Skoči na vsebino

pa sami naredimo red!


Provokator

Priporočene objave

Ne vem zakaj vas muči "špecanje". Je to vprašanje časti. Kot naprimer, da te v zaporu kdo nategne pa ga ne boš zatožil, ker te drgač še ubijejo (malo preveč serij pa filmov) ali pa bolj realno, da ne zašpecaš kolega, s katerim sta kradla avtoradije, pa je on pobegnil, ti pa....

Če govorimo o človeških življenjih na eni strani in neki "balkanskem" občutku časti in uporau špecanja kolega motorista....

Jaz bom lažje s živel sam s sabo, če prijavim kakšnega, ki se vozi z neregistriranim motorjem, pa četudi kasneje izpade, da se je vozil registrirat kot pa na drugi strani priložnost, da bi nekoga prijavil, drugi dan pa izvem, da se je ubil na cesti.... Osebno bi me mučila misel, kaj pa če....

Pa me dajte prasca, vozim, črno, oblečeno hornetko za tiste, ki se bodo hotl tepst (btw jaz se ne bom tepel, bom pa obvestil policijo) .) ...

Popravljeno . Popravil gvucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... in neki "balkanskem" občutku časti ....

Tudi bakanska čast je boljša od nikakršne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet tipična ideja zaplankanega brezmadežnega slovenskega naroda, ki ima preveč prostega časa....

Dejmo jih vse prjavt, dejmo se slikat vsakič ko kdo koga prehiti, dejmo klicat policijo, dejmo klicat varstvo potrošnikov za vsak drek, itd itd...ne morem verjet :slap:

Da se razumemo, NE podpiram brezglavega divjanja in ogrožanja, toda vsi tukaj "samooklicani policaji" so pa prav tragikomični. Vi boste rešili slovenski narod, dajmo si vzet še to svobodo, ki jo imamo, znižajmo omejitve, zvišajmo kazni, postavite kamere, hm, hm v nekaj letih bomo kje že?

Glede tega, da divjaki mečejo slabo luč na vse motoriste, in da vam je nerodno zaradi tega in ne vem kaj še......vsak normalno inteligenten človek si ustvarja mnenje o posamezniku, posplošujejo samo nerazgledanci.

PS A vsakič, ko prevozite polno črto ali greste na križišču mimo kolone, pošljete svojo sliko policiji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tak _Nejko_ , če ne bi odprli te teme, sploh ne bi vedel, da takšna hinaviščina obstaja... Že tako smo ogroženi od raznih avtomobilov, neurejenih cest in podobno, sedaj pa namesto, da bi si med seboj pomagali, si bomo še škodili... Ježešna.

Motoristi so vsi, ki imajo veselje do motorjev. Eni tako, drugi drugače. Naj se takšnega ob kaki pijački opozori in podobno, ne pa da bi si škodili.

Nejko ni pogruntal, zakaj gre. Koga briga, če ima nekdo izpit do 25kW (kar vbistvu sploh ne morem vedet), vozi pa kaj močnejšega in s svojo vožnjo ne ogroža nikogar. Motijo nas pa grobi kršitelji CPP, saj mečejo slabo luč na NAS in ogrožajo druge udeležence v prometu! Še bolj pa zmotijo tisti z neregistriranimi motorji in skuterji, saj je ob množici pokradenih motorjev velika verjetnost, da je tudi ta "sumljivega izvora". Njihova "motoristična oprema" pa itak priča o tem, da nimajo pojma o varnosti, mestno divjanje pa na to, da so brez kulutre. Na regionalnih cestah teh opankarjev še nisem opazil, saj se verjetno bojijo, da ne bi imeli kam pobegnit, če bi jih začela loviti policija ali pa imajo motor samo zato, da se vozijo od bloka do bloka. Kakorkoli, ni varno, da jih nobeden ne kontrolira in ne sankcionira. Pa ne gre tu za nobeno hinavščino, saj ni nobene osnove za to. In niti ne gre za škodenje ali škodoželjstvo, temveč za izločanje takšnih nevarnih osebkov iz prometa, še posebno, če vozijo ukradena vozila.

Okej - vdiš tipa brez registrske in brez čelade in veš, da je brez izpita -s edi v lokalu in s kolegi pije kokto, potem se bo pa verjetno odpeljal ... in ti ga boš prijavil - ker te je ogrožal kje že ????

Kaj pa če je motor "maznjen"? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem gospodom, ki zagovarjate kršitelje želim, da bi imeli v prometu bližnje srečanje s takim neregistriranim osebkom. :kva2:

Ne potem spraševat kdo vam bo povrnil škodo ! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem gospodom, ki zagovarjate kršitelje želim, da bi imeli v prometu bližnje srečanje s takim neregistriranim osebkom. :kva2:

Ne potem spraševat kdo vam bo povrnil škodo ! :lol1:

Besede si mi vzel z jezika.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem gospodom, ki zagovarjate kršitelje želim, da bi imeli v prometu bližnje srečanje s takim neregistriranim osebkom. :kva2:

Ne potem spraševat kdo vam bo povrnil škodo ! :lol1:

Tudi če je vozilo registrerano pa da pobegne s kraja nesreče in "noben ni vidu tablce" se lahko pod nosom obriše za peneze...

Gledam tole temo in...ne vem kaj naj bi si mislil!!

ko sem se pred dobrim letom spoznal z motosvetom so si vsi pomagali,delili izkušnje,..itd..danes bi se vsi samo tepli...res ste :SS ...mar ne bi raje skupaj potegnili???Več glav več ve!?

Sicer pa ne vem kaj se obremenjujete s takimi "osebki"!!Zame voznik brez čelade ni motorist ampak pozer!!

Vedno bodo izjeme ki bodo kršile zakon...vedno se najde pametnjakovič katerega bi zabil do nafte!!!

Pa mislete da bo to vsakmu pomagal??? :slap: Ja...mogoče bo pol ko vas iztoži imel dovolj denarja da motor zavaruje...nov motor seveda

Bodmo strpni....ne se kragat :nono:

PS:ta tema je samo dokaz da se lahko tudi brez gattoline kregate...jaki ste mi :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če je motor "maznjen"? :hmm:

Če veš, da je motocikel ukarden, si to, kolikor vem, dolžan prijaviti policiji. Če ne prijaviš, bi lahko verjetno bil v skrajnem primeru tretiran kot sostorilec... ?

Vsem gospodom, ki zagovarjate kršitelje želim, da bi imeli v prometu bližnje srečanje s takim neregistriranim osebkom. :kva2:

Ne potem spraševat kdo vam bo povrnil škodo ! :lol1:

V skrajnem primeru jo bosta povrnila AO+ in KASKO...

PS: hvala za neumne želje. Tebi želim dvakrat tolikšno verjetnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet tipična ideja zaplankanega brezmadežnega slovenskega naroda, ki ima preveč prostega časa....

Dejmo jih vse prjavt, dejmo se slikat vsakič ko kdo koga prehiti, dejmo klicat policijo, dejmo klicat varstvo potrošnikov za vsak drek, itd itd...ne morem verjet

Da se razumemo, NE podpiram brezglavega divjanja in ogrožanja, toda vsi tukaj "samooklicani policaji" so pa prav tragikomični. Vi boste rešili slovenski narod, dajmo si vzet še to svobodo, ki jo imamo, znižajmo omejitve, zvišajmo kazni, postavite kamere, hm, hm v nekaj letih bomo kje že?

Glede tega, da divjaki mečejo slabo luč na vse motoriste, in da vam je nerodno zaradi tega in ne vem kaj še......vsak normalno inteligenten človek si ustvarja mnenje o posamezniku, posplošujejo samo nerazgledanci.

PS A vsakič, ko prevozite polno črto ali greste na križišču mimo kolone, pošljete svojo sliko policiji?

Ni vse črno-belo. Pretiravat ni potrebno v nobeni smeri. Osebno me ne moti, če kdo prehiteva po predelu, ki je označen s polno črto kjer pa motorist brez problemov in nevarnosti lahko prehiteva. Ne moti me grobo pospeševanje po ravninah. Vse dokler s tem ne ogroža drugih v prometu.

Če se pa kdo krši osnovna pravila (registracija), nevarna vožnja.... Zakaj ga ne bi prijavil? Tudi časa si ne bom vzel, da bom stopil do vsakega posameznika in vprašal: "Miško, zakaj pa nimaš registriran?".

Slovenski narod se pa mora malo bolj civilizirati, se zgledovati po naših severnih sosedih. Probajte se na Danskem voziti brez registrske. TAKOJ vas bo kdo prijavil. In zakaj? Ker so prasci, samoklicani policaji, hočejo reševati narod? Ne, ker spoštujejo red.

Pred nekaj leti sem bil teden dni v Amsterdamu. S kolegi smo čez čas opazili, da praktično ni kontrol kart na vlakih in na avtobusih. Smo si mislili, da bomo na lahek način prišparali kakšen evro tako, da se švercamo na javnih prevozih. In smo ga. Potem pa enkrat vprašamo domačina, mlad amsterdamski par, da kako to, da vsi kupujejo karte in jih žigosajo, če nikdar nihče ne preverja. "Zakaj se ne švercate?", pravim. Možakar me začudeno pogleda in vpraša: "Zakaj pa bi se?"

Slovenski narod je po razvitosti še globoko v balkanu. Lansko leto je bilo preko 60 mrtvih motoristov. Precej jih je skupilo zaradi napak drugih, kar nekaj pa zaradi svoje neumnosti. Več kot 50% smrtnih nesreč se je pa zgodilo v urbanih okoljih.

Pa me zanima koliko svobodni so sedaj vsi ti umrli motoristi. Pa naj počivajo u miru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če predpostavljamo, da je akcija »sami naredimo red« (huhu :grim ) fajn.. (pa ni)

Kaj bi se potem zgodilo, če Policiji prijavim nekoga zaradi vožnje z nezasenčenim žarometom v naselju sredi belega dne?

Kajti:

-je s predpisom prepovedana.

-je nevarna, ker ovira pravilno oceno oddaljenosti motociklista in tako lahko botruje k prometni nesreči. (očitno je zaradi tega tudi prepovedana )

Nimaš kaj prehitevat v križišču!

napača :grrr

....v križišču lahko prehitevaš..pogojno in po desni strani.... in ne vedno. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi se potem zgodilo, če Policiji prijavim nekoga zaradi vožnje z nezasenčenim žarometom v naselju sredi belega dne?

jah, kaj - motosvetovci bi te začeli ozaveščati, kako taka luč prispeva k osebni varnosti... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kajti, menda velja nenapisano pravilo - Bati se je treba vedno drugih, nikoli pa sam sebe ;), kaj šele za druge. ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi jaz ne podpiram takšnih ekstremnih cepcev, samo zato še ne bom takoj klical policije, ko enega vidim..

..na vem kam bi nas to pripeljalo, mogoče celo do drugega ekstrema, da te bo vsakič, ko boš prehiteval stoječo kolono ali pa mal bolj pospešil, kakšen "samooklicani policaj" slikal z mobitelom in pošiljal slikce policiji. Za nekatere je pač vožnja motorja že v osnovi divjanje, tudi če se pelješ skoraj po omejitvah...

Kaj je divjanje je pač zelo relativen pojem, ki ste si ga malce prikrojili sebi v prid, se mi zdi tole precej neumna ideja. Pa da ne bo pomote, imam registriran motor, sicer sportak, 8 let izpit in vedno oporabljam piksno na glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vedno oporabljam piksno na glavi.

Laško al Union? :) sej vem :topic:

štajerci pa si flaše na glavi razbijamo, ne piksne :D

Popravljeno . Popravil SiR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Laško al Union? :) sej vem :topic:

štajerci pa si flaše na glavi razbijamo, ne piksne :D

... to pa zato, ker smo dost kšajt, ker se namreč flašo da razbit, piksne pa ne :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Močno se sprašujem v kateri državi živim, ker vas je toliko prepričanih v to, da boste dejansko kaj dosegli s klicarjenjem na policijo iz ljubega miru, ker ste nekoga videli se voziti brez čelade, z neregistriranim motorjem ali kaj podobnega. Zakaj točno kličete? Da zadostite nekemu notranjemu vzgibu, ki ima precej dvomljiv izvor ali zaradi tega, ker ste prepričani, da boste s tem kaj dosegli? Ja, ziher...

Policija ne ukrepa v zvezi z vlomi na ta način, ne vem zakaj bi preganjali vsakega za katerega pokliče xy, da ga je videl tam in tam se voziti brez čelade.

Če povzroči prometno - odvetnik in iztožit vse kar gre, brez usmiljenja. Do takrat pa pustite živeti, predvsem pa živite sami brez obremenjevanj.

Zakaj to pravim - ker vem natanko kako potekajo ukrepi ob takih prijavah. Zato. Kot tudi kako potekajo ukrepi ob posredovanju podatkov za precej bolj resne stvari. Ne ravno lepo in uspešno. Zato. Država ni kaj preveč pravna ograda, na žalost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap naredite red, najprej pri sebi! Nihče ne bo namesto vas vam riti brisal (razen v prvih nekaj mesecih). :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da imate v LJ res dosti te braztablične in brezčeladne nadloge.

Včeraj sem malo pred 19. uro stal na križišču Celovška-Litostrojska-Šišenska. Rdeča luč me ni pustila iz Litostrojske na Šišensko, zato sem čakal. Najprej je po Celovški pripeljal skuter z dvema gologlavima tapravima brez tablice, nato pa se je mimo vrste do vrzeli zraven mene prerinil še en skuterček, z očeladanim, a brez tablice.

Samo en interval na semaforju, pa kar dva "primera".

V soboto pa v CE vozil piciklin po kolesarski stezi, ko me je po pločniku desno od mene prehitel skuter, z dvema gologlavima dekletoma in poniknil na prvem križišču desno, nato je po cesti levo od mene pribrzel skuter z enim neočeladanim, ki je tudi poniknil na prvam križišču desno.

Dobro, to ni nič takega, da bi o tem moral pisariti na motorsvetu.

Za tistim drugim skuterčkom je peljal policijski avto in v tistem križišču ni zavil desno za obema skuterjema, ampak je peljal lepo naravnost.

Tudi to ni nič takega.

Ne samo, da policijski avto ni zavil desno, policaja v avtu ob mimovozu niti z glavno nista pogledala v desno. Se ju očitno nič ni tikalo.

No, to se mi pa na zdi v redu.

Sem bil na piciklu in se peljal na fešto, zato si nisem zapisal niti zapomnil policijske tablice, da bi ministru za notranje zadeve zastavil vprašanje, zakaj v konkretnem primeru policaja nista niti poskušala posredovati.

Sem že nekajkrat pisal notranjemu ministru, če sem opazil, da ga policaji s službenimi vozili lomijo. In očitno zadeve raziščejo, ker nazaj je vedno prišel odgovor, ki ni bil napisan na pamet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker vas je toliko prepričanih v to, da boste dejansko kaj dosegli

Jst kličem redarsko službo. Pajki dejansko pridejo :grim :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst kličem redarsko službo. Pajki dejansko pridejo :grim :evilgrin:

Zabava ob pivu je nekaj povsem drugega. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da imate v LJ res dosti te braztablične in brezčeladne nadloge.

Včeraj sem malo pred 19. uro stal na križišču Celovška-Litostrojska-Šišenska. ...

Trofnil si eminentno lokacijo! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že nekajkrat pisal notranjemu ministru, če sem opazil, da ga policaji s službenimi vozili lomijo. In očitno zadeve raziščejo, ker nazaj je vedno prišel odgovor, ki ni bil napisan na pamet.

Se pogovarjata dva policaja, pa en zateži drugmu: Večjega idiota kot si ti še nisem videl!

Pride komandir lih takrat mimo pa pripomne: Fanta ne pozabita, da sem tudi jaz tle...

Tako ta stvar laufa.

Sej, samo poglej kako avtoriteto še ima policija pri nas? Nobene. Zadnič so me ustavili na radar. Se ustavim, jim postrežem s čimer so želeli. Vštric z mano ustavijo še nekoga. Prvo delo ko je odpru šipo je popicaja nahrulu :blink: Pa dokler mu ni vrnu dokumentov nazaj se ni ustavu. A kaj me je najbol zadelo. Meni je nabil 125€ kazni, onemu k je šel isto (sem slišal podatke iz ust policaja) mu ni dal nč, samo opomin za neposedovanje vozniškega dovoljenja v tistem trenutku :eek: :eek: WTF ???

Sledi, naslednjič, ko me ustavi patrulja, nahrulim vsakekga posebi, pol pa še komandirja :huh: :kva2:

Toliko o naši POGUMNIH varuhih :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!