Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Snecer

 

Garmin 255W je odpovedal poslušnost. Imel je na voljo zadosti satelitov; zelene črtice na ekranu, Karto CE europa letnik 2013.

Na ekranu je kazal da se vozimo po brezpotju in ne po cesti, ki je bila viola začrtana na skrajnem desnem delu ekrana. V mestu nas je prestavljal iz ulico v ulico in je bil popolnoma zmeden. Imel sem občutek da nas ne more točno locirati na karti, zaradi karte ali satelitov? Največjo hitrost smo dosegli, ha.. ha… ha…  355 kmh  :grim

Kaj predlagaš razen deponiranja v kanto?

Hard reset pa bo spet fabriški

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hard reset pa bo spet fabriški

Reset na malem gumbu sem že naredil pa ni nič pomagalo. Ali je Hard reset nekaj drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja.

 

 

 

To reset your unit just hold your finger in the bottom right corner while powering the unit on. You will get a prompt to erase all user data. You can also perform an update to reset the unit.

 

Smiselno je tudi pogledati v mapo garmin\gpx\  kaj vse se je tam nabralo, morebiti tudi mapa \garmin\gps\archive\ , ki je polna.

 

S hardresetom ti ne bo zbrisalo map, ampak samo favorites... nič bat, naredi in poročaj.

 

Osebno bi še kompletno vsebino nuvija prekopiral na disk in nuvija sformatiral (fat32) ter naložil fajle nazaj.

 

Če to ne bo pomagalo, je problem drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je imel kdo težave z polnjenjem nuvija 765? Noče se mi filat preko 12v, preko usb se fila samo zaradi male voltaže počasi.

 

Poglej varovalko v 12v polnilcu. Ko sem 765 enkrat posodil kolegu (naključje da ima bmwja), mi je skuril varovalko na polnilcu in ni polnilo.

Zamenjaš varovalko in rešeno.

 

Če ni varovalka, je pa problem v "sedlu", kjer so pini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazadnje sem ga uporabljal na Yamahai v Dolomitih lansko leto in je od takrat počival. Ja sem že bral na netu, da bi lahko samo je popolnoma običen vtičnik. Ni tisti garminov, ki je širok na koncu in ima zeleno lučko. Spodaj vem, da imaš pri originalnemu napisano lock spodaj in lahko odpreš. Tole je pa sama plastika in hr5 priključek na koncu v dock.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je kakšen od teh pinov na "Cradl-u" odlomljen, ali pa pretrgane žičke v kablu. Meni ga popolnoma normalno polni tudi preko USB porta vendar imam narejen kabel s pretvornikom 12V/5V-1A.

GPS imam v torbici na mostičku krmila, adapter pa v tanktorbi vklopljen na vmesnik (tudi DIY) in vklopljeno na vtičnico 12V ob kontakt ključu F650GS (800).

 

post-7865-0-51011000-1398269775_thumb.jpg

post-7865-0-76691400-1398269986_thumb.jpg

post-7865-0-47953700-1398270130_thumb.jpg

post-7865-0-15777700-1398270539_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je imel kdo težave z polnjenjem nuvija 765? Noče se mi filat preko 12v, preko usb se fila samo zaradi male voltaže počasi.

Moj je umrl zaradi "čezlužnega, poševnookega" polnilca, kateri je zaradi preobremenitve(pregretja) nafilal mojga garminčka kar na 12V (in kamero tudi). Filam lahko obratno od tebe, torej usb je šel, prek konektorja spodaj pa gre... Sem ga razdrl in pregledal in.... Ne bo šlo popravit. Problem imam v tem, da je polnilni del na vezju v stiku in mi stalno prazni baterijo tudi če je ugasnjen. Pa sem ob strani mikro stikalo namontiral in odklopim baterijo ob neuporabi.

Upam da se ni tudi tebi kaj takega zgodilo.

Pa preko usb priključka bi moralo menda enako polnit če maš priklopljen pravi polnilec gor. Usb je počasen iz naprav pri katerih je omejen tok polnjenja (PC, švoh polnilci,.. .)

Konektorji  bi pa znali tudi veliko vlogo igrat kot je MiNa napisal.

 

 

Ps.: BMW pa tokrat verjetno nč ni kriv .) :D

Popravljeno . Popravil KNNMS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons je začel samo od sebe delat. Sem malo drmal, da bi spet pokvaril samo se ne da :) Upam, da ne crkne spet na kakši turi. Hvala vsem za nasvete, najbrž se je ustrašu, ko sem orodje začel iskat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi prosil koga od gurujev Garminovih kart, če mi lahko na ZS pošlje kakšen uporaben naslov za loadat toporafske in citynavigator karte :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je možno garmin povezat z eno obično BT slušalko, da bi lahko poslušal zvočna navodila. garmin ima BT, slušalko bi pa kupil eno za drobiž v bigbangu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slušalka mora podpirat A2DP standard.

 

Only the 7X5 series (765T) which has A2DP bluetooth and the Zumos will stream to a stereo bluetooth headset. AND the headset has to be stereo a2dp. I cound not pair my 765T to a mono Blueant interphone. By the way, Garmin will NOT support motorcycle applications for the nuvi 765T, you have to depend on your buddies on the forum. 765T can be had refurb for $175.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ve kdo za kakšen dober nisilec za garmin? Imam namreč komplet od interphone 4,3" z etuijem, ker imam pač "navaden" garmin in se mi zdi precej debel. Podložiti je potrebno skoraj 3,5cm, da je naprava lepo stabilna. Ni mi jasno, zakaj so vsi ti etuiji 4x debelejši od same naprave.

Popravljeno . Popravil alen1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam zumo 550 nakaterega sem preko SD kartice naložil CN 2014 NTU  in mi namesto šumnikov izpisuje simbole, kaj bi lahko bil vzrok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moraš namestiti NT verzijo zemljevida in ne NTU=unicode, ki je za novejše naprave in kaže šumnike.

 

Hvala za odgovor, bom poskusil. Zanima pa me še ali je potrebno/zaželeno za zumo 550 CN2014 razbiti v dve datoteki pod 2gb, ker sedaj mi zadeva dela z img datoteko velikosti 3.2gb (razen omenjenih težav s šumniki)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni treba razbiti, lahko daš celotno na kartico.

 

2Gb verzija je za stare naprave, zumo550 z zadnjim fw podpira img dan 2gb

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam za prodat, če koga zanima in sicer Zumo RAM dodatki:

 

- podaljšek 90mm

- ključavnica + 2x ključ (namesti se namesto metulj vijaka in je tako nosilec zaklenjen pred krajo.

 

Še slika:

 

20140512_183211_resize_zps85085c82.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na temle pašniku je mal ograja podrta. Mislim da bo "čredica" ven uhajala.  :D

 

 

 

Tu

virb0006.jpg

se je pojavil nov zemljevid.

 

 

 

 

Tisti z uradnimi licencami ga boste uradno dobili preko updejta, ko bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na temle pašniku je mal ograja podrta. Mislim da bo "čredica" ven uhajala.   :D

 

2015.10 Europe je uradno izšla.

 

Gre za verzijo NTU

 

Za starejše naprave verzija NT še ni na voljo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se že ve katere so novosti ali popravki, da ne bomo 2014.40 takoj dol metal?

Aja, a gre na Zumo 660 lahko NTU verzija? Do sedaj sem ga futral samo z NT

Popravljeno . Popravil Gaunar Jokl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NTU zemljevid dela na vseh naprava, proizvedenih po letu 2013 (proizvedenih, ne kupljenih), poleg ostalih iz tega seznama

 

http://www.gpspower.net/garmin-tutorials/298060-city-navigators-nt-unicode-ntu-compatible-devices-list.html <-- za vid se je potrebno registrirati

 

+ naprave, ki je mogoče ni na seznamu ima že nov tip datotečne zgradbe .system (zumo 210/220).

 

Mislim, da je zumo 660 tudi kompatibilen, kar je najlažje videti, če zaženeš update, saj večina zumotov 660 ima lifetime upgrade. In če ti da na voljo posodobitev, je to to, mislim pa da NTU ne bo ponudilo.

 

V tem primeru se naj počaka na NT karto, ki bo menda avgusta.

 

Glede popravkov pa kaj naj ti rečem...

 

Vedno je dobro imeti zadnjo mapo, vsak se pa sam odloča kako in kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!