Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Brezveze, ne morš ti po founu pacat z rokavicami

 

Naj sam pojasni, kar je mislil z moto navigacijo za Android.

 

Lahko pa si narediš tudi ruto za iGO, v kml formatu jo prebavlja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

L.P.

 

Ja, mal sem res narobe napisal,motoristična navigacija.V mislih sem imel navigacijo za telefon ki bi naj bila zanesliva tudi ko ne uporabljaš avtocest.

 

izbiram med igo,navigon,sygic

 

sem pa prej imel nokia tel.in je res bila navigacija ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

L.P.

 

Ja, mal sem res narobe napisal,motoristična navigacija.V mislih sem imel navigacijo za telefon ki bi naj bila zanesliva tudi ko ne uporabljaš avtocest.

 

izbiram med igo,navigon,sygic

 

sem pa prej imel nokia tel.in je res bila navigacija ok.

 

Lahko še dodaš Garmin Viago, ki je izšel pred dnevi za Android.

Slovenski meniji in vodenje itak

 

Po akcijski ceni je za 0,99 EUR

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.garmin.android.apps.viago

 

Če želiš offline zemljevide (itak), stane cela evropa okoli 8 EUR, lahko pa namestiš gor brezplačne OSM zemljevide, ki so na enakem nivoju.

 

Po želji.

 

Sicer so originalni zemljevidi identični tistim iz Garmin naprav...

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko še dodaš Garmin Viago, ki je izšel pred dnevi za Android.

Slovenski meniji in vodenje itak

 

Po akcijski ceni je za 0,99 EUR

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.garmin.android.apps.viago

 

Če želiš offline zemljevide (itak), stane cela evropa okoli 8 EUR, lahko pa namestiš gor brezplačne OSM zemljevide, ki so na enakem nivoju.

 

Po želji.

 

Sicer so originalni zemljevidi identični tistim iz Garmin naprav...

Žijo!

A lahko malo opišeš postopke nalaganja zemljevidov za Garmin Viago? A gre samo preko menuja v navigaciji naložit, ali se da kako drugače? Pa še, a so tudi posodobitve v ceni 8€, al bo treba kaj doplačevat?

Hvala in lp

Popravljeno . Popravil KNNMS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OSM mape naložiš na roko, original kupiš, najbrž vsako leto našteješ, ceneje kot zemljevid in predvsem bolj točen...

Ej, sem bral na 71 strani teme, pa še na alter, pa še nevem kje vse si se razpisal oziroma pomagaš nam nevednikom!

Hvala za tvoj trud! Častim pijačo ko se boš klatil po primorskih koncih.

Popravljeno . Popravil KNNMS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če naložiš OSM mape, ne dela iskanje po naslovih offline.

 

Je potrebno še dodati eno datoteko, da bi delovalo, ko bom potestiral, bom objavil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, sem bral na 71 strani teme, pa še na alter, pa še nevem kje vse si se razpisal oziroma pomagaš nam nevednikom!

Hvala za tvoj trud! Častim pijačo ko se boš klatil po primorskih koncih.

 

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/2033297/page/0/fpart/6/vc/1

 

Tu je opis kam in kako namestiš zemljevide OSM, ki delujejo na Garmin Viago.

 

Razen program, ki stane 0,99 EUR, je vse ostalo brezplačno in legalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da Viago ali vsaj karte na sd kartico (External storage) dat, al bo treba kaj počakat da garminovci preštudirajo? Zna bit da so se namensko tako odločili zaradi kitkat-a in njegovih pravic pisanja ext-sd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da Viago ali vsaj karte na sd kartico (External storage) dat, al bo treba kaj počakat da garminovci preštudirajo? Zna bit da so se namensko tako odločili zaradi kitkat-a in njegovih pravic pisanja ext-sd.

 

Zakaj se tako strmi k temu, da se zadeva namesti na SD kartico?

Pri današnjih telefonih z 32GB in več, prav zaprav nasplošno pri teh napravah, enostavno to ni več nuja, saj je prostora več kot dovolj za karte in program.

 

Ta program za 0.99€ je pa itak zastonj, če deluje kot treba, drugače pa uporabljam Navigona na Androidu, za resno navigacijo pa itak namensko napravo in sicer Zumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se tako strmi k temu, da se zadeva namesti na SD kartico?

Pri današnjih telefonih z 32GB in več, prav zaprav nasplošno pri teh napravah, enostavno to ni več nuja, saj je prostora več kot dovolj za karte in program.

 

Ta program za 0.99€ je pa itak zastonj, če deluje kot treba, drugače pa uporabljam Navigona na Androidu, za resno navigacijo pa itak namensko napravo in sicer Zumo.

Hja, žal si lastim le en star samsung S4 in nima glih tolko placa da bi vse v notranji spomin stlaču. Pač veliko slikam, muzike je tudi nekaj, Datoteke za moje delo tudi morajo bit, Sygic in Navigon pa tudi nekaj pobereta. Bom zgleda moral tudi jaz v jabolko ugriznit, da bom vidu kaj je to 64Gb ali celo več internega spomina. :grim   Meni kartica veliko pomeni, sa s tistimi par gigati ki jih je navoljo nisem zadovoljén. :grrr

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kakšna je razlika med garmin zümoti 340, 350 in 390? 390 vem da ima "twisty roads" funkcijo, ki pa je itak ne rabim niti ne dela bog ve kako vredu kolikor sem zasledil.

 

torej, za povprečnega motorista, katerega izmed teh 3 modelov se splača vzet? pa še nekaj - kaj je fora tega LM, torej lifetime maps? a to potem pomeni, da ti ni potrebno vsako leto znova updejtati map al kako to zgleda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa še nekaj - kaj je fora tega LM, torej lifetime maps? a to potem pomeni, da ti ni potrebno vsako leto znova updejtati map al kako to zgleda?

Glede drugega dela: updatov je celo nekaj letno, vendar so brezplačni.

Popravljeno . Popravil Davorin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšna je razlika med garmin zümoti 340, 350 in 390? 390 vem da ima "twisty roads" funkcijo, ki pa je itak ne rabim niti ne dela bog ve kako vredu kolikor sem zasledil.

 

torej, za povprečnega motorista, katerega izmed teh 3 modelov se splača vzet? pa še nekaj - kaj je fora tega LM, torej lifetime maps? a to potem pomeni, da ti ni potrebno vsako leto znova updejtati map al kako to zgleda?

 

Med 340 in 350 ni razlike, 340 je oznaka za Evropo.

 

390 ima samo par dodatkov, minimalna razlika.

 

Popolnoma nov model je zumo 590

 

Če že moraš izbirati med serijo 3, potem vzameš 340.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, hvala Snecer.

 

kaj pa če v izbor dodam še novega 590? je vredno pljuniti tistih dodatnih 200 ali 300€ za ta najnovejši model? nekaj sem gledal po youtubu in če drugega ne ima baje novejši in močnejši procesor, ki bistveno pohitri oz. olajša premikanje po zemljevidu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 340ki, ki sem jo imel na "testu" doma je bila brzina premikanja po ekranu slaba za ta cenovni razred.

 

Ekran je deloval rahlo lepljivo in počasno.

 

V tem cenovnem rangu bi moral imeti "steklen" multitouch, kot ga imam na svojem oregonu 600 in je prava zadeva in zadev, ki smo jih vajeni iz pametnih telefon (zoom z dvema prstoma :)

 

Saj ne, da bi veliko prckal po ekranu in zoomiral, ampak ko pa rabiš pa je sitno počasno izrisovanje in slabo premikanje po ekranu.

 

590 nisem še videl, če ima to pošlihtano, ne vem če splača.

 

To mi je bil največji minus in zato osebno teh modelov ne bi kupil, poleg tega da so mi preveliki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni razlika med 340/350 in 390 tudi, da slednji omogoča uporabo oz. povezovanje dodatnih senzorjev (tlak v pnevmatikah, temperatura, virb...)?

 

LM oznaka pomeni Lifetime Maps, kar pomeni, da dokler dela naprava imaš zastonj posodobitve map s pomočjo PC programa Garmin Express npr.

 

kaj boš izbral je vse od tebe odvisno. Jaz sem nabavil 340, ker enostavno več denarja ne dam za takšno igračko :P Dokupil sem še folijo za zaslon (ne vem kako bi zgledalo brez folije, ker imam že sedaj dve fanj črti - očitno zaradi uporabe z rokavicami). Pomisli tudi kam boš namontiral GPS (velikost, dodatni nosilci) - tank torba odpade, ker moraš dol gledat (pa še zaradi folije se blešči vse skupaj), pred števec pa premisli, da ti slučajno ne bo tank torba (če jo imaš oz. misliš imet) ne bo ovirala pogled na zaslon.

Kar se tiče uporabe in odzivnosti pa ne vidim  neke velike izboljšave z Nüviji 255/660/760/2405. Enostavno ne vidim bistvene razlike v uporabi, hitrosti izračuna, odzivnosti. Edino kar sem opazil bistvenega je, da Zumo dost prej dobi signal satelitov in bolje "lovi" (zumo v hiši dela, nuviji ne delajo)

 

Če hočeš hitrost izračunov, da ni tistega preračunavanja, so na voljo TomTomi (rider?), vendar če misliš veliko pohajkovati po balkanu odpadejo, ker imajo zelo slabo pokrito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih se mi zdi, da nekateri pretiravate in kupujete "super duper" naprave v visokem cenovnem rangu .... zakaj že?

Jaz imam Zumo 350 in sem z njim izredno zadovoljen. Če bi pred nakupom "upošteval" mnenja uporabnikov na forumu, ga ne bi nikoli kupil!

 

Dejstvo je, da ljudje zadevo niso znali uporabljat, zato pa so o napravi pisali bedarije, plus tega pa so se z nakupom Zumo-ta 350 morali odpovedat stari navadi uporabljat MapSource in preklopit na BaseCamp. Verjamem, da je za nekatere ta prestop bil mučen, ampak .... ko obvladaš BC, so vse poti odprte.

 

Kot je Rokic napisal .... jaz sem si dokupil razne nosilce, da mi tank torba ni pokrivala navigacije, plus tega sem dokupil RAMovo ključavnico, da mi nosilca nihče ni mogel sunit.

 

P.S.

Dodajam še to .... če se kdo spozna na Garmine, te pa je to Sneci!!

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 340ki, ki sem jo imel na "testu" doma je bila brzina premikanja po ekranu slaba za ta cenovni razred.

 

Ekran je deloval rahlo lepljivo in počasno.

 

V tem cenovnem rangu bi moral imeti "steklen" multitouch, kot ga imam na svojem oregonu 600 in je prava zadeva in zadev, ki smo jih vajeni iz pametnih telefon (zoom z dvema prstoma :)

 

Saj ne, da bi veliko prckal po ekranu in zoomiral, ampak ko pa rabiš pa je sitno počasno izrisovanje in slabo premikanje po ekranu.

 

590 nisem še videl, če ima to pošlihtano, ne vem če splača.

 

To mi je bil največji minus in zato osebno teh modelov ne bi kupil, poleg tega da so mi preveliki.

 

heh, zdaj sem še bolj v dvomih :). torej ti nisi najbolj navdušen nad zumoti in bolj priporočaš oregona al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oregon se ne da primerjati z Zumom, gre za čisto drug tip navigacije = ročna pohodna, brez glasovnega vodenja, modrega zoba (oz. ga ima za izmenjavo z drugimi).

 

Poleg tega moraš biti za Oregona še bolj "usposobljen" :) nima glasovnega vodenja ima pa cel kup drugih nastavitev.

Oregon ima zame pluse:

 

- majhen, a dovolj velik

- z modelom 600 odličen ekran, ki se napaja iz dnevne svetlobe (reflektiven) + baterija

- veliko dodatnih nastavitev

- delovanje na baterije (imam tudi 12v vtičnico)

- kompatibilnost z ostalimi garmin napravami

- nastavitve različnih polij na ekranu, nebroj možnosti

 

Skratka ne priporočam za začetek...

 

---------------------

 

Tudi minuse:

 

- do zadnjega FW popravka je včasih ob zagonu sesuval (kasneje ugotovil, da ga moraš pustit minuto pri miru) oziroma so napake objavljene na wikispace. Zadnji FW (po enem letu) je stable in je praktično vse uredil

- glede na ohišje v katerem je, bi lahko imel malenkost večji ekran, torej skoraj do roba

- na starem je bil boljši sistem odpiranja pokrovčka

 

--------------------

 

Skratka, za običajnega uporabnika ni drugega kot zumo, namenjen je za motor, ima zraven VSO potrebno opremo in nastavke, tako da v tem trenutku 340model iz louisa.

 

Je pa vprašanje kolko vas sploh Zumota uporablja 100%, z načrtovanjem itd... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daleč od tega, da bi imel namen uporabljati 100% zmogljivost naprave, verjetno še modrega zoba nebi nikoli uporabil, pa kakšnega poslušanja mp3jev tudi ne. res tiste osnovne funkcije pač, malenkost načrtovanja in to je to. je pa res, da si raje pustiš malce maneverskega prostora, ne da kasneje ugotoviš, da bi rad imel določeno funkcijo, pa si ga "usral" ker si kupil "prešvoh" zumota.

 

bom premislil o zumotih, videl sem da ima novi 590 zamenljivo baterijo, kar ostali baje nimajo, to pa se mi tudi zdi kar vredu lastnost, da ob morebitnem crkotu baterije ne rabiš menjati celotne naprave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daleč od tega, da bi imel namen uporabljati 100% zmogljivost naprave, verjetno še modrega zoba nebi nikoli uporabil, pa kakšnega poslušanja mp3jev tudi ne. res tiste osnovne funkcije pač, malenkost načrtovanja in to je to. je pa res, da si raje pustiš malce maneverskega prostora, ne da kasneje ugotoviš, da bi rad imel določeno funkcijo, pa si ga "usral" ker si kupil "prešvoh" zumota.

 

bom premislil o zumotih, videl sem da ima novi 590 zamenljivo baterijo, kar ostali baje nimajo, to pa se mi tudi zdi kar vredu lastnost, da ob morebitnem crkotu baterije ne rabiš menjati celotne naprave.

Že stara 660 ima zamenljivo baterijo. Načeloma se vsaka baterija da zamenjat, samo posegi so drugačni. Pri 660 odpreš zadaj vratica in baterijo streseš ven, pri drugih je potrebno vijačiti (zumo 550) ali razdreti ohišje (vsi ostali ZUMO modeli serije 2XX in  3XX ).

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pardon,  se posipam s pepelom, tudi seriji 2XX se baterija zamenja z odpiranjem pokrova zadaj.

 

(Z modeli 2XX sem imel premalo opravkov, ker si ga nikoli nisem lastil, sem ga enkrat samkrat posodabljal)

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!