Skoči na vsebino

pa sami naredimo red!


Provokator

Priporočene objave

Zanimiva tema Provokator! Podpiram te! Najzanimivejše pa je, da iz tega testa ne bo nikoli kruha. Žal, pri nas težko, ker še s tapametnimi ne moreš priti skupaj, kako bi s prekrškarji, pa naj bo to z ekstremno hitrostjo, pobegi, pištolami kot je nekdo omenil, niti z osnovnim redom, ki velja na cesti. Danes je vse prisotno v motorizmu.

Saj so zakoni vendarle zato, da se grešijo, sem med vrsticami zasledil!

Čestitke Provokator! Bojim pa se, da si se lotil jalovega dela. Ideja je pa zanimiva!

Vsa podpora, Provokator!

Današnji motorizem je resnično postal velika kurbarija! Žal.

Včasih je bilo drugače... A kaj hudiča, ko smo pa vedno želeli posnemati Amerikance!

Zagotavljam vam, da smo jih v tem že davno prehiteli!

A veste, kaj pomeni v Ameriki pobeg pred policaji? :hmm: :?

Arest!!! In to tahud, da ti nikoli več na pamet ne pade podobna oslarija!!!

Tega pa še nismo jemali niti z "malimi možgani"!!!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, sej ne morem verjet česa se ne spomnite... da bi motorist prijavljal motorista...ojoj :wacko: :slap: glede teh zakonov, ki so vam nekaterim tu nevemkak sveti, pa itak ni za zgubljat besed... ne rečem glede hitrosti, ter alkohola, vendar ko ste že omenili vožnjo brez izpita, tukaj pa je naš zakon v vlki luknji... isto smatrajo osebo brez izpita, ki v resnici sploh nima nobene A-kategorie, ter tudi tistega ki ima naprimer A-kategorijo do 25 kw, pelje pa motor z recimo 35kw(recimo od kakšnega kolega)...to je ena velika neumnost...

- in pol bi vi motoristi, še za posladek šli takšnega prijavit, ki je v bistvu čist v redu voznik, ne izsiljuje, ne vozi pod vplivom alkohola, ampak le zato ker po naših idiotskih predpisih nima izpita za to kubikažo, pa si morda pač želi sprobat pelat malo močnejši motor

... no v takem primeru me je bolj sram da sem motorist, ko pa v tistih primerih ko motoristi slabo luč mečejo na druge z prehitro vožnjo...itd :BUA:

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tak _Nejko_ , če ne bi odprli te teme, sploh ne bi vedel, da takšna hinaviščina obstaja... Že tako smo ogroženi od raznih avtomobilov, neurejenih cest in podobno, sedaj pa namesto, da bi si med seboj pomagali, si bomo še škodili... Ježešna.

Motoristi so vsi, ki imajo veselje do motorjev. Eni tako, drugi drugače. Naj se takšnega ob kaki pijački opozori in podobno, ne pa da bi si škodili.

Popravljeno . Popravil Brodar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- in pol bi vi motoristi, še za posladek šli takšnega prijavit, ki je v bistvu čist v redu voznik, ne izsiljuje, ne vozi pod vplivom alkohola, ampak le zato ker po naših idiotskih predpisih nima izpita za to kubikažo, pa si morda pač želi sprobat pelat malo močnejši motor

... no v takem primeru me je bolj sram da sem motorist...itd :BUA:

Oooo, Nejko Nejko!!!? :wacko: :hmm: :hmm: :?

Predvidevam, da še nisi izgubil nobenega prijatelja na cesti?!

A ne, da se ne motim?! :hmm: :grrr :grrr

Škoda, da te to soboto ni bilo "v Soči". (Rehabilitacijski center v Ljubljani)!

Ampak, za to še ni prepozno!

Odprto je od jutra do večera!!!... Dovolj bo, če prideš na ogled!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oooo, Nejko Nejko!!!? :wacko: :hmm: :hmm: :?

Predvidevam, da še nisi izgubil nobenega prijatelja na cesti?!

A ne, da se ne motim?! :hmm: :grrr :grrr

Škoda, da te to soboto ni bilo "v Soči". (Rehabilitacijski center v Ljubljani)!

Ampak, za to še ni prepozno!

Odprto je od jutra do večera!!!... Dovolj bo, če prideš na ogled!

poglej s tvojim sarkazmom nisi prav nič smešen.... nevem, če si me dobro razumel kaj sem hotel povedat, meni prav nič ni treba videt revežev v rehabilitacijskem centru, ker sem jih kar nekajkrat videl v bolnici pa tudi na cesti... no pa sej nima veze, jaz sem samo želel povedat, da so primeri v katerih je naš zakon skrajno nepravičen, ampak ker proti temu ne morš nič se pač sprijazniš.... do večjega problema pol pride, ko bi te "bratje" motoristi zajebali in ti po neumnosti naredili krivico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, sej ne morem verjet česa se ne spomnite... da bi motorist prijavljal motorista...ojoj :wacko: :slap:

... no v takem primeru me je bolj sram da sem motorist, ko pa v tistih primerih ko motoristi slabo luč mečejo na druge z prehitro vožnjo...itd :BUA:

mene je tudi sram, zaradi takih motoristov ki imajo v glavi meglo in mislijo, da je cel svet njihov.

in lahko počnejo kar hočejo.

upam , da ti tak bolnik ne bo nikoli prekrižal pot.

sicer pa podpiram idejo.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je tudi sram, zaradi takih motoristov ki imajo v glavi meglo in mislijo, da je cel svet njihov.

in lahko počnejo kar hočejo.

upam , da ti tak bolnik ne bo nikoli prekrižal pot.

sicer pa podpiram idejo.

dr.looney :devil:

se strinjam, brezglavo divjanje, izsiljevanje je res prezira vredno, ampak še hujša pa je ta ideja s katero ste nekateri tako zadovoljni.... prav tipično slovenska

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je čisto vseeno, kaj delaš, dokler s tem ne ogrožaš mene.

In če bom jaz zaradi takih ljudi, kot sem jih omenil na začetku, s strani policije kontroliran na vsakih nekaj kilometrov, jih bom ovadil.

In pika.

Okej - vdiš tipa brez registrske in brez čelade in veš, da je brez izpita -s edi v lokalu in s kolegi pije kokto, potem se bo pa verjetno odpeljal ... in ti ga boš prijavil - ker te je ogrožal kje že ????

fantje, zberite malo svoje misli in se pozanimajte v knjižnici (ali pa pri kakem pravniku) kdaj so bile nazadnje v modi civilne "milice"... mislim, da so to bile Jelinčičeve "trojke"?

Mešaš demokracijo in zakone.

V nobenem zakonu ne piše, da imam pravico, da se vozim brez čelade ali brez registracije.

Sicer ne vem, kako točno je v zakonih, ampak - ali piše "prepovedana je vožnja brez izpita", ali piše v smislu "kdor vozi brez izpita, se ga kaznuje"... no, tudi, če je zapisana prva varianta ("prepovedano") - ko postanemo polnoletni, začnemo odgovarjati za svoja dejanja... itd itd itd ... in to odgovarjanje sprovajajo pristojni organi.

če se smatraš za pristojni organ, le naprej ...

Prosil bi edino, da se res takrat, ko boš prehitro vozil, sam oglasiš na prvi policijski postaji, ker si namreč takrat ogrožal druge udeležence (ali naj veljajo zakoni za vse, ali pa samo za druge in ne zate, a???).

Raje idi na pivo, se skuliraj in lažje boš živel - tudi z zavestjo, da na tem planetu pač živi toliko in toliko kretenov, take ali drugačne barve kože, las, glavic na kurcih, s takimi ali drugačnimi frizurami, motorji, navadami, jezikom in mentalno kapaciteto.

Da ponovim vse skupaj malce popravljeno: tisti, ki prevozi rdečo luč, ko ni nikjer nikogar, sicer krši predpise in zakon, a s tem svojim dejanjem ne ogroža nikogar. Takega seveda ne bi prijavljal.

Zakaj ga ne bi? Naj ga sodnica potem oprosti, če je dovolj olajševalnih okoliščin :devil:

Dejstvo pa je - če parkarat zavestno pelje čez rdečo (tudi pri praznem križišču) je večja možnost, da bo naslednjič ,ko križišče ne bo prazno, morda pozabil pri rdeči ustaviti ... ;)

Skratka - po nepotrebnem se greste čistunstvo, ker nihče ni čist.

Lahko pa javno apellirate (ali pa nejavno) na policijske organe in jih vprašate, kaj nameravajo glede tega narediti.

Jaz bom pa tudi službeno kaj povprašal v to smer, brez skrbi...

Bom pa še jaz začel škljocati. Morda bi odprli novo temo z naslovom 'Kako se ne sme voziti' ali kaj podobnega, kamor bi lepili slike teh 'neprimernih situacij', po možnosti z datumom, uro in lokacijo dogodka. Moderatorja pa bi prosili, da sproti briše neumestne poste.

Če se ideja o novi temi ne bo prijela, bom slike poslal tebi.

A pa se ti zavedaš, kako je z nekim "načrtnim zbiranjem fotomateriala" na javnih prostorih itd ... , in morda kakimi posledičnimi "sankcijami"?

Se mi je zdelo... :BUA:

A-kategorijo do 25 kw, pelje pa motor z recimo 35kw(recimo od kakšnega kolega)...to je ena velika neumnost...

- in pol bi vi motoristi, še za posladek šli takšnega prijavit, ki je v bistvu čist v redu voznik, ne izsiljuje, ne vozi pod vplivom alkohola, ampak le zato ker po naših idiotskih predpisih nima izpita za to kubikažo, pa si morda pač želi sprobat pelat malo močnejši motor

Naj gre sprobat na namenski zaprt poligon ali na dirkališče.

PS: danes nisem imel nobenga opravka s policisti, čeprav sem jim pred nosom frčal s hitrostjo, višjo od predpisane najvišje na tistem odseku... Verjetno zgledam že star zavaljen desc v tistem črnem grdem kombinezonu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...do večjega problema pol pride, ko bi te "bratje" motoristi zajebali in ti po neumnosti naredili krivico...

Nejko!

Saj te skušam razumeti in vem, da nisi eden tistih, ki bi hotel na nos nositi... saj veš komu?! :hmm: :grim

Prav imaš!

Poanta tele teme pa je, da "Nekdo, ki spizdi" policaju... nas VSE namoči!!!

Saj me razumeš, a ne?!

Spoštujem tudi tvoje mnenje! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse vigilante in špiclje prosim, da mi ne odvijajo vijakov ali mečejo porajkljev med špice, ker imam prav sumljivo in sramotno usran motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj pogled na vse tole....ne mora biti vsak policaj!za to imamo(naj bi imeli) ustrezno usposobljene ljudi, kateri nas ščitijo tako ali drugače(uspešno ali ne)...če se kdo vozi brez čelade...mene osebno ne moti...nosi svojo betico naprodaj in če je tako neumen da se tega ne zaveda...žal.

Neregistrerani motorji...sj tut avti so brez tablic...jebat ga...zbije te lahko če ima ali pa če nima tablic...ga je pa potem seveda lažje izslediti če je to seveda potrebno(to nj bi bla tut ena izmed poant ane)...

Ne se zdj tle kregat med sabo...smo različni ljudje,imamo različna mnenja in različen pogled na svet...vsak pa mora seveda odgovarjati za svoja dejanja...če ne so posledice....krvave ali ne...

Mejte se radi,in uživajte na motorjih v svobodi...nekateri je ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejko!

Saj te skušam razumeti in vem, da nisi eden tistih, ki bi hotel na nos nositi... saj veš komu?! :hmm: :grim

Prav imaš!

Poanta tele teme pa je, da "Nekdo, ki spizdi" policaju... nas VSE namoči!!!

Saj me razumeš, a ne?!

Spoštujem tudi tvoje mnenje! :yes:

ja že že, je res da pridemo na slab glas, ampak temu se itak ne bomo mogli izogniti, ker vedno se bo našlo tele, ki bo spet naredilo kako neumnost, namreč to imajo pač nekateri v krvi in tega ne gre kar tako izkoreninit...še manj pa s kakšnim prijavljanjem, saj bo to pomoje povzročlo le to, da se bomo še med sabo grdo gledali, tega pa mislim da glede na to da smo itak napadeni iz vseh strani ne želimo..... :D

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse vigilante in špiclje prosim, da mi ne odvijajo vijakov ali mečejo porajkljev med špice, ker imam prav sumljivo in sramotno usran motor.

Tebe bomo prijavili najbližji pralnici :grim :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje imam za vse . Moj primer - zbila me je prehitra voznica , ki je prehitevala kolono .

Zamislite si , da ste priče nesreče . Ali bi poklicali 113 ?

Sedaj si pa zamislite , da bi ta prehitra voznica srečno peljala mimo in ne bi bilo nič razen napetih živcev.

Zakaj pa sedaj ne bi poklicali 113 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enkrat v življenju sem klical na 113 zaradi takih. Očeta sem z avtom peljal k mehaniku po motor, ki je bil na servisu. Sam sem se odpravil proti domu takoj ko sem videl da je motor že servisiran. In na poti proti domu naletim na dva pacienta v stari renojevi 5ki. Vijugal je levo desno po cesti, bremzal na polno sredi prazne ceste, vsakič ko je nasproti pripeljal avto je zavil na nasprotni pas da je folk mogu zavit na bankino da ni bilo nesreče (tovornjakom ni upal to naredit). Vozil sem kak km za njim, ko mi je bilo dovolj usega. Zavrtim 113, dam svoje podatke, povem kaj in kako, pri kateri gostilni sta se ustavila (verjetno je bilo alkota še premalo), pa pravi glas na drugi strani: bomo poslali patruljo.

Kasneje mi fotr sporoči da se pacienta veselo furata dalje, o policiji ne duha ne sluha.

Brezveze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj pogled na vse tole....ne mora biti vsak policaj!za to imamo(naj bi imeli) ustrezno usposobljene ljudi, kateri nas ščitijo tako ali drugače(uspešno ali ne)...če se kdo vozi brez čelade...mene osebno ne moti...nosi svojo betico naprodaj in če je tako neumen da se tega ne zaveda...žal.

Neregistrerani motorji...sj tut avti so brez tablic...jebat ga...zbije te lahko če ima ali pa če nima tablic...ga je pa potem seveda lažje izslediti če je to seveda potrebno(to nj bi bla tut ena izmed poant ane)...

Ne se zdj tle kregat med sabo...smo različni ljudje,imamo različna mnenja in različen pogled na svet...vsak pa mora seveda odgovarjati za svoja dejanja...če ne so posledice....krvave ali ne...

Mejte se radi,in uživajte na motorjih v svobodi...nekateri je ne

Tole imaš prav...

Je pa težka tema... Tablica še nikomur ni nič naredila sama od sebe, pa tud motor ne, ampak tisti, ki ga fura...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim.....občasno.....neregistriran motor.

Vozim ....občasno.....prehitro.

Popijem.....ponavadi.....pivce ali dva.

Zaščitno opremo......občasno.....tut ne uporabljem kompletno.

Kriv sem......oh......kako zeloooooooo sem kriv.

Posipam se s pepelom......za boljše počutje ostalih! :devil: :devil: :evilgrin: :headbang:

enkrat v življenju sem klical na 113 zaradi takih.

Brezveze.

Modra ugotovitev.....

Ko pijuckam kavico na balkonu.....bi lahko nonstop govoril v telefon.

Jap.....brezveze :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Zaradi posledic prometne nesreče, ki se je zgodila v petek na Trati v bližini Škofje Loke, je v soboto zjutraj umrl 30-letni motorist, drugi, 29-letni, pa je bil hudo poškodovan. Policija je ugotovila, da sta oba motorista prehitevala osebni avtomobil, ko je ta začel zavijati levo proti bencinskemu servisu. Čeprav je voznik manever nedvoumno napovedal, sta ga motorista prepozno opazila in se nista mogla varno ustaviti.

30-letnik, ki vozniškega dovoljenja ni imel, je med zaviranjem padel po vozišču in trčil v avtomobil. Dobil je tako hude poškodbe, da je naslednje jutro v Kliničnem centru umrl. Več sreče je imel 29-letni motorist, ki je tudi padel na vozišču, a ni nikamor trčil. Čeprav je dobil hude poškodbe, ni v smrtni nevarnosti. Policija je tudi pri njem ugotovila, da je vozil brez veljavnega vozniškega dovoljenja, njegov motor pa je bil neregistriran." - VIR: www.rtv.si

Zelo verjetno sta bila predtem na kakšni kavici v Medvodah ali kje drugje in pila kokto. Ogrožala nista nobenega. Pa bi bilo fajn, če bi ju takrat kdo prijavil policiji (seveda, da bi policija dejansko prišla). In bi mogoče ne bilo dveh smrtnih žrtev.

Neregistriran motor, vožnja brez izpita, vožnja brez čelade... Vse so to prekrški, kar pa sploh ni poanta. Problem je v tem, ker si verjetno tisti, ki ne upošteva zakonskih omejitvah že pri stvareh, ki morajo biti izpolnjene preden sploh zapelješ na cesto, zelo verjetno ne bo upošteval omejitev in zakonov po katerih se moramo ravnati na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ko pijuckam kavico na balkonu.....bi lahko nonstop govoril v telefon.

Jap.....brezveze :hmm:

Iz tvojega balkona bi lahko drugače uredil zadevo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajmo uredit zadevo medseboj.

Jaz sem vedno ZA, če je treba keriga na go.ec vsekat, saj dober fajt vsakiga tolko cajta paše.

Če pa je kaka fajn motoritka, pa jo je treba malo po ritki..

Samo prijava na policijo...lepo prosim! Slovenski narod je že imel dovolj narodnih izdajalcev. :fredy:

Pizdarija je v tem ker ima že vsaki ku..c, motor in se ima tako za motorista :BUA:

Pred cajti ko nas je bilo nekaj sto, smo se skoraj vsi poznali med seboj in smo tudi vedli kdo je kako pizdarijo naredil. Pa ni nobedn nobenega prijavo.

Včasih, smo se vozli precej bolj noro, brez izpita, brez tablic pijani pa nadrogirani, se tepli po gostilnah in zborih .....PA KAJ ?

Nekateri smo celo preživeli...

zato pravim BOLI ME KU..C !

ite se vozit ne pa se jokat, če pa komu kaj ni prav pa si naj kupi igle za štrikat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajmo uredit zadevo medseboj.

Jaz sem vedno ZA, če je treba keriga na go.ec vsekat, saj dober fajt vsakiga tolko cajta paše.

Če pa je kaka fajn motoritka, pa jo je treba malo po ritki..

Samo prijava na policijo...lepo prosim! Slovenski narod je že imel dovolj narodnih izdajalcev. :fredy:

Pizdarija je v tem ker ima že vsaki ku..c, motor in se ima tako za motorista :BUA:

Pred cajti ko nas je bilo nekaj sto, smo se skoraj vsi poznali med seboj in smo tudi vedli kdo je kako pizdarijo naredil. Pa ni nobedn nobenega prijavo.

Včasih, smo se vozli precej bolj noro, brez izpita, brez tablic pijani pa nadrogirani, se tepli po gostilnah in zborih .....PA KAJ ?

Nekateri smo celo preživeli...

zato pravim BOLI ME KU..C !

ite se vozit ne pa se jokat, če pa komu kaj ni prav pa si naj kupi igle za štrikat.

he he, to si pa kljub temu , da bi lahko malo bolj prijazno vse skup napisal, zelo dobro povedal... sploh prvi del mi je zelo všeč... raje malo fiskulture kot špecanje.... sej se, v kateri krog pekla spadajo po dantejevi božanski komediji izdajalci (po bilokoga izdajajo) :D :D

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sami naredimo red --> sami poskrbimo za večjo kulturo in varnost vožnje (avtomobilisti in motoristi) --> vsak pri sebi --> izdajanje in špecanje ni rešitev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zavijati levo proti bencinskemu servisu. Čeprav je voznik manever nedvoumno napovedal, sta ga motorista prepozno opazila in se nista mogla varno ustaviti...

Upam da je res "manever nedvoumno napovedal".

Pred leti sem prehiteval dva avtomobila, ki sta "guslala" 50km/h po cesti z 90 omejitvijo. Ko sem bil vzporedno z drugim, je prvi, kot bi dejali plavi angeli, "nenadoma zavil na levo" na makadam pred neko hišo na levi strani.

Zaradi močnega zaviranja vseh štirih (še en avto je bil za mano) se nismo zaleteli, ampak sva z voznikom drugega avta le "v duetu" nadrla prvega in smo šli naprej. Tudi on je namreč videl, kako je tip brez vsake napovedi zavil levo.

In sedaj hipoteza:

Recimo, da bi jaz prehiteval samo njega. Brez prič. Recimo, da se "kištnem" vanj in me v komi odpeljejo v KC ali celo kam drugam, pa malo počasneje. Ali bi tolmačenje še vedno bilo "nenadoma zavil na levo", ali bi se spremenilo v "manever nedvoumno napovedal"?

Pa da se razumemo: izpit za pravo kategorijo, vedno čelada, običajno polna oprema, le poleti občasno samo brezrokavnik in ledvični pas, chopper, turistična vožnja...

LP, ma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te jaz prijavim al se boš sam?

:blush: Skor raj vidim.....da me ti pojebeš......pardon........zajebeš......bo bol lušno.

Pa ne Symčiju govort.......k bo pol skregan vame.

Iz tvojega balkona bi lahko drugače uredil zadevo :whistle:

Sem tut jaz že o kaki flinti razmišljal........pa jih nekak ne uspem dobitv vizuro........so prehitri.

:cry:

Popravljeno . Popravil klimbra
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!