Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Novejše naprave imajo vse LM, razen kje v tujini se najde naprava brez oznake in brez posodabljanja kart,  z pred naloženo karto regije, kjer se naprava trži. Take naprave so običajno cenejše, za sabo pa potegne posodabljanje s pašnika. V obzir je treba vzeti, da so danes karte drugače zaklenjene kot so bile nekoč in je vprašljivo pravilno delovanje teh kart, četudi so kao odklenjene.

Je pa dejstvo, da kupi vsak po svoji volji in po svojih zmožnostih. Včasih se nakup tudi zalomi in kasneje obžaluješ zgrešeni nakup. Cena pa ni pogoj za nemoteno delovanje. Napravo je potrebno tudi znati uporabljat.

Lastil in uporabljal sem vse zumo modele razen serije 200. Nekatere modele (660) celo večkrat, ker naslednik (350) ni izpolnil pričakovanja in sem se vrnil na prejšnji model, tako da "modrujem" iz izkušenj in ne na pamet. Trenutno uporabljam že drugo 590ko. Prva je šla zaradi tovarniške napake v garanciji nazaj prodajalcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@raza se strinjam, kar si napisal in dejstvo je, da smo si ljudje različni.
Meni popolnoma zadostuje recimo model Zumo 350LM, ki ga uporabljam že skoraj tri (3) leta. Takrat ko sem ga kupoval je bila prav tako cena kar visoka. Zanj sem v BB trgovini odštel preko 460€.

Edino, kar včasih pogrešam je, da bi lahko več točk uporabil na svoji poti ne pa, da si omejen na 29.
Drugače pa sem nezahteven in na navigacijski napravi za motor ne potrebujem ne MP3 predvajalnika, vremena, pregledovalnika slik niti TMCja je pa res, da obstajajo naprave, ki imajo to že serijsko vprašanje pa je, koliko jih to dejansko redno uporablja.
Važno je, da te naprava pripelje od točke A do točke B, vse ostalo je skoraj nepomembno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je tale tema najbol brana bom kar tule vprašal:

kaj menite o tem?

Jaz navigacijo rabim izredno malo in zelo občasno (tako da mi stara nokia 5800xm zadostuje) pa iščem poceni varianto, saj nima nokia vseh map, pa tudi nadgraditi se jih ne da:

http://www.bs-motoparts.com/en/gps-navigator/vianav-motorcycle-sat-nav-gps-navigation-system-bluetooth-35-europe-map-i4032-36231-0.htm

http://www.ebay.it/itm/Motorrad-Navi-GPS-Kawasaki-Z-1000-SX-Navigationssystem-Navigationsgerat-/181933677474?hash=item2a5c179ba2:g:j78AAOSwlV9WSaHq

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI, na tem mestu se moraš najprej vprašat, kako je z posodobitvijo map, programske opreme same naprave in ostale podpore, ki prinese zraven redna uporaba. Destvo je, da se kartografija menja vsaj na vsake 4 mesece.
Tako, da jaz bi rekel, kaj ti pomaga navigacija z starimi kartami ki so še "out of date". Isto, kot da kupiš Rolex, ampak zato da jo imaš, čeprav brez kazalcev. Malo banalna primerjava, ampak tako je.

Jaz osebno prisegam pri navigacijah pač na Garmin in ni človeka, ki bi me prepričal v drug nakup. Garmin si je ustvaril renome in je na tem področju daleč najbolj uspešen (moje mnenje). Seveda mu drugi sledijo zelo uspešno, ampak, kot sem rekel.

Imaš podporo iz strani kart, posodablanje programske opreme, garancija ... itd. Ni lepšega priklopit napravo in počakat 30min. da se ti posodobi kartografija in imaš mir, pa še mirne živce.

Kot sem že zgoraj omenil; navigacijo ne kupuješ vsak dan, ampak na dolgi rok, zato se splača kupit malo dražjo stvar, predvsem pa uporabno in kvalitetno

Napravam iz tvojih linkov se nisem posvečal, ampak na prvi uč, ne hvala.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, DAMI34 pravi:

ker je tale tema najbol brana bom kar tule vprašal:

kaj menite o tem?

Jaz navigacijo rabim izredno malo in zelo občasno (tako da mi stara nokia 5800xm zadostuje) pa iščem poceni varianto, saj nima nokia vseh map, pa tudi nadgraditi se jih ne da:

http://www.bs-motoparts.com/en/gps-navigator/vianav-motorcycle-sat-nav-gps-navigation-system-bluetooth-35-europe-map-i4032-36231-0.htm

http://www.ebay.it/itm/Motorrad-Navi-GPS-Kawasaki-Z-1000-SX-Navigationssystem-Navigationsgerat-/181933677474?hash=item2a5c179ba2:g:j78AAOSwlV9WSaHq

...potem pa "vrži oko" še na tole Primerljivo in cenovno ugodno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi barve ohišja :devil:.

Vianav je najbrž v istem "razredu" vendar za 80€ več. Sicer pa morajo naprave za 500€ + nudit več kot kitajski "pocenški". Kaj je tisto več, vredno 400€, je pa odvisno od zahtev uporabnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, MiNa pravi:

Zaradi barve ohišja :devil:.

Vianav je najbrž v istem "razredu" vendar za 80€ več. Sicer pa morajo naprave za 500€ + nudit več kot kitajski "pocenški". Kaj je tisto več, vredno 400€, je pa odvisno od zahtev uporabnika.

tok več nudijo, da ne bom nabavil, ker če ne izkoristim kar ima je zame denar vržen proč, poleg tega pa mene navigacija samo toliko zanima, da izberem točko, največkrat z zemljevida , določim tip poti in GO, vse ostalo imam ponavadi v glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Garmina in Tom Toma (avtomobilska modela) in Cellularjevo torbico za na balanco. Večinoma uporabljam Navigon na telefonu,zemljevid in malo logike. Kljub temu, da imam precej slabo orientacijo se redko izgubim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Igi Pop pravi:

Imam Garmina in Tom Toma (avtomobilska modela) in Cellularjevo torbico za na balanco. Večinoma uporabljam Navigon na telefonu,zemljevid in malo logike. Kljub temu, da imam precej slabo orientacijo se redko izgubim.

Poznam jaz še enega s zelo slabo orientacijo ,pa vedno pride na cilj tud brez raznih tip top navigacij ........pogovor z mimoidočimi dela čudeže :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se uporabit tudi Nokijin telefon,kateri ima že brezplačno navigacijo in brezplačno posodablanje kart,in je zelo enostaven za uporabo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam prejšnji telefon Sony Z1 in Igo v torbici, edina slabost je da tista folija od torbice na soncu večkrat blešči in ne vidiš 0 od 0 :kva2: dejansko si potem brez navigacije :D 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, jany said:

Jaz imam prejšnji telefon Sony Z1 in Igo v torbici, edina slabost je da tista folija od torbice na soncu večkrat blešči in ne vidiš 0 od 0 :kva2: dejansko si potem brez navigacije :D 

Tudi na 590lm se dostikrat ne vidi nič. Kota kaj dosti ne morem spreminjati, ker je na RRu nasploh zelo malo prostora.

 

On 1/29/2016 at 11:51 PM, raza said:

. Trenutno uporabljam že drugo 590ko. Prva je šla zaradi tovarniške napake v garanciji nazaj prodajalcu.

Tudi meni so jo morali poservisirati. K sreči je šlo bolj za softverske težave, en teden sem bil vseeno brez. Pa prej sem par tednov ugotavljal kaj počnem narobe.. :)  Zaradi garancij in servisa je pametno kupovati pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, motolover pravi:

Tudi na 590lm se dostikrat ne vidi nič. Kota kaj dosti ne morem spreminjati, ker je na RRu nasploh zelo malo prostora.

 

Tudi meni so jo morali poservisirati. K sreči je šlo bolj za softverske težave, en teden sem bil vseeno brez. Pa prej sem par tednov ugotavljal kaj počnem narobe.. :)  Zaradi garancij in servisa je pametno kupovati pri nas.

Proti bleščanju pomaga antireflex folija, ki ga ščiti tudi pred praskami, ki stanje še poslabšajo.

 

Po dobrem letu se baterija ni več napolnila za več kot 15 minut dela brez napajanja in dogajalo se je, da se je med preračunavanjem resetirala. Pika na i pa je bil bel zaslon med navigiranjem in možnost ponovnega vklopa samo, če si prej odstranil baterijo za par sekund.

Kar berem po tujih forumih je bila to kar pogosta težava določene serije. Verjetno hardwear.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim se je na netu pojavila zadnja verzija kartografije Evrope, City Navigator 2016.30. Je že kdo naložil to zadnjo verzijo? Zanimivo je, da Garmin Express, ki je namenjen posodabljanju naprav in kartografij, še vedno prikaže CNE 2016.20 kot najnovejšo kartografijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, mato pravi:

Pred kratkim se je na netu pojavila zadnja verzija kartografije Evrope, City Navigator 2016.30. Je že kdo naložil to zadnjo verzijo? Zanimivo je, da Garmin Express, ki je namenjen posodabljanju naprav in kartografij, še vedno prikaže CNE 2016.20 kot najnovejšo kartografijo.

Pozabil si povedati, katero napravo imaš.

Zunaj je NTU 2016.30, ne pa tudi NT (Zumo 550 & older)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, motolover pravi:

Meni je zdaj posodobilo in kaže 2016.30

Še enkrat, odvisno je od naprave. Če naprava podpira zemljevide NTU, potem je nadgradnja 2016.30 možna, če gre za zemljevide NT, takšnih zemljevidov ni, zadnja verzija je 2016.20.

Model ima očitno Zumo 550, ki podpira samo NT zemljevide, zato ne vidi updejta, ker ga ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Snecer pravi:

Model ima očitno Zumo 550, ki podpira samo NT zemljevide, zato ne vidi updejta, ker ga ni.

Tudi Zumo 660 uporablja NT format.

 

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

Pozabil si povedati, katero napravo imaš.

Zunaj je NTU 2016.30, ne pa tudi NT (Zumo 550 & older)

Imam Zumo 660.
Ali to pomeni, da je potrebno na 2016.30 NT še malo počakati?

Sprašujem se tudi koliko je spolh razlike med 2016.20 NT in 2016.30 NT )ki je sicer še ni).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna bit, da 2016.30 NT sploh ne bo, ampak da bo 2017.XX NT.

NT ne izhaja tako pogosto kot NTU, nekje do 1-2x letno, kak jim pač je.

Razlika pa, manjši popravki, če 1x na leto updejtaš je čisto ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Zna bit, da 2016.30 NT sploh ne bo, ampak da bo 2017.XX NT.

NT ne izhaja tako pogosto kot NTU, nekje do 1-2x letno, kak jim pač je.

Razlika pa, manjši popravki, če 1x na leto updejtaš je čisto ok.

Ja, nenavadno. Ker pri 2014 je bila verzija 2014.40 NT. Kot razumem, NTU ne gre na Zumota!? Kakšna je pa razlika med NT in NTU?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!