Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Jap, to se ne počne, sploh ne potem imeti obeh kart vklopljenih, čeprav se območja ne prekrivajo.

 

Sicer se čaka letos na AR 4.20 (ki bo imel tudi JCV, prikaz izvozov na AC), vendar se bojim, da bo karta slaba kot vedno, s slabo kategorizacijo.

 

CN je tako napredoval, da AR ni več potreben. Vsak hip bo izšla 2014.10.

 

Je pa najbolje oboje primerjati v Mapsourcu pa se takoj vidi razlika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater sta me prestrašla....

A ne more en gadget bit user friendly... :)

 

Saj je, nuvi/zumo vklopiš in vmesnik je tako simpl, da znaš vse takoj. Ima celo pomoč (ikona s vprašajem).

 

Če pa hočeš max. oz. zadevo uporabljati kot se šika pa je treba sesti poleg...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, to se ne počne, sploh ne potem imeti obeh kart vklopljenih, čeprav se območja ne prekrivajo.

 

 

No, pa sem zadevo porihtal. Vse sem zbrisal iz naprave in sem si naložil samo cneu.

Ja, vedno sem vklapljal karte po potrebi. Za Yugo sem uporabljal pač AR, ker sem mislil, da je zadeva boljša kot cn.

Danes pa sem bil presenečen, ko sem delal eno takšno lagano turo pa se mi je čudno zdelo, da ar kaže makedam, cn pa normalno cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo. 

Namontiran imam Garmin Zumo 350lm. 

 

Zdaj pa prosim mi naj en pove: 

1.) kako naložiti pozicije fiksnih radarjev (je to že mogoče?)

2.) kateri program je pravi za apple, s katerim urejaš pot itd. in potem to preneseš na Garmina

3.) pa še za kak nasvet se priporočam, kako izkoristit to igračko. 

 

hvala.

Upam, da si v redu zvezal (med škatlico in virom mora bit prekinitev), ker sicer ti bo stalno trošil akumulator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem oz. je zvezal. 

Ko ugasneš, se napajanje izklopi. 

 

Super igračka je tale Garmin. Zdaj pa moram pogruntat še katero BT povezavo vzet, če jo sploh rabim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, to se ne počne, sploh ne potem imeti obeh kart vklopljenih, čeprav se območja ne prekrivajo.

 

Sicer se čaka letos na AR 4.20 (ki bo imel tudi JCV, prikaz izvozov na AC), vendar se bojim, da bo karta slaba kot vedno, s slabo kategorizacijo.

 

CN je tako napredoval, da AR ni več potreben. Vsak hip bo izšla 2014.10.

 

Je pa najbolje oboje primerjati v Mapsourcu pa se takoj vidi razlika.

Jaz sem imel vedno dve kartografiji vklopljeni, ampak so zadnja leta nekaj čudno poštimali, da se povsod pojavijo dvojna imena. Primer: iščeš Francijo in dobiš - France in Francija. Enako potem dobiš pri ulicah... Leta nazaj, si lahko imal CN in AR in sta se obe kartografiji lepo pokrivali, brez kakšnih čudnih izadov. Kolega, če ima dve karti skupaj vklopljeni ob prehodu in ene karte na drugo, naprava blokira. Uradni odgovor iz Garmin Slovenija je bil, da je lahko vklopljena samo ena mapa naenkrat :S

Sedaj, ko je CN poštiman, pa  AR skoraj da ne potrebuješ, vendar... razen Srbija in Bosna je še vedno zelo slabo pokrita z obema kartografijami.

Jaz sem z Graminovo kartografijo iz dneva v dan bolj razočaran. Ne najde hišnih številk, nima vrisanih poti, pri nekaterih relacijah "zahteva" polkrožno obračanje (zakaj ne preračuna v tisti smeri naprej?). Skratka, imam občutek, da je Garmin konkretno zaspal na lovorikah. Pa da ne omenjam ceno (legalnih) kart.

Recimo navigacija Navitel (konkretno za WP lahko povem), ima boljše pokrito Slovenijo,  pozna oz. ima vrisane tudi najmanjše poti, hitrejše izračunavanje in predvidevanje vnaprej. Pa cena kart? Celotna Evropa za slabih €50, s tem da ti na telefon prenaša vedno nove POI, vreme, karte... Skratka, za tako "low budget" navigacijo sem prijetno presenečen. Ko mi poteče trial na telefonu, grem definitivno v nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena Garminovih legalnih kart je bolj ali manj vključena z nakupom naprave pri lifetime verziji in imaš do "smrti" garantiran brezplačen upgrade...

 

Brez suporta in PC načrtovanja je vsaka navigacija bore malo uporabna za resno delo.

 

Da bi pa imel Navitel bolje pokrito Slovenijo pa skoraj ne verjamem, si lahko bolj konkreten pa pogledamo? AR, ki je sedaj zastarel ima vrisano npr. celotno planinsko trasverzalo itd., skratka s pokritostjo v Sloveniji ni nobenih težav.

 

Vprašanje je samo, od koga Navitel kupuje podatke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel vedno dve kartografiji vklopljeni, ampak so zadnja leta nekaj čudno poštimali, da se povsod pojavijo dvojna imena. Primer: iščeš Francijo in dobiš - France in Francija. Enako potem dobiš pri ulicah... Leta nazaj, si lahko imal CN in AR in sta se obe kartografiji lepo pokrivali, brez kakšnih čudnih izadov. Kolega, če ima dve karti skupaj vklopljeni ob prehodu in ene karte na drugo, naprava blokira. Uradni odgovor iz Garmin Slovenija je bil, da je lahko vklopljena samo ena mapa naenkrat :S

Sedaj, ko je CN poštiman, pa  AR skoraj da ne potrebuješ, vendar... razen Srbija in Bosna je še vedno zelo slabo pokrita z obema kartografijami.

Jaz sem z Graminovo kartografijo iz dneva v dan bolj razočaran. Ne najde hišnih številk, nima vrisanih poti, pri nekaterih relacijah "zahteva" polkrožno obračanje (zakaj ne preračuna v tisti smeri naprej?). Skratka, imam občutek, da je Garmin konkretno zaspal na lovorikah. Pa da ne omenjam ceno (legalnih) kart.

Recimo navigacija Navitel (konkretno za WP lahko povem), ima boljše pokrito Slovenijo,  pozna oz. ima vrisane tudi najmanjše poti, hitrejše izračunavanje in predvidevanje vnaprej. Pa cena kart? Celotna Evropa za slabih €50, s tem da ti na telefon prenaša vedno nove POI, vreme, karte... Skratka, za tako "low budget" navigacijo sem prijetno presenečen. Ko mi poteče trial na telefonu, grem definitivno v nakup.

 

Jaz sem imel vedno dve karti naloženi na napravo, do nedavnega, ampak vedno vklopljeno samo eno. Ko sem kruzal po Slo, Cro, Bih in Srbiji sem uporabljal AR, čeprav sem potem recimo samo za Srbijo uporabljal SCG karto. Za EU pa sem imel naložen CNEU, katerega sem sedaj posodobil in izbrisal iz naprave AR.

Ko sem delal primerjave z kartami men CNEU in AR 4.10 sem ugotovil, da pa je vseeno AR ponekod boljše pokrita kot CNEU (npr. Bosna, Slo ).

Ampak OK, upam, da bo nova CNEU, kot je omenil Snečer že bolj podrobna. Novosti kot so "line asistent" to me niti tako ne pritegne. Bolj mi je važno, da je karta solidna oziroma dobra pokritost.

 

Je pa že Snečer omenil .... brez PCja in načrtovanja poti na računalniku, potem pa prenos v napravo je več vredno kot vseskupaj. Tega se redno poslužujem in vse deluje BP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer, to imaš prav, da ima večinoma Garminovih naprav ti. LifeTime support/update al kar je že. Če greš kupovat posebej pa... :D Spomnim se nakupa prve Garminove navigacije in nakupa AR (pač še zelenec), ki je bila €100 :S

 

Recimo načrtovanja poti nisem še nikoli uporabljal - ne vem zakaj, ampak niti na misel mi ni prišlo. Vedno je bil blokec zraven pa spisano kaj in kje ali pa sem dodajal pod priljubljene. Bom pa to res sprobal, ko bom imel kako pot.

 

Recimo primer - dovoz do moje hiše je že več kot 30 let asfaltiran in speljan na glavno cesto. Hiša je vidna iz glavne ceste, dovoz je dolg celih 50 m. Navitel ve zanj, TomTom baje tudi, google maps pozna... Garmin pelje pa okoli hiše mimo vseh sosedov po makadamski oz. bolje rečeno poti skozi vinograde. Pisal na Garmin Slovenija, da če bi se dalo nekako rešit ta problem, da se ne obiskovalci/tujci/poslovni partnerji vozijo po razriti cesti, namesto po lepem asfaltu - ni odgovora. Očitno bo treba kar poklicat.

Nekaj podobnega se mi je zgodilo ta teden na krasu. Vtipkana hišna številka in opozori "prispeli ste na cilj". Okoli pa 10 hiš (hišnih številk je od tega imel polovica hiš), mene pa je peljalo 100m mimo hiše. Vzamem Navitel v roke in lepo pokaže na karti hišne številke - v parih sekundah rešen problem.

Včeraj relacija Ajdovščina - Ljubljana (po regionalni cesti), takoj po vasi Col se oglasi (polkrožno obrnite) - zakaj, čemu?

Ljubljana (ne spomnim se točne ceste) - na navigaciji pokaže zavoj levo, on se pa oglasi "zavijte desno". In to v križišču!

Francija - totalno zgrešilo ceste, da ne povem, da je peljalo po kar veliko daljši (časovno in dolžinsko) poti (nekaj podobnega, kot, da bi iz Ljubljane hotel v Koper, pa bi te peljalo čez Avstrijo). Da o slavnem preračunavanju niti ne povem.

Podobno je bilo letos za smučarijo. Peljalo po ozki in uničeni poti, namesto po glavni popeglani regionalki - časovno smo kar veliko več porabili, ker pač se na tej relaciji ni dalo peljat več kot 60, čeprav je imel CN vpisano 90.

Bivša juga - konkretno Igo vs. Garmin (CN najnovejši, AR in SCG). Igo dobi vsake rovte, Garminove kartografije pa... :S Skratka, samo gledali samo kako Igo vse najde, Garmin pa nonstop preračunavanje, pa polkrožno obračanje...

 

Kar tudi pogrešam je, da če potrebuješ neko mesto (ne veš ulice, samo mesto), ni opcije center oz. samo mesto. Obvezno je potrebno ulico vpisat.

Pač takšne malenkosti manjkajo, katere bi lahko Garminove naprave naredile še bolj user friendly (raje kot za moje pojme neuporaben Eco route, pa preračunavanje porabe goriva...)

 

 

Da ne bo kdo mislil, da sem tako proti njim. Imam dve Garminovi navigaciji (zadnja je stara par mesecev) + mobilne različice na telefonih, ampak nekako niso tako dobri kot se reklamira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena Garminovih legalnih kart je bolj ali manj vključena z nakupom naprave pri lifetime verziji in imaš do "smrti" garantiran brezplačen upgrade...

 

 

naprave, kokr je meni znano....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ste še mene pritegnili. Imam tri leta star Zümo 660 z Lifetime (naknadno kupljeno, nameščeno na kartici), še v življenju nisem uporabljal MapSource. Zdaj sem namestil MapSource, pa nimam nobevnega zemljevida. Kaj zdaj? Sem gledal pomoč, pa piše samo o odklepanju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mapsource ne moreš namestiti brez zemljevidov, ki morajo biti odklenjeni.

 

Pojdi na "lifetime" oz. mapupdater in si potegni dol inštalacijo za na PC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mapupdater pa Garmin expres je isto? Fora pri meni je ta, da na Mapsourcu ne pokaže nobenega zemljevida. Kot, da na napravi ni nobene karte...Nimam kaj za odklenit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.

Potegni dol Mpaupdater

 

https://docs.google.com/file/d/0B6MDaIMitTcIcjdPTXp5RGZuVGs/edit?usp=sharing

 

2.

Priklopi napravo na PC in zaženi mapupdater.

 

3.

Tekom "korakov", glej slike, izbereš opcijo, da zemljevide inštalira le na PC.

 

untitled-5.jpg

untitled-6.jpg

untitled-7.jpg

 

4.

To je to.

 

 

p.s.

Garmin Express je podobna zadeva, novejša, vendar precej hroščata

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qrc, meni ne gre. Ne najde zemljevida... Pa je vse uradno kupljeno. Mogoče zaradi tega, ker je na sd kartici? Cel dan se že zajebavam brez uspeha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ima SD kartica veze z zemljevidom, če se pa zemljevid namesti iz interneta :)

 

Si delal preko mapupdatera?

 

Si pogledal na c:\program data\garmin\maps\   če je zemljevid inštaliran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

garmin=koloradski hrošč z vsako novo verzijo njihovega programja.....

 

mogoče komu pomaga: če mape naložene na pc disk ne moreš poturiti basecampu oz. update drugam kot na napravo ne moreš shraniti, posnemi vsebino naprave na usb ključek, startaj basecamp in mu poturi ključek. (v mojem primeru komplet evropa na sd kartici naprave -> copy sd na ključek -> ključek v basecamp)

 

pa še: ne se mučit z updejti na napravo, ki ima že nekaj gor.... recimo evropa = ~ 4GB, če imaš sd 4GB in imaš kolikor toliko zasedeno.... garmin ne zna prepisati vsebine... in joka (mogoče z naslednjo verzijo garminexpress-a ne bo več? pomaga format sd, potem pa spravi gor pomembne datoteke b. p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabil bi eno malo torbico, ki bi jo fiksiral na balanco (recimo z ježki) in notri imel Nokio e71 z navigacijo.

 

Je kdo videl kje kaj primernega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!