Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Če imam garmin za avto se bo povezal z bluetooth slušalko da lahko slišim navodila ? Ali imajo to možnost samo namenski za motor ?

če ima garmin za avto bluetooth se bo povezal s slušalko, če ima bluetooth.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo če ima Garmin bluetooth a2dp, bo delovalo. Od avtomobilskih mislim da je bil zadnji, ki je to imel, model 765 :(

 

 

Namenski za motor pa seveda imajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz louisa gledam GARMIN ZUMO 660LM CE  pokrito ima še Slovenijo in Hrvaško, kaj pa  Srbija, Črna Gora ? se da porihtat kako da ti potem še vedno ostane življensko nadgrajevanje map normalno ?

 

in ali ima HUD opcijo ? Torej ti kaže na črnem zalonu samo hitrost omejitve opozorila in kam zavit čez kolko metrov ?

 

Sygic za telefon ima naprimer tako..

 

Screenshot_2014_07_06_17_03_53.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo če ima Garmin bluetooth a2dp, bo delovalo. Od avtomobilskih mislim da je bil zadnji, ki je to imel, model 765 :(

 

 

Namenski za motor pa seveda imajo...

 

Drži

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz louisa gledam GARMIN ZUMO 660LM CE  pokrito ima še Slovenijo in Hrvaško, kaj pa  Srbija, Črna Gora ? se da porihtat kako da ti potem še vedno ostane življensko nadgrajevanje map normalno ?

 

in ali ima HUD opcijo ? Torej ti kaže na črnem zalonu samo hitrost omejitve opozorila in kam zavit čez kolko metrov ?

 

Sygic za telefon ima naprimer tako..

 

Screenshot_2014_07_06_17_03_53.png

 

Zumo 660 je precej zastarel Zumo model in ni kompatibilen z zemljevidi NTU, ampak le z NT.

Odsvetujem nakup tega modela.

 

Raje posezi po kakšnem Zumo340, ima enako ceno, je pa precej novejši.

 

Oba pa imata pokritost le CE = central Europe.

 

Sicer lifetime.

 

Dodatna območja oziroma celo Evropo se da brez težav "dokupiti" :) v tem primeru seveda lifetime postane odvečen...

Da si miren, si omisliš 8Gb spominsko kartico.

 

Seveda pa nima HUD opcije oziroma projekcije.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko, ali pa si potegneš "demo" verzijo iz partisa...

 

Še to, jaz če bi imel na voljo izbiro med obema, bi vzel "starega" 660, NT karte bodo še nekaj časa na voljo, update je sicer 1x do 2x letno max, a to ni takšen problem.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem se raje odločil za 660-ko, saj za 340-ko izrecno piše "Bluetooth-Verbindung zu einem Handy nicht möglich".

karte bodo pa itak še (dovolj) dolgo na voljo za vse stare(jše) modele ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam na uradno izdajo.....

 

Neuradna NTU se že uporablja na telefonu z Androidom......

 

kako pa jo naložiš na android? predvidevam da misliš Viago?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nope, misli na Garmin street pilot.

 

Zanimivost street pilota je, da delajo tako 3d objekti, kakor tudi 3d teren :)...

 

screenshot2014-12-22-17-.jpg

screenshot2014-12-22-174.jpg

screenshot2014-12-22-173.jpg

screenshot2014-12-22-172.jpg

screenshot2014-12-22-171.jpg

 

zadeva je v EU povsem neuradna

 

Sicer pa imaš za Android tudi Here for Android...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps

 

tole npr. povsem free, zemljevidi pa seveda enaki kot Garmin, torej Here=Navteq=Nokia

 

navigacija je seveda tudi offline

aha, to sem si tudi naložil :) samo so fuuul velike mape (večje kot "original" za garmin naprave). a so pa enako ažurne? glede na to da je 2015.04 že zunaj ...

garmin street pilot sploh nisem vedel da je na voljo za android-a :)

 

hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zemljevidi so približno enako ažurni in od istega proizvajalca, tako da razlik ni.

 

Garmin street pilot pa ni na voljo v naši regiji, ampak nekako so...no

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

 

Rabim pomoč.

 

KAJ IMAM:

Uporabljam navigacijo Garmin Oregon 450.

Karte ki jih imam so .img

  • AdriaRoute 4.20
  • AdriaRoute SLO 4.10
  • Garmin City navigator Europe NT 2014.40
  • Adria TOPO 2.41

Toliko kart imam, ker uporabljam navigacijo v različne namene.

 

PROBLEMA:

  • Vsake toliko, ko nastavim navigacijo naj me nekam pelje se takoj po preračunavanju poti (99% še zračuna) izklopi. Najprej je vse kazalo, da jo mede sama dolžina poti. Kasneje sem pogruntal, da to ni problem in sem zadevo pregooglal po dolgem in po čez. Vse kar sem ugotovil je, da je lahko problem v tem, da če imam vklopljenih več map hkrati, da se ceste "stepejo". Torej pride, do odstopanj. Vsaka mapa ima malo drugače vrisano cesto in naj bi to zmedlo navigacijo. Predvsem naj bi to prihajalo pri državnih mejah, ko ima ena država cesto na mejnem prehodu vrisano z zamikom (na eni karti ?? metrov stran od ceste na drugi karti) in potem to zazna kot konec ceste. Ne vem sicer zakaj bi potem izklopilo navigacijo. Po moji logiki naj bi napisalo, da poti ni zmožno izračunat. Torej izklopil sem vse karte razen ene a zadeva ostaja ista. Izklopi se pojavljajo tudi znotraj SLO kljub uporabi le ene karte.
  • Drugi problem pa se po mojem nanaša celo na prvega. Večino časa pač vozim na pamet a si vseeno beležim (tracking) pot za primer če bi mi bila pot všeč in si jo potem shranim za čase, ko ne vem kam bi šel. Torej navigacija teče brez usmerjanja in mi le kaže mapo ali pa kak parameter (hitrost, povprečno hitrost, ... ) in se sama od sebe izklopi brez razloga. Vklopim nazaj. Včasih večkrat (od 2 do 5×) včasih le enkrat in potem spet teče tekoče. Kolikor sem opazil se to zgodi po kakih dveh do treh urah a ne vedno. Se zgodi da lepo teče tudi cel dan. Baterije so polne in navigacija je vklopljena na napajanje. Obe zadevi sem preizkusil tudi brez napajanja in je ista štorija.

Torej kaj naj naredim??? Je tukaj kak poznavalec ali kdo, ki je imel podoben primer in ga je odpravil??? Prosim za pomoč, ker mi gre izredno na jetra če nekaj ne dela tako kot bi moralo.

 

LP

Popravljeno . Popravil Lokos
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

 

Rabim pomoč.

 

KAJ IMAM:

Uporabljam navigacijo Garmin Oregon 450.

Karte ki jih imam so .img

  • AdriaRoute 4.20
  • AdriaRoute SLO 4.10
  • Garmin City navigator Europe NT 2014.40
  • Adria TOPO 2.41
Toliko kart imam, ker uporabljam navigacijo v različne namene.

 

PROBLEMA:

  • Vsake toliko, ko nastavim navigacijo naj me nekam pelje se takoj po preračunavanju poti (99% še zračuna) izklopi. Najprej je vse kazalo, da jo mede sama dolžina poti. Kasneje sem pogruntal, da to ni problem in sem zadevo pregooglal po dolgem in po čez. Vse kar sem ugotovil je, da je lahko problem v tem, da če imam vklopljenih več map hkrati, da se ceste "stepejo". Torej pride, do odstopanj. Vsaka mapa ima malo drugače vrisano cesto in naj bi to zmedlo navigacijo. Predvsem naj bi to prihajalo pri državnih mejah, ko ima ena država cesto na mejnem prehodu vrisano z zamikom (na eni karti ?? metrov stran od ceste na drugi karti) in potem to zazna kot konec ceste. Ne vem sicer zakaj bi potem izklopilo navigacijo. Po moji logiki naj bi napisalo, da poti ni zmožno izračunat. Torej izklopil sem vse karte razen ene a zadeva ostaja ista. Izklopi se pojavljajo tudi znotraj SLO kljub uporabi le ene karte.
  • Drugi problem pa se po mojem nanaša celo na prvega. Večino časa pač vozim na pamet a si vseeno beležim (tracking) pot za primer če bi mi bila pot všeč in si jo potem shranim za čase, ko ne vem kam bi šel. Torej navigacija teče brez usmerjanja in mi le kaže mapo ali pa kak parameter (hitrost, povprečno hitrost, ... ) in se sama od sebe izklopi brez razloga. Vklopim nazaj. Včasih večkrat (od 2 do 5×) včasih le enkrat in potem spet teče tekoče. Kolikor sem opazil se to zgodi po kakih dveh do treh urah a ne vedno. Se zgodi da lepo teče tudi cel dan. Baterije so polne in navigacija je vklopljena na napajanje. Obe zadevi sem preizkusil tudi brez napajanja in je ista štorija.
Torej kaj naj naredim??? Je tukaj kak poznavalec ali kdo, ki je imel podoben primer in ga je odpravil??? Prosim za pomoč, ker mi gre izredno na jetra če nekaj ne dela tako kot bi moralo.

 

LP

Nekaj kar bi mogoče koristilo:

-Uporabljaj (imej odkljukano) le eno karto. Več kart pomeni obdelavo podatkov vseh vklopljenih map. Med preklapljanjem kart vedno napravo znova zaženi, ker drugače trenutne mape ostanejo v memoriji in se na novo odkljukana samo doda, kljub temu, da si kljukico prej uporabljane karte odstranil. Kljukica se upošteva ob zagonu.

-Preveri koliko imaš prostega internega spomina. Na napravi mora biti vsaj 200Mb prostora za sprotno zapisovanje obdelovanih podatkov.

-Shrani stare loge in curent.gpx na PC in poskusi narediti trdi reset naprave. Potrebne bodo vnovične nastavitve. Curent.gpx potem lahko vrneš nazaj.

Skoraj si upam trditi, da je problem v pomanjkanju pomnilnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pj eno največ dve karti, če bi rad na kakšen macadam. Eu si posodobi in softvear in si zmagal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem prej Oregon 300, to je isto kot 450, sedaj imam model 600, ki je najnovejši.

 

Za začetek:

Adriaroute = zastarel zemljevid, za Slovenijo itak že 2 leti ni več pokritja

Adriatopo imaš novejšo verzijo PRO

Enako City navigator:

 

Skratka imaš 2 karti preveč pa še to vse zastarelo.

 

Omisli si

City Navigator 2015.40 in

Adriatopo PRO

 

Pa bo kos vsem tvojim potrebam.

 

Naredi master reset Oregona

https://support.garmin.com/support/searchSupport/case.faces?caseId=%7B84e4b670-e316-11dd-f45b-000000000000%7D

 

Pobriši vse sledi v arhivu

 

Posodobi napravo, FW, če še nisi

http://www8.garmin.com/products/webupdater/howtoinstall.jsp

 

Imej odkljukano samo eno mapo=zemljevid, ali samo CN ali samo Adriatopo pro, ki je tudi rutabilna!

 

Če to ne bo pomagalo, je lahko problem v sami napravi, pregrevanje, slab stik itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj že nekaj časa uporabljam le eno karto. Mislim da sem to tudi omenil zgoraj. Če nisem se opravičujem. Karte so res starejše a služijo svojemu namenu bom pa poslušal nasvet in jih menjal. Sama navigacija ima 901 MB prostora kar je več kot dovolj za zapisovanje in obdelavo podatkov saj so karte vse na spominski kartici.

O trdem risetu sem že razmišljal pa priznam da sem prelen da bi se spravil ponovno nastavljat napravo (profili, ikone, parametri ipd) a zgleda da bo to potrebno preizkusit. Ker nisem ravno nek poznavalec me zanima kaj naredim z izvozom logov in curent.gpx??? Kaj s tem izvozim in nazaj uvozim? Če ni nič pretirano pametnega se s tem ne bom ukvarjal. Software redno posodabljam prek basecampa. Sem naredil še update tako kot mi je napisal Snecer pa mi je ponudil update samo za jezike (arabski, španski, italjanski ...) kar pomeni da je vse posodobljeno, kar bi lahko vplivalo na napako. Sem tudi sam upal, da bo to kaj pomagalo pa žal ni.

 

Upam da se kmalu spravim naredit trdi reset in naložit sveže karte pa javim če je kaj boljše. Če ma kdo še kako idejo pa kar na plan z njo

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Datoteko s profili si shrani pred resetom, pa potem skopiraš nazaj...

Nič ne zgubiš.

Loge mislijo shranjene sledi, ki so le balast, skopiraj si jih za spomin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj že nekaj časa uporabljam le eno karto. Mislim da sem to tudi omenil zgoraj. Če nisem se opravičujem. Karte so res starejše a služijo svojemu namenu bom pa poslušal nasvet in jih menjal. Sama navigacija ima 901 MB prostora kar je več kot dovolj za zapisovanje in obdelavo podatkov saj so karte vse na spominski kartici.

O trdem risetu sem že razmišljal pa priznam da sem prelen da bi se spravil ponovno nastavljat napravo (profili, ikone, parametri ipd) a zgleda da bo to potrebno preizkusit. Ker nisem ravno nek poznavalec me zanima kaj naredim z izvozom logov in curent.gpx??? Kaj s tem izvozim in nazaj uvozim? Če ni nič pretirano pametnega se s tem ne bom ukvarjal. Software redno posodabljam prek basecampa. Sem naredil še update tako kot mi je napisal Snecer pa mi je ponudil update samo za jezike (arabski, španski, italjanski .. .) kar pomeni da je vse posodobljeno, kar bi lahko vplivalo na napako. Sem tudi sam upal, da bo to kaj pomagalo pa žal ni.

 

Upam da se kmalu spravim naredit trdi reset in naložit sveže karte pa javim če je kaj boljše. Če ma kdo še kako idejo pa kar na plan z njo

 

LP

 

1.

screenshot6.jpg

 

V mapi \garmin\Profiles\ imaš shranjene profile v datoteka .gpf  to si shraniš in kasneje nazaj

 

Komot pa lahko pobrišeš vsebino \garmin\gpx\ pustiš sicer podimenike, le datotek gpxe spucaš ali shraniš za spomin, kjer si se vozil

 

2.

Glede resetiranja več kot čiščenje in master reset, ne moreš narediti, razen še

 

3.

Pravi format spomina naprave, če bi slučajno bila kje napaka datotečna pa bi zato sesuvalo.

 

Pred tem obvezno vse datoteke (tudi morebitne skrite in sistemske) prekopiraš na PC.

 

Formatiraš Garmina v windowsih kot vsako spominsko kartico in nazaj prekopiraš datoteke

 

(nič bat, sistem je v drugem delu pomnilnika in ni viden in ga ne moreš formatirat)

 

4.

Glede zemljevidov

 

Adriaroute+Adriatopo = naredili so novo, ki ima tudi Slovenijo = Adriatopo PRO, ki je tudi rutabilna. Reši se artefaktov in nabavi Adriatopo pro.

 

Enako tudi nabavi CN 2015.40 NT ali NTU in oba zemljevida skopiraj na kartico al pa Adriatopo v notranji pomnilnik.

 

5.

Drugega glede softwera ne moreš narediti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo en "medklic" Snecer.

A ni AdriaTopo PRO malo "čudna" - preračunavanje v miljah oz. čevljah namesto km oz. metrih ??

Ali je to že urejeno (milje - km) ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!