Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Nenavadno?? Meni je uspelo :?

 

Kako pa jih odklenem? Nameščeno na Windows10 64bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, uporabi Garmin Express, pa še malo kaj klikni po programu pa ti bo namestil karte na napravo in na PC.

Nato boš lahko delal... če ti slučajno ne odklene karte za pc, sem ti dal rešitev goraj.

Ti pa po svoje v neko drugo smer.

Ok.

Na poljubni SD kartici naredi mapo \Garmin\ in vanjo skopiraj odklenjen IMG

Pa bo Basecamp prepoznal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 27 January 2016 at 6:00 PM, MiNa said:

Glede na to, da si se omejil na Garnin prav veliko izbire nimaš. Trenutno so v ponudbi trije modeli v nekaj variantah.

Sicer pa jaz že pet let uporablajm avtomobilsko "napravico" NUVI 765 na motorju, do sedaj me še ni pustila na cedilu.
21771332.jpg

Letos jo prestavim nad števce, na orginalnI dodatni nosilec vizirja, da bo lepo v vidnem polju.

Iz slike se sicer ne vidi, ampak predvidevam, da imaš navigacijo namontirano na kuglo (ball clamp). Ta kugla pa se zašraufa tam, kjer je na sredini krmila znak BMW. Zanima me, kje se pri nas lahko kupi ball clamp? LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Torbica ima na zadnji strani ježka, tako, da sem na krmilo pritrdil nosilec, Alu ploščico na katero sem prilepil ježka in na to potem pritrdim tobico.

Najenostavneje bi bilo na Ebay-ju fi 25,4mm. Ali mogoče kaj takega fi 17mm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, blindek pravi:

Pa je lepo vidna ta avtomobilska navigacija v soncu?

Vidi se dobro, če je montirana direktno. če je v torbici z tisto folijo preko, pa skoraj nič na soncu.

Snečko, ti vem da imaš pohodniški garmin montiran na motorju. Kako imaš rešeno napajanje? Na polnilne baterije, ki zdržijo recimo celi dan vožnje? Ali imaš direktno na aku priklopljeno, imajo pohodniški garmini kakšen serijsko kakšen vtič za zunanje napajanje ali jih je potrebno predelati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napajanje imam rešeno primarno preko AA baterij (Panasonic, Eneloop XX), ki zdržijo en par en dober dan in pol. 

Vozim pa poleg še sekundarno napajanje na 12V vtičnico od Garmina, USB za Oregona preko katere lahko tudi polnim baterije.

Ko sem uporabljal še 300ko sem jo napajal iz akuja z original kablom (lej spodaj), a sem kasneje uvidel, da baterije AA zagotavljajo primerno avtonomijo, sploh pri modelu 600, ki podnevi ne potrebuje osvetlevanja zaslona iz baterije, ki je itak največji porabnik.

Za teh par dni kaj hodim na izlete so 3 škatlice (12 baterij) več kot dovolj, je za 10 dni + .

Vse to je dodatna original oprema za Oregona, pri čemer je možno kabl za 12V vtičnico uporabiti tudi na drugih Garminih, ker je enaka amperaža.

Aja, polniš oziroma napajaš ga zadaj preko USB vhoda kot vse ostale.

 

 

cf-lg (1).jpg

cf-lg.jpg

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, super, se pravi imajo preko USB tudi napajanje in polnjenje in ne samo prenos podatkov. Sem mislil da je zaradi baterij usb samo za prenos podatkov. Sam zajebat se ne smeš, pa priklopit napajanje, ko imaš notri navadne alkalne baterije, ali ima kako zaščito, da zazna alkalne baterije in ne polni?

Razmišljam, da bi tega tanovega malega Touch 35 vzel. Skuter ima butasto , ker ima balanco ovito v platično ohišje. Trenutno imam Nuvi 205 v Givi torbici z velcro trakovi, pa se res na soncu nič ne vidi. tega manjšega bi montiral na ogledalo.

Sedaj imam to

http://www.compacc.com/p/givi-s850-universal-gps-holder

Pohodniškega, bi montiral nekako tako

http://www.givi.it/motorbike-accessories/Supports-for-mobile-devices-and-power-supply-kits/STTR40

Pa 2x komplet eneloop, pa je za dnevne fure več kot preveč. Za več dnevne pa polnilec zraven, pa čez noč napolniš. Pa se ne rabim zafrkavat z temi kabli okoli balance.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

600ka ima vgrajen polnilec.

Ima dve zaščiti in sicer v nastavitvah, ko izbereš kakšna baterija je not 

In zaščita v sami napravi, baterije polni, če bateriji povežeš s trakom, da stisneta stikalo ali kupiš že speti kot npr. original

etrex35 ne poznam, je novejši, je pa po moje čist isto kot 600, samo da je malo manjši, tudi ne vem če 35ka ima vgrajen polnilec

glede montaže pa kak češ :) jaz sem se odločiš za ram mount sistem, naprava je v sekundi not in ven, kar je še ena prednost napram ostalim.

p.s.

od "navadnih" baterij, ki se ne polnijo, so najjaća zadeva na trgu, tole

http://www.ebay.de/itm/16-Energizer-Ultimate-Lithium-AA-Mignon-MN1500-LR6-AM3-/150523599040?hash=item230be7d8c0:g:1-kAAOSwI~VTy7Pz

eneloopka xx drži 25 ur, tale pa kar 40...

žal pa ni polnilna, ampak navajam kot zanimivost, lithium, lahka ko pero...

Oregon 6xx NiMH Battery.png

ps.

etrex 35 nima vgrajenega polnilca, da bi lahko preko usb polnil baterije

seveda pa deluje preko USB zunanje napajanje

ker ima manjši ekran, baterija zdrži še dlje kot na oregonu

 

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Snecer said:

V bistvu pa niso drage, če je 16 komadof za 21 eur? :)

 

Aha, videl sem jih štiri, nisem pa bral besedila:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napajanje robustnih aparatov preko USB je še eno novodobno sranje.Soliden aparat in kabel vmes pa en bogi mikro/mini USB konektor je prava beda.Nekoč so obstajali pravi konektorji ki sicer niso bili tako fensi,so pa preživeli aparate in ne obratno:

5wqlvY-1.jpgp-327-image_484.jpg

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

prosim poznavalce za pomoč - nameravam  menjati navigacijo (sedaj zumo 250).

V mislih imam Garmina 390LM in pa Tomtom rider  400.

Oba sta približno v istem cenovnem razredu.

Mogoče kak drugi predlog do 350€ - zaradi slabšega vida mi je prednost preglednost in vidnost v slabših pogojih (sonce).

 

Hvala vsem

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 4. 2016 at 21:13, motolover pravi:

Živjo Lover, zanima me kako se obnese Navigator 5 in ali bi bilo pametneje kupiti za 100 € cenejši Zumo 595 LM? Koliko si plačal za Nav V in ali ima priloženo še kaj za začasno uporabo v avtu? Tnx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za na G650 se ne izplača Navigator V, za novejši GS ali podobnega, če ima obroček za upravljanje in BMW inštalacijo pa zagotovo. Enostavno kaže vse podatke iz računalnika (My motorcycle) kar na ekranu navigacije. Prikličeš jih z rahlim pomikom obročka levo ali desno. Te podatki so tudi nastavljivi in lahko izbereš katere želiš spremljati in koliko jih želiš imeti na ekranu.

MyMotorcycle.jpg

Za Nav V moraš nosilec in avto inštalacijo za avto dokupiti in stane 50€. Jaz ga še nisem, ker ga imam stalno na motorju, za avto zaenkrat (kdaj pa kdaj) uporabljam 590LM. Če bom prodal 590LM, bom inštalacijo za avto dokupil. Nisem vedel, da so dali ven nov model 595. Na prvi pogled ne najdem sprememb, ki bi mi kaj koristile: http://advrider.com/index.php?threads/590-lm-vs-595-lm.1127067/

Polna cena Nav V je cca 690€. Da se dobiti cca 10% popusta. Za 590LM sem dal cca 560. Spominsko kartico 32GB moraš dokupiti posebej. Sam spomin navigacije je že s kartami skoraj zapolnjen. Pri obeh so karte doživljenjsko zraven in se posodabljajo preko Garmin Expressa, kadar prikljužiš navigacijo na računalnik. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@motolover Hvala. Na G-650 imam že gor stari preizkušeni Zumo 550. Matra me nakup S-1000 XR, pa štejem cekine kaj ja in kaj raje drugič. Pri A-Cosmosu prodajajo, osnovna prodajna cena, Navigator V za več kot 800 € kar se mi zdi pretirano čez vse meje. Kje si ga ti kupil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Whiskey said:

@motolover Hvala. Na G-650 imam že gor stari preizkušeni Zumo 550. Matra me nakup S-1000 XR, pa štejem cekine kaj ja in kaj raje drugič. Pri A-Cosmosu prodajajo, osnovna prodajna cena, Navigator V za več kot 800 € kar se mi zdi pretirano čez vse meje. Kje si ga ti kupil?

Če boš vzel XR, naroči s predopremo za navi, potem ga samo vtakneš notri, ko se odločiš za nakup. Tudi jaz nisem vzel takoj. Ko ga boš potreboval (tudi kaj druge opreme), me pokliči!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, Whiskey said:

@motolover Hvala. Na G-650 imam že gor stari preizkušeni Zumo 550. Matra me nakup S-1000 XR, pa štejem cekine kaj ja in kaj raje drugič. Pri A-Cosmosu prodajajo, osnovna prodajna cena, Navigator V za več kot 800 € kar se mi zdi pretirano čez vse meje. Kje si ga ti kupil?

Hi, jaz sem ob nakupu XRa nabavil tudi kr Navigator V. Dal sem pa 600€ zanj. Pred tem mel Zumo 550 in Zumo 340. Ostalo pa je ze motolover opisal. Meni se zadeva skupaj z originalnim nosielc in instalacijo zdi super. Edino zaklenit ga ne mores, kar pa lahko z malo iznajdljivosti in par delov iz GSa tudi kr sam porihtas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!