Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Ne skrbi, naprava deluje v nulo, ampak je ne znamo uporabljat, ker se držimo navade iz prejšnjih naprav kot "pijanec plota"!

Nove naprave so naprednejše in je uporaba drugačna!

 

Evo, zdaj sem si naredil TEST ruto na popolnoma drug način in v programu BC, in je izgled rute - moje načrtovane poti popolnoma drugačen. Ni posebej prikazanih vmesnih točk.

Zdaj grem pa na testno furo, da vidim, kako zadeva deluje v realnem času in ali bo vodil od točke do točke. Bom poročal, ko se vrnem če deluje.

 

Ruta iz 12ih točk zgleda na napravi tako:

 

20992660.jpg

 

20992661.jpg

 

20992663.jpg

 

20992664.jpg

ok, zgleda da bo to, butec&butec. Si me potolažil, sam še ceno malo spustijo, pa bo.

Poročaj, da vidimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, test je uspel!

 

Naprava deluje fenomenalno fantastično! Lepo vodi od ene do druge točke, brez da bi opozarjala na bližajočo se našo točko, temveč navigira od točke 01 do (v mojem primeru) 12 z vsemi vmesnimi točkami, katere sem si naredil na poti.

Iz prejšnjih naprav smo navajeni, da nam je naprava prikazovala v zgornjem kotu ... 500m do naslednje vmesne točke, tukaj tega ni, saj ima BC program funkcijo, kjer vmesno točko ne vstavimo kot cilj, temveč kot oblikovno točko. Oblikovne točke so točke - oštevilčeni krogci na zgornjih slikah.

 

Ker sem z MS programom (pač sem bil navajen na njega, pa bom moral resno presedlat na BC) vse točke na svoji poti naredil kot cilj, zato me je tudi naprava spraševala za vsako točko posebej.

Ko si prišel na točko 002, te je vprašala za naslednjo ...., če pa si preskočil recimo tri točke, pa je tiste vmesne ignorirala in te peljala na direktno tisto, ki si jo izbral.

 

V tem primeru moramo za vse nove naprave (za katere je proizvajalec napisal) uporabljat izključno program BC, ki je dejansko prilagojen novim napravam, ki omogočajo tudi več funkcij pri določanju in planiranju rut (predviden čas prihoda, odhoda ... itd).

 

Tako da, nič bat, ni napake v FW-ru.

Treba se bo pač prilagodit novim funkcijam, ki nam jih ponuja naprava in opustit uporabo programa MS, razen če želiš nonstop določat ciljne točke.

Z napravo si moramo olajšat delo in ne otežit.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malomarnost programerjev pri zumu,ker ne gre potem samo za lastne rute,ampak je na netu cel kup strani z rutami,ki očitno na zumu ne delujejo pravilno :-) imam se novejšo navigacijo, ki tudi ni za MS, a dela pravilno. Sicer pa glavno da se je problem rešil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snečer, vse rute delujejo pravilno.Fora je v tem, da pri Zumo-tu lahko dodatno opredeliš oziroma dodaš funkcijo vmesni točki. Ali naj bo vmesna točka na poti kot cilj, ali zgolj kot točka, čez katero te naprava navigira na tvoji poti. Ker če pametno razmislimo:

 

Če jaz določim vmesno točko kot CILJ, potem je normalno, da me naprava ne pelje naprej do naslednje točke, ker sem dejansko na cilju. Če pa jaz vmesno točko določim kot samo oblikovno na svoji poti, potem pa naprava vodi skozi vse točke, do točke, ki smo ji določili cilj, v mojem zgornjem primeru je to točka pod številko 12. Jaz bi lahko naredil, da je še ciljna točka, točka št. 8 in potem ko bi me pripeljal do tja, bi naprava zahtevala, da vnesem nov cilj, torej cilj 12, do cilja 12, pa bi me peljal čez točke 9,11, pri katerih pa ni klikanja, ker niso ciljne.

 

Tako da, če pametno razmislimo, naprava deluje povsem logično, ampak stvar je treba pogruntat in kot novinci v programu BC tega nismo vajeni. Je pa res, da je meni bila bolj simpl zadeva v MS in na Nuviju 765. Tam sem si naredil ruto in konec. Verjetno pa je pri motorističnih napravah bolj poudarek na teh vmesnih točkah, ker se pač motoristi več ustavljamo na izletih pri raznih znamenitostih kot avtomobilisti in so morda tukaj malo bolj dodelali planiranje poti (otežili). Avtomobilisti si planirajo od točke A do B in konec, motoristi pa smo bolj zahtevni in potrebujemo več maneverskega prostora za dober plan.

Tudi rute na netu delujejo, če jih znaš uredit v BC programu. Verjetno ljudje niso delali pravilno rut in zato ne delujejo. Ko jo 1x noter potegneš in imaš dostop do vmesnih točk, potem ni več panike.

Lahko jo narediš tako, da boš vsako točko klikal, ali pa boš kliknil samo ciljno točko in gasaaaa.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak zdaj? :) če sem prav razumel na Zumu 350 ne delujejo pravilno rute, narejeno in uvožene preko MS.

Delajo pa pravilno rute preko BC oziroma jih moraš tam predhodno uvoziti.

 

Kak pa lahko sploh narediš ruto narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej zdaj, bom še 1x razložil:

 

ZUMO 350 + MS

Ruta, narejena z MS programom, deluje v ZUMO-tu, ampak, MS program vse točke na poti tretira isto in sicer, vsaka točka je za njega kot CILJNA točka.

Posledično temu, nas ZUMO na začetku poti vpraša za ciljno točko. Če izberemo recimo točko na poti številka 05, potem nas bo peljal do točke 05 in nas bo na cilju vprašal za naslednjo CILJNO točko.

Če je naša ruta narejena v MS programu in sestavljena iz 18ih točk in izberemo na štartu naše poti naj nas vodi do točke 18, bo naprava vse vmesne točke ignorirala.

 

Primer naše poti iz 3 točk narejene v MS:

01 Maribor

02 Celje (Mariborska cesta)

03 Ljubljana (Šmartinska)

 

Ko izberemo svojo pot v napravi nas vpraša za ciljno točko in če izberemo na spisku 03 Ljubljana (Šmartinska), nas navigacija NE BO peljala v Celje, ker smo dali cilj 03.

Če pa na štartu izberemo 02 Celje, potem pa nas bo na cilju v Celju naprava vprašala za naslednjo točko, takrat pa lahko izberemo ali 01 MB ali 03 LJ

 

ZUMO 350 + BC

Pri BC programu pa je tako, da lahko točkam dodamo funkcijo in sicer. Vmesni točki lahko določimo naj bo ciljna ali oblikovna. Če izberemo oblikovna, pomeni, da nas bo naprava peljala preko nje in nas ne bo "gnjavla", da izbiramo naslednjo točko. V BC programu izberemo samo prvo in zadnjo kot ciljno točko, vse vmesne pa kot oblikovne točke.

 

V praksi je to tako (sem danes sprobal):

01 MB (ciljna)

02 SLO KONJICE (obikovna)

03 CE (oblikovna)

04 LJ (ciljna)

 

Pri tej načrtovani poti nas bo naprava najprej peljala v Konjice, od tam v Celje in na koncu na določen cilj v Ljubljani.

Oblikovne točke zgledajo krogeci (slika zgoraj), ciljne točke pa so zastavice. Lahko bi dal 03 CE kot ciljno točko, potem bi pač v Celju moral ponovno izbrat kot cilj točko 04 LJ.

Fora je samo v določanju funkcije vmesnim točkam, ki jo omogoča samo program BaseCamp.

 

Stvar je logična ko jo pogruntaš.

 

Pač sem malo bolj na dolgo opisal, morda bo še komu koristil moj nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa v BC nastavljaš funkcijo vmesnim točkam?

 

Prvi in zadnji točki ne moreš spreminjat funkcije, vmesnim pa določiš in sicer:

2x klikneš na ruto in potem z desno miškino tipko na vmesno točko, ter izbereš ne opozori ob prihodu (oblikovne točke). In tega nima program MS in zato rute narejene v MSu ne delajo na ZUMOtu z vmesnimi točkami.Samo v tem je fora in zadeva deluje v nulo. Danes sem testiral in res. Zumo je zakon (pluvajo tisti, ki ne obvladajo).

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak to samo pomeni, da ne opozori, ne pa da bi moral potem kaj še stisniti.

 

Ker sedaj deluje tako (tudi na Oregonu 600), da javi, da se približuješ vmesni točki in nato nadaljuje naprej. Če to izklopiš, je le opozorilo skrito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem napisal Snečer. Ponovimo .....

 

Če v BC označiš vmesne točke kot sem napisal: ne opozori ob prihodu (oblikovna točka), potem ZUMO ne obvešča o vmesni točki, ampak te zapelje do nje oziroma preko nje. Če ne označiš točke v BC tako kot sem napisal, potem pa te sploh ne pelje čez vmesno točko, ker on misli, da je točka ciljna oziroma jo shrani med priljubljene.

Točke označene kot oblikovna pa naprava ne shranjuje med priljubljene destinacije.

 

Samo v tem je fora, da se mora vmesna točka tako označit , oziroma vse razen prve in zadnje, če želimo da nas Zumo pelje po doma splanirani poti. In ko pride do točke (sem tudi to že pisal) ne zahteva od nas, da klikamo, ampak se lepo peljemo do naslednje in tako naprej vse do zadnje, ciljne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak to samo pomeni, da ne opozori, ne pa da bi moral potem kaj še stisniti.

 

Ker sedaj deluje tako (tudi na Oregonu 600), da javi, da se približuješ vmesni točki in nato nadaljuje naprej. Če to izklopiš, je le opozorilo skrito.

 

Tukaj nič ne javlja, da se približuješ točki in ravno to mi je všeč, da ne gnjavi čez kolko km ali m bo naslednja vmesna, temveč lepo pišejo kraji kjer se pelješ, na karti so pa te točke vidne (krogci so kot zgoraj na sliki).

 

In ravno to ljudi moti in pravijo po forumih, da jih ZUMO ne vodi po točkah in pametujejo. Seveda jih ne vodi po točkah, če niso prav nastavli.

Saj sem napisal že prej. Če imamo tri točke 01MB, 02CE in 03LJ.

Če bomo točko 02CE naredili kot oblikovno lahko izberemo na štartu že cilj 03LJ pa nas bo naprava peljala najprej v Celje in potem v Ljubljano.

Če pa 02CE točki ne določimo kot oblikovna in na štartu izberemo 03LJ, potem bo pa naprava ignorirala točko 02CE in nas peljala direkt v LJ. In tega večina ljudi ne ve, zato pa mislijo, da naprava ne deluje kot mora.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak ti si imel drug problem in sicer, da če je opozorilo na vmesno točko , si moral na roko izbrati naslednjo točko, kar pa je očitno napaka, ker ti pravim, da na drugih novih napravah te anomalije ni in naprava vodi naprej od točke do točke kot si jih naredil ali v MS ali BC, res pa je da BC omogoča edini izklop opozorila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jaz sem imel problem, ga ne bi bilo če bi delal kot je pisalo, da se uporablja za delo program BaseCamp.

Jaz pa sem vse rute imel narejene v MapSource programu in sem jih z njim tudi uvažal v napravo in tukaj je nastal problem, ker so vse točke istega pomena na tvoji poti in potem pride do tega, da moraš klikat od točke 1 do 2 in od 2 do 3 ... itd do cilja, ker te naprava ne vodi preko vmesnih točk.

 

Danes sem pa ruto naredil v programu BaseCamp in se posvetil kompletni ruti in točkam, ter našel to zadevo. Izvozil sem ruto iz BC na Zumota in odšel na motor, da zadevo sprobam in delovalo je!

Pomeni, da se pač Zumo ne uporablja v kombinaciji z MapSource programom, tako da ni napaka v napravi, oziroma napake sploh ni, če delaš po navodilih.

 

Mi, ker smo pač navajeni smo na vsak način hoteli ostat na MapSource programu, ampak žal ... pri Zumotu se bo treba pač bolj poglobit v BaseCamp. Danes sem ga malce študiral (ene dve uri), pa niti ni tak slab .... mi postaja všeč. Edino nikjer nisem zasledil, kako ruto shranit na PC. Mogoče mora biti Zumo priklopljen da se prižge ta funkcija.

 

Pač, ostale naprave omogočajo uporabo MS in BC programa. Mogoče bodo tudi tukaj uredili zadevo, ker bodo ljudje začeli "jamrat". Meni zdaj ko sem skužil zadevo je povsem OK, se bom pač prilagodil bolj na BC program.

 

Tako da naprava deluje brezhibno in navigira kot mora. Pogoj pač je, da se upravlja z BC programom. To je vse!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak ti si imel drug problem in sicer, da če je opozorilo na vmesno točko , si moral na roko izbrati naslednjo točko, kar pa je očitno napaka, ker ti pravim, da na drugih novih napravah te anomalije ni in naprava vodi naprej od točke do točke kot si jih naredil ali v MS ali BC, res pa je da BC omogoča edini izklop opozorila.

 

Načeloma to ni napaka. Tudi na njihovi strani piše, da se za uporabo naprave in priljubljenih .. itd uporablja BaseCamp program.

Če bi ga jaz uporabljal od vsega začetka bi se zdaj na foromu čudil, ko bi ljudje pisali, da jim ne dela kot mora.

Pač naprava ni predvidena, da se uporablja v kombinaciji z MS programom.

Da deluje z MSom moraš posredovat v servisni meni, kolikor sem videl na strani popotnik, tako da že to da vedet, da iščemo neko bližnjico za nadaljne delo z MS, čeprav ni predvidena uporaba Zuma na MSu.

 

V glavnem ..... kar nekaj čtiva z slikami za zdajšnje in bodoče uporabnike ZUMO 350. Pač ob nakupu Zuma pozabite na MS program in zadeva deluje v nulo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma to ni napaka. Tudi na njihovi strani piše, da se za uporabo naprave in priljubljenih .. itd uporablja BaseCamp program.

Če bi ga jaz uporabljal od vsega začetka bi se zdaj na foromu čudil, ko bi ljudje pisali, da jim ne dela kot mora.

Pač naprava ni predvidena, da se uporablja v kombinaciji z MS programom.

Da deluje z MSom moraš posredovat v servisni meni, kolikor sem videl na strani popotnik, tako da že to da vedet, da iščemo neko bližnjico za nadaljne delo z MS, čeprav ni predvidena uporaba Zuma na MSu.

 

V glavnem ..... kar nekaj čtiva z slikami za zdajšnje in bodoče uporabnike ZUMO 350. Pač ob nakupu Zuma pozabite na MS program in zadeva deluje v nulo.

no, pol smo pa itak zmagali, thnk's breitner. Torej, če je treba BC pol bo tako in pika, saj se ni težko naučiti novega programa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar nova posodobitev programske opreme za ZUMO350.

 

Iz 2.70 na 3.50

 

Changes from version 2.70 to version 3.50:
Added the Skip feature, which allows you to skip a via point during navigation.
Improved the Bluetooth user interface.
Fixed stability, localization, Bluetooth, and user interface bugs.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nuvi 2495 me zaj...

 

Ruto sestavim v BC in jo prenesem na napravo.

Napravo odklopim od računalnika in jo prižgem.

Napiše sporočilo, da je ima ruta preveč toč in bo računal sproto... OK

 

Do sedaj sem našel ruto v programih, načrt potovanja... ampak te ture ne najdem nikjer.

 

kaj delam narobe?

 

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nuvi 2495 me zaj...

 

Ruto sestavim v BC in jo prenesem na napravo.

Napravo odklopim od računalnika in jo prižgem.

Napiše sporočilo, da je ima ruta preveč toč in bo računal sproto... OK

 

Do sedaj sem našel ruto v programih, načrt potovanja... ampak te ture ne najdem nikjer.

 

kaj delam narobe?

 

G

 

Napiše sporočilo, da ima ruta preveč točk in bo računal sproti ... a to ti naprava napiše ko jo vklopiš, rute pa ni na spisku pod načrt.potovanja?

 

Si pogledal morda med priljubljene točke, če so točke tvoje poti med priljubljenimi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledal vse, ni.

 

 

Mogoče pa ravno zaradi prevelikega števila točk na tvoji poti ni naprava dovolila uvozit poti.

Probaj narest pot z polovico manj točkami kot test ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zadnji test:

 

Včeraj sem se zapeljal iz smeri Ptuja proti Grazu in sicer sem šel do Lujza.

Maribor - Šentilj lepo po AC od Šentilja do Graz-a pa po stari cesti. Ampak doma sem si sam določil - naredil ruto, po katerih ulicah se želim pripeljat do Lujza.

 

V glavnem hočem povedat, da naprava deluje v nulo. Lepo vodi od točke A do točke B z vsemi vmesnimi točkami, ki sem si jih naredil na svoji poti.

Ker sem hotel po isti poti nazaj, sem navajen iz prejšnjega Garmina, da sem izbral omenjeno ruto, ter kliknil "obrni" smer potovanja (nekaj v tem stilu).

No, tukaj tega ni, ampak lepo klikneš že odpeljano ruto, ter prejšnji štartni položaj klikneš kot zdajšnji cilj in naprava lepo pelje po točkah, ampak v obratnem vrstnem redu.

Pač malo drugače je vse napisano, v bistvu je pa isto ... navadit se je treba. Tudi BaseCamp program ni nek "bav bav", po nekaj dnevni uporabi mi je celo boljši kot MapSource, saj uporabniku dovoljuje več maneverskega prostora, pri kreiranju lastnih poti.

 

Med vožnjo sem naredil še en PrintScreen, kjer se lepo vidi, kako tudi na naših avtocestah deluje Line asistent (nekateri so trdili, da pri nas to še ne deluje).

Ni mi žal, da sem ga kupil .... edino cena je previsoka (no, zdaj mi je tudi to vseeno, ker je itak že doma).

 

21002754.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem našel bolj primerne teme, pa bom kar tukaj vprašal....

 

Navigacija na telefonu, deluje izključno s prenosom podatkov, ali dela tudi če jih izključiš? Gre se namreč za to, da se odpravljam v tujino in bom morda nucal navigacijo (jo imam prednaloženo na telefonu) in ne vem, če zadeva funkcionira, če izkljjučim prenos podatkov in vključim samo GPS?

 

najlepša hvala za odgovore.

 

lp,mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!