Skoči na vsebino

Hitrost-kompleks avtomobilov ? (kaj pa motor)


moped

Priporočene objave

Kako hitro se vozite po naselju ? Sam imam občutek da sem prepočasen.

Kje je problem ? Dnevno se vozim v službo po iz smeri Ig-Lj. Cesta je ozka in vegasta, vendar ravna, tako da vozom 100-110 km/h. Vendar me v konicah, posebno zjutraj avtomobili prehitevajo kot za stavo. Čeprav je cesta zjahana in avto poskakuje kot Žogica-Nogica, me očitno morajo prehiteti. Problem pa se mi zdi ko na tej cesti pridem do naselij. Cesta je še vedno ozka, pločnika ni, ob cesti,še bolj pa po njej hodijo ljudje, šolarji..Na vsakih nekaj metrov pa je tudi izvoz iz dvorišča ali ulice.Skratka, zjutraj je pestro.Zato zmanjšam in vozim cirka 60. Ampak avtomobili kar padajo mimo. In ne grejo 70, ampak vsaj 100. Seveda pride do situacij ko vsi zaradi tega skačemo po bremzah... AMPAK, ČE SE PA PELJEM Z AVTOM, V ISTEM TEMPU, GREJO PA VSI LEPO ZA MANO.

Imajo avtomobilisti kakšen kompleks pred motoristi ? Se zdijo semi seb face ker so prehiteli motorista? Ali pa samo jaz res po polžje vozim ??

Verjamem da se to dogaja tudi drugim.

KAJ MISLITE ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtomobilisti dejansko pohodijo gas ko te zagledajo v ogledalu... Pa prehitijo te tudi takoj ko je možno - če le gre 20 cm levo od tebe in takoj nazaj noter... :( :?

ne vem zakaj, ampak prav radi tekmujejo z motorji... Najbolj nevarni so predelani clioti, punti,... skratka vse kar nikamor ne gre... :D

skratka vedno slabše... :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest osebno po mestu, kjer ni glih nepregledno (npr. Zaloška) vozm 70-85, po naselju pa okrog 60.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mestu: med 60 in 80. Odvisno od naselja... in policajev :roll: :wink:

Izven naselja: 100-110. OK, lahko uteče na 120 km/h. ;) :D

Po avtocesti: fuj... raje 20 km makedama :oops:

LP duhc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imajo avtomobilisti vcepljen en tak kompleks.

Po mestu vozim večinoma 50 km/h in to po sredini pasu.

Če sem na skuterju, me obvezno vsepovsod prehitevajo.

Na Gilerci se jih najde tudi nekaj, vendar ne vsi, tako kot če sem na skuterju.

Na kravi še ni bilo junaka.

Očitno imajo popredačlčkan kompleks. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam podobne izkusnje - z motorjem imam ponavadi vecjo varnostno razdaljo kot z avtom, pac, ker je ustavljanje tezje in bolj stvar obcutka kot pri avtu. Tko, da se mi ful dogaja, da me avtomobili prehitijo in se urinejo med mene in pred mano vozec avto. Pol pa mal pred mano vozjo, tko, da moram spet upocasnit, da si nardim razdaljo. Ponavadi si govorim, ne popizdit, sej nima veze, nima smisla prehitevat ce nisi zihr sam zato, da bos enmu kretenu dokazal da si hitrejsi od njega. Njemu je lazji pa ful vec moznosti ma da prezivi ce se zaleti kot jest. Ponavad pomaga, ne pa vedno...

Se mi je pa tut ze veckrat zgodil, da sem zacel prehitevat avto, pa je prasec zacel pospesevat. To me ful razpizdi, ampak ne vem cist tocno kaj narest. Kadar se mi to zgodi z avtom, sam zavijem nazaj na svoj pas, kr v njega - se bo ze ustavu al se bova pa razsula - ko ga jebe. Z motorjem to ni opcija... :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa razpizdi da vozim pa se mi en tepec vsili iz stranske ulice 10 metrov pred mano in pol vozi 30km/h! Pol ga hočem prehitet in da po gasu kot en debil in pol spet bremza...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drug ekstrem je pa, ko se nekomu pripelješ za rit le ta takoj po bremzi in se začne umikat desno skoraj na bankino potem pa se cjazi in cel čas gleda v vzvratno ogledalo. Če nasproti ni nikogar je še v redu, v primeru pa, da je nasproti kolona se pa še bolj vlečeš kot bi se, če bi te avtomobilist preprosto ignoriral... :twisted: :evil: :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa razpizdi da vozim pa se mi en tepec vsili iz stranske ulice 10 metrov pred mano in pol vozi 30km/h! Pol ga hočem prehitet in da po gasu kot en debil in pol spet bremza...

Kaj pa voziš za en motor, da so pri tako nizkih hitrostih težave? Mogoče Area 51?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest vozim v naselju med 50 in 80 km/h (pač odvisno od naselja) če me dohiti kakšen avto, motor, ... se mu lepo umaknem na rob in ga spustim naprej. S tem preprečim, da bi me avtomobilist z neumnim prehitevanjem ogrožal in ni mi ga več treba kontrolirat v špeglu (ponavadi imajo premajhno varnostno razdaljo). Isti postopek je tudi izvan naselja.

Če nisi tekmovalen tip in nimaš ceste za dirkališče je filozofija sila preprosta: če te motor, avto, kamion ... (ni važn kaj) dohiti na cesti pomeni, da vozi hitreje kot ti. Najboljše je če mu omogočiš, da te čimprej in čimbolj varno prehiti saj bosta potem lahko oba nadaljevala vsak s svojim tempom.

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V naselju se skusam drzati omejitev, ce se le da. Izven naselja pa :oops: :oops: :oops:

Imajo pa nekateri avtomobilisti velike tezave / komplekse! Kar nekajkrat se mi je zgodilo, da so skusali pospesevati, ko sem prehiteval ali celo zapirati cesto!!! Nekateri pa zelijo tekmovati, taki so najbolj nevarni, zato se jim je dobro ogniti na dalec!! :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Se kakšnih 14 dni nazaj pelem v smeri Ce-Lj in v Trzinu je na začetku dvopasovnice rdeča luč. Na obeh pasih za naravnost je kolona in jst se s svojo Apriljico (125ccm,11kw) zapelem po sredini do semaforja ( se mi pač ni dalo čakat da se obe kolone spokajo ). Na levi imam Alfo ( mislim da 156 ), na desni pa BMW serije 3. Ko tako čakamo na zeleno začneta oba avtomobila na mestu navijat gas in takrat sem se začel zavedat da sem ga najebu. Ko se je prižgala zelena sem nabil gas do konca in gremo. Prvih 60-80m mi je še uspel ubežat pol so se pa začele komplikacije. Oba avta sta me stisnila na sredino in peljala ravno toliko, da sem bil kakšnih 150-200m ujet med njima. Če bi hotela samo dokazat, da imata močnejšo mašino, bi lahko brez večjih problemov odpelala naprej, ampak očitno sta me hotela zajebavat in spravljat v nevarnost. Takrat sem spoznal, da se nima smisla preganjat z njima in sem upočasnil, sam pri sebi pa sem si mislu: ko bi zdejle le imel kakšen močnejš motor.

btw: do krožnega križišča sem pa vseen pršu pred njima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno vozim predvsem previdno in odvsina od okolice in vidnega polja je tudi moja hitrost.

V koloni nikoli ne prehitevam avta, dokler me šofer ne opazi v enem od vzvratnih ogledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvih 60-80m mi je še uspel ubežat

Ce se ze spravis na sredino med dva avta, pol moras cimprej spet na svoj pas.

Na sredini pa je po navadi tudi crta, kjer ni prav prijetno zavirati pred naslednjim semaforjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, evo... Danes v Dnevniku preberem o živčnem pijanem avtomobilistu, ki je od zadaj :!: dobesedno zbil enega od motoristov iz Slovenske Bistrice, ki so se v gruči peljali na izlet na Gorenjsko. Motorista je odneslo naprej in po "domino efektu" je zbilo še dva motorista spredaj. Po nesreči je avtomobilski cepec napihal preko 3 promile... :evil:

Članek lahko preberete na:

http://www.dnevnik.si/clanek.asp?id=28291

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zapret u tistga audija pa sprešat na odpadu... vse skup...

Sej se mi čudn zdi da je lohka sploh pihal... dobr da me ni blo zraven....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se vedno dogaja ko se med kolonama da dvopasovnici pripeljem do semaforja je skoraj sigurno en k bi tekmoval al na levi al pa na desni :twisted:

Sam ne vem, a nobenmu ni jasn da motor potegne mal :wink: bl k avto :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Prvih 60-80m mi je še uspel ubežat pol so se pa začele komplikacije. Oba avta sta me stisnila na sredino in peljala ravno toliko, da sem bil kakšnih 150-200m ujet med njima.

Se mi je pa tut ze veckrat zgodil, da sem zacel prehitevat avto, pa je prasec zacel pospesevat. To me ful razpizdi, ampak ne vem cist tocno kaj narest.

Ljudje pa kaj je zdaj to ? :?:

Pa kaj ne veste na čem sedite in kolko in kaj je zadeva med nogami sposobna narediti ???!!! :idea:

Ne se čudit ne se bat, to niso sanje, to so igre brez meja !!

SKA BIKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V naselju se skusam drzati omejitev, ce se le da. Izven naselja pa :oops: :oops: :oops:

Imajo pa nekateri avtomobilisti velike tezave / komplekse! Kar nekajkrat se mi je zgodilo, da so skusali pospesevati, ko sem prehiteval ali celo zapirati cesto!!! Nekateri pa zelijo tekmovati, taki so najbolj nevarni, zato se jim je dobro ogniti na dalec!! :x

Tudi meni se je že primerilo pri prehitevanju podobno. Prej ves čas vozi skrajno počasi, ko ga prehitevam pa pohodi gas. Pač, terapija zdravljenja kompleksov na cesti.

Sicer pa pravim, večji kompleks, več konjev... :wink: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa pravim, večji kompleks, več konjev... :wink: :lol: :lol:

več konjev manj problemov s tistimi ki pohodijo gas kadar jih prehitevaš :wink: :lol:

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ko ste se že razpisali, pa še jaz povem svojo zgodbico, ki se je dogajala v petek okoli poldneva na poti iz Pule nazaj. Tipček, ki bi me skoraj spravil v večna lovišča. se očitno tudi ni zavedal, da je eden od faktorjev na cesti tudi hitrost, da ga je treba upoštevati in da njegov puntek ali nekaj podobnega italijansko fiatovskega ni vedno najhitrejši.

OK, HHV&Orlica se po ravni cesti iz Pule peljeva proti Rovinju, pred nama kolona 4 avtomobilov, ki peljejo cca 50 km/h za šleperjem. Čakam, noben avtomobilist se ne zmiga. Pi..a, spet sam mene čakajo, ok, žmigavc, pa gas po levem pasu. Ko pa pridem cca 5m do prvega, ki je peljal za šleparjem, frajer zapelje ven na levo in kokr de prehitevat. Kaj pa zdaj? Žlajfat, ma garant se ne ustavim pred njim!! Na skrajnem levem robu je še nekaj placa. Gas do fula pa probat mem! Ma ta pi..a, tiši še bolj na levo. Peljem čisto po robu afalta, samo čakam, kdaj bom kresnil obcestni količek... Pok.... z desno ročko mu razsujem levo ogledalo, balanca cukne, jo držim ko bik, ......evo sva že mimo.

Spustim spet na 80km/h in se 8) peljem naprej. Nisem nič znorel, nič se tresel, samo čisto jasno sem se zavedal, da še živim, lahko bi bilo pa drugače! Še celo, ko mi je čez kakšne 15 min začel ta smotani makaronarček trobiti in sem ustavil, se nisem prav nič razburjal. Lepo sem mu poskušal dopovedati, kaj je pravzaprav skoraj naredil in da me njegovo razbito ogledalo prav nič ne zanima. Mislim, da bimbo sploh ni dojel in verjetno nikoli ne bo!

LP HHV hvaležen za življenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa pravim, večji kompleks, več konjev... :wink: :lol: :lol:

več konjev manj problemov s tistimi ki pohodijo gas kadar jih prehitevaš :wink: :lol:

LP - Rude

Ni nujno.Več konjev, hitreje v večnost :lol: :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Se kakšnih 14 dni nazaj pelem v smeri Ce-Lj in v Trzinu je na začetku dvopasovnice rdeča luč. Na obeh pasih za naravnost je kolona in jst se s svojo Apriljico (125ccm,11kw) zapelem po sredini do semaforja ( se mi pač ni dalo čakat da se obe kolone spokajo ). Na levi imam Alfo ( mislim da 156 )...

Nasvet,ki sem ga dobil od motosvetovcev in ga tudi dosledno upostevam je: Ce prehitim kolono, se obvezno postavim po diagonali pred prvi avto. Tako mu preprecim upe po tekmovanju, pa se za oba je to precej bolj varno. Mam tut sam prevec izkusenj z racer wannabeji, da bi se mi zdelo vredno s tem se ubadat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!