Skoči na vsebino

MobiPokal v ILIRSKI BISTRICI - 26. - 28. julij


Noise

Priporočene objave

S POMOČJO BURNSOVEGA DIRKALNIKA DO PRVE ZMAGE ?

Premor pred tretjo dirko MobiPokala, ki bo potekala ta konec tedna v Ilirski Bistrici, je vsekakor najbolje izkoristil Gaber Keržišnik, ki je opravil testiranje Peugeota 206 WRC, s katerim je na rallyju svetovnega prvenstva v Grčiji nastopal aktualni svetovni prvak Richard Burns. Bo ta izkušnja Gabru pomagala k prvi zmagi v MobiPokalu?

Vsekakor bo to težko dosegljivo, saj je Alex Humar v dosedanjem delu sezone nazorno dokazal, da je najhitrejši tekmovalec v MobiPokalu, poleg tega pa Gaber nastopa s škodo fabio, ki še ni dovolj konkurenčna VW polotu, s katerim nastopata že omenjeni Alex in Rok Turk. Glavni favorit za zmago je tako tudi tokrat Alex, kar je dokazal tudi z zmago v Diviziji I na gorski dirki na Gorjancih pred dvema tednoma, a Alex je prepričan, da pot do zmage ne bo lahko: "Seveda tudi tokrat štartam na zmago, a mislim, da bodo tokrat na svoj račun prišli tudi tekmovalci z fabiami. Nenazadnje je tu lani slavil Boštjan Logar in sicer prav s škodo fabio. Proga je sicer zelo lepa, meni pa bi še najbolj prav prišel dež." Na drugem mestu v trenutni razvrstitvi MobiPokala je Marko Jager, visoka uvrstitev pa je predvsem posledica zelo stalnih voženj, brez velikih nihanj. Marko je pred dvema tednoma nastopil na Gorjancih in testiral spremembe na svoji škodi, predvsem zaporo diferenciala. Z doseženim 5 mestom v diviziji I je bil zadovoljen, pred dirko v Ilirski Bistrici pa pravi: "Najverjetneje se bom boril za tretje mesto, saj sta polota enostavno prehitra. Sicer pa sem imel na tej dirki, ko sem nastopal še z seicentom, zmeraj težave in upam, da se z novim avtomobilom ne bodo ponavljale." Drugi tekmovalec, ki nastopa s polom prav tako prihaja iz Idrije. Rok Turk, zmagovalec prve dirke, je pretekli teden preživel ob morju, natančneje na Pagu. Počitnice si je vsekakor zaslužil, saj je uspešno opravil maturo. "Zelo sem bil vesel, ko sem dobil rezultate mature. Sicer sem bil prepričan da bom naredil, a vseeno je bilo pričakovanje težko" je o vtisih mature povedal Rok od dirke v Ilirski Bistrici pa pričakuje:"Vsekakor bom skušal pobrati čim več točk. Proga, ki je tehnično zahtevna mi zelo leži, avtomobila pa po dirki na Gorjancih nismo dodatno pripravljali, pač pa smo tudi njemu privoščili krajši oddih." Že uvodoma smo zapisali, da je premor najbolje izkoristil Gaber Keržišnik: "V Franciji sem imel možnost testiranja res pravega dirkalnika, peugeota 206 WRC, s katerim je na rallyju Acropolis v Grčiji nastopal Richard Burns. Vsekakor sem bil nad celotnim avtomobilom zelo impresioniran, tako da se bo sedaj kar malce težko usesti nazaj v fabio. Kar se slednje tiče, smo naredili še nekaj izboljšav, manjka pa še podvozje. Zavedam pa se, da polota nista dosegljiva, predvsem zaradi krajšega menjalnika. Vseeno pa se bom boril, čeprav mi gorske dirke ne pašejo najbolj. Bom pa kljub vsemu zmagal!" Gaber torej tudi tokrat ostaja optimist. Prav nasprotno pa je z Janijem Trčkom, ki je pred kratkim opravil tudi nekaj testnih kilometrov, in sicer je za nagrado s svojo škodo fabio enemu od številnih mladih ljubiteljev rallyja pokazal, kako izgleda vožnja s dirkalnim avtomobilom. Jani pa nas je presenetil z izjavo, da se bo najverjetneje poslovil iz MobiPokala: "Mislim, da se res poslavljam od MobiPokala, saj nima smisla dirkati, če že vnaprej veš, da ne moreš poseči v sam vrh. Seveda imam tu v mislih predvsem prevlado obeh tekmovalcev ki vozita polota. Vsekakor bo potrebno prilagoditi pravilnik tako, da bomo tudi tekmovalci, ki ne nastopamo z poloti, lahko posegali po višjih uvrstitvah." Je o razlogih, ki so ga pripeljala do razmišljanja o umiku iz MobiPokala povedal Jani. Hkrati je še zatrdil, da je ponovitev lanskega dosežka Boštjana Logarja skorajda nemogoča: "Če nihče ne bi imel težav, mislim, da se bom lahko boril za tretje mesto. Če bi bili pogoji taki kot lani, ko ni bilo tako velike razlike v menjalniku in diferencialu, potem bi se vsekakor lahko boril za zmago. Seveda se bom potrudil za čim višjo uvrstitev." Šesti predstavnik MobiPokala bo Tomislav Cilenšek. Trenutno končujejo pripravo avtomobila, pozorost pa so namenili predvsem podvozju: "Podvozje je bilo prej premehko, in upam, da smo sedaj to uredili.

Sicer bo treba na avtomobilu postoriti še kar nekaj stvari, za kar tudi že imam nekaj ponudb, tako da za enkrat manjka le še denar. Upam, da bomo to uredili najkasneje do naslednjega rallyja v Velenju, že v Ilirski Bistrici pa si želim dobrega rezultata." Edina ženska predstavnica v MobiPokalu, Lucija Živec, je več časa namenila kartingu, natančneje šoli kartinga, ki jo je pripravila na kartodromu v Luciji. "Moram reči, da je kar nekaj talentiranih voznikov in nekateri bodo najverjetneje kmalu začeli s pravim dirkanjem". Seveda pa nas je bolj zanimalo, kaj pričakuje od nastopa v Ilirski Bistrici. "Kljub zelo dolgemu premoru, trajal je kar dobra dva meseca, smo avto pustili pri miru. Od dirke si želim predvsem dobre vožnje, brez nepotrebnih napak, rezultat pa bo kakršen pač bo." Preostane nam le še Gašper Iljaž, ki je na progi med Ilirsko Bistrico in Šembijami že v lanski sezoni pokazal dobro pripravljenost, saj je osvojil tretje mesto v Seicento pokalu. "Proga mi je res pisana na kožo, obenem pa sem se tudi avtomobila že dobro navadil, zato tudi tokrat upam na dobro uvrstitev. Točen rezultat bi sicer težko napovedal, a kot sem rekel, sem optimist. Premor smo namenili tudi pripravi avtomobila, ta teden pa se bom še nekajkrat zapeljal po progi, da vidim, če se da še kje pridobiti kakšno desetinko."

Taka so torej pričakovanja vseh nastopajočih v MobiPokalu. V pričakovanju njihovih dobrih dosežkov pa je tudi Primož Lemež, ustanovitelj MobiPokala: "Pričakujem, da bodo tekmovalci MobiPokala tudi tokrat navdušili gledalce. Žal mi je, da bo dirka tudi tokrat potekala v dveh delih in se tekmovalci ne bodo mogli neposredno kosati z tujimi dirkači. Prepričan pa sem, da bo to res lepa dirka, in upam, da si jo bo ogledalo veliko gledalcev"

Trenutna razvrstitev MobiPokala:

Voznik / Sovoznik TEKMOVALEC Idrija Saturnus Skupaj

1 Alex Humar / Edvard Čuk PETROL RACING 6 29 35

2 Marko Jager / Kristjan Arh PETROL RACING 16 12 28

3 Rok Turk / Andrej Jurjavčič MPI RACING IDRIJA 23 4 27

4 Gaber Keržišnik / Jernej Pitako ARC Lizzy EZ Racing 12 10 22

5 Jani Trček / Mitja Česen R.D.Beja sport = 15 15

6 Tomislav Cilenšek / Gašper Podbregar PETROL RACING 0 10 10

7 Lucija Živec / Sandra Okrogar Malgaj Racing 0 8 8

8 Gašper Iljaž / Peter Pavček R.D.Beja sport 0 6 6

Erik Logar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S POMOČJO BURNSOVEGA DIRKALNIKA DO PRVE ZMAGE ?

ki je opravil testiranje Peugeota 206 WRC, s katerim je na rallyju svetovnega prvenstva v Grčiji nastopal aktualni svetovni prvak Richard Burns.

Ja sam kva mu bo to koristl k ne bo mogu z 206WRC vozt ampak s fabio. Drugač mata pa oba tako Alex in Rok veliko prednost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!