Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Nisem šel brat celotne teme skozi, pa me zanima par stvari za Zumo 340LM

- ali se da načrtovat route in jih potem prenesti nanj?

- kako je z upgradom map in garancijo, če se nabavi v tujini?

- kako je s hitrostjo preračunavanja? Primerjava z "navadno" (nuvi) serijo.

- glede na to da je "water resistant" - kako se obnese v dežju (kontakti)?

Do nedavnega sem bil prepričan, da si bom omislil TomTom Riderja, vendar me odbija slaba (ne)pokritost balkanskih držav.

P.S. a pri lojzetu razumejo tudi slo oz. ang?

Popravljeno . Popravil Rokic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- se da načrtovati rute in prenesti (Basecamp program)

- upgrade je "dosmrtni", garancija pa v tujinil, pač pošlješ po pošti in uredijo (že delal, nič posebnega), lahko poskusiš tudi pri nas v Šenčurju

- ...... ne vem

- ...... ne vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem šel brat celotne teme skozi, pa me zanima par stvari za Zumo 340LM

 

cena 340LM pri Lojzetu je mamljiva, pretuhtaj če ti kaj pomoni še luknja za slušalke (če nimaš BT povezave), je dosti vredno...  morda pametno brskaz ta Zumotom 350LM (ga zadnjic gledal v garminu, lustna zadeva)... + še nekaj funkcij

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

340 in 350 sta enaka, samo da je en International, drugi pa Evropa.

 

Verjetno si mislil model 390. Tisti pa ima par dodatkov.

340 nima luknje za slusalke, to me je predvsem zanimal. A lahko kdo ki ima 340 potrdi da ima luknjo 3,5mm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkr sem gledal tale Lous zumo nima balkana pokritega (kolkr ga je z ECN). No, saj AR ni nobena umetnost dodat...

izhod za slušalke pa ni neka stvar, ki bi jo pogrešal (ima BT). Že tako je navigacija kjer jo imam vedno z izklopljenim zvokom (1. ker mi glas ni všeč :P in 2. ker so nekatera glasovna navodila napačno sporočena).

Je pa cena res mikavna :) Počakajmo, da se znebimo tega dežja, potem pa grem pogledat do Villacha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

340 nima luknje za slusalke, to me je predvsem zanimal. A lahko kdo ki ima 340 potrdi da ima luknjo 3,5mm?

 

Po podatkih jih ima.

 

https://buy.garmin.com/en-IE/GB/automotive/motorcycles/zumo-340lm/prod115830.html

 

Headphone jack/audio line-out Yes

Po mojem vedenju gre za isti model 350, samo regija je druga.

 

Enako je bilo tudi pri Zumo 220 in 210, ki ga je imel louis.de

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkr sem gledal tale Lous zumo nima balkana pokritega (kolkr ga je z ECN). No, saj AR ni nobena umetnost dodat...

izhod za slušalke pa ni neka stvar, ki bi jo pogrešal (ima BT). Že tako je navigacija kjer jo imam vedno z izklopljenim zvokom (1. ker mi glas ni všeč :P in 2. ker so nekatera glasovna navodila napačno sporočena).

Je pa cena res mikavna :) Počakajmo, da se znebimo tega dežja, potem pa grem pogledat do Villacha.

 

Ima cel Balkan, saj je gori celoten City Navigator Europe, zemljevidi pa so primerljivi ali boljši kot v AR, in vsakih par mesecev novi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji zemljevid je kar lepo ažuren, ima vrisan tudi nov predor proti Makarski.

V prejšnji še ni bil. Novi del AC do Ploč pa še ni. Skratka, priporočam CN, ker je precej ažuren.

 

Vse je normalno pokrito, tudi Kosmet :)

 

screenshot1782.jpg

screenshot1783.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Country coverage:

Andorra, Austria, Belgium, Czech Republic, Croatia, Denmark, France, Germany, Hungary, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Malta, Monaco, Netherlands, Poland, San Marino, Slovakia, Slovenia, Spain, Switzerland, Vatican City

 Tako piše na louisu. Če je več zemljevidov, pa tolk boljš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novo (neuradno)

 

Garmin City Navigator Europe NT(Unicode) 2014.40

 

Prav kar konektal mojo 350-tko, pa GarminExpress in BaseCamp ni nič pokazal, da bi bile kakšne posodobitve na voljo, tako, da glede na to neuradno zadevo, bo v kratkem tudi za nas z LM na voljo posodobitev kart.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem navedel (neuradno) :)

 

 

Saj nisem trdil, oziroma napisal, da nisi navedel "neuradno" :)

 

Prav kar konektal mojo 350-tko, pa GarminExpress in BaseCamp ni nič pokazal, da bi bile kakšne posodobitve na voljo, tako, da glede na to neuradno zadevo, bo v kratkem tudi za nas z LM na voljo posodobitev kart.

 

Samo sem šel "čekirat", dejstvo pa je, da bo zadeva čez teden dni ziher že na voljo za posodobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel pogledat za prejšnjo verzijo, najavili so jo 25.09., tedaj je pobegnila tudi v svet, uradno pa se je dobila 23.10. na updejtu.

 

Pri tej menda ne bodo tako dolgo čakali, ker bi morali počasi izdati 2015.10 :)

 

-------

 

Ena prej je bila najavljena 26.07., pobegnila 03.08., uradno 29.08.

 

-------

 

Vedno prvo pri NTU (unicode), potem pa NT oziroma ko naredijo obe, dajo ven uradno.

 

-------

 

Tale zadnja je bila najavljena 06.01, pobegnila 17.01, uradno torej do konca januarja tu nekje :)

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

340 ima priklop slušalke in naloženo centralno europo, slabo pokrito bosno, srbijo in črno goro praktično nič, ampak @snecer pomaga. sem ga včeraj dobil iz Louisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja drži in nima v kompletu nastavka in kabla za avto. Jaz bi vzel v Louisu 350 ampak jih je zmanjkalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kolen, a so kaj omenjali, da jih bodo še kaj dobili? Imaš mogoče še kakšnega nuvi-ja doma, pa bi lahko naredil na hitrco primerjavo (hitrost preračunavanja)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!