Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Js jo imam na telefonu in sicer Sygic. Dela odlično in je vedno pri roki. Če kdo rabi, naj pove.

post-21984-0-77495700-1425057165.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js jo imam na telefonu in sicer Sygic. Dela odlično in je vedno pri roki. Če kdo rabi, naj pove.

Sem probal Sygic na tablici pa je mankala Bih in Albanija.......ah...... ali imajo telefoni kaj drugač?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ravno nabavil Riderja v mimo vrste za dobrih 200€. Ima karte 45 držav, tudi juga je notri, ampak bolj slabo podprta.

Pazi na zahtevane slušalke. Sam imam Scalo G9, ki ni na spisku, ampak vseeno deluje.

Zvočnika nima in je v avtu uporaben samo z dodatnim avto nosilcem z vgrajenim zvočnikom.

Hvala za odgovore,

Kako si pa zadovoljen z nosilcem, ali je iz olastike ali je kovinski.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še mal o + in -

 

-za moje pojme čist preveč robustno ohišje in zato zavzame preveč dragocenega prostora

-baterija ni zamenjljiva

-ni možnosti za dodatno spominsko kartico

-dodatna oprema hudičevo draga

-ni zvočnika

-ne dela na vse slušalke

-made in china

-priklop napajanja navigacije po navodilih proizvajalca omogoča možnost požara. Navajajo direkten priklop na akumulator brez varovalke, ker je le ta vgrajena že v nosilec.

-meni ni slovenski, slovensko vodenje ni prednaloženo. Dokaj sprejemljiv jezik Tanje Rotovnik pa se najde na internetu.

 
 
+RAM nosilec

+vidnost displeja v soncu

+tipkanje v rokavicah

+načrtovanje in prednalaganje množice izletov poti preko računalnika

+možnost vklopa vodenja do cilja preko ovinkastih cest

+zastonj update zemljevidov in radarjev

+telefoniranje in imenik preko navigacije

+opozorila na radarje in druge nevarnosti

+ob pravilni vezavi napajanja avtomatski vklop in izklop oz. po potrditvi enkratni neizklop

+meni Help, vožnja do pomoči ali klic na pomoč (servisi, bolnišnice, zdravniki, policija, lekarna, zobozdravnik

+snemanje, statistika vožnje

+možnost dokupa nosilca za v avto z vgrajenim zvočnikom

+možnost dokupa ključavnice za RAM in nosilec

+polnenje baterije preko nosilca ali USB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še mal o + in -

 

-za moje pojme čist preveč robustno ohišje in zato zavzame preveč dragocenega prostora

-baterija ni zamenjljiva

-ni možnosti za dodatno spominsko kartico

-dodatna oprema hudičevo draga

-ni zvočnika

-ne dela na vse slušalke

-made in china

-priklop napajanja navigacije po navodilih proizvajalca omogoča možnost požara. Navajajo direkten priklop na akumulator brez varovalke, ker je le ta vgrajena že v nosilec.

-meni ni slovenski, slovensko vodenje ni prednaloženo. Dokaj sprejemljiv jezik Tanje Rotovnik pa se najde na internetu.

 
 
+RAM nosilec

+vidnost displeja v soncu

+tipkanje v rokavicah

+načrtovanje in prednalaganje množice izletov poti preko računalnika

+možnost vklopa vodenja do cilja preko ovinkastih cest

+zastonj update zemljevidov in radarjev

+telefoniranje in imenik preko navigacije

+opozorila na radarje in druge nevarnosti

+ob pravilni vezavi napajanja avtomatski vklop in izklop oz. po potrditvi enkratni neizklop

+meni Help, vožnja do pomoči ali klic na pomoč (servisi, bolnišnice, zdravniki, policija, lekarna, zobozdravnik

+snemanje, statistika vožnje

+možnost dokupa nosilca za v avto z vgrajenim zvočnikom

+možnost dokupa ključavnice za RAM in nosilec

+polnenje baterije preko nosilca ali USB

 

 Kupiš izdelek, ki ima vse pomembne stvari na - lestvici????? in to za dobrih 200€ :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neuradno je na voljo nov zemljevid.

 

City navigator Europe 2015.40 tako NTU, kakor tudi NT verzija za starejše modele.

 

(spodaj NT verzija)

screenshot1.jpg

 

Morda veš če so kakšne velike spremembe ali nadgradnje zemljevidov Slovenije in balkana? Da vidim če se mi splača menjat iz 2014,40 na 2015,40

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se ti splača, imaš več kot leto staro karto.

Za Durmitor ti lahko rečem, da so vrisali novo cesto, ki sem jo javil itd.

Pa tudi mejni prehod albanija-grčija na jugu ob obali, prej cesta ni imela stika.

Vedno so popravki in vedno je dobro imeti zadnji zemćjevid. Uporabniki javljajo napake itd...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se ti splača, imaš več kot leto staro karto.

Za Durmitor ti lahko rečem, da so vrisali novo cesto, ki sem jo javil itd.

Pa tudi mejni prehod albanija-grčija na jugu ob obali, prej cesta ni imela stika.

Vedno so popravki in vedno je dobro imeti zadnji zemćjevid. Uporabniki javljajo napake itd...

Kateri mejni prehod si javil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Konispolu, saj je že dve verziji nazaj vstavljen.

2012 sem ga pa prvič prevozil, je bil nov, od tedaj lahko vstopaš z osebno v Albanijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Konispolu, saj je že dve verziji nazaj vstavljen.

2012 sem ga pa prvič prevozil, je bil nov, od tedaj lahko vstopaš z osebno v Albanijo.

tukaj še nisem peljal, kakšna cesta je tukaj do Igumenitse?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa, ob obali in povsem prazna.

Drugače pa greš prej še v Albaniji na Ksamil, Butrint - brod čez vodo

tu sem mislil...  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem probal Sygic na tablici pa je mankala Bih in Albanija.......ah...... ali imajo telefoni kaj drugač?????

Js imam tudi BiH in Albanijo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam uporabljam Windows phone here drive navigacijo že na tretjem telefonu, dela brez kakršnega kol probleba, kar sm rabil me je peljalo do tja.

Edino teh poceni nosilcev ne kupim nikoi več, ker mi je en telefon pri cca 100km/h torbico odlomilo iz nosilca... telefona nisem nikoli več.... 

Me pa samo zanima ali se da mogoče na računalniku najprej nastavit pot in to prenesti v navigacijo?? ma telefonu?? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js imam tudi BiH in Albanijo....

Pri meni so v Bih samo glavne ceste. Na primer Mostar ima samo tri ulice in označen center  :closedeyes: 

Albanija ima označene samo glavne ceste. Ali maš ti drugačno karto???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam uporabljam Windows phone here drive navigacijo že na tretjem telefonu, dela brez kakršnega kol probleba, kar sm rabil me je peljalo do tja.

Edino teh poceni nosilcev ne kupim nikoi več, ker mi je en telefon pri cca 100km/h torbico odlomilo iz nosilca... telefona nisem nikoli več.... 

Me pa samo zanima ali se da mogoče na računalniku najprej nastavit pot in to prenesti v navigacijo?? ma telefonu?? 

Lahko gres na here.com, si naredis account in se potem vpises z istim accountom tudi na telefonu (v Here Maps). Sinhronizacija poteka samodejno v časovnih intervalih, ce si vnesel točke v zadnji minuti pred odhodom, lahko telefonu vsiliš sinhronizacijo.

 

- na here.com lahko shranjuješ priljubljene lokacije, ki se združujejo v zbirke (collections) in tudi poti (routes). Zal poti niso :BUA:  podprte na telefonu. Obljubljajo ze tri leta, da to nekoč bo.

 

Najbolj uporabno je, da si shraniš (collect) vmesne točke v zbirko, ter jih potem na telefonu das na start screen (Here Maps - Collections - izberes zbirko - izberes lokacijo - kliknes spodaj levo pin to start). Tako lahko hitro dostopas iz start screena do posameznih vmesnih točk.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js na svojem GSM-ju kr Navigona uporabljam ... predvsem v avtu ... na motorju se pa ustavim in pogledam kje sem in kam moram iti

 

:krneki:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me pa , če se da tomtom rider povezati preko bluetooth na gsm telefon samsung s4, in potem preko izhoda telefona  na slušalke v čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me pa , če se da tomtom rider povezati preko bluetooth na gsm telefon samsung s4, in potem preko izhoda telefona  na slušalke v čelado.

Se ne da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imam garmin za avto se bo povezal z bluetooth slušalko da lahko slišim navodila ? Ali imajo to možnost samo namenski za motor ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!