Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Kako naložiš na napravo?

GPX datoteko posnami v napravo preprosto ... copy/paste, ter jo potem poišči v napravi v programu "načrtovane poti --> uvozi .
Takrat ti bo iz notranjega pomnilnika ali iz SD kartice (odvisno kam jo skopiraš) uvozlo omenjeno ruto, recimo test.gpx .

Še bolje pa je, da si naložiš BC ali MS in delaš s tem in ne ubiraš neke bližnjice z alternativo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rubrika je kar pomeni, da bi moralo it skozi. Težava je ker nisem na sami napravi uvozil rute, avtomatsko pa me ni vprašalo. Bom poizkusil takoj ko pridem domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naloži Basecamp, vanj uvozi rute, ki jih imaš. To je prilika,da jih vidiš in popraviš. Priklopi nuvi in vanj izvozi te rute.

 

Tako se to počne v osnovi.

In ni kaj dodati.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DL650 pravi:

Še bolje pa je, da si naložiš BC ali MS in delaš s tem in ne ubiraš neke bližnjice z alternativo.

Jaz mislim, da bi bilo dobro, da .gpx fajl oziroma pot z programi, ki sem ti jih že omenil. Potem izbereš orodja --> načrtovanje poti --> in naprava ti naloži načrtovane poti, katere zazna v mapi GPX . Mislim, da bi tudi, če sam naložiš pot (.gpx fajl v mapo GPX), naprava morala naložit tvojo pot po klikanju ikon, kot sem ti zgoraj napisal (bold).

Pri teh programih imaš ikone "pošlji v napravo" ali pa pot izvoziš v napravo, da klikneš:  Datoteka --> izvozi --> izvozi izbiro

 

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje: 

Ko prenesem track log iz GPS-a v Base Camp, mi v sumariju poti pokaže napačno max hitrost (preveliko). Vsi ostali podatki/informacije so pravilni (dolžina, čas, višina)

Hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 1. 2017 at 22:30, nemo pravi:

Vprašanje: 

Ko prenesem track log iz GPS-a v Base Camp, mi v sumariju poti pokaže napačno max hitrost (preveliko). Vsi ostali podatki/informacije so pravilni (dolžina, čas, višina)

Hvala za odgovor!

To je normalno in vsi imamo tako, ker tam vidiš izvirne, neobdelane podatke, torej tudi z napakami pri sprejemu (ko morda izgubi signal in se spet povrne pa ga zmede in zato takšna brzina).

Za hec lahko pogledaš prav tracku v Basecampu na zemljevidu, kje je bila lokacija te napake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovor, sem pogledal, kje je zabeležena hitrost 555 km/h.

To se dogaja pri izhodu iz tunela, konkretno na obvoznici nad Rijeko. 

Torej gre za sistematično napako, ki se ji ni mogoče izogniti. Sem bil prepričan, da imam morda napačne nastavitve BC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rekord imam preko 2k km/h :) s starim Garminom Ique 3200, ki je imel slabši sprejemnik.

Gre za "napako", ki se ji ni mogoče izogniti. Vendar na napravi v podatkih dashboarda tega ne kaže, ker tam program tracklog pofiltrira (očitno tudi ignorira podatek o brzini po ponovnem stiku s sateliti), kakor tudi v tunelih (če so podatki za tunele vnešeni), naprava slepo vodi (simulira), kar si verjetno že opazil.

To bi morali pač v Basecampu popravit, da ne bi prikazoval "surovega" izračuna tracka loga oziroma podatka o najvišji raw hitrosti, tega npr. v Mapsourcu ne kaže za isto sled.

Naj te ne moti :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih v potopisu na koncu etape napišem sumarij prevožene poti, elevacijo in min/max režim vožnje, nič drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Eno vprašanje ima kdo tele Garmin senzorje za tlak v pnevmatikah? Me zanima kakšne imaste kaj izkušnje z tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, ArcaneWater said:

Eno vprašanje ima kdo tele Garmin senzorje za tlak v pnevmatikah? Me zanima kakšne imaste kaj izkušnje z tem.

Mam. Delajo. Sam metalne ventilčke rabiš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Da ne odpiram nove teme:

Prodam tale nosilec (popolnoma nov, kupljen 22.4.2017, nikoli uporabljen). Sem ga vzel zraven, ker nisem vedel če bom lahko montiral z nosilcem za okol balance, ki pride z torbico.

http://www.bscenter.si/Nosilec-na-ogledalu-Interphone-SSP

20170422_152810.thumb.jpg.8296c7ff89d1d383e587bef2d07e368a.jpg20170422_152828.thumb.jpg.ad551bda71b9f3033917e2270445f11a.jpg

Gor pašejo zadeve s takim nastavkom: (torbica ni naprodaj, samo za vzorec)

20170422_152729.thumb.jpg.c81bdeed50743afe97caead57a5f31d8.jpg

Še spredaj za referenco

20170422_152949.thumb.jpg.e140affbdccfd1a9ac23c594116ed1bd.jpg

Zraven dodam še imbus ključ. Nosilec ni v original embalaži, ker je nisem mogu v torbo zbasat, po želji dodam kopijo računa.

Cena: 15,00€ (za motoristke 10+kavica :lol1:)

 

EDIT: piše da je nosilec za na špegu; ni čisto res, paše na vsak vijak, ki je okoli števca, balance, itd., tako da se ga da montirat na res veliko mest.

20170422_152946.jpg

Popravljeno . Popravil Xebec
blabla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Xebec pravi:

Da ne odpiram nove teme:

Prodam tale nosilec (popolnoma nov, kupljen 22.4.2017, nikoli uporabljen). Sem ga vzel zraven, ker nisem vedel če bom lahko montiral z nosilcem za okol balance, ki pride z torbico.

http://www.bscenter.si/Nosilec-na-ogledalu-Interphone-SSP

20170422_152810.thumb.jpg.8296c7ff89d1d383e587bef2d07e368a.jpg20170422_152828.thumb.jpg.ad551bda71b9f3033917e2270445f11a.jpg

Gor pašejo zadeve s takim nastavkom: (torbica ni naprodaj, samo za vzorec)

20170422_152729.thumb.jpg.c81bdeed50743afe97caead57a5f31d8.jpg

Še spredaj za referenco

20170422_152949.thumb.jpg.e140affbdccfd1a9ac23c594116ed1bd.jpg

Zraven dodam še imbus ključ. Nosilec ni v original embalaži, ker je nisem mogu v torbo zbasat, po želji dodam kopijo računa.

Cena: 15,00€ (za motoristke 10+kavica :lol1:)

20170422_152946.jpg

maš tut rubriko mali oglasi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

imam eno malo težavico z mojim Zumo 390 LM. Lani sem pomotoma iz Basecampa hotel naložit ruti v glavno memorijo navigacije namesto na SD kartico. Seveda ni šlo, je javil, da nima dovolj spomina. Pol sem naložil pravilno. Ampak nekje je ostala neka datoteka, ker vsakič ko naložim ruto na SD kartico in jo potem pred odhodom uvozim v samem meniju naprave imam na razpolago še vedno lasnko nedokončano ruto. Je ne morem zbrisat v sami napravi, sem poskusil pa se nič ne spremeni. Na SD kartici je tudi sigurno ni, sem jo na novo formatiral.

Kje v teh mapah bo jo poiskal in kakšno končnico ima?

 

Capture.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnjo pot ti prikazuje zato, ker nisi zbrisal posamičnih točk poti, katere najdeš med ostalimi točkami v kategoriji KAM?

Seveda moraš pred tem pobrisat omenjeno pot, katero najdeš med načrtovanimi. Kot sem omenil, čeprav pot izbrišeš, točke ostanejo in posledično temu ti "staro pot" prikazuje na spisku pri možnih uvoženih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ena prošnja...

A morda kdo ve, kako spraviti iz BMW Navigatorja VI opravljeno pot (na sliki), ki jo prikaže ko klikneš "Kje sem bil" na računalnik?

Če prav razumem, je Garmin express samo za posodabljanje in te zadeve...

DSC_0195.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Janip pravi:

Ena prošnja...

A morda kdo ve, kako spraviti iz BMW Navigatorja VI opravljeno pot (na sliki), ki jo prikaže ko klikneš "Kje sem bil" na računalnik?

Če prav razumem, je Garmin express samo za posodabljanje in te zadeve...

DSC_0195.JPG

GARMIN-ov BASECAMP program bi znal bit pravi.

EXPRESS je le za posodobitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!