Skoči na vsebino

Hitrost-kompleks avtomobilov ? (kaj pa motor)


moped

Priporočene objave

LP

Prvih 60-80m mi je še uspel ubežat pol so se pa začele komplikacije. Oba avta sta me stisnila na sredino in peljala ravno toliko, da sem bil kakšnih 150-200m ujet med njima.

Se mi je pa tut ze veckrat zgodil, da sem zacel prehitevat avto, pa je prasec zacel pospesevat. To me ful razpizdi, ampak ne vem cist tocno kaj narest.

Ljudje pa kaj je zdaj to ? :?:

Pa kaj ne veste na čem sedite in kolko in kaj je zadeva med nogami sposobna narediti ???!!! :idea:

Ne se čudit ne se bat, to niso sanje, to so igre brez meja !!

SKA BIKE

Ej, nazadnje se mi je to zgodilo na poti med polji iz Kranja proti Smledniku. Ves kaksna je cesta tam. Flika pri fliki. Vozil sem vec kot 120 (Kar je blizu moje koncne hitrosti.) Tako kot voznik megana coupeja, ki je preden sem ga zacel prehitevat vozil 50. Pac, nimam sportaka, ce gre avto cez 140, ga ne morem prehitet, ker moj motor vec ne gre. Poleg tega so vcasih cestne razmere take, da absolutno ne mores terat (sploh med kakimi polji, ki so polna blata + nikol ne ves kdaj ti bo kak traktor gor zapeljal.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa pravim, večji kompleks, več konjev... :wink: :lol: :lol:

več konjev manj problemov s tistimi ki pohodijo gas kadar jih prehitevaš :wink: :lol:

LP - Rude

Ni nujno.Več konjev, hitreje v večnost :lol: :lol: :wink:

Za to ne rabiš konjev ampak zadostuje že prazna glava :!: :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa pravim, večji kompleks, več konjev... :wink: :lol: :lol:

več konjev manj problemov s tistimi ki pohodijo gas kadar jih prehitevaš :wink: :lol:

LP - Rude

Ni nujno.Več konjev, hitreje v večnost :lol: :lol: :wink:

Za to ne rabiš konjev ampak zadostuje že prazna glava :!: :wink: :lol:

Misliš? Dvomim. Prazna glava potem ne pomaga, če nimaš konjev.Vsekakor ena stvar pogojuje drugo za izlet v večnost. :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa pravim, večji kompleks, več konjev... :wink: :lol: :lol:

več konjev manj problemov s tistimi ki pohodijo gas kadar jih prehitevaš :wink: :lol:

LP - Rude

Ni nujno.Več konjev, hitreje v večnost :lol: :lol: :wink:

Za to ne rabiš konjev ampak zadostuje že prazna glava :!: :wink: :lol:

Misliš? Dvomim. Prazna glava potem ne pomaga, če nimaš konjev.Vsekakor ena stvar pogojuje drugo za izlet v večnost. :lol: :wink:

Za izlet v večnost ne rabiš 200 km/h, zadostuje ze vse kar je nad 50 km/h, če pa te v tapravem trenutku zapusti še sreča pa lahko tudi manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za izlet v večnost ne rabiš 200 km/h, zadostuje ze vse kar je nad 50 km/h, če pa te v tapravem trenutku zapusti še sreča pa lahko tudi manj.

Ja, že na bicklu se ti lahko to zgodi...Brez čelade pa bum na kak kamen... Pustiva še drugim do besede, da ne bova samo midva flancala...:lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da je problem ki sem ga odprl kar pogost. Ampak naj opišem dogodek ki sem ga doživel dvakrat na lastni koži, saj če bi mi kdo o tem pripovedoval nebi verjel....

Pripeljem se po obvoznici na odcep za Kranj. Bilo je ravno v času izteka delovnika, dolga kolona na križišču, vročina...,in jaz se seveda pripeljem prav na začetek kolone. Ko štartamo ob zeleni luči pa model ki je bil prvi zavije naravnost vame, me z odbijačem zadane v nogo, in takoj odvije. Na srečo je bila hitrost še majhna, vendar sem moral napeti vse moči da sem se obdržal pokonci. Tipo pa mi pokaže še sredinec. Avto-s spojlerji in vso mogočo kramo okrašen punto...

Podobna zadeva se mi je pripetila še enkrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ni lepo kar bom povedal, ampak saj ste dovolj veliki, da razmišljate s svojo glavo.

Pridejo dnevi, ko srce bije hitreje in takrat iščem težave. Na semaforju se postavim ob prvi avto oz. na sredino med oba pasova. Bulim v tipa, da začne z gasom nabijat. Počakam, da se prižge rumena, prestavim v prvo in narahlo speljem tako, da sem pred avtom(a), a da ima(ta) še vedno prosto pot za vožnjo mimo mene. Ob zeleni speljemo in ga (ju) opazujem v vzvratnem ogledalu in poskrbim, da je (sta) vedno za slab meter za mano, nič več – tako jih najbolj rajca. Če ubodem tekmovalca, ki ne ve(sta), kaj moj motor zmore, potem se igra začne. Na vsake nekaj sekund se s čelado obrnem proti njemu (njima), da je razumeti kot: »Kva a ne gre več tale avto, al kaj?« Z nasmehom poslušam, kako štorasto prestavljajo prestave in turirajo svoje kripe. Da jih še bolj jezim, sam poskušam svoj motor čim tiše peljati – hitro prestavljanje in vožnja le z minimalno močjo motorja. Jih kar vidim kako si mislijo: »Joj sam tegale pol metrčka, pa bom tole Ninjo dol poču.« Jok, ga še ni bilo heroja. O dolgih obrazov pa že kar precej.

Verjetno potem poraženci zdravijo svoj ego nad drugimi motoristi, ki vozijo šibkejše motorje. Sorry.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno potem poraženci zdravijo svoj ego nad drugimi motoristi, ki vozijo šibkejše motorje. Sorry.

Ja, res je.Bom zdaj kar motor z vsaj 150 konji kupu, da ne bom preveč ogrožen... :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem že doživel zgodbice na semaforjih. Na peklensko vroč dan pred nekaj leti pridem do semaforja, kjer kakih pet avtomobilov čaka pri rdeči luči. Ker se nisem imel namena zadevati z njihovimi izpušnimi plini, se leno zapeljem mimo in postavim spredaj, ob levi prednji blatnik sklumpane katre na "pole position-u". Možakar poznih srednjih let jezno odmakne stransko steklo na svojem R-quattro-racing in nejevoljno pobara: "Kam pa ti, s temle?" Odgovorim: "Naravnost čez križišče, ko bo zelena." Možak, očitno nepopravljivo zaznamovan s čakanjem v socializmu: "Nič, kar nazaj zgini, vrsta je zadaj, pa lepo počaki." "Gospod, saj ni vrste, smo na cesti. Vroče je, pa iz izpuhov smrdi. Nič vas ne bom oviral - ko bo zelena, me ne boste več videli..." Možak: "To bomo pa še vidl!!!" In je začel nervozno haklat s katrino šalthebel-kljuko, pa po gasu štamfat in s sklopko drajsat, da je avto spredaj privzdigovalo. Ko se je prižgala zelena, sem najprej še dobro pogledal, da ne bo kdo s pregreto glavo "padel" čez rdečo v križišču, potem pa povsem običajno odpeljal. Možakarju je od same živčnosti pred "launch startom" ferrari (ups, katra...) nekaj poskakoval in je približno speljal šele, ko sem bil že čez križišče. Na naslednjem semaforju se seveda nisva več srečala... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno potem poraženci zdravijo svoj ego nad drugimi motoristi, ki vozijo šibkejše motorje. Sorry.

No evo, saj sem vedel, da so za naše težave krivi motoristi! :wink: :twisted: Ampak, da si to ti, Leon, si pa nisem mislil. A ko se na Ninđiko usedež, pa rataš zverina, al kaj?!! :wink: :wink: :D :D

LP HHV izsiljeni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

ampak zadnje čase pa nekaj opažam. Skoraj na vsaki vožnji daljši od 30km se najde nekdo, ki začne, ko prideš za njega, prehitevat vse pred njim, pa nima veze a je frej al ni frej, tudi če gre kamion nasproti :blink:

Danes sem pripeljal za nekoga z nekim temnim karavanom (al ni bil karavan, ne me za besedo držat). V trenutku, ko me je zagledal, postal živčen, vijugal levo desno, da je videl, kdaj bo frej (imel tovornjaka pred sabo). Potem se je pa začel, na vsak način prehitet vsakega pred sabo, pa magari v škarjice, enkrat je šlo zelooo na tesno. (jest sem seveda počakal na primeren trenutek, preden sem šel za njim :) ). No to se je dogajal na celi Tržaški med Vrhniko in Brezovico, potem je pa na Brezovici zavil desno proti Podpeči. Škoda :D

Aja pa 15 minut pred tem je bilo isto na Vrhniškem klancu. En tujec (!!) z rdečim bmw 3 isto prehiteval vse, kar je prišlo pred njega. Ista reakcija kot kasneje tisti karavan.

Torej dva taka primera v 15 minutah.

Popravljeno . Popravil Aleron
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sm tole bral, sm ze mislu, da mate vsi razn Leona 125ke. js jo mam, pa se nubenmu ne pustim zezat. tocn se spomnim, kok me je lani hotu en Mitsubishi Colt zezat na relaciji Store-Sentjur. ma ni sans, nalepu sm se mu na rit, pa se mu smeju, na ravnini pred bencinsko sm ga se cakal da je prehitel se 3 avte (vse naenkrat, okol 160 sma mela not), si vzel se mal zaleta da je vse skup se bol impresivno zgledal, ko se je postavu nazaj desno pa vuff 180 mim njega! na semaforju pa tak ni sans da kako alfo al pa BMWja pred sebe spustim. 1x me je celo en 4x4 nissan 2.5 (un tavelek terenc) prehitu ko sm se pelu za enim chopperistom. jok, brate, takle na knap pa se ti ne bos mim naju odpelu, tud motoristi mamo pravico do svojga kosa ceste! vglavnem, na prvi ravnini mim njega.

najvecja fora pa je pred semaforjem, k ko folk zaslisi 2T-sound, takoj pomisli kok me bojo scat pelal. :D naka, ni to tak na izi. :)

drugace pa edini, k se jih mam res za bat so tisti k jim zadi pise VTEC al pa VTi. k hondasi so pa (nothin' personal) procentualno izmed vseh najbl prfukjeni. :huh: :blink: :ph34r: al pa tisti k majo klobuk. :rolleyes: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, Zok - me prav zanima, kako se boš ti obnašal, ko boš imel kak VTEC avto v rokah - ne mi rečt, da takrat boš pa prenesel, če te bo kak drugi VTEC2 ali motor dol počil? :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaenkrat tud o VTi sam sanjam... :D

drugac pa zaenkrat tud ko safrana vozim (165 hp), spuscam motoriste naprej, in tud ce dohitim kakga chopperista, ga navadno ne prehitim (izjeme so kaki daelimi in podobno, k se pelejo lepo, pocas, uzivasko 60 izven naselja, al pa kake 50ke - tist pa res niam tuk casa da bi jih caku). res pa da ko sn 1x CRXa dobu v roke sm sou prehitevat vse mogoce, se nad R6 sm se spravu, sam je bil en frend, tak da me ni pol nazaj prehitu... :D :D :D sam to je bil le trenutek razigranosti & norosti :rolleyes: . vglavnem, zdej se kaka 2 mesca sploh ne mislim vozit nicesar na 4ih kolesih. :angry: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zok, nic osebnega, ampak - ti si otrocji. Na cesti prehitis vozilo pred seboj, ce pelje pocasneje od tvojega stila voznje, pustis pa, da te prehitijo tisti, ki pac hitreje vozijo, simple as that. Da se pa jajcas komu se pustis prehiteti in da tekmujes s tistimi, ki jih po tvojem ne smes spustiti pred seboj ...

Da se ti ne bo to enkrat koncalo s finim padcem, ko bos srecal koga, ki razmislja podobno kot ti, le da bo v avtu in bi se pustil prehiteti kvecjemu seststotakom ... pa te bo mal ruknil "po nesreci" <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!