Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

:OK: Ojla :OK:

Lepo pozdravljeni !!

Ali ima že kdo izkušnje z TomTomom (RAIDER) , in kako bi lahko nanj naložil Adiraroute - in če že obsatajajo kakšni kreki kart ki bi jih lahko naložil nanj ??

Sem čisto nov pri teh zadevah , in bi mi bil vsak nasvet več kot dobrodošel !!

LP :yea1:

Na TomTom-a ne boš naložil adriaroute ker je narejena za garmina, obstaja pa en bolj slab zemljevid za tomtom ki ni uradno izšel ga pa dobiš na muli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko gdo pove, kako se uporabi v garminu (Streetpilot III) ruta, ki jo narediš na zemljevidu na PC-ju, jo preneseš v GPS, kako pa dalje ? Mi je v GPS-u nia uspelo aktivirati oziroma videti . Želel bi, da me GPS vodi po njej .

Sem se z letošnjimi Dolomiti malo matral pa nič uspeha. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti je routo uspelo prenesti v streetpilota, pritisni tipko "ROUTE", izbereš "LIST" in si iz seznama izbereš svojo pravkar prenešeno routo in pritisneš "START".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko gdo pove, kako se uporabi v garminu (Streetpilot III) ruta, ki jo narediš na zemljevidu na PC-ju, jo preneseš v GPS, kako pa dalje ? Mi je v GPS-u nia uspelo aktivirati oziroma videti . Želel bi, da me GPS vodi po njej .

Sem se z letošnjimi Dolomiti malo matral pa nič uspeha. :?

Tudi jaz sem se zafrkaval s tem, potem sem pa klical v GeoSet Šenčur, pa so rekli da se pri SPIII to ne da narediti da bi na računalniku planiral pa plan(waypointe) prenašal v GPS. To je mal zoprno, ampak jaz ponavadi naložim v GPS karte, potem pa s pomočjo naslovov, ali pa kurzorja na GPSu naredim waypointe in jih shranim, za pomoč mi je pa PC in za lažjo orientacijo...

Je pa to kar malo zoprno ja, novejši 27xx serije pa baje že podpirajo prenos rout...

Če se motim me popravite...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti je routo uspelo prenesti v streetpilota, pritisni tipko "ROUTE", izbereš "LIST" in si iz seznama izbereš svojo pravkar prenešeno routo in pritisneš "START".

To sem poskusil, pa moje rute ni v izbiri ??

Se bojim, da ima Robberrt prav :cry:

Sem malo čekiral tuje forume in kolikor razumem nemško :whistle: bi naj preko serijskega kabla rute direkt delal na GPS-u. Glej ga zlomka, bom poskusil in javim .

[attachmentid=73714]

post-5391-1151065799_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakaj malo, si ti route prenašal na streetpilota preko USBja? To se pri SP3 ne da. Na kartico lahko shranjuješ samo karte. Seveda si shranil tudi route ampak jih SP3 ne zna prebrat.

Zaženi Mapsource, nariši routo (od-do), vnesi poljubne vmesne točke in jo z serielnim kablom prenesi v spomin streetpilota.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakaj malo, si ti route prenašal na streetpilota preko USBja? To se pri SP3 ne da. Na kartico lahko shranjuješ samo karte. Seveda si shranil tudi route ampak jih SP3 ne zna prebrat.

Zaženi Mapsource, nariši routo (od-do), vnesi poljubne vmesne točke in jo z serielnim kablom prenesi v spomin streetpilota.

jap to se pa verjetno res da ja, hmm samo jaz nimam serijskega kabla zraven, bi ga moral narediti...Sicer COM konektorjev mam dost, moram dobiti še enega takega kot sem ga naredil za napajanje za na motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bilo mogoče to okej:

GPS sistem

GPS sistem

Vem, da ni vodotesno, vendar to bi že kako rešil.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bilo mogoče to okej:

GPS sistem

GPS sistem

Vem, da ni vodotesno, vendar to bi že kako rešil.

Pozdrav od Roberta

Bi bilo vredu. Izberi barvnega...barve so le barve; včasih jr luštno, da ločiš npr. reko od ceste ipd.

Samo vprašanje, če ti bo zneslo s kartami. Pri Garminovih napravicah je praktično nemogoče dobiti kaj za test ;)

Glede vodotesnosti pa bi verjetno delovalo, če bi ga odprl in robove namazal s silikonskim kitom. Po mojem bi zdržal kak naliv.

BTW: meni je (še pred etuijem) dlančnik zdržal kar nekaj dežja in kako noč zunaj, pa še kar pridno dela. In ni bil nič dodatno zaščiten.

Popravljeno . Popravil matjazek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo vprašanje, če ti bo zneslo s kartami. Pri Garminovih napravicah je praktično nemogoče dobiti kaj za test ;)

Se pravi, da je potrebno te karte najprej mastno plačat (nikjer nisem zasledil po koliko jih prodajajo) in dokler jih ne kupiš, ker se jih drugače ne da dobit .), razen, če bi jih kdo imel kupljene za posodit, sploh ne veš ali bodo v redu ali ne :hmm: A si mi tole hotel nekako povedat? Potem raje dlančnik in GPS sprejemnik, potem za karte se itak ve .... .)

Pozdrav od Roberta

P.S.: Sem razumel besedico test .)

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem dobil, ena karta 32.000 SIT <_<

Pozdrav od Roberta

No vidiš.

Če že kupuješ tako namensko igračko, potem si raje kupi TomTom GO, ker so karte zelo enostavno nadgradljive ;)

Ampak Rider verzija še ne, drugi GO pa veljajo iste karte kot za dlančnik.

Moja izkušnja: mam dlančnik, kupil sem turatechov nosilec in 12 V polnilec, karte pa še testiram pred nakupom :P

Če ne druga je na kaki turci fajn na dlančniku, ko lahko poslušaš še muziko, , igraš igrice ipd.

Sicer ga pa itak rabim, tak da je bila to edina odločitev.

Sej če te zanima, ti lahko pokažem ob priliki kako to izgleda in kako to funkcionira.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Lp odpravljam se na turo v kraje ki so mi zlo nepoznani bolje povedano nebi rad se iskal okoli, zato sem razmišljaw da bi vzel gps...problem je kr je namenjen za avto..sicer je prenosni sam nevem kako bi montaza zdržala...a je mogoče že kdo preizkusil kako to funkcionira :P mam pa gor naloženo to adria(nevem kaj) uglavnem k je pokrita cela slovenija hrvaška pa bih...

Lp Vid

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje...

Če koga zanima celoten sistem navigacije???

- SP III

- priključni kabel

- zglobni nosilec ram

- nosilec touratech

- karte evrope + cro guide

Naj se oglasi na PM.

LP

Matej

post-3084-1153484539_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem!

HP iPAQ hw6515 (dlančnik z vgrajenim GPS-om) je pri "največjem slovenskem mobilnem operaterju" v odprodaji (89.990 SIT v poslovnem paketu brez kart... ).

Razmišljam o nakupu, ker je telefon, dlančnik in GPS in vse troje človeku koristi na poti (nekaj podobnega je pred mano na tej temi že nekdo napisal).

- Prebral sem (skoraj) celo temo in zasledil veliko koristnega o dodatnem SW, ki ga človek namesti na ta mopdel PDA-ja. Tudi komentarje o "natančnosti" v Sloveniji :(

- Videl sem tudi nekaj dobrih nasvetov za montažo zaščito pred zlobnim vremenom.

- Tudi Mulo sem povprašal po SW in kartah... pa se kar nekaj najde.

- Sem tudi pripravljen previset kako noč ob instalacijah in vsem, kar spada zraven.

Zanimajo me predvsem izkušnje tistih, ki svar že uporabljate.

Ali je uporabno? Ali bi se spet odločili za to opcijo?

Kot sem rekel: kombinacija PDA, GSM in GPS v eni napravi mi je zelo pri srcu, ne bi pa rad kasneje ugotovil, da je za navigacijo čisto neuporabno...

Aja, kaj bi ploh rad?

osnova: Prikaz pozicije na karti (vektorski in/ali rasterski)

osnova: Zapis opravljene poti, mogoče kaka analiza

koristno: Izračun rute na vektorski karti - SLO in zah. Evropa, koristno tudi ex Juga

zaželjeno: turn-by-turn voice navigacija

zaželjeno: vnaprejšnje planiranje rute na PC in prenos na PDA

A preveč risanke gledam? :grim

LP, martin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

:OK: Pozdrav :OK:

Ali je že morda kdo imel problem z Garminijem 2720 streat pilot??

Meni se sam od sebe ugasne pri brzini nad 110 Km/h ( imam originalni priključni kabel + Touratechov nosilec) kakor pa brzino zmanjšam , se mi ponovno sam prižge .??????

Prvo sem pomislil , da je problem z napajanjem samega Garmina - pregledal inštalacijo kako je vezana... vse OK - očistil sem še kontakte .... skratka vse OK .....Probal sem še vse skupaj v Avtomobilu , pa je vse skupaj dobro delovalo !!!!

Zanima me , če je morda kdo imel že podobne probleme ...ali pa se mu vsaj malo svita kako to , da se mi sam od sebe ugaša ???

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....

Meni se sam od sebe ugasne pri brzini nad 110 Km/h ( imam originalni priključni kabel + Touratechov nosilec) kakor pa brzino zmanjšam , se mi ponovno sam prižge .??????

..........

To bo verjetno kakšna SAFETY OPCIJA, zato da se vozi počasi, ko bereš napravo ???

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam SP III. in mi dela pri vseh hitrostih. Preglej kolk dobiš voltov na napravo, dela na 9 - 12V, kar je več se verjetno ugasne ( varovanje ). Probi dat vmes kakšen upor. Vpraš kakšnega avto električarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam SP III. in mi dela pri vseh hitrostih. Preglej kolk dobiš voltov na napravo, dela na 9 - 12V, kar je več se verjetno ugasne ( varovanje ). Probi dat vmes kakšen upor. Vpraš kakšnega avto električarja.

Kako je pa vezan, direktno na akomulator ali preko releja? Jaz sem dal vmes rele, vezan je na stalno napajanje kadar je kontakt pa dela BP...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa vezan, direktno na akomulator ali preko releja? Jaz sem dal vmes rele, vezan je na stalno napajanje kadar je kontakt pa dela BP...

Jaz mam zvezan direkt na akumulator in ni problema, vmes je edino varovalka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si na dlančnik Fujitsu Siemens naložil Adria Route in ga nekajkrat sprobal. Ni me pustil na cedilu in je upošteval vse enosmerne ceste, polne črte,... Tako, da sem bil zelo zadovoljen. Edini problem je bil v tem, da sem ugotovil da zadeve ne potrebujem. Zadevo sem si kupil sedaj pa je že 3 mesece niti prižgal nisem. In zato sem se odločil, da jo prodam.

Naložen ima Adria Route (ki ga je bilo kar težko naložiti), lažje pa je s Tom Tom kartami, ki pa jih nisem sprobal. Zadeva ima tudi WiFi. Cena novega brez kartice je okrog 85.000 SIT jaz pa ga zainteresiranemu prodam za 70.000 SIT in dodam 1GB kartico s kartami (lahko tudi kar nekaj programov na CD-ju). Uborabljal sem ga le kaka 2 meseca in je star 8 mesecev. Torej je še 16 mesecev tudi v garanciji, saj ima 2 letno garancijo.

Link do dlančnika:

Dlančnik

Dlančnik1

Če koga zanima lahko več informacij dobi preko ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Pozdrav :OK:

Ali je že morda kdo imel problem z Garminijem 2720 streat pilot??

Meni se sam od sebe ugasne pri brzini nad 110 Km/h ( imam originalni priključni kabel + Touratechov nosilec) kakor pa brzino zmanjšam , se mi ponovno sam prižge .??????

Prvo sem pomislil , da je problem z napajanjem samega Garmina - pregledal inštalacijo kako je vezana... vse OK - očistil sem še kontakte .... skratka vse OK .....Probal sem še vse skupaj v Avtomobilu , pa je vse skupaj dobro delovalo !!!!

Zanima me , če je morda kdo imel že podobne probleme ...ali pa se mu vsaj malo svita kako to , da se mi sam od sebe ugaša ???

LP :yea1:

Imam enakega in se do 160km/h ne ugasne, hitreje pa še nisva šla. V nastavitvah imaš opcijo "varnega načina", ki sem jo izklopil. Sicer v navodilih ni nikjer opisano kaj točno so "operacije, ki bi lahko motile voznika in odvračale pozornost", ampak verjetnost je dobra da je to tisto kar ti ugasne zaslon. Poskusi.

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!