to 3.60:
  • Added support for controlling a VIRB action camera.
  • Fixed TPMS connectivity and display issues.
  • Fixed Bluetooth connectivity and audio issues.
  • Fixed several search issues.
  • Fixed traffic prompt and display issues.
  • Fixed a keyboard layout issue for European postal code searches.
  • Increased Arabic font size on menu items.
  • Fixed several display formatting issues.
  • Improved software stability.

 

GARMINPOSODOBITEV24102013_zps3449fb8c.jp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!