Skoči na vsebino

pa sami naredimo red!


Provokator

Priporočene objave

ok,....priznam ti birokratsko zmago. :doze:

ampak dobrih 34% vinjenih med povzročitelji nesreč s smrtnim izidom je še vedno katastrofa. (povprečna količina nakohola izmerjena 1,20 promila????)

tistih 51% je bil delež povročiteljev, ker je bil razlog za nesrečo neprilagojena hitrost.

in še vedno ostaja dejstvo da registracije in izpiti niso bistveni za to, kar se dogaja na cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok,....priznam ti birokratsko zmago. :doze:

ampak dobrih 34% vinjenih med povzročitelji nesreč s smrtnim izidom je še vedno katastrofa. (povprečna količina nakohola izmerjena 1,20 promila????)

tistih 51% je bil delež povročiteljev, ker je bil razlog za nesrečo neprilagojena hitrost.

in še vedno ostaja dejstvo da registracije in izpiti niso bistveni za to, kar se dogaja na cestah.

Sej drgač se strinjam s tabo, da so podatki grozni! Pa tud prepiral se ne bi, samo :doze: me je podražil :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kul :)

sicer pa...na tabelici piše, da je bilo leto prej slabih 27% vinjenih med povzročitelji nesreče s smrtnim izidom.

kar pomeni, da se kultura pitja in voznje očitno krepi...v napačno smer... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nagaya, se je za prašat zakaj...kjer je dosti alkohola prisotnega v prometu in nasploh, ni samo folklora je verjetno tudi znak, da se stanje v družbi slabša...ekonomsko, psihološko in še kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tu ni mesto za spraševat se zakaj je toliko alkohola, čeprav se zavedam, da je stanje družbe porazno in vem da so ljudje pod enormnimi količinami stresa (btw: naj gredo laufat, mačke čohat in pse pelat na sprehod - je đabe in sprošča)

če ima kdo tezave z njim (in ima jih vsak ki pije redno) naj gre h Ruglju....v avto ali na motor pa se nima kaj vsedat.

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko bodo pijanega šoferja, ki je povzročil nesrečo s smrtnim izidom, kaznovali kot morilca, si bo verjetno marsikdo premislil in šel za volan ali balanco, le trezen,

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm...Dvomim, da bi znižanje dovoljenega alkohola v krvi na 0.0 promila bistveno vplivalo na izboljšanje statistike. Morda kakšno znižanje na 0.3 ali 0.2 (da gre lahko človek vsaj normalno na en pir). Vsak, ki vozi po pameti z 0.0 bo z 0.2 ali 0.3 sigurno še bolj.Večji problem je v (ne)kulturi naroda na cesti in pa z novopečenci brez izkušenj na (v) močnih makinah

Pred leti sem bil v Angliji, kjer so takrat imeli (mogoče imajo še sedaj :hmm: ) tak zakon, da vozniki z nič ali malo izkušnjami enostavno ne morejo registrirat svojega (pre)močnega stroja (tudi legalno ne vozit sposojenega).

Z leti pridobijo (če seveda ne povzročajo nesreč) bonus, s tem bonusom pa tudi možnost vožnje močnejšega avtomobila ali motocikla (ločeno). Postopoma...

Po tej logiki enostavno zbrišejo s ceste vse nadebudne prepotentneže s (pre)močnimi stroji, kar je mislim, da večji problem kot tale 0.5...

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm...Dvomim, da bi znižanje dovoljenega alkohola v krvi na 0.0 promila bistveno vplivalo na izboljšanje statistike. Morda kakšno znižanje na 0.3 ali 0.2 (da gre lahko človek vsaj normalno na en pir). Vsak, ki vozi po pameti z 0.0 bo z 0.2 ali 0.3 sigurno še bolj.Večji problem je v (ne)kulturi naroda na cesti in pa z novopečenci brez izkušenj na (v) močnih makinah

Pred leti sem bil v Angliji, kjer so takrat imeli (mogoče imajo še sedaj :hmm: ) tak zakon, da vozniki z nič ali malo izkušnjami enostavno ne morejo registrirat svojega (pre)močnega stroja (tudi legalno ne vozit sposojenega).

Z leti pridobijo (če seveda ne povzročajo nesreč) bonus, s tem bonusom pa tudi možnost vožnje močnejšega avtomobila ali motocikla (ločeno). Postopoma...

Po tej logiki enostavno zbrišejo s ceste vse nadebudne prepotentneže s (pre)močnimi stroji, kar je mislim, da večji problem kot tale 0.5...

ja sej, to je dobra finta, če že morjo za motorje davat omejitve pa pol lahko na vsaki 2 leti greš na močnejše, naj še tak nardijo za avte... ker noben mi ne bo reko da je ninja v rokah neizkušenega bolj nevarna kot porsche :D :D ... naj bo za vse enako

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje vi še boste morali pojesti dosti grisa. :closedeyes:

Ne samo da še boste morali pojesti dosti grisa,ampak vi imate gris še na rebrih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne samo da še boste morali pojesti dosti grisa,ampak vi imate gris še na rebrih

Ja grisko, slinček maš umazan :closedeyes:

Zdej pa popapcaj še eno žličko za mamico, pa eno za očita.

Priden ja... :grim

Pa kupčka ne pozabi podret. Prejšnega vidim, da ti ni uspelo... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

welcom to ptujska 33 ! prva rumeno obarvana bajta ob vstopu v mesto desno ali zadnja ob izstopu levo ! ta vikend je turnir v the police playstation 4/a ! nepremagljivi ! :fredy:

A ti si že tam??

Pa se mi zdi, da si lani še okrog hodil. Saj je fak, če se ti poslabša......

Fajn tablete papcaj, pa te bodo spustili.....

smola za slovenske motorista, da so slovenci po večini kar po defoltu alkoholiki

A so gospodična nestpni, pa malo posplošujejo??

Niso v drugih temah govorili, da se to ne sme???

:nono:

in še vedno ostaja dejstvo da registracije in izpiti niso bistveni za to, kar se dogaja na cestah.

Koliko pa je bilo prometnih nesreč zaradi vožnje z nezasenčenimi lučmi ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

malo zamujam v tole temo ... pa tudi prebral je nisem cele ... vsekakor pa lahko k naslovu dodam, naj vsak sam naredi vse kar lahko, ter z zgledom in morda tudi besedo vpliva še na koga ... pa bo prej ali slej bolje.

h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pa za spremembo ena pohvala.

Danes ob cca 12.00, šel sem z avtom proti morju, tik pred Logatcem me je prehitel en Kawasaki Ninja, vse normalno, nobenega divjanja. Skozi Logatec je vozil pred mano, lepo po predpisih (50 km/h), na trenutke je glede na promet celo zmanjšal hitrost, čeprav bi lahko prehiteval kolono, ker nasproti ni bilo nikogar. Tudi do odcepa za Postojno vse normalno, potem pa ne vem več, ker je šel naravnost proti Godoviču, jaz pa levo proti Postojni.

Da bi le bilo čimveč takih!!!!

Še njegova registrska: GO - ZX-6R

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam predlog za referendum:

Vsi udeleženci v prometu morajo vsaj enkrat na dve leti obiskati šolo varne vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam predlog za referendum:

Vsi udeleženci v prometu morajo vsaj enkrat na dve leti obiskati šolo varne vožnje.

Po mojem rajši psihijatra ...

Moj kolega je bil že večkrat na maksiju, ampak ko sede ne svoj moped se v njem prebudi druga osebnost ... :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

:headbang: :headbang:

Včeraj me je en v Postojni prav pošteno podžgal. Hitrost, hitrost in še enkrat prevelika hitrost.

Sem se peljal po Titovi (glavna cesta skozi postojno)...omejitev je 70...vozil sem 80-90, ko me je prehitel motorist (CE, na motorju je imel sopotnico)....to je letelo...PREVEČ...sigurno več kot 130,140, ker se je kar zgubil pred mano..... potem se je pa pri Šparu komaj izognil avtomobilu, ki je pripeljal iz trgovine. Seveda ko je avtomobilist pogledal na levo je bil motor še zelo daleč, v naslednjem trenutku pa tik ob njem.

Nevem zakaj nekaterim še vedno ni jasno, da je ta cesta v Postojni zelo prometna...in da bi blo zelo dobro vsaj malo upoštevati pravila ne pa brezglavo vozit.

Dejmo malo pazit

lp

b.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V avto šoli bi bilo zelo dobrodošlo učenje-vzratna vožnja s avtomobilsko prikolico

- vsakega voznika avtomobila bi dala na zadnji sedež motorja ter bi ga peljala okrog,lažje bi imeli predstavo o manevrih in hitrosti ,....motorja.V vsakem vozilu imaš drug pogled na dogajanje na cesti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda ko je avtomobilist pogledal na levo je bil motor še zelo daleč, v naslednjem trenutku pa tik ob njem.

Kdor ni sposoben oceniti hitrosti vozila, nima kaj iskat za volanom / krmilom vozila. Pa ne govorim o oceni v 'km/h', pač pa o oceni časa, ki ga bo to vozilo porebovalo do tebe. To pa ja ni tako težko!? A tega v avtošolah ne učijo več? Mene so...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V avto šoli bi bilo zelo dobrodošlo učenje-vzratna vožnja s avtomobilsko prikolico

- vsakega voznika avtomobila bi dala na zadnji sedež motorja ter bi ga peljala okrog,lažje bi imeli predstavo o manevrih in hitrosti ,....motorja.V vsakem vozilu imaš drug pogled na dogajanje na cesti...

jap!! :worship:

Je pa spet res, da dostikrat kakšen "biker" potegne tudi do 120km/h (ali več) skozi naselje in verjamem, da ga (skoraj) ni junaka, ki ga ne bi spregledal!! - pa to ne pomeni, da vozniki dvoslednih vozil ne delajo napak, ampak najprej pomest pred svojim pragom in v svoji glavi!!!

PS: Tema je ta prava!!!! :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor ni sposoben oceniti hitrosti vozila, nima kaj iskat za volanom / krmilom vozila. Pa ne govorim o oceni v 'km/h', pač pa o oceni časa, ki ga bo to vozilo porebovalo do tebe. To pa ja ni tako težko!? A tega v avtošolah ne učijo več? Mene so...

D.

Težava je v tem, da ljudje predvidevajo, da v naselju nihče ne bo vozil več kot recimo 100 km/h. A je to preveč za pričakovat? Nobena stvar, razen življenje pa izkušnje te naučijo, da na naših cestah vozijo tudi ljudje s samomorilsko željo. Poleg tega je motor precej manjši objekt in ljudje ga lahko spregledajo. Najbrž je tudi zaradi takih stvari v naseljih omejena hitrost. Lahko da je pa samo zato, da se lahko udeleženci v/na svojih vozilih razkazujejo mimoidočim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor ni sposoben oceniti hitrosti vozila, nima kaj iskat za volanom / krmilom vozila.

D.

Velja isto za tiste ki ne poznajo predpisov in omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težava je v tem, da ljudje predvidevajo, da v naselju nihče ne bo vozil več kot recimo 100 km/h. A je to preveč za pričakovat?

Ja, očitno je!

Vsi povdarjajo in kričijo 'predvidevanje sem, predvidevanje tja, ...' - nihče pa ne pove, da je treba predvidevati najslabšo možno varianto!

Jaz nikoli ne predvidevam, da bo voznik, ki se s stranske ceste priklaplja na glavno, dejansko počakal - zato vedno zmanjšam hitrost tako, da lahko ustavim (ali vsaj preživim trčenje), če ne bo (no, včasih hitrost povečam, da sem mimo preden sploh pride do glavne ceste).

Nikoli ne predvidevam, da ljudje vozijo po omejitvah, ko se jaz vklapljam s stranske na glavno - vedno si vzamem tistih par sekund, da ocenim njihovo hitrost in se odločim na podlagi tega - raje počakam par sekund več kot pa se nekomu nastavim na pot.

Nobena stvar, razen življenje pa izkušnje te naučijo, da na naših cestah vozijo tudi ljudje s samomorilsko željo. Poleg tega je motor precej manjši objekt in ljudje ga lahko spregledajo.

Bullshit (ali po slovensko 'bulšit') - nemogoče je spregledat vozilo s prižganimi lučmi. Je pa treba res pogledat in si vzet 0.2 sekunde za to. Ampak teh 0.2s je mnogim odveč...

Najbrž je tudi zaradi takih stvari v naseljih omejena hitrost. Lahko da je pa samo zato, da se lahko udeleženci v/na svojih vozilih razkazujejo mimoidočim.

Ja, saj se strinjam, da je v naseljih treba vozit počasi in še posebej previdno (in se tega tudi držim, navsezadnje sem po 100000+km z mopedom še kar med živimi kljub hudim naporom nekaterih avtomobilistov) - ampak za odvzem prednosti na ravnih in preglednih odsekih preprosto ni izgovorov...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!