Skoči na vsebino

Katana meč


Thundercat

Priporočene objave

Sej nočem bit pameten.......pa vendar.......

Dragi moji........katana ni skovana iz enega kosa jekla.......pač pa so vanj po nekaj zgibibh vkovali še eno......tršo vrsto jekla..........

Saj to smo malce nazaj tudi napisali! :)

.......a vendar prej najmanj 10x pregreta in ohlajena.........na zraku......da ne bo pomote.

Saj taki smo tudi mi na vsakem boljšem moto zboru :kva2:

Zato, ker vcasih niso imeli toplomerov, temperatura pri kaljenju je pa zelo pomembna. Kako segreta je kovina, so dolocili po barvi. Dolociti temperaturo tekocine v kateri ohladis jeklo je bilo pa malo tezje.

In so pametne glave pogruntale, da je najbolje za to uporabiti zivega cloveka, katerega temperatura je razen v izjemnih primerih tocno 37 stopinj celzija. In to celo ne glede na to, ali je japonc, arabec, belc, crnec ali pa hotentot.

Jasno?

Tru, tru, ... včeraj sem imel 35,9 stopinj C ... Bolan al rabim nov termometer Ol' Friend?? Tut za meč zakalit nisem bil :grrr

Popravljeno . Popravil Claw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nesrečni

pizdek, ali si že kdaj slišal za zezanje, hec, šale?

Ne?

Ys

ti ne morem pomagat .. :headbang:

Kako

lahko nekdo resno vzame takle nasvet ..

namesto, da bi se režow?

:hmm:

Jasno,

da nikoli v SLO ne bo rojen človek,

ki bi bil sposoben sam izdelati katano.

NIKOLI!

Balkanci

tega pač ne zmorejo - v najboljšem primeru

se lahko lotijo izdelave turškega zakrivljenega meča,

pa tudi tu je resno dvomiti v uspeh.

:lol1:

pa ja... sem bil kar presenečen... ponavadi vsaj malo namigneš na zajebancijo, zdaj pa res nisem vedel če ti to resno.... :(

sem se moral malo pobahat kaj vem, ko sem glih Discovery gledal... ti pa si bil ravno nalašč za to.. .) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, pozabite na katane, in bluzite kje drugje, sej ne gre za to, da sem vam bodo ljudje smejali kaksne treskate, pac pa, da se ne bi kateri urezal po nepotrebnem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, pozabite na katane, in bluzite kje drugje, sej ne gre za to, da sem vam bodo ljudje smejali kaksne treskate, pac pa, da se ne bi kateri urezal po nepotrebnem!

Ah končno en strokovnjak! :grim Da vidimo, kaj bo pametnega šele on povedal :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... da se ne bi kateri urezal po nepotrebnem!

Hudič je šele, če se urežeš po potrebnem. To šele boli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda, da ni bilo jasno. In vedno me zabava, kako imajo nekateri visoko mnenje o svojih......a.....kupckih speha, mesa in kosti.

... včeraj sem imel 35,9 stopinj C ... Bolan al rabim nov termometer Ol' Friend?? Tut za meč zakalit nisem bil :grrr

Izgleda so ti pojmi, kot so "standardizacija ne glede na letni cas" in pa "eliminiranje vplivov okolja na kvaliteto proizvoda" tuji.

Kako ze gre tisti recept za ciganski golaz? Ukrades pet krompirjev......

Kolikor je meni znano, Japonci niso uporabljali cloveskih teles za kalitev jekla. So jih pa uporabljali za koncni preizkus kvalitete rezila. Ergo.....

Katana je bila koncana in preizkus? Sekanje roke, noge, ce je imel tip sreco, glave. Ta metoda (koncna kontrola kvalitete) je bila uporabljana, ce me spomin ne vara, krepko v 19. stoletje.

Tako da ni panike. Za ugotavljanje kvalitete rezila bos uporaben neglede na tvojo telesno temperaturo. Lahko se celo javis za poskusni objekt pri mojem preizkusanju tistega nabrusenega sranja za 114,80 evrov iz budo shopa.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda, da ni bilo jasno. In vedno me zabava, kako imajo nekateri visoko mnenje o svojih......a.....kupckih speha, mesa in kosti.

Kolikor je meni znano, Japonci niso uporabljali cloveskih teles za kalitev jekla. So jih pa uporabljali za koncni preizkus kvalitete rezila. Ergo.....

Saj, če tebe zabava, se na koncu očitno smejemo vsi ... In kolikor je meni znano in bo tebi tudi, če obrneš tole temico za en list nazaj, se je tisto dogajalo tam kjer so izdelovali damaščanske sablje in ne na Japonskem.

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Katane se da dobiti v eni trgovini v Stuttgartu.

Vem, ker sem bil tam pred nekaj meseci.

20. maja grem spet tja, tako, da se lahko konkretno pozanimam glede cen in kvalitet izdelka.

Ročno izdelane pa tudi te niso.

Kar pa se tiče carin:

Iz EU v EU carin ni.

A SI ZE PRSU NAZAJ... MAL POVEJ SVOJE UGOTOVITVE!

HVALA .. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden pršu nazaj.

Sem se pozanimal.

Take, s katerimi lahko treniraš "meč na meč" stanejo od cca 500 € naprej.

Meje navzgor pa ni.

Okrasne pa dobiš že za 20€.

So pa vse primerno za to, da nekoga treščiš po glavi. Od cene katane pa je odvisno, kakšne bodo posledice.

Od tapoceni katane bo dobil buško, pa katana se bo zlomila, pri tadragi pa jo boš moral prodati, da si boš odvetnika plačal, pa še z dobrim odvetnikom ti ne ginejo 3 leta zapora.......

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden pršu nazaj.

Sem se pozanimal.

Take, s katerimi lahko treniraš "meč na meč" stanejo od cca 500 € naprej.

Meje navzgor pa ni.

Okrasne pa dobiš že za 20€.

So pa vse primerno za to, da nekoga treščiš po glavi. Od cene katane pa je odvisno, kakšne bodo posledice.

Od tapoceni katane bo dobil buško, pa katana se bo zlomila, pri tadragi pa jo boš moral prodati, da si boš odvetnika plačal, pa še z dobrim odvetnikom ti ne ginejo 3 leta zapora.......

:)

SH6003KGG.jpg

zanimam se za tale izdelek... a si mogoce kej opazu podobne izdelke od firme HANWEI PAUL CHAIN?

Musashi Elite Katana

http://www.casiberia.com/product_details.asp?id=SH6003KGG

Pa prosil bi te se ce imas naslov od te stacune.. ali pa spletno stran?

hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Zdravo!

Za tale HANWEI PAUL CHAIN samo ime fuuul preplačaš!! (nekej tacga kot Natucci)! :whistle:

Jest sm si tud naroču katano in zdej čakam na dostavo! Res upam da ne bo kakega problema na carini (če sploh je, glede na to da pošiljajo z Nizozemske)!? :unsure:

Swordshop

Kle mal poglej... majo full izbire! Priporočam Cheness !

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Lep pozdrav sem nov tle pa me zanima nekaj.Jaz se tudi zanimam za na kup katane pa sem malo gledal po netu in v sloveniji nimajo nič pametenga razn budoshop(pa še tam nimajo velike izbere)...tako,da sem se odločil da bi kupil v tujini zdaj pa ne poznam trgovin pa če bi mi lohko kdo predlaga kero trgovino ko pošiljajo to ti domov...pa povejte če je kdo kupu če so bli kaki problemi glede carin pa tega.... :worship: :unsure: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

UHUUU... no jest sem končno dobil svojo katano!! - glej drugi link (verjetno mi jo je glih ta model s čikom skoval) LOL

Moram rečt da sm zloo zadovoljen, je zloo lepo narejena, ostra je pa ko svinja!!

Če kdo rab kak nasvet ali pomoč me lahko maila na: tito_kobra@yahoo.co.uk

LP

ps: aja... nobene carine, nobenih problemov!

Popravljeno . Popravil sefkobra
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj, če tebe zabava, se na koncu očitno smejemo vsi ... In kolikor je meni znano in bo tebi tudi, če obrneš tole temico za en list nazaj, se je tisto dogajalo tam kjer so izdelovali damaščanske sablje in ne na Japonskem.

:yea1:

Kaj tocno si hoces s tem povedati mi ni jasno, najbrz pa tudi tebi ni.

Ker postopek izdelave damascanskega jekla je izgubljen. Kako so in se zdaj izdelujejo katane je pa nekako ohranjeno iz postopkov starodavnih japonskih kovaskih mojstrov.:

1. Standardizacija kovanja jekla

In

2 Kaljenje jekla.

Kar sem pozabil omeniti je se to, da z zakaljevanjem jekla v crevesju potegnejo oglik iz telesa v povrsino rezila. S cimer povrsina (in rezilo) postane trsa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

original katano se zelo tezko dobi. in znesek za ta mec je vrtoglav... original najlazje dobis kje v zda " kajti med 2 svetovno vojsko so jih nekaj pobrali pokojnim lastnikom" drugace pa so katane neprecenljiva zgodovinska vrednost in kje drugje kot pa na crnem trgu ne dobis.

kar se pa tice izdelave po narocilu pa dobis za najman 7000 evrov izdelano rezilo mojstrov iz japonske... v hamburgu je taksna trgovina ki ponuja to moznost.. koliko je pa to resnicno izdelano po pravi metodi pa nevem.. cakalna doba pa je priblizno 7 mesecev...

http://www.swords-and-more.de/

ksno zgledno repliko pa dobis ze za 300 eurov...

neizurjenim ljudem tako ne priporocam nabave taksnega rezila ker se resno lahko poskodujes... rajsi nenabruseno :) ali pa se vsaj pred nabavo tega izdelka upisite v kaksen klub da se usposobite bit sami seb nenevarni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Nesrečni

pizdek, ali si že kdaj slišal za zezanje, hec, šale?

Ne?

Ys

ti ne morem pomagat .. :headbang:

Kako

lahko nekdo resno vzame takle nasvet ..

namesto, da bi se režow?

:hmm:

Jasno,

da nikoli v SLO ne bo rojen človek,

ki bi bil sposoben sam izdelati katano.

NIKOLI!

Balkanci

tega pač ne zmorejo - v najboljšem primeru

se lahko lotijo izdelave turškega zakrivljenega meča,

pa tudi tu je resno dvomiti v uspeh.

:lol1:

Tu si pa ti mim pihnil,po nasvete o ročnem kovanju rezil se obrni na bivšega svetovnega prvaka v kovanju Miha Krištofa ,ki je imel tudi čast da je koval za vatikan in ga je sprejel sam papež Janez P.2 izučil se je pri mojstru Gadiju iz Maribora.Če ima kdo dovolj denarja da ga motivira in če bo vas resno vzel se bo mogoče celo pogovoril z vami o tej temi.Drugač pa ročno izdelane katane stanejo od 10000 ojrotov dalje pa skoraj 2 leti čakaš da jo dobiš.Če imaš rad orožje jo je zelo lepo imet v zbirki,drugač pa ne vem kwa bi si lahk z njo počel!Za samoobrambo se dons to ne uporablja.Ja še to, brez skrbi da so znali tudi balkanci in in kovači proti vzhodu izdelati kvalitetna rezila,ki morajo za borbo biti ukrivljena, in to velik prej kakor japonski mojstri!

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Tu si pa ti mim pihnil,po nasvete o ročnem kovanju rezil se obrni na bivšega svetovnega prvaka v kovanju Miha Krištofa ,ki je imel tudi čast da je koval za vatikan in ga je sprejel sam papež Janez P.2 izučil se je pri mojstru Gadiju iz Maribora.Če ima kdo dovolj denarja da ga motivira in če bo vas resno vzel se bo mogoče celo pogovoril z vami o tej temi.Drugač pa ročno izdelane katane stanejo od 10000 ojrotov dalje pa skoraj 2 leti čakaš da jo dobiš.Če imaš rad orožje jo je zelo lepo imet v zbirki,drugač pa ne vem kwa bi si lahk z njo počel!Za samoobrambo se dons to ne uporablja.Ja še to, brez skrbi da so znali tudi balkanci in in kovači proti vzhodu izdelati kvalitetna rezila,ki morajo za borbo biti ukrivljena, in to velik prej kakor japonski mojstri!

:naughty:

glede cene bi sam pripomnu da si se krepko uštel . . . . .

taprava katana košta od 50 000 eurotou pa naprej . . . . . .

katane katere imajo svojo zgodovino in ki jih prenašajo iz roda v rod . . . . . .so neprecenljive vrednosti!

tukaj v sloveniji pa mislim da ga ni junaka da bi mel tapravo katano . . . .

sam sicer imam katano . . . . . . ampak, katano smo v vizualnem smislu . . . . .drgač je pa en šrot od kiča!

. . . . in ko tukaj prebiram . . . . .kako in kaj . . . . kaj kdo ima . . .kupu . . . zanimanje za tovrstne meče . . . . in da bodo kupili tapravo katano mi gre na smeh!

ljudje spravite se na realna tla . . . .

pa brez zamere . . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede cene bi sam pripomnu da si se krepko uštel . . . . .

taprava katana košta od 50 000 eurotou pa naprej . . . . . .

katane katere imajo svojo zgodovino in ki jih prenašajo iz roda v rod . . . . . .so neprecenljive vrednosti!

tukaj v sloveniji pa mislim da ga ni junaka da bi mel tapravo katano . . . .

sam sicer imam katano . . . . . . ampak, katano smo v vizualnem smislu . . . . .drgač je pa en šrot od kiča!

. . . . in ko tukaj prebiram . . . . .kako in kaj . . . . kaj kdo ima . . .kupu . . . zanimanje za tovrstne meče . . . . in da bodo kupili tapravo katano mi gre na smeh!

ljudje spravite se na realna tla . . . .

pa brez zamere . . . .

Te katane,ki grejo iz roda v rod,tudi ne moreš kupit če bi hotel, ker so vse v državnem registru (spadajo pod državno blago)!Sam če ti posebna državna komisija izda dovoljenje ,al pa da ti jo nekdo na črno proda jo lahk kupiš(meč ki je recimo v privatni lasti) ,če pa se to izve pa ti jo v tvoji državi zaplenijo(po nalogu japonskega sodstva) in vrnejo na japonsko ,seveda če državi sodelujeta!

Katane,ki jih kovač na japonskem kuje,brusi in polira.....pa daš za njo recimo 10000 ojrotov ,če niso taprave ,ja kaj pa so ,kovane banane??? pač nimajo zgodovinske preteklosti!

Taprava katana sem mislil v smislu,da jo priznan mojster(kateri so tudi v registru) kuje na star tradicionalen način!V bistvu so ti meči, ki jih na kramarskem sejmu prodajajo tudi katane ,sam......

No ja, prej nisem ravno posrečeno napisal. :hmm: Kar si napisal,je tudi moje mnenje! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bo zadeva takoj jasna. Prave katane, vakizašija ali tanta se ne da dobiti za ceno ,ki je manjša kot kar dober avtomobil.

Lahko se dobi industrijsko narejena vojaška rezila iz časov II sv vojne ali pa sodobne replike, iz bolj ali manj kvalitetnega jekla.

http://collectibles.shop.ebay.com/items/Kn...d=p3286.c0.m282

Če malo pobrskaš iz osnovne strani ameriškega Ebay-a boš prišel na strani zbiralcev ali pa izdelovalcev, kjer imajo pojasnen princip izdelave in potem ti bo jasno zakaj zadeva stane mnogo mnogo EUR oziroma USD.

V izobraževalne namene si lahko tudi z uTorrentom stankaš video http://www.mininova.org/tor/628858 National Geographic Samurai Sword WS PDTV XviD-G4L

(Tale video mi je precej razčistil pojme okoli japonskih mečev).

Drugače pa je zadeva resnično neuporabna za karkoli drugega , kot zamahovanje naokoli na domačem vrtu. Pa še tam je kar dobra verjetnost ,da boš porezal sebe ,kogarkoli drugega ali uničil kako drevo. Zadeva je namreč resnično ostra. Še najbližje ostrini pridejo kaki Wusthofovi noži ali keramična rezila. Pojdi v Lesnino pa potegni s prstom po klini in si potem predstavljaj kak metr večjo zadevo. Takoj ti postane jasno ,da je za vse najbolje če je rezilo kje na podstavku po možnosti v zaklenjeni vitrini da ni kake pizdarije.

Za trening pri borilnih veščinah vsi tisti mojstri raje uporabljajo namerno otopela rezila ,ker ni nikomur do nenehnega brisanja krvi po tleh , štrikanja razrezanih kimon in non stop hansaplast flajštranja.

Če pa si slučajno manijak, ki bi rad po Mariborskem vzoru koga zaštihal. Malo pomisli kam in kako se lahko skrije 110 cm dolg meč. ne da bi te vsi že na daleč videli. No way.

Da zaključim, Krasno za pogledat ampak totalno neuporabno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neseš sliko kovaču v Lokovec, pa ti nardi tako katano, da vas srat prime. Čeprav je Lokovški fovč še zmeraj boljš kot katana, gre v žep pa lih tako gre grlo preč!

Pa še rima se!

http://sl.wikipedia.org/wiki/Lokovec

ja ja ja . . . . . . pa kr tko se nardi katana!

že z navadnim pipcom gre grlo preč . . . . . .sam kako?

z katano, mislim "ta pravo" z enim samim zamahom odrežeš glavo človeku . . . . . .z tako natančnim rezom kot bi jo z ogromnim skalpelom . . . . . kot rečejo kirurški rez . . . .

pa katana se izdeluje po določenih postopkih segrevanja, kalenja in kovanja . . . . . .tko da . . . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z katano, mislim "ta pravo" z enim samim zamahom odrežeš glavo človeku . . . . . .z tako natančnim rezom kot bi jo z ogromnim skalpelom . . . . . kot rečejo kirurški rez . . . .

Ja, pol se pa že splača pomatrat za tapravo katano. V vsakdanjem življenju ti to neštetokrat prav pride. Kdo bo pa gledal tiste šušmarske reze s ponaredki, saj se ti ja želodec obrne :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pol se pa že splača pomatrat za tapravo katano. V vsakdanjem življenju ti to neštetokrat prav pride. Kdo bo pa gledal tiste šušmarske reze s ponaredki, saj se ti ja želodec obrne :doze:

:slap: :lol1: posluš . . . . . sej se ne splača mazat rok . . . . . drek je drek . . . . bl k mešaš bl smrdi . . . .

pust jih pr'mer . . . . . pa je najbol . . . :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Zanimiv dokumentarec na YouTube:

1. del

2. del

Glede na to, da so ga nemci posneli bi težko rekel, da je nepristranski... Kakorkoli že pač-moja nemščina je bolj boga in me zanim s čim je tip namazal rezilo pred kaljenjem (5min in 40sek). Mešanica mivke in še ene stvari. Hvala tistemu, ki mi bo prevedel manjkajočo besedo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!