Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Pozdrav!

Imam za prodat  Ram mounts nosilec za garmin serje nuvi (500,510 in 550) prilagam slike,če koga zanima naj me kontaktira na pm.

post-28280-0-97601800-1394565779_thumb.jpg post-28280-0-14477300-1394565856_thumb.jpg

post-28280-0-74573900-1394565944_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zumo 390 ali 660? Na gps bo povezan telefon in celada. Glasbe iz gps ne poslusam , tudi slik ne gledam na njem... Samo konstruktivni odgovori prosim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne verjamem, da ga kdo ima, raje vprašaj tiste, ki imajo model 340/350, ki je enak, razen ant+ povezljivosti.

 

Kolikor vidim, da zanima bluetooth, kako deluje.

 

Jaz sem sicer imel model 350 nekaj časa doma, a se s tem nisem igral, glede ostalega pa je bilo že vse napisano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, se dobro, da se nisem prenaglil :)

 

Naj se ti ne mudi, čez kakšno leto bo 590 že imela normalen FW... :)

 

040214-garmin-zumo-590lm.jpg

snemanje in fotkanje :)

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Snecer eno vprašanje.Če sem naredil večdnevno turu v map sourcu in jo po dnevih prenesel v garmina ali me bo peljal v obratni smeri ker mi tako bolj odgovarja.Gre za Dolomite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dovoliš: če si naredil ture po dnevih, potem nima veze, saj se ti odločiš sam, katero boš izbral na štartu.

Izhodiščna točka je tvoj hotel in od tam imaš potem narejene 3 krožne rute. Pač prvi dan ne izbereš ruto 1, temveč ruto 3 in gremo ....

Upam, da je tvoje vprašanje bilo tako mišljeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dovoliš: če si naredil ture po dnevih, potem nima veze, saj se ti odločiš sam, katero boš izbral na štartu.

Izhodiščna točka je tvoj hotel in od tam imaš potem narejene 3 krožne rute. Pač prvi dan ne izbereš ruto 1, temveč ruto 3 in gremo ....

Upam, da je tvoje vprašanje bilo tako mišljeno?

Planiral sem prvi dan iz smeri Benetk,2,3,dan dolomiti 4 dan povratek preko Kranjske gore.Šel pa bi rad ravno v obratni smeri kot sem načrtoval.Ruta pa je narejena tako,da se nikjer ne vračaš na izhodišče.Upam da se sedaj razumemo

Če dovoliš: če si naredil ture po dnevih, potem nima veze, saj se ti odločiš sam, katero boš izbral na štartu.

Izhodiščna točka je tvoj hotel in od tam imaš potem narejene 3 krožne rute. Pač prvi dan ne izbereš ruto 1, temveč ruto 3 in gremo ....

Upam, da je tvoje vprašanje bilo tako mišljeno?

Planiral sem prvi dan iz smeri Benetk,2,3,dan dolomiti 4 dan povratek preko Kranjske gore.Šel pa bi rad ravno v obratni smeri kot sem načrtoval.Ruta pa je narejena tako,da se nikjer ne vračaš na izhodišče.Upam da se sedaj razumemo

Če dovoliš: če si naredil ture po dnevih, potem nima veze, saj se ti odločiš sam, katero boš izbral na štartu.

Izhodiščna točka je tvoj hotel in od tam imaš potem narejene 3 krožne rute. Pač prvi dan ne izbereš ruto 1, temveč ruto 3 in gremo ....

Upam, da je tvoje vprašanje bilo tako mišljeno?

Planiral sem prvi dan iz smeri Benetk,2,3,dan dolomiti 4 dan povratek preko Kranjske gore.Šel pa bi rad ravno v obratni smeri kot sem načrtoval.Ruta pa je narejena tako,da se nikjer ne vračaš na izhodišče.Upam da se sedaj razumemo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomeni, da imaš nareto eno ruto v celoti in sicer iz Benetk, po dolomitih in zadnji dan čez Kranjsko goro?

Če je to tako, potem poiščeš to ruto v napravi Garmin in na ruti klikneš OBRNI smer ali nekaj podobnega. Da se zadeva obrnit, tako da pelje potem pač v obratni smeri, lahko pa to narediš tudi v Mapsourceju in jo še 1x pošlješ v napravo.

Zakaj si pa raje ne narediš štiri posamične dnevne rute, ki niso vezane ena na drugo za vsak dan posebej?

Dan1: Kranjska gora - Alta Badia

Dan2: Alta Badia - Falzarego - Alta Badia

Dan3: Alta Badia - Malga Ciapela - Gardena - Alta Badia

Dan4: Alta Badia - Benetke

In potem bi imel 4 ločene poti, ki bi jih lahko uporabljal po želji. Če bi se v Dolomitih recimo želel drugi dan peljat po poti, ki si jo splaniral pod imenom za 3 dan, bi enostavno pred hotelom izbral pot 3dan in bi se peljal po navodilih in planirani poti.

Ta varjanta je boljša v primeru, da si premisliš. Ti pa imaš splaniran komplet izlet v eni ruti, kar nikoli ne prakticiram. Upam, da smo se razumeli.

Zgornja imena sem dal kot primer zgolj naključno, da bi razumel kaj mislim.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer eno vprašanje.Če sem naredil večdnevno turu v map sourcu in jo po dnevih prenesel v garmina ali me bo peljal v obratni smeri ker mi tako bolj odgovarja.Gre za Dolomite.

 

Nimam pri sebi naprave, v Mapsourcu lahko klikneš ukaz "invert route", mislim pa da tudi na napravi, morda ne navseh, na boljših ziher.

 

Drugo pa ti je Breitner povedal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer

 

Garmin 255W je odpovedal poslušnost. Imel je na voljo zadosti satelitov; zelene črtice na ekranu, Karto CE europa letnik 2013.

Na ekranu je kazal da se vozimo po brezpotju in ne po cesti, ki je bila viola začrtana na skrajnem desnem delu ekrana. V mestu nas je prestavljal iz ulico v ulico in je bil popolnoma zmeden. Imel sem občutek da nas ne more točno locirati na karti, zaradi karte ali satelitov? Največjo hitrost smo dosegli, ha.. ha… ha…  355 kmh  :grim

Kaj predlagaš razen deponiranja v kanto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer

 

Garmin 255W je odpovedal poslušnost. Imel je na voljo zadosti satelitov; zelene črtice na ekranu, Karto CE europa letnik 2013.

Na ekranu je kazal da se vozimo po brezpotju in ne po cesti, ki je bila viola začrtana na skrajnem desnem delu ekrana. V mestu nas je prestavljal iz ulico v ulico in je bil popolnoma zmeden. Imel sem občutek da nas ne more točno locirati na karti, zaradi karte ali satelitov? Največjo hitrost smo dosegli, ha.. ha… ha…  355 kmh  :grim

Kaj predlagaš razen deponiranja v kanto?

 

To se je meni zgodlo lansko leto v Dolomitih. En del poti je hotel, da se peljemo po gozdnih poteh, sredi enega prelaza se je poplnoma izgubil in me pošiljal nazaj. Pred leti, ko sem šel na letališče v Verono me je vseskozi vozil po lokalnih cestah poleg avtoceste, ker je imel v mapi, da ima avtocesta omejitev 50 za nazaj sem zamenjal mapo in je bilo vredu. Si probal posodobiti mapo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!