Skoči na vsebino

Rover 200


dvabatta

Priporočene objave

:D

Zanima me konkretno o Roverju 200, letnik caa99-02,Rjavenje,vzdržljivost motorja km,njegove hibe,poraba(1,4),praktično čim več podatkov.

Čakam vaše odgovore. :doze:

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer

:D

Zanima me konkretno o Roverju 200, letnik caa99-02,Rjavenje,vzdržljivost motorja km,njegove hibe,poraba(1,4),praktično čim več podatkov.

Čakam vaše odgovore. :doze:

LP :yea1:

Če ga še nisi kupil pol bejž deleč od njega,če si ga kupu si pa na.e.b.v sploh.če ima veliko kilometrov!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga še nisi kupil pol bejž deleč od njega,če si ga kupu si pa na.e.b.v sploh.če ima veliko kilometrov!!! :hmm:

----------------------------------------------------------------------------

:D

A poveš, kakšen vzrok naj bi bil, za bažat----------------od njega??

LP

:worship:

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga še nisi kupil pol bejž deleč od njega,če si ga kupu si pa na.e.b.v sploh.če ima veliko kilometrov!!! :hmm:

Brumer ali si mogoče imel Roverja in si imel z njim probleme? Nisi ga imel. Kr neki lupaš in se delaš pametnega, dej še nalož kako je od sosedine sestrične od moževega sodelavca kolega imel probleme z njim. Jaz imam Roverja 200 l.99 1,4 55kw. Super avtomobilček, dela kot urca, cena servisov enaka kot za druge avtomobile, rje zaenkrat še nič. Lahko pa bi bil malo manj žejen. Porabi med 8 in 9 litrov.

Bvabatta za več informacij mi pošlji PM, drugače bodo VW-jaši kmalu nabili 100 strani brezveznih postov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer

----------------------------------------------------------------------------

:D

A poveš, kakšen vzrok naj bi bil, za bažat----------------od njega??

LP

:worship:

:yea1:

Par vzrokov zakaj nebi kupil Roverja:zato ker je Anglež,velika poraba olja in benzina,vsem pušča olje na glavi motorja (dihtunga ali tesnilo odmične gredi)olje pride vedno v alternator kar povzroči,da neha delovati(izrabijo se prekomirno drsni obročki),Alternator,zaganjač in vsa elektrika vključno z računalnkom Lukas ni vredna 1/2 pi..e ladne vode in tudi avto kot tak se meni osebno sploh nedopade ti ga samo kupi ampak eno nepozabi po toči je prepozno zvoniti. :headbang:

Ps: Vsak dan imam posla z avti,izpit imam ca 43 let v moji lasti sem do zdaj imel 15 avtov prevoženih imam ca 2 miljona Km. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer

Brumer ali si mogoče imel Roverja in si imel z njim probleme? Nisi ga imel. Kr neki lupaš in se delaš pametnega, dej še nalož kako je od sosedine sestrične od moževega sodelavca kolega imel probleme z njim. Jaz imam Roverja 200 l.99 1,4 55kw. Super avtomobilček, dela kot urca, cena servisov enaka kot za druge avtomobile, rje zaenkrat še nič. Lahko pa bi bil malo manj žejen. Porabi med 8 in 9 litrov.

Bvabatta za več informacij mi pošlji PM, drugače bodo VW-jaši kmalu nabili 100 strani brezveznih postov.

Če tle kdo lupa potem si to sigurno ti,namreč ko si bil star 1 leto sem se jaz po dolenki z Alfo GTA Faceti 160 Ps vozil in bil najhitrejši Dolenc na Gorjanski dirki leta 1970,izučen mehanik sem bil ca 5 let predno te je oče začel delat.Pri Roverju so takrat vglavnem delali samo terence Landroverje preklel sem ga 100X če sem moral menjat sklopko dela za 2 dni. Okoli leta 70 sem videl prvič osebnega Roverja grdosija od avta vsi mehaniki so bežali od njega,ko je bilo treba kaj popravljat.Šele ko je Roverja kupil BMW so naredili malo boljši avto,nažalost (moje mišljenje) nikakršen avto. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če tle kdo lupa potem si to sigurno ti,namreč ko si bil star 1 leto sem se jaz po dolenki z Alfo GTA Faceti 160 Ps vozil in bil najhitrejši Dolenc na Gorjanski dirki leta 1970,izučen mehanik sem bil ca 5 let predno te je oče začel delat.Pri Roverju so takrat vglavnem delali samo terence Landroverje preklel sem ga 100X če sem moral menjat sklopko dela za 2 dni. Okoli leta 70 sem videl prvič osebnega Roverja grdosija od avta vsi mehaniki so bežali od njega,ko je bilo treba kaj popravljat.Šele ko je Roverja kupil BMW so naredili malo boljši avto,nažalost (moje mišljenje) nikakršen avto. :BUA:

Jaz sem napisal kakšne so moje osebne izkušnje z Roverjem 200, ki se nanašajo na točno določen letnik in tip. Če je to zate lupanje, potem nisi normalen. Naj Dvabatta sam presodi katere informacije so zanj bolj uporabne. Moje, ki se nanašajo na točno takšen avto, ki ga namerava kupiti, ali tvoje, ki se nanašajo na Roverje izpred 30 in 40 let.

In še enkrat ti povem, glede na moje osebne izkušnje z Roverjem, super avto in če bodo res obnovili proizvodnjo, kot obljubljajo, bo naslednji avto spet Rover.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sicer nimam izkušenj z njimi, ampak lahko povem kako jih tretirajo na Top Gear oddaji, ki je mimogrede angleška, in tam zelo hvalijo angleške avte(Aston Martin, Land Rover), ko pa pride do Roverja, se pa vsi križajo in pljuvajo. Nekaj je že na tem... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil sem lastnik (4 leta) Roverja 214 Si: Kupil sem novega takoj po prihodu na trg (leta 1998 - november) in ga imel kot rečeno 4 leta in pol. Pred njim sem si lastil Hondo Civic 1.5 Lsi in ker je bila že v letih sem jo pač prodal; za Roverja sem se ogrel zaradi meni takrat dopadljive oblike in zaradi dejstva, da so firmo prevzeli Japonci in sem se nekako zanašal, da se to kaj pozna na kvaliteti (sam motor Roverja 214 - 1400 ccm - je imel popolnoma enake karakteristike kot tisti čas motor Civic-a z 1.4 mašino). Ampak ...

takrat je bilo za avte še eno leto garancije in potem se je začelo:

- po letu in pol gre tesnilo glave na motorju (popravilo cca 1000 DEM)

- potem lepo po vrsti (v naslednjih treh letih oziroma od 25000 do 75000 km) menjam vse živo: črpalka za gorivo, izpušni lonec, črpalka za hladilno tekočino, ....

(sodelavki so 2x menjavali računalnik, pa vodila stekla in el.motorčke v vratih .... )

In sedaj si lahko v dilemi: lahko je avto iz druge roke že vse to prebolel in je popedenan v nulo - ampak jaz ne bi kupil ne rabljenega in niti pod razno novega (upam, da ga res ne bodo zopet začeli delat ti Kitajci in ga potem lifrat v EU) ...

Za nekaj pa je vseeno to dobro: šele ko vidiš, kaj vse "razpada" na avtu se zaveš, iz koliko delov je sestavljen :slap: :headbang: :slap:

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D

Od vaših odgovorov,sem prišel do zaključka,da bejš če vajdeš. :wacko:

Že tudi sama poraba,kot ste napisali je vsekakor prevelika 8-9l :eek: :BUA:

Ogledoval sem si ta avtek ,ker mi je oblika privlačna in je majhen,ampak bom takoj pričel z iskanjem drugega :slap: :headbang: ,ima prehude hibe za porabit € :nono: ,raje za :beer1:

No vsem LEP POZDRAV! :worship:

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer

Brumer ali si mogoče imel Roverja in si imel z njim probleme? Nisi ga imel. Kr neki lupaš in se delaš pametnega, dej še nalož kako je od sosedine sestrične od moževega sodelavca kolega imel probleme z njim. Jaz imam Roverja 200 l.99 1,4 55kw. Super avtomobilček, dela kot urca, cena servisov enaka kot za druge avtomobile, rje zaenkrat še nič. Lahko pa bi bil malo manj žejen. Porabi med 8 in 9 litrov.

Bvabatta za več informacij mi pošlji PM, drugače bodo VW-jaši kmalu nabili 100 strani brezveznih postov.

Mitja treba bo mal na "gres" nazaj prešaltat,jaz imam vsaj enkrat na teden opravka z elektriko na Roverjih,namreč popravljam alternatorje in zaganjače za uradni Rover servis . Od tu tudi moje poznavanje sedajšnjih Roverjev,vozil sem ga- samo ne svojega,ker ga tudi nikoli nebom kupil,če mi ga pred hišo pripelješ ga boš moral takoj odpeljati ,ker si nemaram stroške na glavo nakopat.Preberi še malo ostale poste mogoče se ti mal posveti :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitja treba bo mal na "gres" nazaj prešaltat,jaz imam vsaj enkrat na teden opravka z elektriko na Roverjih,namreč popravljam alternatorje in zaganjače za uradni Rover servis . Od tu tudi moje poznavanje sedajšnjih Roverjev,vozil sem ga- samo ne svojega,ker ga tudi nikoli nebom kupil,če mi ga pred hišo pripelješ ga boš moral takoj odpeljati ,ker si nemaram stroške na glavo nakopat.Preberi še malo ostale poste mogoče se ti mal posveti :headbang:

Očitno si moje pisanje vzel preveč osebno. Ampak na k...c mi gre, ko nekdo spluva nek avto ali motor samo zato, ker je nekje slišal da se zadeva kvari. OK v tvojem primeru sicer ni tako, se poklicno ukvarjaš z avtomobili. Saj imam mogoče jaz srečo, da nimam problemov z Roverjem, sem tudi član Rover foruma in se tudi tam najdejo člani, ki imajo nešteto problemov in člani, ki s svojimi Roverji nimajo nobenih problemov. Po mojem mnenju je več problemov z Roverji l. 98 in starejšimi, kot pa z mlajšimi. Enaka situacija je z Hyosungi. Enim dela kot urca, drugi pa več servisirajo kot se vozijo. Načeloma pa je tako, da če imaš smolo se ti lahko kvarijo tudi najbolj priznane in preizkušene znamke avtomobilov in motorjev.

V glavnem, s svojim pisanjem te nisem imel namena napasti ali kakorkoli dajati v nič čeprav je mogoče tako izpadlo, ampak tudi tvoj post je izvenel tako, kot da ni niti enega Roverja, ki bi delal tako, kot je treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, dejstvo je, da je bil Rover redko kdaj uspešen avtomobil. Vedeti pa moramo tudi da imajo ljudje težave z vsemi znamkami avtomobilov, jebiga tukaj je zdaj pač govora o Roverju in potem se vedno najdejo ljudje ki teh znamk ne marajo oziroma jih šraufajo in poznajo vse napakice te znamke in imajo veliko povedati čezenj. Come down boys!!! Če bi nekdo napisal temo na forda, verjemite da bi bil odziv še hujši.

Uglavnem za vsak avto obstajajo napake in to mnogo dražje kot je zamenjava dihtnge na glavi!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uglavnem za vsak avto obstajajo napake in to mnogo dražje kot je zamenjava dihtnge na glavi!

ja, ribanje mašine ... bojda značilno za Roverje... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ribanje mašine ... bojda značilno za Roverje... :devil:

Spet en butnglavc, ki nima druzga dela, kot da serje po vsaki temi :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!