Skoči na vsebino

Zalaganje


dunker

Priporočene objave

Lep pozdrav, fantje (khm, in dekleta).

Zanima me, kdo izmed vas butne skuterja do kolena v ovinku... in ali bi kdo od vas delil umetnost takega zalaganja z mano???

Npr. za Romzija sem skor prepričan da vrže skuterja na koleno - saj se mi zdi, da dirka z Zipom al kako že...

Torej, kako se moraš naštimat da imaš koleno lepo čim nižje, koliko je treba založit skuterja, kakšna je minimalna hitrost za to početje in ali je skuter že nevarno nagnjen ob drsanju s kolenom (ali ga že kaj spodnaša)?

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jas lahko povem nekaj iz svojih izkušenj z različnimi skuterji na kartodromu. no kot prvo je pomembno da maš dobro opremo in ščitnike ker sem jas dostikrat končal s padcem. pol je tudi odvisno od skuterja. sam sem nakako prišel do zaključka da se da lažje polagat/zalagat s skuterjem z manjšimi kolesi-ala zip in nižjo višino sedeža zato sem mel s speedfightom kar precej težav. moj spy pa se je z nizko višino vendar večjimi kolesi odnesel nekje med speedfightom in zipom. zip je absolutno najboljši za ta namen. drgač sem še probal z SRom, runnerjem in aeroxom in so se vsi obnesli nekako kot speedfight.

ampak to so samo moje izkušnje in verjetno ti bo nekdo drug čisto drgač razložo. osebno sicer tega v javnem prometu iz lastne varnosti in varnosti drugih tega ne praksiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabš:

dobr motor......imam

dobre fedre......imam

dobre gume......imam

pa velik jajc.......zaenkrat (še zmeri) sam dva... :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej romzi, veš kje bi se dalo dobit kvalitetne fedre za x8r? Zadnjega bi rad zamenjal s plinskim. Sprednjega pa ne vem... :roll:

dobri fedri za skuterje:

PAIOLI:

http://www.paioli.it/italiano/scooter.htm

BITUBO:

http://www.bitubo.com/html/home_en.html

Paioli- dobiš samo v Italiji(če se motim nej me gdo popravi)

Bitubo - Mik Mekanik(Kovič) Ljubljana

Jest mam gor Bitubo vzmetenje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko pa stane približno en amortizer tipo WZT01 tekmovalni? Kaj pa drugi? Imajo pa tako smotano narejeno stran, da sploh ne veš če obstaja ta amortizer za moj skuter! :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pri polaganju skuterja (Runner 180) najbolj moti centralno stojalo, s katerim podrsam po tleh. Razmišljam da bi ga odstranil, samo prej moram dobiti stransko tačko. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko pa stane približno en amortizer tipo WZT01 tekmovalni? Kaj pa drugi? Imajo pa tako smotano narejeno stran, da sploh ne veš če obstaja ta amortizer za moj skuter! :evil:

Solidni fedri so cca 80k tekmovalni je pa sam spredn 120k,pa še če jh nimaš prou naštelane se slabš peleš k iz serijskimi.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

poskušej postopoma, najprej z iztegneno nogo..? :? večina neizkušenih skuteristov (dunker, s tem ne mislm tebe :wink: ) misl, da če greš počasnejš, lažji polagaš.. to pa seveda ni res. pomoje je ena sredja hitrost najbolj ugodna, seveda z dobrimi gumami in asvaltom v dobrem stanju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogrete gume, pometen asfalt in ena primerna hitrost - zame osebno težko kaj dosti pod 40 in težko kaj dosti nad 60, kot sem ugotavljal...

Eni kolegi pa rajsajo s centralnim štendrom pri kakšnih 25, ampak se mi zdi prav sumljivo to gledat... hm, hm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če želiš priti z kolenom do asfalta se moraš 1. dobro zaščitt ker so možnost padca za začetnike precej velika (tut sam, preden sem prisel do kolena sem kar ene parkrat fino ubrisal :) ) 2. moreš imet dobr oprijem kar pomen dober asfalt in dobre gume

To je vsa osnova kar potrebuješ. Potem je pa sistem kako pridt do kolena tut važn. Prpelat se morš v ovink z tako hitrostjo kukr ti najbl odgovarja in se stegneš iz skutrja kukr se le da, ni nujno da je motor založen do onemoglosti. Poj pa morš skos samo še probavat dokler enkrat malo ne popajsas z kolenom takrat pa veš koliko si lahko dovoliš, potem pa to samo še treniraš da si hiter v ovinku in da z kolenom pajsaš skozi celoten ovinek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tko nekak kot ti je razložu Beno. Pa še dolge noge rabiš, če hočeš s SpeedFighotm položit, ker ma mensezdi zic preko 80cm oddaljen od tal, torej boš mogu kr pošteno splezat preko sedeža. Jast od takrat dalje, ko sem skoraj fliknu tega ne probavam več. Ker pač nimamo vsi denarja za novo plastiko :D . Takrat sem mel tut velik več jajc kt jih mam zdaj (nevem, kak sem sploh lahko sedel :D ). Moje polaganje se je končalo enkrat na Ptujski gori, ko sem pač hotu položit na koleno in sem nasedu na centralni štender (konkretno), kar je povzorčilo, da mi je skuter zanihal in me je skoraj vrglo na drugo stran. Še dobro, da se je tudi tokrat dobro končalo brez padca (ja že drugič). Kaj narediš? Če ti je škoda skuterja ne delaj nič. Drugače pa ko vidiš en ovinek pripelji pač z večjo hitrostjo (ne tako, da ga neboš mogo zvozit, ampak tolko, da bo nate delovala dovolj vlka centrifugalna sila. Sej se jo čuti :D . Potem se pač premakneš malo naprej, presedeš se na skrajni rob sedeža (seveda na notranji rob), nogo dvigneš na zunanji strani ovinka tako, da ko boš začel polagat, boš s stegnom "sedel" na sedežu, rit boš mel na notranji strani ovinka, nogo s katero misliš polagat pa pokrčeno. Probaj ene parkrat samo tako, da ne boš drsal po tleh. Potem pa, če si boš upal več, probaj tudi tisto, ampak nočem bit odgovorn za tvoja dejanja, ker še nisem polagal s SpeedFightom. Tega nikar ne poskušaj na gladki cesti ali pa v križiščih, ker te bo na zebrah odneslo. Aja, pa ovinek naj nima cestnih "flik". Po domače: da nebo pokrpan asvalt. Pazi še na centralno stojalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!