Skoči na vsebino

Hyosung SF50 ni moči


Dejan-V

Priporočene objave

Fantje pozdrav!

Nej mi en majster pove kaj za vraga je narobe. Vedno ste meli prav zato se na vas obračam. Skuter je deloval normalno nato pa je ob doljši vožnji (po 400m) v klanec naenkrat zgubil moč (kot bi mu zmanjkalo bencina). Nardi tko vuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum in ga čist zaduši. Nato je bilo 2 dni ok, potem pa mi je začel jebat že po ravnem. Ker je servis šele čez 1 teden ga je kolega odpru zamenjal valjčke (17x12 7,5g). Zdej po ravnem gre, samo še vedno ne tko kot prej in v hrib ga še vedno zamori. On pravi ali je jermen al pa vzmeti v sklopki. Kaj pa vi pravte. Aja tudi v prostem teku ugasne če ne daš več gasa. PROSIM ZA POMOČ!

LP

Dejam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U prepad z njim :P :P joke :D :D

Valjcke daj lazje

hm, lej, povedu ti je da je tak normalno delvav, tak je tud tovarniški! zakaj bi daju lažje valjčke??

ne vem, a si pogledu kok je kej širina jermena?

drugače pa mislim, da fedre na sklopki ne bi smele biti problem, js sm nardiu vsaj 4000 km, do prve menjave, pa tudi ko sem jih menjal sem jih zato, ker sem menjal izpuh, bile so v voznem stanju.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tko kar se tiče v graben.... to je prva resna težava do sedaj, prevozil me je 8000 km normalno. Tovraniški valjčki so 9,1g na prvem servisu smo dali notri 7,8g pa je letel čist ok, zdej pa 7,5. Tko da valjčki tu nimajo kej. Filter je tut ščiščen tko da res ne vem več. Kolega pravi da je skor 100% jermen, sem pa spraševal v avtohišo Lampret (pooblaščen za Hyosung tam sem ga tut kupu) pa pravi da jermen nima veze. Je pa res da je jermen bogi in je tudi v servisni priporočeno da se menja. Upam da bo jermen.

Še kdo z kako idejo?

LP

Dejan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jermen ni mus da je kriv. mnda je kr frgazer. si se kej z iglo igral? na mestu ti crkne kdaj? se je končna hitrost kej spremenila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jermen ni mus da je kriv. mnda je kr frgazer. si se kej z iglo igral? na mestu ti crkne kdaj? se je končna hitrost kej spremenila?

na mestu ugasne ja... po ravnem pa se mi tud zdi da ne gre več tok.

lp

dejan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče še ta podatek, ko zgubi moč če se ustaviš pa greš naprej spet potegne in potem kmal zgubi moč.

Torej se vsi strinjate da je to fergazer?

LP

Dejan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje zadeva je očitno urejena! Zamenjano je torej:

- valjčki (17x12 7,5g)

- jermen

- nastavljena zmes zraka in bencina

Torej od prejšnjega stanja (preden je začel jebat t.j. delat vuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu pri vožnji v klanec in občasno po ravnini) se je spremenilo naslednje:

- motor deluje tišje kot je prej

- po ravnici dosega večjo hitrost

- v klanec gre malo počasneje (v dolgi klanec do 10 kmh počasneje)

Po serviserjevem mnenju je to zaradi novih valjčkov (ki so novi in lažji kot prej), ker je nov jermen širši kot je bil prej star znucan in ker je pravilno nastavljena zmes bencin zrak. Skratka jst sm zelo zadovoljen in sem mu ful hvaležen!!! Stroški so bili naslednji:

- Jermen 25 EUR

- Valjčki 5 EUR

- Kolegu dal 10 EUR (se mi zdi da je bil vesel ko radijo)

Kaj pa vaše mnenje?

LP

Dejan

Popravljeno . Popravil Dejan-V
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče še ta podatek, ko zgubi moč če se ustaviš pa greš naprej spet potegne in potem kmal zgubi moč.

Torej se vsi strinjate da je to fergazer?

LP

Dejan

ja to je ponavadi simptom premajhne dize, sam pri tebi sigurno ne ker imaš 50ccm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!