Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Nisem ravno expert za navigacije ampak za v zhodno Evropo obstajajo karte "lokalnih ponudnikov" ki so natančenejše od glavnega ponudnika, konkretno za Slovenijo...HERE - 10MB, Monolit - 34MB.

Konkretno v praksi, ko iščeš hišno št. v manjši vasi...Navigon ali CoPilot te pripelje v center vasi in sporoči; dosegli ste cilj, Garmin je sicer peljal do prvega odcepa in tam sporočil da smo na cilju, iGo pa je peljal še dlje, do zadnjega odcepa pred hišo. Zakaj je v praksi ta razlika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tablca na moped, ne vem no... v avtu recimo "ta poceni" asusova tablca z iGo deluje super kot navigacija, za na moped, pa more bit le neka namenska zadeva. al tko k ma snecer, k je za pohodnike :? (vem samo da ni točno za moped, bo snecer povedal kaj je), al pa prav za motor. Sicer ponavadi se rabi navigacija za kake daljše poti in za tja je le fajn da je nekaj sigurnega, pa da se lahko etape poti naložijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, lahko imaš navigacijo, telefon itd-vsako posebej gor, kot npr tole:

R1200GS_gadgetguy.jpg

Zdej za taresne fure razumem da more stvar bit "v nulo"...jaz sem bolj kot ne imel v mislih da bi si stvar čimbolj poenostavil in uporabljal eno stvar za vse...to da nek zumo dela boljše,mi je povsem jasno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 za na moped, pa more bit le neka namenska zadeva. al tko k ma snecer, k je za pohodnike :? Sicer ponavadi se rabi navigacija za kake daljše poti in za tja je le fajn da je nekaj sigurnega, pa da se lahko etape poti naložijo.

Za motor je cestna navigacija, pohodniška je še za kolesarjenje. Sicer se tudi pohodniško lahko uporablja kjerkoli ampak ta je bolj za izven označenih cest, mogoče kakšen hard enduro, uporablja topografske karte. Jaz imam vse to na telefonu, tudi pohodniški - viewranger in oziexplorer :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ravno expert za navigacije ampak za v zhodno Evropo obstajajo karte "lokalnih ponudnikov" ki so natančenejše od glavnega ponudnika, konkretno za Slovenijo...HERE - 10MB, Monolit - 34MB.

Konkretno v praksi, ko iščeš hišno št. v manjši vasi...Navigon ali CoPilot te pripelje v center vasi in sporoči; dosegli ste cilj, Garmin je sicer peljal do prvega odcepa in tam sporočil da smo na cilju, iGo pa je peljal še dlje, do zadnjega odcepa pred hišo. Zakaj je v praksi ta razlika?

 

Pri kartah sta (bila) dva velika igralca, Navteq in Teleatlas.

 

Prvega je kupila Nokia, drugega TomTom.

 

Nokia je zadevo preimenovala v Here, pod istim imenom trži svojo navigacijo na Nokia telefonih...

 

Monolit dobavlja svoje zemljevide Nokiji (Navteq, Here) in sedaj ločenih Monolitk več ne moreš dobiti (zadnja je 07/2013, ki sem jo imel).

 

Here zemljevide nabavlja od lokalcev, tako da so najboljše kvalitete in za Evropo so Here zemljevidi najboljše, kar je možno dobiti.

 

Adriaroute, ScgRoute itd. že daleč več ne dosegajo pokritosti, kvalitete in ažurnosti Here zemljevidov.

 

---------------

 

Pohodniška, ki jo imam (Oregon 600) ima za razliko od prejšnjega povsem avto/moto vmesnik in seveda tudi profil, tako da vodi povsem enako kot cestne/moto navigacije.

 

Ima kar nekaj prednosti napram moto navigacijami (baterije, vrhunski reflektivni stekleni ekran, nastavitev nebroj, vrtljiv ekran...), po drugi strani pa tudi kaj manj (manjša zadeva, ni glasovnega vodenja, bt...)

 

Ampak to je za drugo temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm...na navigacije se softwersko ne spoznam dobro...torej, to pomeni da bi bila najboljša rešitev iGO "vmesnik" oz. program ter Here zemljevid?al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm...na navigacije se softwersko ne spoznam dobro...torej, to pomeni da bi bila najboljša rešitev iGO "vmesnik" oz. program ter Here zemljevid?al kako?

greš na partis zlowdaš iGo in pa mape (2014) in je to to. verjetno boš mel več sitnosti zarad samga telefona kot pa aplikacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem probal že s telefonom okrog vozit (v tank torbi), pa navadnega nuvija (tudi v tank torbi), pa se ni obneslo. Od plastike oz. folije tank torbe se svetloba nenormalno odbija, poleg tega pa si moral še navzdol gledat (če imaš torbico nekje na krmilu to odpade). Telefon se je pregreval in ugašal pod folijo, Nuvi pa se je tudi fanj grel. Za pozimi je fanj, ker si lahko roke ogreješ :P

Sedaj imam Zumota in nosilec nad števci - Zumo 340 in nosilec od Touratecha je skupaj prišel €330. Pa ne menjam za kake "polovične" rešitve.

 

Glede kartografij, pokritosti, pa še najbolj zaupam ruskemu Navitelu (morda Snecer kaj več ve povedati o tem podjetju). Na terenu ga dnevno uporabljam - raje kot Garmina in njegovo slavno sporočilo "Cilj je na levi/desni", okrog pa 10 hiš brez hišnih številk :glare:

 

Na Navitelovi strani je zasledit tole:

 

NAVITEL® - is a leading navigation solution provider for automotive navigation industries, specialized in development and production of satellite navigation software and cartography. Navitel Navigator is multi-platform multilingual navigation, running on Android, iPhone/iPad, BlackBerry Q10/Z10/Z30, Windows Phone 7.5/8, Symbian, Bada, Tizen, Windows CE, Windows Mobile platforms with outstanding 3D graphics and real-time traffic service. We provide the latest and the most accurate digital navigation maps of Russia, Europe and Asia.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Uporabljal sem Samsung galaxy, pa se ni izšlo. Vključena navigacija mi  je pobirala baterijo neverjetno hitro (uporabljal sem IGO). Ko sem priključil še polnjenje telefona, se je tako pregreval, da  je napisalo neka opzorila, potem pa se je telefon preprosto iz varnostnih razlogov...ugasnil. Pa tipkati itak nič ne moreš v rokavicah. Aja...GSM je bil v torbici. Pa pri soncu se ni nič videlo.

 In še en kup težav sem imel, preden sem lahko povezal GSM z CARDO SCALA brezžično. Ne rečem, da se ne da in da ni dobrih rešitev. Moja izkušnja pač ni najboljša.

S-IP4G-5815_thumb_26sv34wh.jpg  Na koncu me je vse skupaj toliko jezilo, da sem pospravil šaro v kufer ter začel uporabljati  ročni GSM   :blush:

Imel sem enake probleme na motorju,(pregrevanje, slaba vidljivost, ne moreš tipkat. .) tako da ne priporočam, medtem ko v avtu teh problemov ni bilo. S telefonom prevozil Albanijo, Grčijo, navigacija Igo in deluje odlično..za moped sem si potem priredil staro nokio xm, ki nima problemov s pregrevanjem.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...morda bolj točno, kateri galaxy se pregreva, ker galaxy-jev je malo morje in jaz na treh galaxy-jih, ki sem jih imel tega nisem opazil.

Je pa res, da se nisem po cel dan vozil z navigacijo, ampak sem jo uporabljal le določene odseke. Morda je problem tudi v polnilcu, ker se med posameznimi telefoni v originalu razlikujejo?...izhodna moč od 0.7 do 2,0 A?

 

Glede kartografije bi tudi lahko še marsikaj dodal ampak bi za to res morala biti druga tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...morda bolj točno, kateri galaxy se pregreva, ker galaxy-jev je malo morje in jaz na treh galaxy-jih, ki sem jih imel tega nisem opazil.

Je pa res, da se nisem po cel dan vozil z navigacijo, ampak sem jo uporabljal le določene odseke. Morda je problem tudi v polnilcu, ker se med posameznimi telefoni v originalu razlikujejo?...izhodna moč od 0.7 do 2,0 A?

 

Glede kartografije bi tudi lahko še marsikaj dodal ampak bi za to res morala biti druga tema.

Meni se je xperia T. Pa še na nekih tujih forumih sem bral. Uporabljam pa torbico z okenčkem, kar posledično pomeni še večje gretje ob polnjenju, potem zgodilo se je poleti, ko je telefon še dodatno obsijan s 30C...v avtu je pa konstantna temperatura, telefon je prost itd itd...se sicer greje ob ponjenju, vendar ne crkuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je xperia T. Pa še na nekih tujih forumih sem bral. Uporabljam pa torbico z okenčkem, kar posledično pomeni še večje gretje ob polnjenju, potem zgodilo se je poleti, ko je telefon še dodatno obsijan s 30C...v avtu je pa konstantna temperatura, telefon je prost itd itd...se sicer greje ob ponjenju, vendar ne crkuje.

No, to ni Galaxy ampak vseeno je vprašljivo, če je res kriva torbica in sonce za pregrevanje. Verjetno se uporablja v avtu ali na motorju univerzalne polnice, ki so lahko močnejši od originalnih za posamezni telefon.

Sam polnim telefon vedno v tesnem etuju pa se ne segreje prekomerno. Lahko se tudi procesor bolj greje če je preobremenjen in tu bi morala biti razlika med telefoni...lahko tudi tresljaji prekinjajo napajanje. ne vem, le ugibam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne prekine, ampak javi previsoko temperaturo in da ne more polniti. Verjetno so polnilci nekoliko močnejši, hkrati gori stalno ekran saj ti prikazuje zemljevid oz navigacijo, pakirano je še v dodatno torbico, kar zmanjšuje hlajenje. Z istim polnilcem v avtu ne crkuje. Sm že zgoraj napisal.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel 3 galaxi-je pa problemi le s prvim S.

S2 delal zadovoljivo (baterija in počasen), S4 delal odlično tudi pol dnevno navigacijo, vendar na polnilcu brez pregrevanja, S5 pa sedaj tudi dobro služi namenu, pa še če dežuje ni problemov z njim.

Navigacija pa Sygic, rezerva pa še Navigon in Viago, pa seveda Gugl. Po nekaj furah in prekurjenem vezju zaradi kitajskega polnilca je stari nuvi 765t šel v avto.

Skratka meni na pravem nosilcu služi telefon tudi za moto navigacijo, tako vizuelno kot tudi zvočno v navezavi s čeladno opremo.

LP

Popravljeno . Popravil KNNMS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer, cena za "sample" je če se ne motim 250USD plus ene 40USD za DHL...baje NI carine, torej samo DDV. Sem pred kakim mesecem na Alibabi poslal povpraševanje.

    Hja, vidljivost bi bila res lahko malo bolj kritična...Kar se pa tiče povezljivosti, sam uporabljam (valda :grim ) mojo SENA komunikacijo, model 20S in nisem imel nikoli najmanjšega problema s povezovanjem na android (Galaxy S4 active), isto tudi z ostalimi modeli naših komunikacij, ki sem jih stestiral. Tipkanje med vožnjo? Ja, pač včasih moreš opravit kakšen klic...sicer ima komunikacija možnost treh prednastavljenih številk, ponovitve zadnjega klica itd kar z glasovnim ukazom, vendar je treba včasih poklicati tudi koga "tretjega". Točno zato ima 7 colska tablica prednost pred majhnimi telefoni...

@Ferrarist, lahko v temi o interkomih kaj več poveš o Seni 20S (da ne smetimo tukaj). Že nekaj časa jo gledam, berem forume in spremljam cene. Jo uporabljaš solo, sopotnica, motor-motor, kakšen je realni doseg, etc. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za razne Garmine sem čisto Out. Imam pa enega, na katerem piše "Garmin Nuvi" 250w, če komu ta oznaka kaj pomeni... (meni nič)?!

 

Rad pa bi nabavil električni priključek za na hišni štrom.

Kam naj se obrnem? Kje naj ga dobim?

Hvala!

 

Tole je moj prejšnji post;

 

In na ta apel, se mi je javila naša forumaška maxxa (Mateja) in mi po pošti, (celo na lastne stroške) ZASTONJ poslala tisto, kar sem rabil!

Polnilec za moj Garmin!!

A ne le to. Priložila je še kombinacijo za štrom in konekt za na računalnik.

Ker pa se ji je zdelo, da rabim še slušalke, mi je priložila tudi te!!!

 

maxxa (Mateja,) NAJLEPŠA HVALA TI ZA VSE, bomo se pa prej ko slej na dveh kolesih, porajtali na cesti!!!

 

:worship:  Samo da veste, da na tem planetu še živijo žlahtne duše!!  :worship:  (Pa ne zato, ker sem zastonj prišel do kablovja!) :nono:

 

mr

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je moj prejšnji post;

 

In na ta apel, se mi je javila naša forumaška maxxa (Mateja) in mi po pošti, (celo na lastne stroške) ZASTONJ poslala tisto, kar sem rabil!

Polnilec za moj Garmin!!

A ne le to. Priložila je še kombinacijo za štrom in konekt za na računalnik.

Ker pa se ji je zdelo, da rabim še slušalke, mi je priložila tudi te!!!

 

maxxa (Mateja,) NAJLEPŠA HVALA TI ZA VSE, bomo se pa prej ko slej na dveh kolesih, porajtali na cesti!!!

 

:worship:  Samo da veste, da na tem planetu še živijo žlahtne duše!!  :worship:  (Pa ne zato, ker sem zastonj prišel do kablovja!) :nono:

 

mr

ah, daj daj, to pa res ni bilo nic takega, da bi sedaj morala cela motosvetovska SLO vedet :)

pac imas doma nekaj kar ne rabis, nekdo pa potrebuje, in mu odstopis. simpl. bova sla 1x na eno kavico pa bo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, da ne smetimo te teme, sem odgovoril v temi o komunikacijah...

torej, drugi del: pobral sem iGO ter mape iz Partisa, inštaliral na zunanjo SD (skupaj s popravki-po navodilih), noče delat....inštaliral na telefon, isti problem....no, kakorkoli, iz eBaya sem naročil nosilček za moj S4 Active (10€), tako da bom sprobal kako se kaj tale reč obnese, če bo OK, pa ga naredim kar iz karbona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pobral sem iGO ter mape iz Partisa, inštaliral na zunanjo SD (skupaj s popravki-po navodilih), noče delat....inštaliral na telefon, isti problem....

Imela iGo naprejsnjem samsungu, ki niti S se ni bil, delal BP, sedaj na S4 iGo primo, BP, prav tako na tablici. Za 1x mi niti na misel ne pride nakup navigacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi mene to zanima...drugače sem pa bral nekaj testov pred časom, pa so nekako vsi priporočali navigona...tako da o čem drugem nisem niti razmišljal....do danes :)

Jaz mam na fonu IGO, pa Sygic, isto na tablici, samo na motorju ni nič uporabno.Tablico mam za booking,za WIFI.Za motor mam Garmina, pa tud štala.V Turčiji me je vozil ko osla okrog ko se iskal hotel, v mislim, Belkinu pri Antalyji je prijavu več kot 10 hotelov pa 

vsi že zdavnaj zaprti jaz pa ob 10h ponoč letu okrog kop poštar.Tako sta zemljevid in pa pogovor z domačini zakon.Razen, ko greš ven iz kakega velikega mesta, ajde. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, da ne smetimo te teme, sem odgovoril v temi o komunikacijah...

torej, drugi del: pobral sem iGO ter mape iz Partisa, inštaliral na zunanjo SD (skupaj s popravki-po navodilih), noče delat....inštaliral na telefon, isti problem....no, kakorkoli, iz eBaya sem naročil nosilček za moj S4 Active (10€), tako da bom sprobal kako se kaj tale reč obnese, če bo OK, pa ga naredim kar iz karbona.

 

Saj pa samo narediš mapo iGO in v njej zaženeš .apk datoteko, to je vsa umetnost.

 

Kasneje pa dofilaš še mape.

 

iGO je načeloma ok, moti me le načičkanost vmesnika, nametane funkcije, sicer pa deluje ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam iGO primo navigacijo na telefonu iPhone, nosilec Interphone. Stalno priklučeno napajanje iz USB vtičnice. Slabše viden ekran le v primerih direktne sončne svetlobe.

Telefon se ne pregreva, nekako normalna temperatura zaradi stalnega napajanja. Prevozil Normandijo, Bretanijo, Toskano... tudi v večjih nalivih. Nosilec je znotraj gumijasto zaščiten, tako, da ne pušča in ustvarja kondensa. Malce težje se ga odpira če nimaš dovolj nohtov. Edini problem je, da po ekranu ne moreš šariti z rokavicami. Ostale navigacijske naprave puščam doma.

 

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!