Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

najbrž ni odklenjena, napačna mapa na kartici itd

\garmin\gmapsupp.img bo vedno delala

 

Ista karta na Garminu dela bre problema....

Nato sem na SD kartici naredil mapo Garmin in v njo naložil Eu mapo z imenom gmapsupp.img in ne dela ....

Ali bi bila možnost, da je kartica prepočasna ? 

Na isti kartici Adria route dela brez problemov, vendar je slika karte 20 x manjša..... Tole me že mal ......

Hvala za še kakšno idejo !

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredi printscreen mape na SD, da nekaj vidim.

 

Včasih, ko ljudje preimenujejo img datoteko napišejo gmapsupp.img.img

V windowsih kaže gmapsupp.img , skrije pa končnico. (če nisi pozoren)

 

-------------

 

Zumo 660 podpira img datoteke na 2gb, zato tu težav ne more biti.

 

Kje si pa dobil karto?

 

Maš novo 2015.20 na pašniku, snami, prekopiraj v mapo \garmin\ na sd kartici in mora delat.

 

-------------

 

Probaj za test tole

 

Tu je nova Slovenija 2015.20 NTU

 

http://www18.zippyshare.com/v/532527/file.html

 

potegni, razpakiraj in gmapsupp.img skopiraj na sd kartico \garmin\

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredi printscreen mape na SD, da nekaj vidim.

 

Včasih, ko ljudje preimenujejo img datoteko napišejo gmapsupp.img.img

V windowsih kaže gmapsupp.img , skrije pa končnico. (če nisi pozoren)

 

-------------

 

Zumo 660 podpira img datoteke na 2gb, zato tu težav ne more biti.

 

Kje si pa dobil karto?

 

Maš novo 2015.20 na pašniku, snami, prekopiraj v mapo \garmin\ na sd kartici in mora delat.

 

-------------

 

Probaj za test tole

 

Tu je nova Slovenija 2015.20 NTU

 

http://www18.zippyshare.com/v/532527/file.html

 

potegni, razpakiraj in gmapsupp.img skopiraj na sd kartico \garmin\

 

Ista mapa mi dela na Garminu, se pravi da bi morala delati tudi na kartici, kar pa ne drži ....

Če mi ne bi delal na napravi, potem bi pomislil, da je nekaj narobe s karto..

Grem ostalo preveriti, kar si mi naložil.

Hvala.

 

garmin.jpg

 

kako pomenovati karte, če imaš na SD kartici recimo dve različni karti ?

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novejši modeli podpirajo poljubno poimenovanje.

 

Lahko imaš CN.img , AR.img

 

Za Zumo 660 nisem siguren, vendar mislim, da to deluje.

 

Kaj imaš 8Gb Sd (micro) kartico?

 

Zakaj hočeš imeti še na SD kartici isti zemljevid, ki je v notranjem pomnilniku?

 

Pa ko si preimenoval (tam vidim old), preimenuj končnice, sicer ti bo zemljevide kazalo, če podpira katerokoli ime.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novejši modeli podpirajo poljubno poimenovanje.

 

Lahko imaš CN.img , AR.img

 

Za Zumo 660 nisem siguren, vendar mislim, da to deluje.

 

Kaj imaš 8Gb Sd (micro) kartico?

 

Zakaj hočeš imeti še na SD kartici isti zemljevid, ki je v notranjem pomnilniku?

 

Pa ko si preimenoval (tam vidim old), preimenuj končnice, sicer ti bo zemljevide kazalo, če podpira katerokoli ime.

Ojla.,

 

micro SD je 4 GB, sedaj vlečem novo karto na pašniku in vidim, da bom moral kupiti 8 GB kartico.

 

.old je stara karta, ki jo bom zbrisal, ko jo ne bom potreboval, ko mi bo Garmin spoznal novejšo karto na SD... Fajli so na compu in ne na kartici... Printscreen narejen, da vidiš končnice

Na notranjem pomnilniku ne morem imeti nove City navigator... Je žal že prevelika in imam sedaj staro karto več kot dve leti, zato bi rad dal novo karto EU na SD, na napravi pa imel samo AR, da lahko naložim nove karte, saj se že marsikje vozim po travi ;-)

 

Nič, skočim potem do BigBanga po kartico in naložim novo EU, staro AR in pa tvojo Slovenijo pa bom imel na napravi.

 

Aja, kako je s pomenovanjem kart na napravi...

 

AR bi dal     gmapprom.img

Tvojo SLO  gmapprom1.img

EU na SD   gmapsupp.img

 

Ali bi to bilo v redu ? 

 

Hvala zaenkrat in LP.

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zumo 660 ima 3,71Gb notranjega, kar pomeni, da se je zadeva "končala".

 

1.

Pobriši stare mape iz Zumota, najdeš jih v .system mapi, ki je sicer skrita. Tam pobriši samo gmapprom, gmapsup, gmap3d, pobriši tudi vsebino mape JCV (prikaz izvozov na AC).

 

2.

Na zumotu naredi mapo \Map\

 

In tja naloži Adriaroute, lahko z imenom Ar.img ali gmapsupp.img

 

3.

Kupi 8Gb microsd kartico in jo formatiraj na fat 32

 

Nabavi zemljevide, našel si 2015.20 in na sd kartico v mapo \garmin\ skopiraj gmapsupp.img ter gmap3d.img

 

Naredi še mapo \garmin\jcv\ ter vanjo skopiraj jcv datoteko (večjo)

 

4.

AR sicer ne rabiš več, CN je že boljša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla.,

 

micro SD je 4 GB, sedaj vlečem novo karto na pašniku in vidim, da bom moral kupiti 8 GB kartico.

 

.old je stara karta, ki jo bom zbrisal, ko jo ne bom potreboval, ko mi bo Garmin spoznal novejšo karto na SD... Fajli so na compu in ne na kartici... Printscreen narejen, da vidiš končnice

Na notranjem pomnilniku ne morem imeti nove City navigator... Je žal že prevelika in imam sedaj staro karto več kot dve leti, zato bi rad dal novo karto EU na SD, na napravi pa imel samo AR, da lahko naložim nove karte, saj se že marsikje vozim po travi ;-)

 

Nič, skočim potem do BigBanga po kartico in naložim novo EU, staro AR in pa tvojo Slovenijo pa bom imel na napravi.

 

Aja, kako je s pomenovanjem kart na napravi...

 

AR bi dal     gmapprom.img

Tvojo SLO  gmapprom1.img

EU na SD   gmapsupp.img

 

Ali bi to bilo v redu ? 

 

Hvala zaenkrat in LP.

 

Še pomemben podatek z tvoj Zumo

 

 

 

The NTU maps are not compatible with the Zumo 660 (or BMW MN IV)

The NT maps will be updated not so often as the NTU maps

The next available NT map will be 2015.20

 

Skratka, če ti bo delal NTU pol ok. Če ti kaže mojo Slovenijo pol "dela". 

 

 

 

From Garmin:

-NTU map the coverage is the same than in normal NT map

-In some cities and regions i cant find some addressees

-display map correctly but there can be problems with address search, crashing systems

-different JCV

-new nuvis since 2012 models use NTU map and NTU JCV files

- for NTU version all tiles plus new only for dual portrait, in NT only classic landscape. 

 

2015.20 NT pa še ni na voljo, bo pa.

 

Zadnja zate, da bo zicer delalo je 2014.40 iz januarja 2014. Je na voljo tam, kjer si že drugo karto sunil :)

 

Imej to v mislih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še pomemben podatek z tvoj Zumo

 

 

Skratka, če ti bo delal NTU pol ok. Če ti kaže mojo Slovenijo pol "dela". 

 

 

2015.20 NT pa še ni na voljo, bo pa.

 

Zadnja zate, da bo zicer delalo je 2014.40 iz januarja 2014. Je na voljo tam, kjer si že drugo karto sunil :)

 

Imej to v mislih!

 

Hvala, sedaj imam vse ..... upam, pivo dolžan !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj mi ni preveč jasno. Zumo 340 LM. Kapaciteta 3,5 GB, prostih imam samo cca. 300 MB, mapa je dobra 2GB (nimam vseh regij), ostalih map pa je za dobrih 300 MB. Kje je ostali prostor?

Ker mi ni jasno kako so si zamislili nadgrajevanje map pri garminu, če je mapa velika 2,9 GB. Saj vem, da je zato namenjena uSD kartica....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celotna Evropa 2015.20 je velika 3,7Gb, zato kar nabavi 8Gb microSD.

 

Nekaj zavzamejo tudi glasovi, tekst, drugi fajli, malo se da oklesitit za par 100Mb, ampak nima smisla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem malo že pozabil kako gre z več mapami na kartici... Ali imaš lahko različna imena npr. evropa.img in adria.img ali mora še vedno biti gmapsupp.img in gmapprom.img?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole,

 

kupil micro SD kartico 8GB in na njo naložil CN Europe NT 2014.4, poimenoval sem jo gmapsupp.img.

Na napravo sem naložil AR 4.00 NT, poimenoval gmapprom.img ter Snecerjevo CN Europe NTU 2015.20, ki sem jo poimenoval gmapprom1.img ( na njej samo Slovenija ).

 

Se pravi, da na Zumotu 660 dela tudi NTU verzija....

 

Na kartici je sedaj lepo vidna EU karta, predvidevam da je catch v hitrosti kartice.

 

Prejšnja 4 GB je bila class 4, ta pa je hitra sanDisk class 10.

 

Snecer, še enkrat hvala za pomoč, za pivo se treba dogovorit, s kerga konca si ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AR 4.21 je Adriaroute 4.20 in Slovenija iz verzije 4.10, saj verzija 4.20 nima več Slovenije.

 

Sicer pa City navigator bolje pokriva ista območja in je precej novejši.

 

4.21 ni uradna verzija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ZUMO3x0 je zunaj nova softwerska posodobitev (3.80), katera končno omogoča parjenje tudi z drugimi BT slušalkami.

Sem testiral svojo BT slušalko Jabra, ki jo uporabljam v navezi z telefonom in deluje brez ikakvih težav. Entih, bi rekli naši sosedi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj mene nekaj zanima, in sicer:

 

Uporabljal bom Zumo-ta brez napajanja in sicer na kolesu v torbi, povezanega bom pa imel z slušalko, tako da ni potrebe, da gledam na zaslon.

 

Nastaviš lahko, po kolkih minutah se naj ugasne zaslon, pa me zanima naslednje; ko preteča ta nastavljen čas (recimo 2minuti), a se navigiranje tudi ustavi ali on v ozadju normalno navigira, samo zaslon se izklopi - zatemni?

Zdaj ta trenutek nimam prilike zadeve testirat, me pa podatek zanima, kako je s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne bo z navigiranjem  pri ugasnjenem zaslonu. Sem simuliral BT povezavo in le ta razpade, ko gre Zumo spat. Med aktivnim navigiranjem z ruto pa ne gre v mirovanje in tudi zaslon ne ugasne.

Verjetno si imel v mislih varčevanje z energijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne varčevanje ... imel sem to v mislih;

 

Naredim ruto, jo aktiviram in preko slušalke poslušam navodila.

Ker Zumo med navigiranjem ne bo, ponavljam, ne bo priklopljen na napajanje, ampak bo deloval na svojo baterijo, je možno, da se zaslon ugasne po vnaprej določenem času: 1-2-3-4min ali nikoli.

In me zanima, če Zumo nima zunanjega napajanja in se zaslon ugasne po eni (1) minuti, ali navigira po aktivni ruti naprej, ali se z ugasnitvijo zaslona preneha tudi navigiranje?

 

Malo zakomplicirano napisano, ampak ni tak, kot se sliši in upam, da se razumemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Zumota ti ne morem povedat, ker tega nisem probral, na npr. Garmin Oregonu pa to deluje od nekdaj.

 

Tako sem nekoč celo uporabljal navigacijo na motorju (Oregon 300), nastavil sem si, da se ekran po 2 minutah ugasne, zadeva pa je normalno navigirala dalje.

 

Ob spremembi smeri ali križišča pa se spet vklopi in po 2 minutah ugasne. V praksi me je v cestnem prometu začelo motiti, ker so bili trenutki, ko je prehitro ugasnil in pol nisi videl, zadeva pa nima glasovnega vodenja.

 

------------------

 

Tako to deluje na ročnih, najbrž ima tudi zumo ta sistem.

 

Kako je pa z BT ne vem, najbrž deluje normalno, saj je to samo "screensaver".

 

Najbolje da daš v simulacijo in probaš na neki ravni ruti, kjer ne bo spreminjal smeri, al pa za 15s, da vidiš če dela.

 

143.png

159.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri bom zadevo testiral na terenu, tako, da bom jutri podal info o delovanju, ampak mislim, oziroma normalno bi bilo, da tudi Zumo deluje po tem principu, kot si ti opisal Snecer.

Saj pravim, bom jutri po testu napisal, kako zadeva deluje, če sploh.

 

Z BT slušalko sem testiral predvčerajšnjim in moram reči, da zadeva deluje, ampak za moje pojme še vedno to ni to, saj naprava, ko mora posredovat ukaz oziroma manever  navigacije, le-to z zakasnitvijo vklopi, tako, da nisem najbolj zadovoljen v navezi z BT slušalko. Verjetno se to dogaja zato, ker "špara" energijo in ko ni aktivnih manevrov, se BT slušalka samodejno, oziroma jo Zumo da na stendbaj, ko pa mora izgovorit manever, pa jo z sekundnim zamikom vklopi in takrat pove samo delno sporočilo.

 

Rad bi ga uporabil na kolesu, ampak ne na belanci, temveč bi si doma naredil ruto po določenem mestu, recimo Dubrovniku, potem bi napravo vrgel v ruksak in bi preko slušalke, ali BT ali kabelske, poslušal navodila in se vozil od ene do druge znamenitosti. Nima smisla, pa, da zdaj zaradi tega investiram v Oregona ... itd.

 

Drugače pa hvala Sneci ....

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!