Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

1.

Zdaj me pa zanima, ali je to premalo, če grem npr. na dopust v Italijo in si jo naložim gor celo (predvsem ceste in mesta s pristanišči - Salerno, Napoli, Livorno, pa Rim), pa imel bi še HR-SLO stalno naloženo.

Karta Italije za TomTom je velika 190MB, karta Nemčije, Avstije in Švice pa 295MB. Ne vem pa, če je to primerljivo z Garminovimi kartami.

Zdaj pa tako: sem gledal cenike v SLO in za ceno GPS pri nas dobim pri Touratechu cel set z vso živo šaro za v avto in na motor. Je smiselno (zaradi garancije ipd.) to kupit pri nas/v HR? Ima kdo izkušnje z naročanjem pri Touratechu? Vseeno bi moral tam vzeti nosilce in nastavke, če že ne cele naprave? GPS-ji, ki jih prodaja Touratech, govorijo angleško ali so nemške variante?

Glede na to, da je Touratech v EU, mi pa načeloma tudi, garancija ipd. ne bi smela biti problematična.

Verjetno si lahko izbereš nemško- ali angleško govoreče naprave.

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da se o Questu ni veliko govorilo, je predvsem zaradi tega, ker je dokaj nova zadeva.

240 MB prek teče, ker ne boš nikoli toliko v enem koraku prevozil, da nebi mogel spraviti vseh podatkov gor.

Sam sem lani opravil turo po celi Italiji in Siciliji(4700km) pa sem na memory kartico Streetpilota spravil komletno Italijo, pa imam samo 128MB na razpolago. Za streetpilota komaj v nekaj mesecev obstaja tudi 256 MB kartica, v paketu pa je itak samo 128 mb.

Ko so ga začeli prodajat je bila v paketu samo 32mb kartica, pa smo z njim vseeno shajali, komaj pozneje sem jaz dokupil 128mb.

Pri Touratechu ne prodajajo nič drugačnih GPSov kot prinas ali na HR. Vse te GPS naprave so narejene v USA za evropsko tržišče in imajo prednaloženo karto Atlantic autoroute. Tudi govorijo vse v enakih jezikih (je možno nastavit Angl, Nem, ...).

Za madžarko obstaja metroguide Hungary, prav tako obstajajo karte za Češko(nekaj je je zajete že v City Navigator V7)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4.

Zdaj pa tako: sem gledal cenike v SLO in za ceno GPS pri nas dobim pri Touratechu cel set z vso živo šaro za v avto in na motor. Je smiselno (zaradi garancije ipd.) to kupit pri nas/v HR? Ima kdo izkušnje z naročanjem pri Touratechu? Vseeno bi moral tam vzeti nosilce in nastavke, če že ne cele naprave? GPS-ji, ki jih prodaja Touratech, govorijo angleško ali so nemške variante?

Pri Touratechu sem kupil (preko interneta) nosilec za motor za GPSMAP 60c. Kvaliteta je odlična, dobavljeno je bilo v enem tednu. Cena visoka, vendar pa primerna kvaliteti.

Glede garancije je po moje primernejši nakup v HR, ker zna biti s pošiljanjem aparata v Nemčijo kar nekaj komedij, do ZG pa je iz LJ le dobro uro vožnje. Sam se te dni odločam za nakup Garmin GPS 10 (predvsem zaradi City Select karte, ki jo rabim za GPSMAP) in bom šel v Zagreb. Takrat bom lahko kaj več povedal o svojih izkušnjah z nakupom v ZG. Lahko pa povem, da vsaj kar se tiče tel. kontaktov z Navigo Sistemi, da so fantje zelo prijazni in profesionalni.

GH

P.S. Imam še eno idejo in sicer, da bi svoje prevožene poti, ki jih imamo zabeležene v GPS, uploadali na motosvet, pokomentirali in s tem omogočili tudi drugim motoristom z GPS, da prevozijo iste poti. Verjetno zadeva ni tehnično zelo zahtevna, bi pa vsaj za en segment motoristov napravila Motosvetove strani precej privlačnejše. Morda pa tudi za kakšne oglaševalce!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa se vam zdi ta zadevica ? NEVMAN

Lp

Po mojem malo predrag za to, kar nudi.

Ce imas namen dati priblizno toliko denarja, kot stane PIN, potem raje razmisljaj o dlancniku z Bluetooth in Bluetooth GPS. Bos dal enako, ali pa celo manj. Imel pa bos dosti boljsi dlancnik( PIN je na nivoju dlančnikov 2 leti nazaj...) in pa GPS, ki ga bos lahko postavil na vidno mesto kamorkoli, uporabil za prenosnik, GSM...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si vzel nekaj dni in naredil celo razsikavo o Questu.

Objavljam nekatere moje izsledke, če bo koga kdaj zanimalo, vse na enem mestu.

Torej. GPS pride v paketu s stojalom za v avto, 12V napajalnikom in zvočnikom in 220V napajalnikom. Ima tudi priključek za zunanjo anteno, ki je lahko Garminova (in predvidevam da tudi ne). Zna priti prav v avtih, ki imajo atermična prednja stekla in vse RF naprave delajo slabše.

Touratech prodaja stojalo za na motor (4 variante: osnovno, z dodatnimi protivibracijskimi elementi, s ključavnico, kombinacije), v setu celo z dodatim napajalnikom 12V, tako da tistega za avtomobil ni treba predelovat. Zraven stojala je potrebno dokupit še "okovje" oziroma malo improvizirat, da se zadevščino pritrdi na balanco. Nekdo je že postal sem link za "RAM mounts".

Evropski Quest ima 256 MB spomina, ameriški pol manj. Menda zaradi višje gostote cest v Evropi. Basemap je 13 MB v obeh primerih, ostalo je prosto.

Jezik za turn-by-turn glasovno vodenje se da naložit s CD-ja.

Garmin ima cel asortiman kart z različnimi imeni, na Questa paše (med drugim) družina kart CitySelect. MapSource je nekakšen zapis/format/standard kart; vsaj jaz sem tako to razumel. MetroGuide karte za Questa niso uporabne.

CitySelect karte omogočajo bolj natančno izbiro krajev in mest, ki se jih naloži v napravo, kot npr. karte MetroGuide, kjer je potrebno nalagati večje kose.

BlueChart karte (navtične) imajo na Questu omejeno funkcionalnost - on sicer pokaže, kje je, ne zna pa npr. povedati poti do najbližje marine.

Kar se AdriaRoute tiče, sem na hrvaškem forumu videl, da zdaj dela routing npr. Zagreb-Milano, do naše meje po AdriaRoute, potem pa po CitySelect, kar pomeni, da so karte povezljive.

Linki:

GPS naprava:

http://www.garmin.com/products/quest/#

Touratech, GPS in stojala:

http://www.touratech.de/shop/de/dept_816.html

RAM Mounts:

http://www.touratech.de/shop/de/dept_284.html

http://www.cycoactive.com/gps/extras_gps/SPIII-RAM.html

http://www.cycoactive.com/gps/gallery/sport_gpsmount.html

Če se še česa spomnim, bom dodal pozneje. Upam, da bo zgoraj napisano kdaj komu uporabno.

Glede nakupa pa ... zanima me kaj pravijo branjevke na tržnici, ko se kaj uvaža iz Hrvaške. Hrvaška carina obvešča našo, ko štemplja izvoz, kot je to delala italijanska za vrednosti nad €250/300? Oziroma, kakšne imate kaj izkušnje s "švercanjem" vrednejših reči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se z par tipi pogovarjal in vsi so mi bolj svetovali NAVMANA kot Garmina ker ima baje bolj natančne in boljše zemljevide !A lahko kdo od vas kaj pove o tem?

Navmanov bluetooth GPS 4410 pride 105000,00 sit zdraven baje dobiš še 4CD-je zahodne evrope.

Avtronic

Pol pa rabiš še dlančnik

Vaše mnenje :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TomTom končno tudi v Sloveniji in na Hrvaškem :)

Da vam/nam malo polepšam dan in prihajajoče poletje, vam sporočam, da je podjetje TomTom naredilo tudi navigacijo za vzhodnoevropske države:

43 Cities on Street Level

The map includes the complete local road network of Albania, Armenia, Azerbaijan, Belarus, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia, Georgia, Greece, Hungary, Latvia, Lithuania, Macedonia, Moldova, Poland, Romania, Russia, Serbia and Montenegro, Slovakia, Slovenia, Turkey and Ukraine. Furthermore, 43 urbanized areas are available on full street-level detail.

Baje bo verzija za TomTom GO na voljo že v aprilu (2,5 Gb na vgrajenem trdem disku), TomTom Navigator 5 za PDA-je pa bo na voljo v maju.

Komaj že čakam :)

LP, Matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla.

Sem čist frišn uporabnik GPS-ja.

Imam dlančnik IPAQ, ki sem ga želel izkoristit tudi za navigacijo. Sem dolgo časa brskljal po netu in se na koncu odločil za Holux Car cradle CR-100 (108GBP-dostava na dom).

Ker imajo PPC-ji ne ravno bleščeče baterije :nono: sem imel v mislih nosilec in polnilnik za dlančnik in posebej Bluetooth GPS sprejemnik. Pa bi bil ta spet odvisen od zmogljivosti baterij.

S tem nosilcem pa sem rešil vse probleme. Napajanje je preko vtičnice za vžigalnik. Edina slabost je, da zadeve ne morem nositi peš s seboj ali na biciklu (pa sej itak nisem nevem kak hud biciklist) O:-) .

Ko bom zadevo namontiral na moped vam postrežem še s slikovnim materialom.

LP Jema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin je v bistvu že ponudil direktno kopijo tega TomTom-a, imenuje se Streetpilot c320, cena pa je tudi brez DDV 136000 SIT. V paketu pa še dobiš celotno Evropo (City Select 7). Kot pomnilniški medij ima SD kartice, kar je veliko cenejša alternativa od GARMINovih memory kartic, namesto tipk pa ima touchscreen.

Novost je pa tudi 3D prikaz kart.

Izgleda pa takole:

post-689-1111595759.jpg

post-689-1111595777.jpg

post-689-1111595791.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin je v bistvu že ponudil direktno kopijo tega TomTom-a, imenuje se Streetpilot c320, cena pa je tudi brez DDV 136000 SIT. V paketu pa še dobiš celotno Evropo (City Select 7). Kot pomnilniški medij  ima SD kartice, kar je veliko cenejša alternativa od GARMINovih memory kartic, namesto tipk pa ima touchscreen.

Novost je pa tudi 3D prikaz kart.

Izgleda pa takole:

Tudi TomTOm bo imel SD kartice in Touch screen

Sem pa gledal na internetu, pa me zanima, če kdo ve, ali tale garmin podpira tudi države vzhodne Evrope. Na njihovi spletni strani piše da ne.

Potem mi je škoda denarja za to.

Bo treba it enkrat pogledat, da vidimo v živo, kako je s to zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem pozabil povedat, TomTom nima kart za Slovenijo/Hrvaško, pa mislim, da za preostalo vzhodno Evropo tudi ne. Garmin z Croguidom/Adriaroutom dobro pokriva Slovenijo in Hrvaško, pa tudi Poljska (GPSmapa), Češka, Madžarska(Navi-gate) imajo že svoje rutabilne karte za Garmin.

Pri nabavi GPS navigacije je potrebno upoštevati tudi koliko zemljevidnega materiala dobiš v paketu. TomTom ponuja v svojih paketih samo karte izbranih regij in ne cele Evrope na enkrat, kot na primer Garmin(kljub skoraj enaki nabavni ceni). To pomeni da boš v paketu dobil recimo samo regijo Nemčija-Avstrija-Švica, regijo Italija ali pa npr. države Beneluxa... Preostale regije boš pa lahko posebej dokupoval(pa ne vse naenkrat).

Takšno politiko je imel GARMIN pred leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem pozabil povedat, TomTom nima kart za Slovenijo/Hrvaško, pa mislim, da za preostalo vzhodno Evropo tudi ne. Garmin z Croguidom/Adriaroutom dobro pokriva Slovenijo in Hrvaško, pa tudi Poljska (GPSmapa), Češka, Madžarska(Navi-gate) imajo že svoje rutabilne karte za Garmin.

TomTom bo kmalu imel tudi karte za vzhodno Evropo (to je bilo objavljeno pred par posti).

Pri nabavi GPS navigacije je potrebno upoštevati tudi koliko zemljevidnega materiala dobiš v paketu. TomTom ponuja v svojih paketih samo karte izbranih regij in ne cele Evrope na enkrat, kot na primer Garmin(kljub skoraj enaki nabavni ceni). To pomeni da boš v paketu dobil recimo samo regijo Nemčija-Avstrija-Švica, regijo Italija ali pa npr. države Beneluxa... Preostale regije boš pa lahko posebej dokupoval(pa ne vse naenkrat).

Pri TomTom-u sva poleg Sony Clie, GPS sprejemnika in nosilca za avto dobila še zemljevide Nemčije, Avstrije in Švice kakor tudi 'pregledno' karto celotne zahodne Evrope (Major roads of Europe) - za 300 EUR.

Za 189 EUR pa lahko kupiš paket kart celotne zahodne Evrope.

Skupaj torej 489 EUR.

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TomTom Go je sicer ok stvar, samo jaz bolj upam, da bo TomTom 5 dobavljiva z kartami za V Evropo, sej ko imajo 1x zadevo digitalizirano ne bo taka znanost še za PDA-je izdat. Pač rabim PDA še za druge stvari (internet, word, rokovnik...) in mam tudi navigacijo potem raje na njem.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Garmin Etrex Legend ti poti ne bo nikoli preračunal avtomatsko, saj ne podpira autoroutinga, edine karte, ki jih lahko uporabljaš so Garmin Metroguide, za routing pa potrebuješ City Select.

Preostane ti le, da si predhodno na karti označiš vsa križišča in odcepe na tvoji poti z waypointi in jih povežeš z routami, potem ti bo vsaj približno kazal v vsakem križišču kam moraš zaviti.

Avtomatske route ti pa dela novi Etrex Legend C in Vista C, oba imata tudi barvni zaslon.

post-689-1113043081.gif

Popravljeno . Popravil bambi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ojla.

Navigacija že špila kakšen mesec :OK: . Odlično se obnese pri nas OziExplorer in v tujini TomTom.

post-3067-1116364681_thumb.jpg

Nosilec je doma narejen iz Al profila. Zadeva je stabilna in ni nikakršnih vibracij, kot se to pojavlja v avtu, ko je sprejemnik fiksiran (vakuum) na šipo.

post-3067-1116364710_thumb.jpg

post-3067-1116364738_thumb.jpg

Komaj čakam, da me zadeva popelje v ta zaresne Dolomite :wub: in ne samo demo O:-) način na Passo Pordoi.

Če koga zanima kakšna podrobnost mu z veseljem odgovorim.

LP Jema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ali ima kdo že na motorju namontiran garmin Quest?

Zanima me predvsem kako se med vožnjo da gledat na ekran,ker ni med največjimi.

Mal sem gledal tudi cene.

V Avstriji naprimer 628€,pri nas 190.000 SIT.

Majo naši kar dobro cene navite :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me glede nosilca.doma mamo garmina in bi ga kdaj ponucal tud na LC4-ki. so vibracije problematične?če ma kdo kšn patent za nosilec nardit-na net z njim! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akcija pri Navigonu:

Če jim pošlješ originalni svoj navigacijski softwer (ni pomembno katere firme), dobiš po ceni:

- 49EUR nov osnovni software z eno karto(med drugimi lahko tudi Vzhodna Evropa+Avstrija(Austria, Czech Republic, Hungary, Liechtenstein, Poland, Slovak, Slovenia)

-enako + SD cartica 99EUR

-enako+GPS antena 198 EUR

-enako +SD+GPS antena 248 EUR

-enako+GPS antena 278 EUR

-enako+ SD+GPS antena+TMC antena 328EUR

Sam sem naročil Vzhodno Evropo z Avstrijo.

www.navigon.com

Zoran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da spet malo oživim temo. Ravno sem namestil TomTom 5 na moj PDA (Asus 620 bt) in... UAAAA, :OK: :OK: :OK:

To, kar so naredili fantje je noro, zadeva je v primerjavi s TomTom 3 tko za 5-10x :eek: hitrejša, ne toliko pri navigaciji in kalkulaciji poti, kot predvsem pri map načinu. Končno ne čakaš več celo leto, ko povečuješ pomanjšuješ mapo... v glavnem, prvič je TomTom uporaben tudi še za kaj drugega kot samo za navigacijo po cestah. Samo še, da pride Slovenija, pa mislim, da bo TomTom eden od najbolje prodajanih navigacijskih programov. V glavnem, super, priporočam.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Informacija je bila, da bo najprej na voljo v fiksnih aparatih TomTom Go500 Eastern Europe (Junij 2005), ki bo imel tole naloženo, bomo videli, kdaj bo tudi za TomTom Navigatorja 5. Po moje so mape iste, bomo videli.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!