Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Moj Zumo sedaj dela (in je registriran) , ampak kako spravim karte na računalnik? Dokler je Zumo priklopljen je karta (CN 2017.20) vidna, drugače pa ne. Base camp je "pobral" podatke s starega Map sourca karte pa samo AR (zaklenjene) CN-a pa ne. Če priklopim Nuvija mi pokaže samo AR (z Nuvija) drugih pa ne. V glavnem malo nadležno. Opcije da bi "uvozil" karte na računalnik ne najdem.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, franc said:

Moj Zumo sedaj dela (in je registriran) , ampak kako spravim karte na računalnik? Dokler je Zumo priklopljen je karta (CN 2017.20) vidna, drugače pa ne. Base camp je "pobral" podatke s starega Map sourca karte pa samo AR (zaklenjene) CN-a pa ne. Če priklopim Nuvija mi pokaže samo AR (z Nuvija) drugih pa ne. V glavnem malo nadležno. Opcije da bi "uvozil" karte na računalnik ne najdem.

lp

Gledaš v BaseCampu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, franc pravi:

Moj Zumo sedaj dela (in je registriran) , ampak kako spravim karte na računalnik? Dokler je Zumo priklopljen je karta (CN 2017.20) vidna, drugače pa ne. Base camp je "pobral" podatke s starega Map sourca karte pa samo AR (zaklenjene) CN-a pa ne. Če priklopim Nuvija mi pokaže samo AR (z Nuvija) drugih pa ne. V glavnem malo nadležno. Opcije da bi "uvozil" karte na računalnik ne najdem.

lp

Na enem od računalnikov, ampak samo enem, mi je pustil nanj naložit CN17.20, seveda ob priklopljenem zumotu.

Bilo je ob najavi update-a. Basecamp ga "vidi" tudi ob nepriklopljenem zumotu.

Zadeva je uspela samo na enem računalniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni še na enem ne pusti (je pa res, da računalnik ni več priklopljen na internet) . Pri posodabljanju itd je vse izgledalo normalno (seveda ker je bil Zumo priklopljen) in nisem niti poskušal še dodatno prenašati karte (da bi to kam napisali pa jim nekako ne pride na pamet ali samo jaz ne najdem) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na več računalnikov lahko naložiš karte BP .
Da ponovimo: ko je zunaj nova karta, nas BC program takoj obvesti, ko priklopimo Zumota na računalnik.

Zaženemo program GExpress in nam pokaže, kaj se da vse posodobit . Lahko se zgodi, da se softwer naprave ... itd.
No, ko izbiramo nova posodobitev katografije, tam izberemo, da želimo posodobit karte v napravi in na računalniku, seveda mora računalnik biti povezan s svetovnim spletom. Tudi če imaš karto novo že na napravi in jo želiš imeti naknadno na računalniku, moraš najprej priklopit Zumota na računalnik, da sistem zazna, da imaš LM in potem lahko karte nalagaš po mili volji.
Meni ni jazno o kakšni registraciji pišete. Priklopiš Zumota v GE, ga zazna in gremo ...

pred 13 minutami, franc pravi:

...... (da bi to kam napisali pa jim nekako ne pride na pamet ali samo jaz ne najdem) .

lp

Imaš tri (3) opcije namestitve kart, treba je malo prebrat vse, kar piše na ekranu:

- namestitev kart samo v napravo
- namestitev kart v napravo in računalnik
- namestitev kart samo na računalnik

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, DL650 pravi:

Na več računalnikov lahko naložiš karte BP .
Da ponovimo: ko je zunaj nova karta, nas BC program takoj obvesti, ko priklopimo Zumota na računalnik.

Zaženemo program GExpress in nam pokaže, kaj se da vse posodobit . Lahko se zgodi, da se softwer naprave ... itd.
No, ko izbiramo nova posodobitev katografije, tam izberemo, da želimo posodobit karte v napravi in na računalniku, seveda mora računalnik biti povezan s svetovnim spletom. Tudi če imaš karto novo že na napravi in jo želiš imeti naknadno na računalniku, moraš najprej priklopit Zumota na računalnik, da sistem zazna, da imaš LM in potem lahko karte nalagaš po mili volji.
Meni ni jazno o kakšni registraciji pišete. Priklopiš Zumota v GE, ga zazna in gremo ...

Imaš tri (3) opcije namestitve kart, treba je malo prebrat vse, kar piše na ekranu:

- namestitev kart samo v napravo
- namestitev kart v napravo in računalnik
- namestitev kart samo na računalnik

hvala za osvežitev spomina :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, gsxf750 pravi:

hvala za osvežitev spomina :D

Ni kaj! :D

Evo, ko priklopiš napravo ti tudi napiše kaj je na voljo za posodobitev. Ker imam vse posodobljeno je ta trenutek, ko sem priklopil napravo napisalo sporočilo spodaj in ponudlo namestitev. Ker nimam TMC sprejemnika, se mi te navlake ne splača nameščat.

23404854.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ni ponudil (kam naj bi namestil karte) . Vse kar se je dalo izbirati (pa še to ne vedno) je bilo kam namesti (na računalniku). Je pa prej nameščal še neke "mrežne okvirje" . Torej ga verjetno moram še malo "posodobiti" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko so na voljo nove karte - mape, potem se ti pred inštalacijo pokaže možnost "Maps Update"  in preden klikneš Install, imaš spodaj pod gumbkom "Advanced Options", (označeno z rumeno korekturo)kjer imaš možne opcije, kam boš namestil novo karto. Zdaj, ko si pa karto že posodobil, pa ni več te možnosti na razpolago, temveč je samo možnost ali še 1x namestit obstoječo mapo v napravo, ali še 1x namestit karto na računalnik.

@franc jaz mislim, da bi bilo najbolje, da napravo priklopiš na komp, zaženeš GE in namestiš karto v računalnik glede na to, da jo (novo 2017.20) že imaš naloženo v napravi. Ni problema, se da naknadno.
Ko pa je obvestilo za novo karto, potem pa da možnost namestitve v napravi in komp istočasno, pač bolj dolgo traja.

Druga slika pa prikazuje, kjer ti GE ponudi te tri (3) opcije nameščanja kart (čisto spodaj), katere sem ti omenjal že nekaj postov višje. Verjetno si bil navdušen, pa si spregledal kaj piše . Ampak ni panike, lahko naknadno namestiš zadevo samo na računalnik, ampak rabiš internet, pa naprava mora biti skonektana.



garminexpress.png

Capture_zps240roxrf.jpg

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.

Je šlo malo drugače. BaseCamp je bil nameščen kot "samostojen" na koncu, ker ga sam ni naložil in očitno je tukaj prišlo "do izpada" (mi je pa čudno, da ga ni sam ponudil) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni poznavalci

Zanima me, koliko veliko kartico lahko prepozna oziroma sprejme BMW navigator V.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najenostavneje, da dobiš nekoga iz soseske, ki ima napravo z doživljenskim posodabljanjem. Na tvoj računalnik naložita GarminExpres in priklopita njegov Garmin. Zaženeta ponovno posodobitev njegove naprave z dopolnilno nastavitvijo :Namesti samo na PC. Preneseta zemljevide na tvoj računalnik in si zmagal. Seveda pa teh zemljevidov ne moreš uporabljati na tvojem Garminu, lahko pa si rišeš rute in jih pošiljaš na tvojo napravo.

Obstaja tudi program (GMapTool), ko si iz .IMG datoteke narediš datoteke za MapSource, zahteva pa nekaj izkušenj in znanja.

Tu bi ti pa lažje pomagal @ Snecer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 11. 2016 at 11:46, solorider pravi:

Se da kje na pašniku dobiti karto  2017.20 za mapsouce? Img imam.

Pa kaj je tak problem kupit eno napravo z doživljensko podporo za karte? Ne vem, če se splača še to jemat iz pašnika in se zajebavat z odklepom kart ... itd. 

Drugič pa glej, da boš snel fajl z .exe končnico. Enostavno namestiš, odkleneš na št. tvoje naprave in fajrunt. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 11. 2016 at 15:25, raza pravi:

Najenostavneje, da dobiš nekoga iz soseske, ki ima napravo z doživljenskim posodabljanjem. Na tvoj računalnik naložita GarminExpres in priklopita njegov Garmin. Zaženeta ponovno posodobitev njegove naprave z dopolnilno nastavitvijo :Namesti samo na PC. Preneseta zemljevide na tvoj računalnik in si zmagal. Seveda pa teh zemljevidov ne moreš uporabljati na tvojem Garminu, lahko pa si rišeš rute in jih pošiljaš na tvojo napravo.

Obstaja tudi program (GMapTool), ko si iz .IMG datoteke narediš datoteke za MapSource, zahteva pa nekaj izkušenj in znanja.

Tu bi ti pa lažje pomagal @ Snecer

Meni je čisto ok img, samo v mapsouce lahko režem karto in mi jo ni treba dajati celo evropo gor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, solorider pravi:

Meni je čisto ok img, samo v mapsouce lahko režem karto in mi jo ni treba dajati celo evropo gor. 

To je res, da lahko si sam določiš kateri segment karte si boš naložil, ampak zakaj ne bi imel celotno gor? 

Naprava ima dovolj notranjega spomina, če ne je tukaj še razširljiv spomin, plus tega pa je kvaliteta karte - pokritist dosti boljša, kot je AR. Sem mislil, da so ti časi z "rezanjem" kart minili z funkcijo LM. 

Je pa ta uvoz .img fajla v MS kar zakompliciran, če to nisi še nikoli delal. Je potrebno znanje, sem pa prepričan, da se na netu najde tudi to. (ZS)

Jaz imam komplet gor. Ko grem načrtno v neko drugo državo si samo dodam POI katere me zanimajo in to je to. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, solorider pravi:

Meni je čisto ok img, samo v mapsouce lahko režem karto in mi jo ni treba dajati celo evropo gor. 

V ta namen ti prijateljeva karta na MS ne bo nič koristila, ker je pač odklenjena na njegovo napravo. Če obvladaš in imaš potrebno orodje, pa jo seveda lahko odkleneš tudi  za tvojo napravo in rabo.

Za rezanje pa ni več potrebe, razen če si lastiš še kakšno prastaro napravo, ki ne premore SD slota ali je omejena na 2GB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, raza pravi:

V ta namen ti prijateljeva karta na MS ne bo nič koristila, ker je pač odklenjena na njegovo napravo. Če obvladaš in imaš potrebno orodje, pa jo seveda lahko odkleneš tudi  za tvojo napravo in rabo.

Za rezanje pa ni več potrebe, razen če si lastiš še kakšno prastaro napravo, ki ne premore SD slota ali je omejena na 2GB.

zumo 550 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.gpspower.net/garmin-maps/347121-garmin-city-navigator-europe-nt-2017-20-a.html

Eden izmed "pašnikov" da nebomo "slovencev" namakali.. register here pa cukneš 

Ostalo ti je DL "profesionalno" razložil, in če nisi len boš morda imel karto kmalu na gpsu :)

P.s. sama noče prit, moreš ji ukazat :P

Popravljeno . Popravil Matej207
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 11. 2016 at 9:52, solorider pravi:

zumo 550 :OK:

1. posodobiš FW, da bo bral 2Gb+ (garmin webupdater)

2. kupiš ali ukradeš zemljevide, povezavo so že dali in naložiš brez rezanja na večjo sd kartico

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki si lastite stare dobre Garmine Zumo 400-500-550 in so vam pričeli izpadati gumijasti gumbi.

Naletel sem na tole spletno mesto, kjer si lahko nabavite nove gumi tipke.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!