Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Imam sledečo težavo - uporabljam 2360lm in do sedaj sem načrtoval poti direkt na garminu, bolj počas ampak gre. Deloval je odlično po celi evropi, do sedaj, ko sem ga posodil. Ko sem ga dobil nazaj sem ugotovil,da je ta možak spremenil nastavitve. Sedaj me po načrtovani poti vodi v vsak center mesta in ne več tako kot prej ko sem vedno potoval mimo do željenega cilja kjer je bila cesta. Spremenil sem že vse možne načine izbire poti pa ni nič drugače.

Kaj naj bi še probal spremenit pri nastavitvah ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se med nakupom garmin zumo 350lm in 660lm pa sem nekaj strani nazaj prebru da priporočate 350, kar bom najvrjetneje kupu sam preden kupim me zanima zakaj rajši 350 kot unga kaj unmi fali mislm kaj ma un odveč da se ga ne splača ?

lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam sledečo težavo - uporabljam 2360lm in do sedaj sem načrtoval poti direkt na garminu, bolj počas ampak gre. Deloval je odlično po celi evropi, do sedaj, ko sem ga posodil. Ko sem ga dobil nazaj sem ugotovil,da je ta možak spremenil nastavitve. Sedaj me po načrtovani poti vodi v vsak center mesta in ne več tako kot prej ko sem vedno potoval mimo do željenega cilja kjer je bila cesta. Spremenil sem že vse možne načine izbire poti pa ni nič drugače.

Kaj naj bi še probal spremenit pri nastavitvah ?

 

Nadgradnja programske opreme lahko reši problem:

 

http://www.garmin.si/download.php

 

Lahko poskusiš opraviti samo reset naprave:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Tw87OAMAiis

 

lp :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se med nakupom garmin zumo 350lm in 660lm pa sem nekaj strani nazaj prebru da priporočate 350, kar bom najvrjetneje kupu sam preden kupim me zanima zakaj rajši 350 kot unga kaj unmi fali mislm kaj ma un odveč da se ga ne splača ?

lp 

Mislim, da imata le majhne razlike v funkcijah, ki niso vredne 150€. http://www.garmin.si/compare.php

 

Jaz na svoji 350lm pogrešam mp3, bi mi bilo ljubše imeti to vse na eni napravi, ampak lahko preživim :music4:

Na 350 sem se navadil, 660 pa mi je absolutno predrag(vsi so precenjeni)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Pozdravleni!

 

Jaz bi pa potreboval 12V napajalnik - mini USB za GPSMAP62.
Sicer ga imam, a s predolgim kablom, ki me nervira.

Mogoče nekaj v tem stilu:

 

ASY-09824-001_34.jpg

Kje bi lahko to iskal? Kako imaste pa drugi to rešeno, da se kabel ne zapleta, opleta,... se pravi čimmanj ovira.

 

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Donator" za tale adapter je bil star adapter za polnjenje mobitela Ericsson T18. Uporabljam ga že odkar imam NUVI765 v torbici na prečki krmila. Seveda sem mini USP konektor in kabel do njega zamenjal s kablom odgovarjajoče dolžine in zatopil v plastiko pod kotom, ker je navaden konektor s takšnim izvodom težko najti.

post-7865-0-15550500-1372866385_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Pozdravleni!

 

Jaz bi pa potreboval 12V napajalnik - mini USB za GPSMAP62.

Sicer ga imam, a s predolgim kablom, ki me nervira.

Mogoče nekaj v tem stilu:

 

ASY-09824-001_34.jpg

Kje bi lahko to iskal? Kako imaste pa drugi to rešeno, da se kabel ne zapleta, opleta,... se pravi čimmanj ovira.

 

Lep pozdrav!

http://www.globepoint.si/default.asp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res čudno da ob poplavi tehle GPSjev ne prodajajo niti kabla za na motor. Vsaj do sedaj še nisem našel pri nas. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogrešam fotoaparat na Jožici. Takoj odpade ena stvar več, ki jo je treba sabo furat in fotrat z štromom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZUMO-ti so rešitev za motor, tam pa je vse rešeno vključno z montažo in priklopom na 12V, vodotesnostjo, upravljaš z njim v rokavicah (med vožnjo ni ravno priporočljivo) pa še bi se našlo, vendar ima tudi svojo ceno. Vtičnice na motorjih niso ravno nek standard, tako da tudi adapterji niso pogosti, razen če sam vgradiš.

Meni kot sem napisal moja varianta NUVI 765 DIY deluje BP že kar nekaj časa tudi na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogrešam fotoaparat na Jožici. Takoj odpade ena stvar več, ki jo je treba sabo furat in fotrat z štromom.

 

Še malo pa bo v trgovini, tudi surfal boš lahko z njim, ima Wifi, le za klicanje še ne bo :)

 

http://garmin.blogs.com/pr/2013/06/garmin-announces-monterra-an-android-powered-outdoor-gps-with-wifi.html#.UdZ1HjtFDvU

 

 

 

No need to take a separate camera out into the field, either. Monterra has a built-in 8-megapixel autofocus digital camera that takes vivid, geo-tagged photos for easy return navigation, plus a 1080p HD video camera with LED flash. Users can easily download photos and videos to their computer for either work or sharing using Garmin Adventures. Monterra has 6 GB of internal memory built-in plus a microSD slot for even more extra storage.

 

Bo pa treba pošteni seči v žep, a ne globje kot za najjaćega Zuma.

 

Monterra ima vse kar rabiš, pa še na baterije je dodatno, tako da napajanje potem ni niti potrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

660 mi je OK. Malo ima slabo klasifikacijo cest drugače je OK. Bom posodobil mape in bo verjetno boljše. Fotoaparat se mi zdi vredu stvar. Samo naj dajo malo boljšo optiko kot je na telefonu in bo stvar čisto prebavljiva. Telefon imam pa raje posebaj. Če ga zvrneš kje in razbiješ GPS ti še vedno ostane v žepu telefon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno je meni zadeva všečna, ima že prave funkcije, vendar kupil pa je ne bi, ker mi je prevelika. Cigl je, sploh za pohodništvo.

 

Za motorno kolo bo verjetno kar ok, glede na to, da Montano ponuja BMW z novo malo GS adventure, Monterra pa je naslednik, bo verjetno tudi tale na kakšne BMWju pod drugim imenom.

 

Raje novega Oregona 600/650 (650 ima tudi fotoaprat), ki sicer nima wifi in bt, ampak tega tudi sedaj nisem imel. Je pa manjši in le na 2AA bateriji.

 

Monterra je na 3AA baterije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina prednost, ki jo vidim pri Montani je možnost polnjenja prek AA baterij. Moti me manjši zaslon in odsotnost lifetime posodobitve ob nakupu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina prednost, ki jo vidim pri Montani je možnost polnjenja prek AA baterij. Moti me manjši zaslon in odsotnost lifetime posodobitve ob nakupu...

 

Ta Lifetime posodobitev je pesek u oči, ker so ugotovili, da si že 10letni šmrkavec zna naložit karte.

Zato so to naredili, povzdignili ceno naprav in kao dodali LT varjanto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslali so nov update Evrope 2014.10. Med prenosom se je enkrat zataknilo in so na Garminu rekli, da se to lahko/rado zgodi, če je wi-fi prenos. V glavnem, zdaj dela.

 

Je komu jasno, kje bi lahko videl specifikacije kaj je novega od 2013.41?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!