Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Če rabiš enkrat na dva mesca, pol si na GSM namesti enega od zastonjskih navigacijskih pomagal. 
Evo, opravljeno :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, tomash pravi:

Občasno bi rabil tudi navigacijo. Drugače uporabljam bolj tisto "Karto čitaj, seljaka pitaj", pa vendarle. Ne bi ravno kupil nekaj top, le toliko, da se izvlečen iz kakšnega mesta? Kaj priporočate?

Meni je Sneci priporočil na podobno vprašanje RAM nosilec in foun. Na njemu mam igo. :D

Do sedaj me še ni razočarala :P

In ker imam 2 mopetka, mam 2 bunkice, nosilec pa premaknem po potrebi. Foun mam vedno s sabo, če rabim samo gor in vklopim.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Meni je Sneci priporočil na podobno vprašanje RAM nosilec in foun. Na njemu mam igo. :D

Do sedaj me še ni razočarala :P

In ker imam 2 mopetka, mam 2 bunkice, nosilec pa premaknem po potrebi. Foun mam vedno s sabo, če rabim samo gor in vklopim.

 

In ta igo, ali dela na telefonu z microsoftovim operacijskim sistemom. Ne znam naložit. Sicer imam ene sorte navigacijo HERE + ampak je težava v tem da na telefonu malce slabše vidim vse skupaj (emšo, sam ne okol govort) in bi imel raje kakšno poceni in najboljšo navigacijo. Pa še na telefonu GPS žre baterijo u tri krasne. I tako dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, tomash pravi:

In ta igo, ali dela na telefonu z microsoftovim operacijskim sistemom. Ne znam naložit. Sicer imam ene sorte navigacijo HERE + ampak je težava v tem da na telefonu malce slabše vidim vse skupaj (emšo, sam ne okol govort) in bi imel raje kakšno poceni in najboljšo navigacijo. Pa še na telefonu GPS žre baterijo u tri krasne. I tako dalje.

Na Windows phone, ki ga imam tudi jaz, lahko uporabljaš "le" Here.

Saj to ni "kr neke sorte navigacija", to je dejansko aplikacija top distributerja zemljevidov Here (mislim, da je sedaj lastnik Daimler-Benz).

Neke druge alternative pametne na WP telefonu ni, iGO ne obstaja za WP, uporablja pa iste karte od Here.

Za izvlečt iz mesta je telefon povsem ok, ja greje se, ampak tak je lajf.

Za ostalo pa bo potrebno poseči po kakšni bolj namenski navigaciji.

Lahko pa si nabaviš ročni model garmina, Npr Oregon 6xx ali 7xx, dela tudi na baterije (cel dan), ne žre baterija, waterproof itd. 600ko lahko dobiš za dobrih 200 EUR in ti služi še kasneje za kaj drugega.

p.s.

kateri WP telefon pa imaš? :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

Na Windows phone, ki ga imam tudi jaz, lahko uporabljaš "le" Here.

Saj to ni "kr neke sorte navigacija", to je dejansko aplikacija top distributerja zemljevidov Here (mislim, da je sedaj lastnik Daimler-Benz).

Neke druge alternative pametne na WP telefonu ni, iGO ne obstaja za WP, uporablja pa iste karte od Here.

Za izvlečt iz mesta je telefon povsem ok, ja greje se, ampak tak je lajf.

Za ostalo pa bo potrebno poseči po kakšni bolj namenski navigaciji.

Lahko pa si nabaviš ročni model garmina, Npr Oregon 6xx ali 7xx, dela tudi na baterije (cel dan), ne žre baterija, waterproof itd. 600ko lahko dobiš za dobrih 200 EUR in ti služi še kasneje za kaj drugega.

p.s.

kateri WP telefon pa imaš? :) 

Nokia Lumia 830. Saj Here + mi je že velikokrat pomagal in je Ok. Vseeno bi pa zaradi praktičnosti probal še kaj drugega. Pri telefonu mi predstavlja problem le to, da ga med vožnjo ne vidim dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, tomash pravi:

Nokia Lumia 830. Saj Here + mi je že velikokrat pomagal in je Ok. Vseeno bi pa zaradi praktičnosti probal še kaj drugega. Pri telefonu mi predstavlja problem le to, da ga med vožnjo ne vidim dobro.

Boš moral kupiti hudičevo veliko navigacijo, da bo kaj boljše (iz lastnih izkušenj) . Mene "ubijajo" majhne črke pri izpisu naselij, pri "zoomiranju" se veča vse razen črk. Vse imam nastavljeno na največ možno, ampak črke so še vedno premajhne. "Znalci" , se da to kaj spremeniti?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomash pravi:

Nokia Lumia 830. Saj Here + mi je že velikokrat pomagal in je Ok. Vseeno bi pa zaradi praktičnosti probal še kaj drugega. Pri telefonu mi predstavlja problem le to, da ga med vožnjo ne vidim dobro.

Na soncu ni boljšega modela od Garmin Oregona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa komunikacija in bluetooth povezava, da teta govori. Zavijte levo, zavijte desno, vozite prehitro, vozite prehitro,  vozite prehitro, vozite prehitro, vozite prehitro, vozite prehitro....no pol sem jo pa dal na mute. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, tomash said:

In ta igo, ali dela na telefonu z microsoftovim operacijskim sistemom. Ne znam naložit. Sicer imam ene sorte navigacijo HERE + ampak je težava v tem da na telefonu malce slabše vidim vse skupaj (emšo, sam ne okol govort) in bi imel raje kakšno poceni in najboljšo navigacijo. Pa še na telefonu GPS žre baterijo u tri krasne. I tako dalje.

Jaz mam na Lumii 950:

Originalni Windows Maps (nekdanji Here): karte so ze od nekdaj solidne, aplikacijo po polzje izboljsujejo, ampak so scasoma prilezli  ze kar dalec.

MapFactor uporabljam z OpenStreetMaps, nekoliko okoren vmesnik, grda grafika, mape pa so zaradi "open source" koncepta primerno razlicne od komercialnih in zato dobrodosla alernativa. Priporocam.

Sygic sem kupil lani kot backup opcijo, pa me je razocaral. Mape v centralni aziji so slabse kot Here, navigacija ni delala cez meje drzav (Iran, Turkmenistan). Sicer je bila "World" licenca precej znizana (kot obicajno) ampak vseeno prevec za nekaj kar ne nudi neke prednosti.

btw: za uporabnike WP, vcasih so mi WP Maps delali v ozadju (preko bleutooth na slusalke, zaslon ugasnjen, telefon v zepu), zdaj pa to noce vec, moram tipkint "tap to resume". Kaksna ideja, ker v appu ne najdem opcije, delaj v ozadju

*z ugasnjenim zaslonom baterija drzi dalj, je pa res da navigaciju kuri precej, ampak zato imamo "power bank"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam zumo 350 in uporabljam Map Source. V Mapsourcu imam dodanih nekaj točk poti, katere bi rad videl na treku.

Ko naložim file na garmina mi GPS ne prikazuje teh točk na treku. Kaj sem spregledal? Moram kaj posebej nastavit, shranit?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima sledeča zadeva, če kdo ve ta podatek in sicer:

Pot planiram z točkami, postavljanje zastavic (BaseCamp), katere potem povezujem v celotno pot.
Potem pa imamo tukaj če vmesne točke med točkami, ki nastanejo kot VIA (preko) in me zanima, na kakšno število teh vmesnih točk smo omejeni pri kreiranju svoje poti? A morda kdo pozna ta podatek?

Na moji sliki katero sem priložil se lepo vidi, kaj mislim.  Imam dve točki 1 START in 2 CILJ, vmes pa so tri točke, katere so narejene z funkcijo vstavi (na sliki označeno z puščuco).

   23727494.jpg

 

Torej, koliko takšnih vmesnih točk lahko vstavimo v svojo načrtovano pot?
Če kdo ne ve, kaj točno mislim, naj na simpl način predstavim zadevo:

Imaš točko v Rušah, ter končno točko v Dravogradu. Vmes moraš pa skočit še na določen naslov v Lovrenc na Pohorju in takrat si ni potrebno narest točke, temveč uporabiš orodje iz zgornje slike "vstavi" in potem je ta vmesna točka zavedena kot "preko" program pa  lepo sam spet izračuna nazaj na ciljno točko, v mojem primeru Dravograd.

23727480.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, NumLock pravi:

Mene zanima sledeča zadeva, če kdo ve ta podatek in sicer:

Pot planiram z točkami, postavljanje zastavic (BaseCamp), katere potem povezujem v celotno pot.
Potem pa imamo tukaj če vmesne točke med točkami, ki nastanejo kot VIA (preko) in me zanima, na kakšno število teh vmesnih točk smo omejeni pri kreiranju svoje poti? A morda kdo pozna ta podatek?

 

593f8b1216c78_Zajetaslika11.JPG.db3dc4cbeec8e29e19dc7d071496d2e6.JPG

Če je to novejša navigacija, za starejše mislim da je bilo teh točk 500.

Ob ‎10‎. ‎06‎. ‎2017 ob 6:52, Ni3ous pravi:

Imam zumo 350 in uporabljam Map Source. V Mapsourcu imam dodanih nekaj točk poti, katere bi rad videl na treku.

Ko naložim file na garmina mi GPS ne prikazuje teh točk na treku. Kaj sem spregledal? Moram kaj posebej nastavit, shranit?

 

Map Souce in zumo350 nista ravno kompatibilna, ker naj bi se za novejše naprave uporabljal BaseCamp. Ker pa vsi ti programi v napravo v glavnem pošljejo samo toče na poti in si potem naprava sama preračuna pot po svojih nastavitvah je važno kako so točke označene. Če točko označiš samo s klikom in imaš izbrano orodje za načrtovanje poti se pojavi samo pika, potem se te točke na poti ne vidi, če jo pa označiš z zastavico, in potem v lastnostih še popraviš ime, ikono.... se bo ta točka pojavila tudi na poti kot POI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 6. 2017 ob 6:52, Ni3ous pravi:

Imam zumo 350 in uporabljam Map Source. V Mapsourcu imam dodanih nekaj točk poti, katere bi rad videl na treku.

Ko naložim file na garmina mi GPS ne prikazuje teh točk na treku. Kaj sem spregledal? Moram kaj posebej nastavit, shranit?

 

Ali imaš prikaz kakršnih koli informacij morda izklopljen?

Si poleg tracka poslal v 350 tudi točke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je lepo, ko nismo sebični!
 

Ob 10. 6. 2017 ob 6:52, Ni3ous pravi:

Imam zumo 350 in uporabljam Map Source. V Mapsourcu imam dodanih nekaj točk poti, katere bi rad videl na treku.

Ko naložim file na garmina mi GPS ne prikazuje teh točk na treku. Kaj sem spregledal? Moram kaj posebej nastavit, shranit?

 

@Ni3ous , če te jaz prav razumem ... narediš si pot od točke do točke. Na karti si pa neodvisno od poti narediš še neke točke - neodvisne, ki niso vezane na pot in bi rad, da pa so v napravi na spisku takrat, ko si uvoziš svojo pot?

Naredil sem v programu primer, če se prav razumeva ... peljal se boš od točke 1 do točke 2, za vsak slučaj pa imaš še neodvisno točko (modra zastavica) OGLED CERKVE. In ti bi rad, da ti zraven te poti uvozi tudi te točke?

23728586.jpg

Simpl, v programu BaseCamp (priporočam, da uporabljaš tega, saj tudi proizvajalec priporoča za Zumo350LM uporabo BC - tudi sam uporabljam 350tko), lepo označiš pot in vse točke, katere si naredil. Prilagam sliko ... označiš vse, potem pa izvozi --> izvozi izbiro
Lahko pa vse označiš in klikneš ikono uvozi v napravo, kot recimo ti to počneš. Pač vse točke je treba označit!
Zraven tvoje poti boš imel v meniju KAM ---> shranjene , tudi te točke. Imel boš vse točke poti + dodatne, ki niso vezane na pot.

23728587.jpg

Popravljeno . Popravil NumLock
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, raza pravi:

Če je to novejša navigacija, za starejše mislim da je bilo teh točk 500.

Ja, Zumo350 ima na voljo 1000 točk poti / priljubljene / lokacije
Ne vem pa, od kod v meni prepričanje, da je lahko posamična pot sestavljena iz 29 točk!? :?
Smatram pa, da je ta naprava "že stara", jaz jo brez kakršnih koli težav uporabljam že malo več kot 4 leta. :OK:

Tehnični podatki Zumo350LM (vir: motorcycleintercoms): ZUMO 350ML

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, fantje, v zadnjem trenu dobil kvalitetne informacije, ker jutri odidem na pot. 

Ok, Sem uporabil BaseCamp, uvozil po navodilih. Točke so sedaj vidne v meniju KAM. Je to to sedaj? Ko se bom peljal mimo te točke, bo vidna zastavica na zaslonu ali moram narediti še kaj? 

 

Ful hvala za kvalitetne informacije ko te človek rabi! Sem zelo hvaležen.:worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj lahko izbereš svojo pot v meniju "Načrtovalnik potovanj" in greš z prstom po svoji poti in boš videl, če se zastavice pokažejo. Ampak, kot si rekel si naredil po navodilih, jih vidiš v meniju KAM? --> Shranjeno , potem bodo vidne tudi na karti ob tvoji poti .

Točke, ki niso del tvoje poti , v tvojem primeru zastavice), enostavno dodaš k tvoji načrtovani poti. Verjetno poznaš postopek, če ne, pa je zadeva sledeča:

Pred dodajanjem točke, moraš izvajat navigacijo po svoji načrtovani poti, saj lahko potem dodaš točko k aktivni poti
- izberi nazaj, nato izberi KAM?
- poišči lokacijo, ter jo označi - izberi (ena od tvojih zastavic v rubriki shranjeno), nato klikneš pojdi.
- pri naslednjem koraku označiš, dodaj aktivni načrtovani poti

Kot sem omenil, tudi proizvajalec priporoča BaseCamp ... tud jaz sem vsa leta delal na MapSourceju, pa sem z nakupom Zuma moral svoje navade spremenit. Sprememba je bila težavna, ampak danes ti rečem, da se mi ta program BC zdi boljši kot MS, čeprav opravljata iste funkcije, ampak, tak je.

@Ni3ous: srečno pot!

 
Popravljeno . Popravil NumLock
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok. Super, razumem. 

Najbrž je pa zadeva pri meni malo drugačna, ker ne uporabljam aktivno ruto ampak tracke-samo sledi kateri sledim.  Torej nimam na poti vklopljene neke "aktivne načrtovane poti" in točke z zastavico ne morem dodati. Niti ne želim da nastavim, naj me vodi do neke izbrane točke (zastavice). Želel bi le, da vidim zastavico na zaslonu ko se peljem mimo nje oz. ko trek  vodi mimo zastavice.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Ni3ous pravi:

Ok. Super, razumem. 

Najbrž je pa zadeva pri meni malo drugačna, ker ne uporabljam aktivno ruto ampak tracke-samo sledi kateri sledim.  Torej nimam na poti vklopljene neke "aktivne načrtovane poti" in točke z zastavico ne morem dodati. Niti ne želim da nastavim, naj me vodi do neke izbrane točke (zastavice). Želel bi le, da vidim zastavico na zaslonu ko se peljem mimo nje oz. ko trek  vodi mimo zastavice.  

Ja.

Točke naloži kot POI s programom POI loader v napravo pa bodo vidne na zemljevidu ne glede na sled, ruto itd.

Narediš si jih v MS/BC, izbereš po želji ikono, zastavico, karkoli in .gpx naložiš s programom POI loader na napravo.

Te točke potem najdeš ne med priljubljenimi, ampak pod dodatno, extra, ne vem točno na pamet kako ima zumo.

Pri teh točkah POI tudi ni omejitev v številu, jih je lahko na tisoče...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si boš naredil lastno ikono in ne boš uporabil tistih od garmina (npr. svoj avatar :) mora biti velikosti 32x32, 8 Bit, .bm format.

Datoteko s točkami in ikono daš v isto mapo z enakim imenom in poi loaderju določiš pot do te mape, da oboje naloži v napravo.

izlet točke.gpx

izlet točke.bmp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer iz Oregona, za kawasaki servise, sem naredil posebno ikono, ki je vedno vidna na zemljevidu

Drugače pa ti priporočam za tvojo uporabo Oregona & co, ki je primernejši za delo s tracki ipd. kompatibilen pa je tako z BC in MS, mu je čisto vseeno s čim delaš.

p.s.

foruma ne podpira bmp? :) lol

 

135.bmp

117.bmp

112.bmp

109.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 5. 6. 2017 ob 20:34, alfa155 pravi:

Žal ne. Prodal v kompletu. Me pa na Bmw navigatorju 6 moti da med navigiranjem ne morem uporabljati daljinca virb. Na zumotu sem ga lahko, so bile od strani tipke.

 

Zadevo rešil z garminovim daljincem 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Uporablja kdo avtomobilski Garmin na motorju? Pri teh modelih mi je plus večji ekran (5-7"), nižja cena. Zna pa bit problem zaščita pred dežjem oz.namenski etui kateri bo zadevo obvaroval pred vodo. Pa tudi glede baterije sem opazil precejšnjo razliki: avtomobilski imajo deklarirano avtonomijo 1h, Zumoti 7h. Itak imaš oba na kablu, ampak vseeno zanimiva razlika.

 

Na bolhi se prodaja en Zumo 350LM za kar solidno ceno. Gledam na Garmin.com specifikacije v primerjavi z modelom 345 oz. 395 pa ne vidim nekih drastičnih razlik? Ne vem, če se splača dat x2 € za novega 345/395 ali raje prišparat in vzet rabljenega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Rey pravi:

Uporablja kdo avtomobilski Garmin na motorju? Pri teh modelih mi je plus večji ekran (5-7"), nižja cena. Zna pa bit problem zaščita pred dežjem oz.namenski etui kateri bo zadevo obvaroval pred vodo. Pa tudi glede baterije sem opazil precejšnjo razliki: avtomobilski imajo deklarirano avtonomijo 1h, Zumoti 7h. Itak imaš oba na kablu, ampak vseeno zanimiva razlika.

 

Na bolhi se prodaja en Zumo 350LM za kar solidno ceno. Gledam na Garmin.com specifikacije v primerjavi z modelom 345 oz. 395 pa ne vidim nekih drastičnih razlik? Ne vem, če se splača dat x2 € za novega 345/395 ali raje prišparat in vzet rabljenega?

seveda uporabljajo, pa tudi foune uporabljamo. Pade dež, čokneš čez najlon vrečko in gasa dalje.

ni pa tako komot kot nepremočljiva zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam navigacijo vedno na motorju in vedno aktivno, ko zaženem motor. Prej sem imel avtomobilsko in jo v dežju enostavno pospravil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!