Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

A ima kdo mogoče izkušnje s tole zadevo, ali pa morda vsaj kako mnenje

YAKUMO

Jap lušna zadevica! Zgleduje se po Navman PIN dlančniku! Mislm da stvar ni kej dosti slabša le znamke ni znane in je zato cenejša! Moje izkušnje z njim so samo pozitivne! Razen ta pozicija zaslona kot je na zgornji slikci je dokaj neuporabna! Ker večina programov ne zna delat s tako resolucijo!

Drugač pa vsekakor priporočam!

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi moral kakšno od teh zadevščin probat, ker si skoraj ne predstavljam "življenja" brez starih papirnatih zemljevidov :D

Pa še eno bolj konkretno vprašanja, rad imam vpogled na večji del ture, ali je pri teh zadevšnah sploh mogoče, glede na to, da sem povsod videl le majhen delček poti na ekranu? Ne vem se bojim, da bi se z GPS počutil "utesnjenega" :D Bi moral probat, kar kupt na blef ne mislim.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo lepo vreme, se lahko dobiva in ti lahko pokažem kako to izgleda.

Za SLO obstaja bolj ko ne samo bitna oblika map (razen za garmina), za ostalo evropo pa je tukaj tom tom.

Pri obeh pa si lahko s ptičje prespektive ogledaš karto pod željenim zoomom.

Med vožnjo pa je uporabno edino glasovno sporočanje tom tom, čene je nesreča hitro tu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo lepo vreme, se lahko dobiva in ti lahko pokažem kako to izgleda.

Za SLO obstaja bolj ko ne samo bitna oblika map (razen za garmina), za ostalo evropo pa je tukaj tom tom.

Pri obeh pa si lahko s ptičje prespektive ogledaš karto pod željenim zoomom.

Med vožnjo pa je uporabno edino glasovno sporočanje tom tom, čene je nesreča hitro tu.

Enkrat v priliki se lahko dobimo ja, da vidim to čudo od tehnike :D Lahko tudi drugo sezono, se mi trenutno z GPS ne mudi.

Glede nesreč, pa verjamem. Ja no, saj tudi z zemljevidi je podobno. Imam tudi sam to grdo navado, da včasih kar v vožnji po zemljevidu brskam :headbang:

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robert,

ker sem ti bližji od urbana+, ti zadevo Tom Tom na dlančniku lahko pokažem. Sicer imam zadevo montirano v avtomobilu, vendar sem jo preizkusil tudi na motorju in deluje bp. Dobro je, da imaš dlančnik bluetooth, kajti v takem primeru, dokupiš še bluetooth slušalko in tako lahko slišiš glasovne ukaze pa še za mobitel jo lahko uporabiš.

Edino slabo lastnost pri mojem HW je ta da imam anteno GPS na kablu in ne bluetooth. No ja mi vsaj baterij ni potrebno menjati ali polniti.

Tom Tom ima dobro pokrito le zahodno Evropo, ostalo je slabo. :doze:

Pošli mi PM, pa se kakšen dan dobiva.

LP

Toncek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robert,

ker sem ti bližji od urbana+, ti zadevo Tom Tom na dlančniku lahko pokažem. Sicer imam zadevo montirano v avtomobilu, vendar sem jo preizkusil tudi na motorju in deluje bp. Dobro je, da imaš dlančnik bluetooth, kajti v takem primeru, dokupiš še bluetooth slušalko in tako lahko slišiš glasovne ukaze pa še za mobitel jo lahko uporabiš.

Edino slabo lastnost pri mojem HW je ta da imam anteno GPS na kablu in ne bluetooth. No ja mi vsaj baterij ni potrebno menjati ali polniti.

Tom Tom ima dobro pokrito le zahodno Evropo, ostalo je slabo. :doze:

Pošli mi PM, pa se kakšen dan dobiva.

LP

Toncek

Tonček, ker si mi skoraj sosed, se bom enkrat verjetno kar s tabo domenil :D , če pa boš Urban+ slučajno kaj z motorčkom frčal v okoliških krajih, se lahko ustaviš in to čudo tudi pokažeš, pa še na eno pijačko v vaško gostilno skočiva. Pa da vidim tudi mojo prvo ljubezen, ker marsikdaj pomislim nanjo, kaj vse sem z njo doživel, videl, prevozil .) Pustmo, to je že druga zgodba :D , da ne bom preveč :topic:

Pozdrav od Roberta

P.S.: Tonček, kaj ti to pomeni zahodno Evropa, od Nemčije proti zahodu vključno z Skandinavijo? Kaj pa Avstrija?

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj mi prosim kdo oceni tale notesnik z gps prosim!  glej NAVMAN iCN 510 GOLD!

http://compraonline.mediaworld.it/webapp/w...20000&langId=-1

Navman iCN 510 In-car GPS Navigation System, sem videl, na eni strani, da je bil zmagovalec v letu 2005. Kako je z mapami in temi zadevščinami nimam pojma :D Cena pa 400 EUR.

Pozdrav od Roberta

post-106-1130186831_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Kupil sem GPS napravo, dokupil zraven tudi nosilec za uporabo na motorju in napeljavo, a na zalost je montazni del pomanjkljiv. Iscem kak dober nosilec za montazo na balanco (imam V-strom 1000) po netu in stacunah kot nor, pa nimajo nikjer nicesar niti priblizno uporabnega. Lepo bi bilo, ce bi stvar imela objemko za balanco, na vrhu manjso plosco in vmes dva zgloba, da se da nastavit polozaj. Ali kdo ve, kje bi se dalo kaj takega kupit! Vsem se ze vnaprej zahvaljujem za ideje, namige in pomoc!

Lep pozdrav, Zupo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če kupiš zraven nosilec za kolo :OK: mater :devil: kolo pa ja ima nosilec??? :eek: in obroček, da ga priviješ na balanco!!! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si tole temo pregledal?

Drugače pa je najboljša in, dosedaj zame edina uporabna, tole: http://www.ram-mount.com/ oziroma, ker oš naročil po pošti, bo hitreje: http://www.ram-mount-uk.com/ (jaz sem dobil v dveh dneh!!!) ...

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pritrditev na motor pa res ni preblema. Js mam večji problem s pritrditvijo PDA-ja, ker se mi trese.

Ram-mount... si pogledal... imajo za vse možne PDA-je itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yo...ravno v podeljek kupo tega Yakumo-ta DeltaX.....moram reč, da zadevca ni slaba in ga priporočam...

Ravno kar naložo gor Marco Polo-ta, še sprobam Tom-Tom-ma in ker ni SLO-kart bom jutr še enkrat probal

OzI-exsplorer-a, imam potem še SLO da lahk sprobam kar na bajku ..me neki zabavajo fajli-map...

Kako pa dobro in natančno navigira npr. Marco Polo, pa se še neve...ni bilo vremena da sprobam...

v simulatojru predvaja dobro..?

Popravljeno . Popravil dr-big
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Motoreviji (amzs) sem videl en zanimiv gps ..... Garmin streetpilot i3.

Zadeva se mi zdi cenovno sprejemljiva,zanimajo me pa vaša mnenja... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jst sem ga mel možnost sprobat! Zdeva je mogoče malenkost bolj zoprna za nastavljat kot večji Street piloti, ker nima tuch screena in se vse dela s sredinskim gumbom in pomočjo stranskih 2. Drugače se mi pa zdi da je za v avto zelo primerna ker je majhna (ponavad sam poslušaš in ne gledaš na karto), za motor pa se mi zdi da bi bla premajhna! Jst sem to probal v avtu in je idealno če jo daš zraven vzratnega ogledala na prvo šipo in je!

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yo...ravno v podeljek kupo tega Yakumo-ta DeltaX.....moram reč, da zadevca ni slaba in ga priporočam...

Ravno kar naložo gor Marco Polo-ta, še sprobam Tom-Tom-ma in ker ni SLO-kart bom jutr še enkrat probal

OzI-exsplorer-a, imam potem še SLO da lahk sprobam kar na bajku ..me neki zabavajo fajli-map...

Kako pa dobro in natančno navigira npr. Marco Polo, pa se še neve...ni bilo vremena da sprobam...

v simulatojru predvaja dobro..?

A si mogoče tega kupil. Pri tej trgovini ali kateri drugi? Katere države, pa Marco Polo vsebuje? Iste kot Tom Tom? Daj sporoči še kako kaj z SLO? Se nekako nagibam, da bi to zadevšno kupil :hmm: Zanima me tudi koliko vmesnih pointov si lahko določiš? Je enako kot pri računalniških programih stil Motorrad, Autoroute, itd?

Po pravici povedano, tisti, ki te zadevšne imate, koliko jih v resnici sploh uporabljate? Ne vem, daljše potovanje si privoščim po Evropi enkrat letno, za krajše furce 400-500 km, pa itak ni neke grozne panike. Včasih z zemljevidom kdaj rahlo zamučkam, vendar ni panike. Se pa verjetno splača v kakšnih velikih mestih to imet. Aja, kako so pa tukaj ti programi obdelani. Te pravilno vodijo skozi mesto? Imajo upoštevane enosmerne ulice in podobne zadevšne.

Verjetno ta Yakumo ni vidotesen, pa me zanima kako ga zaščitite. Videl sem , da se prodajajo tudi vodotesna prozorna ohišja za par tisoč tolarjev? A si s tem pomagate?

Pa še nekaj, obstaja tudi Yakumo delta x 300, ki je kar poceni. Ni pa programov zraven, pa me zanima, kako je s pridobitvijo le teh. Katerega menite, da se mi splača vzet, če se odločim za nakup. Raje tega cenejšega, potem si pa mape kje dobim. Lahko mi tudi na PM pišete.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti odgovorim samo glede uporabe, ker nimam Yakumota.

Zadeva za splošno kruzanje po Evropi ni tako pretirano uporabna, ker je večji filing vozit po zemjevidu.

Itak da ni problem ustavit vsakih pol ure, pa mal pokukat na zemljevid.

Je pa gps zelo uporaben po mestih, še posebej ko iščeš kaj konkretnega.

S kolegom sva letos iskala v Torinu servis za Aprilio, ki so nama ga priporočili v hm (no, v enem drugem servisu enih 40 km stran od Torina). Sicer je tip rekel, da samo zavičeš na drugem odcepu dol z ceste, pa da je takoj tam zraven. Ampak na srečo sva ga vseeno vprašala za naslov, ker drugače tistega servisa nikoli in nikdar ne bi našla. Pa vmes, ko sva čakala, da so popravili sva lahko šla v mesto na kafe in potem sva spet enostavno našla nazaj.

Brez GPS- bi blo treba kupit zemljevid mesta in se dobro skoncentrirat.

Ima pa moto veliko prednost pred avto, ker lahko ustaviš praktično za robom vsake ceste in malo gledaš zemljevid.

Tako da GPS uporabljam predvsem v avtu v krajih, ki jih ne poznam in in iščem kaj konkretnega. Na motorju pa samo u slučaju nuje.

LP, M.

PS. Drugače pa če se komu da ukvarjat z inštalacijo na PDA, so skrekali Garminove čuvene karte. Tako da lahko sedaj uporabljamo za navigacijo po Sloveniji tudi AdriaRoute od Garmina.

Podrobnosti so objavljene TUKAJ

LP,

Matjaz

Popravljeno . Popravil matjazek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je res:

PS. Drugače pa če se komu da ukvarjat z inštalacijo na PDA, so skrekali Garminove čuvene karte. Tako da lahko sedaj uporabljamo za navigacijo po Sloveniji tudi AdriaRoute od Garmina.

Podrobnosti so objavljene TUKAJ

LP,

Matjaz

Lahko uporabite dlančnik, ki že ima vgrajen GPS modul, npr. Fujitsu-Siemens LOOX N500 / N520 z GPS Modulom thenologije SiRFstar III. Meni znana cena v Sloveniji za LOOX N520 je 82.526,40 Sit. Če vam nemščina ni tuja, si lahko preberete test za model LOOX N500 tukaj (test je iz PocketPC Magazina):

b.pdf

Gre pa tudi s (skoraj) poljubnim PDA-jem in (skoraj) poljubnim dodatnim GPS modulom. Bolj kot Bluetooth je meni osebno všeč CF GPS modul, ki ga vstavite v CF režo dlančnika in ima integriranega še 256, 512 ali 1024 MB spomina, kamor lahko shranite kompletno kartografijo in ostale podatke. SysOn (na testih se je odlično obnešel) GPS Plus CF Receiver z 512 MB integriranega spomina (kar je veeeč kot dovolj) stane v Nemčiji cca. 175 EUR, verzija brez spomina pa cca. 125 EUR.

post-9351-1133169558.gif

Če na dlančniku uporabite GPSProxy, deluje Garminova navigacija na dlančniku poljubnega proizvajalca in z GPS senzorjem poljubnega proizvajalca. In deluje res odlično! S tem, da lahko tak dlančnik, ko mu iztaknete CF GPS modul, uporabljate popolnoma enakovredno tudi za ostale, povsem civilne namene. Je pa taka rešitev seveda nelegalna! Tako da - če res želite uporabljati takšno kombinacijo, ima tudi Garmin "svojo" rešitev, Garmin CF Que 1620:

post-9351-1133170846.gif

Cena modula (ima samo 64 MB integriranega spomina in je tudi sicer po tehnologiji zelo povprečen), skupaj s programsko opremo in kartami: 89.280 SIT. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en zanimiva povezava z veliko koristnimi in zanimivimi informacijami, sploh za lastnike Yamah :worship: FJR-1300:

http://www.wobus.de/

Na podstrani:

http://www.wobus.de/gps.htm

pa si lahko ogledate različne možnosti za pritrditev GPS naprav, tukaj konkretno na FJR. Gor so tudi nazorne slike z različnimi nosilci (Touratech itd.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje čase se odločam za nakup dlančnika z GPS in glede na to, da sem popolni amater na tem področju bi vas vse, ki se na to razumete prosil za nekaj informacij.

Zanima me, če ima kdo v lasti dlančnik Fujitsu Siemens Pocket LOOX N520 in kako je zadovoljen z njim? Kako deluje GPS in ostale aplikacije?

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/...&pf%5Fid=511135

Ni mi pomembno, da je ravno ta dlančnik. Zato bi bili dobrodošli predlogi tudi za ostale dlančnike, ki imajo vgrajen GPS in so v podobnem cenovnem razredu. Ali pa je mogoče res bolj kupiti dlančnik brez integriranega GPS in le tega dokupiti, da ga lahko kasneje uporabljaš tudi na prenosnem računalniku in ostalih napravah?

Ne bi rad napravil napačnega nakupa zato bi mi vse informacije dobrodošle.

Prebral sem nekaj o govoricah, da bo Tomtom napravil karto za SLO-CRO. A se je to že zgodilo ali je še vedno edini možen nakup Adriaroute (baje, da pokrivajo vedno več in še nadaljujejo)?

P.S.: Podobno vprašanje (malce razširjeno :) ) sem že zastavil v temi o tehnologiji, ker sem šele kasneje našel to temo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole vprašanje je tako, kot da bi spraševal, kateri motor bi bil zate najboljši. Odvisno od potreb, namena, denarja... In vse, kar imaš na trgu dlančnikov na razpolago danes - že čez nekaj mesecev bodo prišli novi modeli, tudi takšni, ki bi ti morda bili bolj pisani na kožo, ponujali več in to ponavadi celo za nekoliko manj denarja. So pa vsi modeli tako izpopoljnjeni in tudi konkurenca je takšna, da prav zelo falit ne moreš in dobljeno približno ustreza svoji ceni.

Fujitsu-Siemens LOOX 520 je že v svoji zasnovi namenjen GPS navigaciji, ima integriran GPS sprejemnik zadnje generacije, temu približno ustreza tudi moč procesorja in vse ostalo. V Nemčji ga tržijo tudi v paketu "ADAC-Bundle",

https://www.navigon.com/site/de/de/shop/consumer/bundles/718

za 499,- EUR, ki ga sestavlja Fujitsu-Siemens LOOX N520 in navigacija MobileNavigator 5.1 od Navigona, priložena kartografija pa pokriva celotno Nemčijo in del Alp

post-9351-1133777291.gif

ostale karte pa je mogoče dokupiti.

Od vseh prebranih (in ni jih bilo malo) testov, forumov, mnenj, je Navigonova navigacija zelo dobra, predvsem tudi za primere, ko se hočeš zaplejtati malo po svoje in ne nujno po glavnih cestah, TomTom-u tukaj še zelo zelo šepa. Jaz osebno se ne bi preveč obremenjeval s tem, kako u nulo je pokrita Slovenija, ker je "doma" navigacija bolj ali manj stvar prestiža in igrarije (to ti lahko povem iz prve roke), veliko pomembneje je, kako zadeve špilajo v tujini.

Zanimiva je tudi Garminova navigacija, ne nujno zaradi Adriaroute-ja, ampak zato, ker ti omogoča zelo udobno delo za velikim zaslonom, tipkovnico in miško navadnega PC računalnika, potem pa vse skupaj preneseš na dlančnik.

Lahko si pa seveda zadeve urediš popolnoma po svojem okusu, tako, da kupiš "gol" dlančnik, ločen GPS modul in posebej programsko opremo za navigacijo. Ta svoboda pri izboru pa približno podvoji ceno vsega skupaj.

Dlančnika, ki bi še utegnila biti zanimiva, sta tudi tale dva od Asus-a:

http://www.asuscom.de/products4.aspx?model...&l1=8&l2=0&l3=0

http://www.asuscom.de/products4.aspx?model...&l1=8&l2=0&l3=0

Comtron, ki je Asusov zastopnik v Sloveniji, jih sicer še nima v ceniku, bi se pa splačalo vprašati. Cene obeh so v tujini primerljive z obema Fujitsu-Siemensovima modeloma (LOOX 500/520).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojavlja se (nov) PDA GPS sistem MIO MIO 269+ :?

Sistem izgleda zanimiv. Ima glasovno navigacijo in nekaj dodatne opreme, med njo tudi nosilec za motor ?

Predvidena cena pri nas bo cca 140.000 SIT.

Ima vgrajen trdi disk s še cca 500 MB proste kapacitete in naloženo detajlno karto evrope (zahodbne seveda) Uporablja Navigon navigacijo, ki je, kot vidim iz gornjega posta dobra.

Ne vem, kako je s kartami SLO in okolice. Nisem prebral vseh postov zato se opravičujem, če je kaj o tem že napisano .)

post-5391-1133983904.jpg

post-5391-1133983918_thumb.jpg

Za več informacij v vezi nakupa lahko kaj rečemo na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!