Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

 pobral sem iGO ter mape iz Partisa, inštaliral na zunanjo SD (skupaj s popravki-po navodilih), noče delat....inštaliral na telefon, isti problem....

Saj pa samo narediš mapo iGO in v njej zaženeš .apk datoteko, to je vsa umetnost.

Kasneje pa dofilaš še mape.

 

...ni tako enostavno. Pri starejših verzijah iGO so bili apk posebej za vsako resolucijo telefonov.Pri tej različic

i, kot jo imam sam je za S4 poseben postopek, ker uparablja univerzalen apk, ki naj bi deloval na vseh telefonih, pri S4 je pa potrebno: ko prvo zaženeš apk ti javi napako resolucije, potem je potrebno v mapi iGO izbrisati datoteki "Save" ter sys.txt.

Iz prenesenega paketa ter datoteke sys je potrebno izbrati 1920x1080 sys ter ga prenesti v mapo iGO na telefonu. Nato telefon izklopiti in po ponovnem vklopu znova zagnati apk, potem bi iGo moral delati...če gre za tako različico, kot jo imam sam.

 

...aja, pa če uporabljaš 4.4.2 android ti telefon ne bo bral iz kartice in boš moral celotno mapo iGO prenesti v spomin telefona. starejše različice androida od 4.3 berejo iz kartice...

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo je all in verzija, samo apk zaženeš in rešeno... Nimaš prave verzije...

Morda misliš zadnje, ker zame je prava? V ostalih telefonih dela tudi ta tako, kot si napisal, izjema je samo S4.

Lahko so popravili to pomanjklivost pri zadnji verziji, to ne vem...je pa letošnja, stara več kot pol leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ni tako enostavno. Pri starejših verzijah iGO so bili apk posebej za vsako resolucijo telefonov.Pri tej različic

i, kot jo imam sam je za S4 poseben postopek, ker uparablja univerzalen apk, ki naj bi deloval na vseh telefonih, pri S4 je pa potrebno: ko prvo zaženeš apk ti javi napako resolucije, potem je potrebno v mapi iGO izbrisati datoteki "Save" ter sys.txt.

Iz prenesenega paketa ter datoteke sys je potrebno izbrati 1920x1080 sys ter ga prenesti v mapo iGO na telefonu. Nato telefon izklopiti in po ponovnem vklopu znova zagnati apk, potem bi iGo moral delati...če gre za tako različico, kot jo imam sam.

 

...aja, pa če uporabljaš 4.4.2 android ti telefon ne bo bral iz kartice in boš moral celotno mapo iGO prenesti v spomin telefona. starejše različice androida od 4.3 berejo iz kartice...

Hmmm...torej,če prav razumem,je treba najprej aplikacijo inštalirat tako kot je ter zatem zamenjati datoteke?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zbrises datoteki Save in sys pa potem preneses samo sys 1920X1080. Izklopis vklopis in ob zagonu apk ti samodejno ustvari potrebno novo datoteko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Saj pa samo narediš mapo iGO in v njej zaženeš .apk datoteko, to je vsa umetnost.

 

Kasneje pa dofilaš še mape.

 

iGO je načeloma ok, moti me le načičkanost vmesnika, nametane funkcije, sicer pa deluje ok.

 

Pozdravljeni!

 

Noče mi pognati .apk datoteke.V okencu napiše "Windows ne more odpreti te datoteke." Kaj mi manjka?

 

Pa rabim še navodilo glede tega:

 

 

 

 INŠTALACIJA NA ZUNANJO SD ČE IMATE Android KitKat 4.4.x

V sys pod [folders] boste našli ta zapis, ki je trenutno onemogočen z podpičjem

;has_secondary_root=1

;android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/addons"

Da to funkcijo aktivirate je potrebno izbrisat PODPIČJE pred obema zapisoma, da izgleda takole:

has_secondary_root=1

android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/addons"

Če pot do vaše zunanje SD ni /storage/extSdCard/ jo zamenjajte s potjo katero ima vaša naprava - to preverite s privzetim raziskovalcem na vašem telefonu ali s programom Astro File Manager

primer: 

android_secondary_root_path="/storage/emulated/0/addons"

Sedaj na zunanji SD naredite mapo addons, če je slučajno nimate in v njej naredite mapo content in v njej mape: map, building, poiin jih napolnite po lastnih potrebah.

Tako vam bo program delal iz notranje SD, omenjeno vsebino pa bo bral iz zunanje SD.

 

Ker imam Android 4.4 naj ne bi delalo iz zunanje kartice če se ne držiš teh navodil.Kje je ta mapa sys?

 

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je Google se je spomnil ene politike da aplikacije ne morejo brati/pisati na sd kartico od androida 4.4.x naprej.

 

Jaz sem si pred kakšnimi 14 dnevi dal na S4 iGO primo v9.6 pa se mi ni zdel pretirano zaj.... Edino malo sem se poigral ker sem hotel imet karte na SD kartici. Upam pa ,da nimaš samo apk fajla? Jaz sem dobil en tak luštn paket kjer je bilo marsikaj notri :D

 

spodaj pa na hitro postopek:

1) na telefonu (na "disku") si narediš mapo iGO

2) skopiraš notri vse potrebne fajle (content, license, data,.. .) jaz sem to dobil že lepo pripravljeno

3) zraven si moraš še skopirat apk za resolucijo 1920x1080, tega moraš tudi poinštalirat.

in če imaš vse v spominu telefona, bi moral to špilat brez problema (nisem pa probal :D)

če pa si mape naložiš na SD kartico moraš pa še:

4) poiskat sys.txt (znotraj mape iGO na telefonu)

5) v sys.txt poiščeš [folders] in spodaj imaš dva zapisa:

                      ;has_secondary_root=1

;android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/addons"
 
6) pred obema vrsticama odstraniš ; in shraniš fajl
7) na SD kartici narediš mapo addons (če je še nimaš) in znotraj te mape narediš še eno mapo in sicer content. Potem pa v to mapo skopiraj naslednje mape: map, building, poi. Pač po želji kar hočeš imet notri.
 
pri točki 5 bodi pozoren na pot do SD kartice, če imaš na telefonu drugačno pot jo moraš popraviti tudi v sys fajlu, da se ujema s tisto katera dejansko kaže na sd kartico!!
 
Jaz sem šel po tem postopku pa mi dela bp.
 
Imam tudi malo bolj obširna navodila v pdfju, pa ti jih lah pošljem če hočeš.
Popravljeno . Popravil deyo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

apk datoteko moraš pognati na telefonu ne v windowsih

sys.txt datoteka se ustvari šele po instalaciji apk. Naredi se v mapi Igo na telefonu, ostalo je mislim, da vse jasno oz  tako, kot je napisal deyo

Popravljeno . Popravil sdomis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema.Naredil sem točno to narobe da sem pognal z računalnika.Sys.txt datoteke mi pa ni ustvarilo,zato sem naložil prejšnjo verzijo ki je malo enostavnejša in zadeva deluje.

 

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

 

Kaj predlagate zumo 390 ali 590 gledam pa skupaj z nosilcem:

http://shop.touratech.de/garmin-zumo-590-lm-bike-car-set-schwarz-incl-lifetime-kartenupdate.html

 

ali

http://shop.touratech.de/garmin-zumo-390-lm-bike-car-set-silber-incl-lifetime-kartenupdate.html

bolj me zanima,ali je vreden zumo 590 tistih 250€ več,

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Za navigacijo, za kar so v osnovi namenjeni GPS-i, je dober tudi najcenejši (250€ je veliko denarja - kakor za koga :whistle: ).

Odvisno kaj želiš in kaj rabiš? Primerjaj pa se odloči! Pa saj najbržsi že?!

V bistvo navigacije sploh ne rabim vsakdan,tako da bom verjetno vzel kar 390, res da ima malo manjši zaslon in slabšo ločljivost...

Malo smešno vprašanje,ampak raje vprašam sedaj kod kasneje iščem rešitev,če vzamem navigacijo pri touratecho-Nemčija,se lahko potem prijavim pri našem zastopniku za garmina in koristim brezplačno posodabljane kart in verjetno naprava že vsebuje SLO. meni?

Slabo obvladam to področje okrog navigacije ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvo navigacije sploh ne rabim vsakdan,tako da bom verjetno vzel kar 390, res da ima malo manjši zaslon in slabšo ločljivost...

Malo smešno vprašanje,ampak raje vprašam sedaj kod kasneje iščem rešitev,če vzamem navigacijo pri touratecho-Nemčija,se lahko potem prijavim pri našem zastopniku za garmina in koristim brezplačno posodabljane kart in verjetno naprava že vsebuje SLO. meni?

Slabo obvladam to področje okrog navigacije ;)

Za mape sploh ne rabis kupit zadeve v SLO, samo pazi da bos kupil navigacijo z celotno evropo (ce rabis oz. ce nisi vesc posodabljanja iz "travnika") da ne bo samo del evrope...ker pri Louisu so meli take frke. Nevem pa zakaj bi kupoval nek monut od Touratech, ki je precej drag, ker dobis ze poleg 390-ke soliden RAM mount. Za karkoli od touratech poslji zs uporabniku Poggy on vse zrihta. Jaz sem mel Zumota 390 in sem bil zadovoljen, a ko sem kupil nov motor sem dobil zraven ze navigacijo in sem zumota prodal...a se ze kesam, da nisem tega prodal in obdrzal 390-ko. Zakaj pa bi pri Touratech kupoval mi ni jasno...najceneje jo dobis pri Mimovrste ce se ne motim....ce te se kaj zanima mi lahko posles ZS.

 

lp

Popravljeno . Popravil PrimozC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam ZUMO 590 lm , kjer je bil v škatli priložen tudi nosilec. Ker moj Bavarec nima okrogle " balance" je moral sosed malce prilagoditi nosilec( pol ure dela) in sedaj zadeva špila na polno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Za navigacijo, za kar so v osnovi namenjeni GPS-i, je dober tudi najcenejši (250€ je veliko denarja - kakor za koga :whistle: ).

Odvisno kaj želiš in kaj rabiš? Primerjaj pa se odloči! Pa saj najbržsi že?!

 

Pri novem zumo 590 sem opazil da je opcija tudi uporaba uporabniških zemljevidov, pa ne vem če je to isto kot  tole , kot imajo ročne naprave npr. GPSMAP 64, ki jih uporabljajo za adventure ture izven Europe, kjer ni rutabilnih kart. Na spisku kompatibilnih naprav za Garmin Custom Maps pa zumota 590 ni. A mogoče kdo ve, če novi zumo to omogoča in gre za identično zadevo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri novem zumo 590 sem opazil da je opcija tudi uporaba uporabniških zemljevidov, pa ne vem če je to isto kot  tole , kot imajo ročne naprave npr. GPSMAP 64, ki jih uporabljajo za adventure ture izven Europe, kjer ni rutabilnih kart. Na spisku kompatibilnih naprav za Garmin Custom Maps pa zumota 590 ni. A mogoče kdo ve, če novi zumo to omogoča in gre za identično zadevo?

To je to, karte pa niso rutabilne. Lahko si pa na karto predhodno narišeš sled in se je potem držiš tako, da se kurzor pomika po njej.

Bo treba probat, ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni.

Rad bi si nabavil navigacijo za na motor, pa me zanima vaše mnenje glede nakupa te navigacije.

https://www.louis.eu/de/artikel/tomtom-rider-ce-navigationssystem/10004598?list=41672440

Malo me skrbi, ker ni hrvaske in ostalih balkanskih držav. Do sedaj sem imel samo avto nav. od garmina, in

mi je delala kar zadovoljivo, kakšne so pa nav. Tom Tom pa sploh ne vem .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš pootval po Črni gori, Albaniji in Makedoniji je tvoja navigacija z linka neuporabna (lahko je okrasek).

Nacenejše je da, za avtomobilsko navigacijo kupiš držalo za kolo (bicikel). Zmontiraš na krmilo in greš na Jug :)

 

Sam prakticiram  ta najcenešo varianto že nekaj let.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Rad bi si nabavil navigacijo za na motor, pa me zanima vaše mnenje glede nakupa te navigacije.

https://www.louis.eu/de/artikel/tomtom-rider-ce-navigationssystem/10004598?list=41672440

Malo me skrbi, ker ni hrvaske in ostalih balkanskih držav. Do sedaj sem imel samo avto nav. od garmina, in

mi je delala kar zadovoljivo, kakšne so pa nav. Tom Tom pa sploh ne vem .

@Jozlo poglej 90 strani o navigacijah res o TomTom-u bolj malo a vendar bi našel tudi kaj zase.

Tule boš pa našel največ o omenjeni znamki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ravno nabavil Riderja v mimo vrste za dobrih 200€. Ima karte 45 držav, tudi juga je notri, ampak bolj slabo podprta.

Pazi na zahtevane slušalke. Sam imam Scalo G9, ki ni na spisku, ampak vseeno deluje.

Zvočnika nima in je v avtu uporaben samo z dodatnim avto nosilcem z vgrajenim zvočnikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Rad bi si nabavil navigacijo za na motor, pa me zanima vaše mnenje glede nakupa te navigacije.

https://www.louis.eu/de/artikel/tomtom-rider-ce-navigationssystem/10004598?list=41672440

Malo me skrbi, ker ni hrvaske in ostalih balkanskih držav. Do sedaj sem imel samo avto nav. od garmina, in

mi je delala kar zadovoljivo, kakšne so pa nav. Tom Tom pa sploh ne vem .

Jaz imam Garmin nuvi 2405 navigacijo. Za njo sem odštel 90€. Torbica in nosilec sta me je stala 15€. Zadeva deluje brezhibno. Priklopljeno jo imam na USB vtičnico, ki jo imam montirano na krmilu. Preživela je že več "tuširanj" in ostala popolnoma suha. Ko grem od motorja proč jo vedno odklopim (3s dela) in vzamem s seboj.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!