Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Če koga zanima Zumo 550 komplet z nosilci in life time nadgradnjo pokliči 041 666 176 Boris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zumo 550 je odlična reč. Moj je po vročini (+50), mrazu (-10), prahu, blatu in dežju pregural že precej 10.000 km-jev. Še vedno dela b.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novi FW za zumota 340/350/390, dodaja zanimive opcije.

 

Še kar popravljajo :)

 

zumo 3x0 (GCD File) software version 3.70 
as of January 24, 2013
(45.17 MB)

Changes made from version 3.60 to 3.70: 

Added the Tracks app, which allows you to save and manage tracks on the device.
Added Memory Card Data Sharing, which allows you to save waypoints, tracks, and trips to an SD card.
Fixed an issue with reviewing turn instructions when calculating a route.
Fixed an issue with route calculation using cityXplorer maps.
Improved map display performance.
Improved interoperability with BaseCamp.
Improved route calculation performance.
Improved search bar performance.
Improved software stability. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Sneci: Naložil Map Source CN EU 2014.40 NT. Moram rečt, da sem prijetno presenečen. Presenetljivo veliko cest in poti. Bolje pokriva tracke po hribih kot pa AR. Našel sem še nekaj napak, ampak končni vtis je Ufb. Manjka samo še več oznak za prenočišča, pumpe, bankomate, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj mi ne verjameš na besedo, saj ta tema je "strokovna" :)

 

Moraš vedeti, da se CN na vsake 3 mesece popravi, dopolni, napake se nonstop odpravljajo in pokritje je vedno boljše...

 

Jaz sem že pred pol leta javil napako, ni mejnega stika med Albanijo in Grčijo ob obali (v zemljevidu dve leti nazaj je bil) in rabijo kar nekaj časa, da preverijo in popravijo. V novem CN bo to popravljeno.

 

AR pa stagnira. 1x na leto če izdajo popravek pa še tam morebiti dodajo le kakšno novo cesto, ne popravijo pa napak.

 

Je pa tako.

 

Če si planiraš eksotične rute, tako kot ti, je bolje doma preveriti kako in kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne gre zato, da ti ne bi verjel na besedo. Prejšnja verzija 2014.30 recimo nima trackov za meandre Uvca. V verziji 4 je še vedno cesta Sarande - Vlore vnešena kot makadamska, cesta Peč - prelaz Čakor je narisana kot glavna povezava. Vsekakor je pametno za ceste za katere nisi prepričan kakšne so, narediti ruto in z Base Campom preveriti stanje še v Google Earth.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne gre zato, da ti ne bi verjel na besedo. Prejšnja verzija 2014.30 recimo nima trackov za meandre Uvca. V verziji 4 je še vedno cesta Sarande - Vlore vnešena kot makadamska, cesta Peč - prelaz Čakor je narisana kot glavna povezava. Vsekakor je pametno za ceste za katere nisi prepričan kakšne so, narediti ruto in z Base Campom preveriti stanje še v Google Earth.

 

Hm, SH8 cesta je vrisana normalno asfaltirana, Sarande-Vlore, tudi lani ko sem tam uporabljal CN je imel asfalt... Ne vem kaj ti gledaš :)

screenshot1817.jpg

 

Za Čakor pa je res sklenjena povezava, ki bi morala biti prekinjena zaradi blokirane meje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spodnji del: od Sarande do Borsha. Ker si se vozil po njej, potem veš, da si zasluži rumeno oznako.

 

Cesta za Čakor: asfalt je samo od Peči do Pečke Bistrice. Naprej je kolovoz in na koncu prekopana cesta s protitankovskimi ovirami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se vozil od Sarande do Vlore po asfaltu, ob obali, čez prelaz. 

 

Nonstop je asfaltirano, brez nekih posebnosti? Vem, da v Sarande zaviješ proti Himare pri neki pumpi, nato pa se praktično brez prometa voziš naprej. Tam sem še nekje v neki vasici tankal.

 

-----------------------

 

Cesta za Čakor.

 

Iz Črnogorske strani je do meje s Kosmetom povsem nov asfalt, nato so prepreke na meji, par km makadama in spet asfalt. Ta del za tistih par km nima točno vrisano, drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest se nisem vozil po črnogorski strani. Sicer sem imel namen, vendar je bilo takrat vreme obupno. Pa še nobenih pametnih razgledov ni.

 

Ali se slučajno da CNEUNT 2014.40 predelat za CD navigacijski sistem v avtu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne da.

 

Če avto navigacija slučajno uporablja zemljevide Navteq, potem niti ni potrebno, saj so to isti zemljevidi (npr. renault/dacia), tam imam trenutno 2014.20 oz. 30.

 

Za kakšen avto gre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ista znamka kot moped. Na undergroundu imajo že verzijo 2014.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4716.png

4831.png

6046.png

7529.png

8072.png

16027.png

9247.png

8916.png

18828.png še JCV

 

No, sled uvozi, nakar jo nekaj časa nalaga v napravo ter ponudi izdelavo "potovanja" iz sledi.

 

Pri ruti je podobno, le da jo direktno skopira med potovanja.

 

Pri tem opravilu ni prehiter :) no, potem ko zračuna ostane shranjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a za popravke (dodajanje cest, spreminjanje podlage [kolovoz, asfalt, makadam...]) je dovolj, da sprembe sporočiš na "here maps" ali je potrebno preko BaseCampa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!