Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Pozdrav,

Z GPS-i nimam prav nobenih izkušenj.

Iščem pa GPS-sprejemnik ki bo uporaben na motorju (navigacija po cestah-kartah) in po brezpotjih-peš.

Prva funkcija je najbrž jasna.

Druga pa je :hmm: malo hecna. Moja mama namreč ZELO rada gobari in ima potem gromozanske težave najti svoj avto sredi pohorja...

Torej GPS bi si moral zapomnit neko določeno točko (parkiran avto) - in potem z puščico voditi mamo do njega.

Torej bi rabil navigacijo in pohodniški GPS obenem.

Zadeva bi morala imeti čimveč spomina za karte....

Torej kateri model/znamko priporočate ?

Do sedaj sem se malo ogrel za GARMIN QUEST 2 , ki stane cca 180.000,00sit skupaj z nosilcem za motor. Kaj menite o tej napravi ? Ali je katera druga boljša za ta denar ?

uf sem zabluzil :doze: anyway hvala vsem za odgovore

PS: upam da ne rabim povedat kako nujna je zadeva. Gobe sicer še ne rastejo, mi pa zato konstantno "gre po bencinu" na motorju... :whistle:

Preberi si Izkušnje motoristov z GPS/PDA... je kar precej napisanega :yes:

Ko bodo pa gobe pa le povej :grim

(golažpress)

Tole temo sem sicer prelistal, pa še vedno ne vem, kaj nabavit. Ali vsi GPS-i (recimo tomtom rider) omogočajo pohodništvo in nastavitve točk ?

Hvala za izčrpne odgovore, čist ste me zasuli z njimi :OK: JOKE-da nebo kake hude krvi

A je na forumu kakšen uporabnik garmin qest 2 ali tom tom rider-ja ? Zanimata me najbolj ta dva. Za katerega se splača odločit ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za izčrpne odgovore, čist ste me zasuli z njimi :OK: JOKE-da nebo kake hude krvi

A je na forumu kakšen uporabnik garmin qest 2 ali tom tom rider-ja ? Zanimata me najbolj ta dva. Za katerega se splača odločit ???

Qest -a ima Glažar. Pošlji mu PM, je prijazen, mislim, da ti bo po pravici povedal.

Meni je moj Garmin umrl. Sedaj iščem račun, da ga bom lahko popravil. :glare:

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Nabavil sem garmin qest2 :OK: Hvala vsem, ki ste mi prek PM-a svetovali in posredovali izkušnje !

Zanima me še ena stvar. A obstaja "skrekan" adriaroute ali je edina varjanta kupit to karto ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz vem ne obstaja........

Za uporabo Garminove navigacije na PDA-ju definitivno obstaja. Ni pa iste rešitve mogoče uporabiti za Garminove naprave (kot je npr. Quest/2).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob branju te teme se mi je porodilo vprašanje, ki je sicer malo mimo naslova... če prav zastopim so karte izdelane za vsakega proizvajalca GPS napravice posebej.

Kako je potem z originalno vgrajenimi navigacijami? Če imaš recimo en Hondin avto/motor s tako original navigacijo, a si odvisen od japoncov da bodo naredili eno dobro karto za državico na drugem koncu sveta za tistih par ki so jih tukaj prodali s tako opremo ali so taki kompatibilni z raznimi bolj splošnimi proizvajalci kot recimo Garmin? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš vozilo BMW, lahko uporabljaš samo posebej izdane karte za BMW, imaš Audi lahko uporabljaš audijove...Verjetno je znamka naprav podobna, vendar pa delajo edino CDji izdani od proizvajalca vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži, danes sem bil na BMW servisu in mimogrede tudi vprašal kako je s temi GPS kartami... oni Slovenije za enkrat še ne poznajo. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pozna kdo kaksen koristen programcek za pda, ki bi zapisoval pot po kateri se vozis in bi te podatke lahko v obliki prevozene poti potem importiral v recimo autoroute??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če obstaja kak program za windows mobile 2003 SE da bi delala adria route, sam mam sicer dlančnik Yakumo in uporabljam tom tom samo je estern europe mapa čist zamaknena se skoz oglaša da grem narobe.

Probal sem že nalagat adriaroute sam mi ne najde povezave med comp in dlančnikom ker verjetno rabiš garminov software.

Če ima kdo kak odgovor se priporočam.

Drugače za po sloveniji uporabljam Oziexplorer ki pa deluje odlično samo sam si moraš splanirat route ročno po zemljevidu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozna kdo kaksen koristen programcek za pda, ki bi zapisoval pot po kateri se vozis in bi te podatke lahko v obliki prevozene poti potem importiral v recimo autoroute??

Samo da v Autorute ne boš nič importiral :(

Za to boš rabil OziExplorerja, da boš prevoženo pot naložil na ustrezno kalibrirano karto.

Drugače pa je za logiranje in prikazovanje ostalih podatkov uporaben tudi www.gpstuner.com

Probaj pa si instalirat na PDA program I-GO za navigacijo, ki zna tudi logirat prevoženo pot. In baje zna navigon tudi...

LP, Matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo da v Autorute ne boš nič importiral :(

Se da... Potrebuješ:

1. na PC-ju Garminov MapSource (trenutna verzija 6.10.2) in routabilne karte (Adriaroute 1.30, City Navigator v8, ... ).

2. na PocketPC-ju GPSProxy (by Andrew Klopper), je freeware, ki ga dobiš tukaj. Gre za vmesnik, ki simulira Garminov GPS sprejemnik in NMEA Protocol pretvori v Garmin Protocol (in podatke med drugim opremi tudi z GPS Unit ID-jem).

3. Na PocketPC-ju Garmin Que for Pocket PC (trenutna verzija 2.90).

Karte morajo biti odklenjene za Garminov GPS sprejemnik oz. kode kart se morajo ujemati z GPS Unit ID-jem, ki je vnešen v GPSProxy-ju v Settings -> Garmin Protocol -> GPS Unit ID.

Potem dela. Preverjeno.

Garminov Que for Pocket PC (ki ti teče na dlančniku) ima (poleg navigacije in vsega ostalega) tudi možnost zapisovanja prevožene poti; te podatke lahko potem preneseš nazaj na PC in jih recimo prikažeš na kartah ali pa jih uporabiš v kakšnem drugem programu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preverjeno tudi z moje strani sam se vozim z garminovimi kartami na pda-ju.mam gor komplet evropo.

MI dela super sam kadar se po kaksnem makedamu al pa po luknjah vozim mi ne zazna gps na cf vhodu!

slikca

post-9752-1149001798_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če obstaja kak program za windows mobile 2003 SE da bi delala adria route, sam mam sicer dlančnik Yakumo in uporabljam tom tom samo je estern europe mapa čist zamaknena se skoz oglaša da grem narobe.

Probal sem že nalagat adriaroute sam mi ne najde povezave med comp in dlančnikom ker verjetno rabiš garminov software.

Če ima kdo kak odgovor se priporočam.

Drugače za po sloveniji uporabljam Oziexplorer ki pa deluje odlično samo sam si moraš splanirat route ročno po zemljevidu.

Tuki so navodila kako in kaj..zelo zamudno...sam če rabiš!KLIK

LP A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam takole narejeno za po tujini, garmin streetpilot III, pa karto adriaroute 1.0 ki ni routabilna, pa city express mislim da je 5.0 pa je čist dobr...pa nosilec od touratecha s ključavnico

IPB Slika

po sloveniji se pa tako ali tako ne vozim z GPS...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap jaz sem naročil v hein-gericke. Moraš se pa zapeljati gor pa dati nekaj kavcije da boš res vzel. Jaz sem sicer vzel še eno robo od wunderlicha tako da so mi sprejeli naročilo preko maila, pa nekaj so zamujali tko da so mi dali potem vse skupaj z nosilcem.

cena nosilca je pa 80eur, ampak je narejen tako kot se zagre, pa oblaži tresenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes sem montiral in preiskusil vakuum montažo mojega PDA-ja na motor in to kar z navadnim nosilcem, ki se prisesa na šipo. Zadeva dela presenetljivo dobro, trese samo po hudih luknjah, sprejem je dooost boljši kot v avtu... :OK:

So pa še slabše stvari, nisem še ugotovil, kako naj zadevo zaščitim pred soncem, vodo in predvsem pred tem, da mi jo ne odnese dol pri 200km/h+ v naročje. Ko še tole popravim, bo po moje tole boljši način, kot prej, ko sem jo imel na torbi v prozornem žepu.

lp

Saint

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne bojim, da bi jo odpihnilo, bolj, da bi od vibracij po kaki uri vse skupaj popustilo in odletelo dol. :(

lp

Rudi

Ma ne mi rečt, da ima Caponord take vibracije. No, z mojim, sicer lahko na prste ene roke, s tremi odrezanimi, seštejem, kolikokrat sem šel cca 200 km/h, vendar sem imel občutek, da vibracije niso nič večje kot pri 100km/h. Občutek sem imel, da jih je celo še manj. S tako lahkoto se ga da peljat, da se prav čudim, da imaš pri tvojem take vibracije. Še posebno zato, ker je Caponord namenjen prav za potovanja in bi moral avtocesto dobesedno požirat, vibracije pa minimalne. Vsaj mislil sem si tako. Mislim, pa da je hitrost 160km/h natovorjenega motocikla po avtocesti več kot dovolj. Vsaj za mene ja, čeprav, če je le možno se jim izogibam, pa tudi tolko, če sem pošten ne grem .)

Drugače pa je bilo v tem topiku par linkov do nosilcev namenjenih prav za te zadeve in sem siguren, da te bojazni z njimi ne bi smel imet. Mal poglej nazaj, boš dobil, vendar če se ne motim so bili ti nosilci dobavljivi le v tujini.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prihaja Garmin 2820 - z vsemi cudesi tehnologije.... ve kdo kaj vec o tem - razen www.garmin.com ??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prihaja Garmin 2820 - z vsemi cudesi tehnologije.... ve kdo kaj vec o tem - razen www.garmin.com ??

lp

Če ti je slovenščina bolj domača Streetpilot 2820

Poznam 2720 in je špica med GPS napravami, 2820 ima še dodaten blutooth torej :OK: edino cena je pa malo :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče dobiš kako idejo tule.

razni načini pritrditve GPS

Zanimiva rešitev mogoče tista iz K 1200 LT z eno zavito kovinsko štangco. Pritrdiš kamorkoli in zviješ po svoji potrebi.

PDA pa lahko daš kar v močnejšo vrečko, pa spodaj z gumico zatesniš v primeru dežja :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rudi, nabavi ali naredi si prečko, pa boš lahko vse gor prflikal brez da bi oviralo števce. Lahko pa si zrihtaš nekaj takega kot ta američan:

IPB Slika

Tisto na levi je verjetno fish-finder :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil pikec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Ojla :OK:

Lepo pozdravljeni !!

Ali ima že kdo izkušnje z TomTomom (RAIDER) , in kako bi lahko nanj naložil Adiraroute - in če že obsatajajo kakšni kreki kart ki bi jih lahko naložil nanj ??

Sem čisto nov pri teh zadevah , in bi mi bil vsak nasvet več kot dobrodošel !!

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!