Skoči na vsebino

ZDA 2007 - Sanjska tura!


ChgoTom

Priporočene objave

Tekst se nanaša na sliko zgoraj

No pa dejmo...Vidt je cela uzbuna,bi človek mislil,da se je cel avtobus prevrnil no na srečo temu ni tako.Za nas skoraj smešno in predvsem zanimivo :eek: ker nismo vajeni takih prizorov.

Dva ogromna gasilska kamiona policijski avtomobil ter dva P.D harlya ja cel cirkus za prazn nič.

Vse se je odvilo v 5minutah mi smo bili v križišču in pripeljali ravno na rdečo luč,valda smo se ustavili in čakali na zeleno.Na enkrat pa avtomobil desno od nas zapelje skozi rdečo v desno smer, takrat pa sam PPOOOOKKKKK trešči v njegovo zadnjo stran avto, ki je pravilno pripeljal.Razen nekaj zmečkane pločevine odbijačev večje škode ni bilo.Ta čas se nam prižge zelena luč in speljemo čez križišče na črpalko nahranit žejn rezervar,predn do končno natankamo pa se nam odvija cela akcija pred očmi,ki jo z zanimanjam spremljamo vse skupaj se je odvijalo nenormalno hitro in totalno profesonalno,.policista na motorjih sta usmerjala promet tako, da sta svoja harlya zapeljala počez na cesto in potem pravilno urgirala zadevi.Reševalci so prekontrolirali morebitne poškodovane, ki jih itak ni bilo,gasilci so sanirali vozišče(razne tekočine)vlečna služba pa je poskrbela za odvoz...

Cela scena se je odvijala nekje maximalno 10 minut,brez bilokakšnega prometnega zamaška tako da :worship: svaka jim čast so glumci ampak sposobni.....

scena,ki ti ostane v spominu,..ravno tako še bolj nora scena,ki se je odvijala na Pacifiku,...več o tem pa v nadaljevanju :winkiss:

post-265-126035766446_thumb.jpg

post-265-126035784891_thumb.jpg

post-265-126035803937_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ameriki greš lahko vedno skozi rdečo v desno seveda pa ne smeš odvzeti prednost tako kot je pri nas v večjih križiščih ko imaš utripajočo oranžno za vključevanje desno. Tako, da pri njih je to kar fajn saj se promet veliko bolj sprošča. Drugače je pa mene tudi prvič presenetilo to opravičevanje a če prav pomisliš bi se pri toliko ljudeh in toliko prometa z našo živčnostjo vsi samo pobijali med sabo tudi tisti normalni pa tudi to, da ti nekdo ki za majhen denar na 30 sopinj pometa parkirišče zaželi lep dan tudi brezdomci brez nadlegovanja in samo kakšen originalen napis kot " Why lying, just need a beer" daje vedeti željo po kakšnem drobižu. Drugače je pa lepo brati tvoje vtise sploh o Nevadi in Arizoni saj je minilo že devet let kar sem bil nazadnje tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav sem pozabila povedat še o prometu.Rabiš kr nekaj časa, da ga skapiraš.

Naprimer neko navadno križišče nekje na podeželju je označeno na vseh koncih s tablo križišče s prednostno cesto zanimivo brez stop znaka,..zdej se pa znajdi pripeljeta dva ali več vozil v križišče in kater ima sedaj prednost????tole se v naši ljubi sloveniji zagotova ne bi obneslo.Tam pa zadeva pelje po sistemu kdor se prej prebliža ima prednost in ga je dolžan drugi spustit oziroma se po potrebi ustavit,..zanimivo, da nikjer ni bilo moč zaslediti izsiljevanja no če le našega ne štejemo....Drugače pa sam promet poteka umirjeno,zame itak preveč umirjeno,vendar se navadiš te kulture in jo kmalu osvojiš tako,da tolikšno število kamionov, ki me je prehitelo v ZDA me v celem življenju v sloveniji definitivno ne bo.Kar se tiče 5 in več pasovnic,zadeva deluje fantastično ves promet se enakomirno odvija,ne poznajo našega sistema en pas za počasnejše drugi za bolj hitre na vseh pasih se premikajo vozila skoraj z enako hitrostjo,ki pa zagotovo ne presega več kot 5milj od določene....raznega urivanja in pinkponkanja po cesti ne poznajo,,..ravno tako motoristi stojijo v kolonah in se ne gužvajo vmes,kot to počnemo mi.Da pa se po skoraj vseh zveznih državah lahko voziš brez čelade pa niti ne bom omenjala,..sami smo to prakticirali bolj malo a za nekaj filinga smo si tudi to privoščili...tazadnjo fotko in njeno zgodbico pokomentiram jutri :whistle:

p.s..opažam,da kakšne črke falijo,kar je očitno vzrok v zguslani tipkovnici tako, da jebat ga..

post-265-126044730428_thumb.jpg

post-265-126044754485_thumb.jpg

post-265-12604477215_thumb.jpg

post-265-126044790274_thumb.jpg

post-265-126044808073_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav sem pozabila povedat še o prometu.Rabiš kr nekaj časa, da ga skapiraš...

pravzaprav je promet zelo enostavno urejen, problem je v nas, ker pridemo iz nekih kompliciranih predpisov na enostavno ameriško logiko. Jaz pa Piksna sva se furala po Kaliforniji, Nevadi, Arizoni in Utahu v juniju. Sistem, kdor prej pride do križišča je super, pod pogojem, da ni psihičev, kot v Sloveniji, ki na vsak način morajo izsiljevati. V San Franciscu sem opazil, da ta sistem super deluje, ko se na večpasovno cesto vključuje stranska cesta - na stransko in na glavno (večpasovno) postavijo stop znak, vse skupaj pa poteka tako, da se iz stranske ceste vsakdo enostavno lahko vključi na glavno cesto (ne naredi se kolona na stranski cesti), na večpasovni glavni cesti pa se promet umiri, saj vsakdo, ki pride do stop znaka obvezno za cca 2 sekundi postoji, čeprav nikjer ni žive duše poleg na cesti. Enostavno ne dogaja se, da bi cela kolona potegnila skozi stop znak, tisti na stranki pa bi kot butli čakali na svojo šanso. Stop znak je svetinja v ZDA.

Dobra zadeva je tudi, da se lahko po kateremkoli voznem pasu prehiteva, vendar je treba vedeti, da vsi vozijo po predpisih ali do max 5 milj/h več, kar pomeni, da ni norcev, na katere bi moral biti ful pozoren. Naš sistem ob naraščajočem prometu ustvarja zgolj hitre kolone na levem pasu ob takšnih absurdnostih, da je hkrati desni pas kilometre in kilometre prazen.

Motoristi stojijo skupaj z avtomobili v koloni zato, ker je prepovedano prehitevati v stoječih kolonah (to je prepovedano povsod, razen v Kaliforniji). Mnogokrat pa motoristi stojijo tudi zaradi obzirnosti, ker ne želijo prehitevati na najmanjši možen milimeter med avtomobili, kot se to dogaja v SLO, pa tudi precej široke krave vozijo, s katerimi je težje prehitevati.

Vrivanja in cikcakanja res ni, ful pazijo, da se prehiteva zelo na ziher brez ozkih in nevarnih vrivanj nazaj v kolono itd. Vsi vozijo čimbolj enakomerno, ne pa kot pri nas, ko imaš mlade objestneže in na drugi strani penzioniste, pri omejitvi 90km/h pa doživiš cjazenje 60 ali pa kamikaze s 150 na števcu. Poznajo pa tudi tako imenovane "sunday drivers", ki vozijo počasneje in malo nerodneje, vendar ne s takim odstopanjem, kot pri nas.

Glede vožnje brez čelade pa tako: v večini zveznih držav rabiš čelado, ne pa v vseh. Imel sem nekje link z vsemi pravili za motoriste, razdeljeno po zveznih državah, pa sem videl, da čelade kar zahtevajo, razen nekaj izjem (v bolj vročih državah večinoma lahko voziš brez čelade).

Slikco pa pokomentiram naslednjič....mogoče...

post-400-126046278994_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gremo dalje,se pravi slikca nad barthovo objavo.

Gre za strica u uniformi.Bilo je pa nekako tako:pripeljemo na črpalko in on za nami.Parkira svoja avto ter pristopi k nam.Začne pa takole;krilit z rokami in se na vse pretege dret, da kaj se gremo,da zganjamo cel cirkus na cesti in da nas bo vse poslal v zapor,no nekaj od tega je bilo celo res.....

malo heca..za res pa je bilo tako,da je prijazno pristopil,do nas in najprej pohvalil vožnjo road captana :grim nato pa nam je dal en predlog,ki sploh ni bil neumen.Priporočal nam je da glede na to da nas je bilo 6motorjev in da smo vozili en do druzga s precejšno razdalijo(več šans za okol zijat)da se naj damo v dve skupine po tri in med tema skupinama naj bo daljša razdalija,da nas morebitni mimovozeči lahko lažje prehitijo,..seveda nam je bilo logično a po drugi strani niti ne saj ni skoraj noben prehiteval, ko pa smo že mi vozili tistih nekaj milj nad omejitvijo,...skratka pohvalno od rangerja,da tako skrbi za tekoč promet :worship:

p.s kamjonarji so edini ki vozijo nad povprečjem hitro,...tako da smo se spraševali če so za njih celo višje omejitve kot za ostal promet???ni nam šlo v račun..

u naslednjo,rečemo kakšno o motorjih,ter nalimam nekaj fotk extra hudih zverin,...paša za oči in muka za denarnico :naughty:

post-265-126053402929_thumb.jpg

post-265-126053420418_thumb.jpg

post-265-126053450699_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ta sistem super deluje, ko se na večpasovno cesto vključuje stranska cesta - na stransko in na glavno (večpasovno) postavijo stop znak, vse skupaj pa poteka tako, da se iz stranske ceste vsakdo enostavno lahko vključi na glavno cesto (ne naredi se kolona na stranski cesti), na večpasovni glavni cesti pa se promet umiri, saj vsakdo, ki pride do stop znaka obvezno za cca 2 sekundi postoji, čeprav nikjer ni žive duše poleg na cesti...

Hehe zato pa imajo same avtomatike, saj je potrebno povsod ustavljati in speljevati :P:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!