Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Jst uporablam nuvi-ja. Torbico pa nastavek za gor montirat sm dobu v BS-u. Paše pa noter tudi telefon. Baterija res zdrži bolj malo, cca 2-3h (brez glasovnih komand, svetlost na minimum), pa kabla tud nimam. Rabim itak samo kje po kakšnih mestih, al ko kje orng zalutam, da pridem nazaj na "glavno" cesto.

Je pa torbica nepremočljiva, in dobiš ene 5 takih gobic zraven, da jih daš po potrebi zadaj za napravo da jo fajn pritisne ob polivinil. Touch screen deluje skozi to zadevo, ni treba naprave ven jemat.

20170422_150114.thumb.jpg.528c9d13a41d610532f0fe2a7312fb78.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

seveda uporabljajo, pa tudi foune uporabljamo. Pade dež, čokneš čez najlon vrečko in gasa dalje.

ni pa tako komot kot nepremočljiva zadeva.

Sej zdaj tudi jaz uporabim telefon, ampak poleti se mi dogaja, da se telefon pregreva, vidljivost je tako-tako. Zasloni na navigacijah so vseeno manj občutljivi na direktno sončno svetlobo. Se bojim, da bi se tudi avtomobilski garmin pregreval v etuiju na krmilu...tam res nima kje črpat svež zrak za hlajenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem founov je pregrevanje in slaba vidljivost, a meni osebno boljši vmesnik. Za avto navigacijo so ti že napisali, presodit moraš samo ali res rabiš investirat 300-400€ al ne. Jaz rabim premal navigacijo, pa tudi znajdem se dokaj dobro tam kjer potujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlike med Zumo-ti

http://www.gpscentral.ca/products/garmin/zumoseriescomparison.html

Če ti nič od novejših ne manjka kupi 350. Razlika 350 vs 390 je samo curvyroad, ki pa je ma brez veze. Sam imam 390 in deluje OK.

Če kupiš rabljenega bi pa priporočil, da ga dobro stestiraš če deluje vse OK. Vprašaj za garancijo kako je s tem. Mogoče bi ga Snecer pregledal, ker je mojster v tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

problem founov je pregrevanje in slaba vidljivost, a meni osebno boljši vmesnik. Za avto navigacijo so ti že napisali, presodit moraš samo ali res rabiš investirat 300-400€ al ne. Jaz rabim premal navigacijo, pa tudi znajdem se dokaj dobro tam kjer potujem.

Ravno zato sprašujem. Telefon kot telefon se v soncu še lepo vidi, tiste folije oz.plastike od etuijev drastično poslabšajo stvar. Nov Garmin Drivesmart z 7" ekranom se dobi za 200€ kar se mi zdi sprejemljiva cena. Nov Zumo za 400/500€ mi je definitivno preveč. Do zdaj sem se vedno nekako znašel s telefonom, ampak bi rad samostojno napravo. Tudi za v avto, da jo lepo pustim v avtu, ko pridem na (vmesni)cilj...telefon treba vedno snemat iz nosilca, polnilec odklapljat....potem te še kdo kliče vmes ali rabiš telefon za kaj drugega,....je**tga eni smo radi komot :sleep2: Ampak za ta komot bi radi dali čim manj € :ras: 

 

pred 10 minutami, Quest pravi:

Razlike med Zumo-ti

http://www.gpscentral.ca/products/garmin/zumoseriescomparison.html

Če ti nič od novejših ne manjka kupi 350. Razlika 350 vs 390 je samo curvyroad, ki pa je ma brez veze. Sam imam 390 in deluje OK.

Če kupiš rabljenega bi pa priporočil, da ga dobro stestiraš če deluje vse OK. Vprašaj za garancijo kako je s tem. Mogoče bi ga Snecer pregledal, ker je mojster v tem.

Tudi novejši 345/395 vidim, da nimajo nekih ekstra lastnosti katere bi rabil (tyre pressure, VIRB controll,...). Torej kar se navigiranja in planiranja poti tiče je enaka naprava. 

Najbrž je edini možen test krajša testna vožnja. Ostalo pač kar se na oko vidi, če je kaj poškodovan, kakšna nepravilnost na ekranu,...

 

 

pred 41 minutami, Xebec pravi:

Jst uporablam nuvi-ja. Torbico pa nastavek za gor montirat sm dobu v BS-u. Paše pa noter tudi telefon. Baterija res zdrži bolj malo, cca 2-3h (brez glasovnih komand, svetlost na minimum), pa kabla tud nimam. Rabim itak samo kje po kakšnih mestih, al ko kje orng zalutam, da pridem nazaj na "glavno" cesto.

Je pa torbica nepremočljiva, in dobiš ene 5 takih gobic zraven, da jih daš po potrebi zadaj za napravo da jo fajn pritisne ob polivinil. Touch screen deluje skozi to zadevo, ni treba naprave ven jemat.

20170422_150114.thumb.jpg.528c9d13a41d610532f0fe2a7312fb78.jpg

Kako je z vidljivostjo? S temi etuiji imam slabe izkušnje - odsev v direktnem soncu in posledično se nič ne vidi (telefon v tank torbi totalno neuporaben)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Rey pravi:

Kako je z vidljivostjo? S temi etuiji imam slabe izkušnje - odsev v direktnem soncu in posledično se nič ne vidi (telefon v tank torbi totalno neuporaben)

Fajn morš tiste gobice not natalčit da je polivinil kar se da raven, napet in brez mehurjev na ekranu. Potem tudi pomaga če se igraš z osvetlitvijo zaslona, samo to dodatno žre baterijo.

Nizko sonce oz. pod lih ta pravim kotom če voziš direktno proti soncu zna še vedno bit problem, sam sem se nekaj igral kako bi napravil šilt na vrhu torbice, pa se mi ni več dalo do konca zajebavat, ker kot sem že omenil rabim navigacijo zelo malo.

 

Edit: navigacijo vedno dol pospravi tudi v avtu. Jaz jo imam na vakumski nosilec pa ko parkiram vedno odpopam, garmin gre z mano,  nosilec pa v predal, ker če pustiš vse skupaj gor, prav prosiš da ti en sune vse skupaj. Če nekje na dopustu/tujini parkiram za dalj časa, še tisti krogec malo spucam, da se sploh ne vidi da je kaj blo gor.

Popravljeno . Popravil Xebec
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri današnjih cenah se "namenska naprava" bolj splača. Malo pogledaš za kakšnimi akcijami (včasih so cene 1/2 osnovne) . Pa imaš v kompletu vse (iz lastnih izkušenj) . Ker pri "avtomobilskem" moraš dokupiti napajanje (ali vtičnico pa se ti potem med vožnjo odklaplja) , nosilec, pa še nikoli ni tako kot "original" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je s trasami? Po dolgem casu sem uklopil nuvija, Pa mi je zadeva pot po italiji tako zakvackala,  in me vozila po takih cesticah da bi jo najraj sklopil, pa nism vec znal na glavno. Mobilc bistveno bol smiselno potrgne ruto. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Cartman pravi:

Kako pa je s trasami? Po dolgem casu sem uklopil nuvija, Pa mi je zadeva pot po italiji tako zakvackala,  in me vozila po takih cesticah da bi jo najraj sklopil, pa nism vec znal na glavno. Mobilc bistveno bol smiselno potrgne ruto. 

nastavitve->navigacija->avto->nuRoute

Potem pa poglej vse 4 opcije, kaj maš nastavljeno. Izogibanje katerih cest, kako računa pot itd.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Xebec pravi:

nastavitve->navigacija->avto->nuRoute

Potem pa poglej vse 4 opcije, kaj maš nastavljeno. Izogibanje katerih cest, kako računa pot itd.......

Moj nuvi je star ene 10-12 let., in zadnic updatan cca 5 let nazaj. Ampak po italiji je isto pocel tudi ko je bil nov in updataan. Ni znal, ni blo opcij, ta moj je bil top serija pa je dovolil ENO vmesno tocko. A so zdaj bolsi algoritmi in cestne klasifikacije? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Cartman pravi:

Moj nuvi je star ene 10-12 let., in zadnic updatan cca 5 let nazaj. Ampak po italiji je isto pocel tudi ko je bil nov in updataan. Ni znal, ni blo opcij, ta moj je bil top serija pa je dovolil ENO vmesno tocko. A so zdaj bolsi algoritmi in cestne klasifikacije? 

Pa ne vem. Jst mam nuvi 3790 star sigurno ene 7-8 let. Nazadnje sem dal od doma do Koln-a, pa je samo okoli Nurnberga neki štrikal, drugače se je držal avtocest. Z vmesnimi točkami se nism nikol kj preveč zajebavu, ne vem kok jih lahko vneseš, definitivno VELIKO več kot eno. Ga pa orng zapere če daš da se izogibaš cestnin.

Mam pa redno updatean tako original zemljevide kot napravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Greencaj pravi:

Kaj mislite da OSM mape so primerne za offroad vožnjo z že izdelanimi tracki?

če maš track, je karta skor nepotrebna :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sm preklel danes garmina, me po beljaku vozu po najbolj zakotnih ulicah z 30 omejitvijo, pa mim celovca tud po enih zabačenih cestah u pm :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Danilo D pravi:

Ma sm preklel danes garmina, me po beljaku vozu po najbolj zakotnih ulicah z 30 omejitvijo, pa mim celovca tud po enih zabačenih cestah u pm :D

verjetno si imel nastavljeno izogibanje AC in plačljivim... klasika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ja, sm zakaj kurac pele po takih z 30 omejitvijo, če prideš pa mal naokol ponavadi pa hitreje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Danilo D pravi:

pa ja, sm zakaj kurac pele po takih z 30 omejitvijo, če prideš pa mal naokol ponavadi pa hitreje

Zato pa ti je tako vodilo, nepravilno nastavljena izogibanja, ki niso kompatibilna z Evropskim zemljevidom. Jaz praktično še nisem doživel v vseh teh letih nobene posebne eksotike pri vodenju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

ali ima kdo podatek koliko ur dejansko zdrži baterija pri ZUMO 395LM?

TNX

Popravljeno . Popravil lukec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!