Skoči na vsebino

Motosvetovca osvojila Nordkapp


Tetsuya

Priporočene objave

Drago,drago pa še enkrat drago.Sploh Norveška je zasoljena npr,1kg paradajza v trgovini 1.200sit,pivo v gostilni 2.000sit v trgovini 700sit,cigareti okol 1.200sit,bencin okoli 280sit,kava 900sit.No edino spanje je bilo ugodno v teh obcestnih hišicah seveda smo se prej pozanimali kakšna je cena,ker se močno razlikujejo odštela sva okol 8-10 evrov,najdražja noč pa je bila zadnja v Nemčiji blizu Minhna,ker so bili kampi polni ,smo pa 5h iskanja obupali in šli spat v Motel 2os,12.000sit,noro.Na danskem smo enkrat prenočili v hostlu,je bilo kar drago,drugač pa je bila Finska najcenejša,tako da smo si privoščili tudi kakšen pir,1pivo pa 1 vodka v gostilni 4 eure.Švedska je tudi kar draga,nekje med Norveško in Finsko.Imeli smo še dva velika trajekta(hotela)oba pa 16h in sicer iz Kobenhavna v Oslo tega smo rezervirali mesec prej in za 2.os 1motor smo odcolali 55.000sit v eno stran se razume,drugi 16h pa iz Helsinkov v Stockholm,tega smo plačali na dan odhoda,cca 35.000sit,potem pa smo imeli še 6 manjših trajektov,ter plačilo tunela fatima ki pelje 212m pod morjem in te pripelje na sam cilj Nordkapp,potem pa je tu še vstopnina na Nordkapp,tunel in vstopnina sta znesla še 20.000sit.No v grobem računu sva porabila od 500,000do 600.000sit,vendar sva imela hrano vso od doma in sva si sama kuhala,kupovala sva le kruh in občasno zelenjavo,skratka živeli smo po balkansko,ma saj ni važno,Skandinavijo smo prečesali,bilo je lepo in mrzlo,enkrat sem bila in ne grem nikol več,vsakemu pa privoščim to čudovito turo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....ma saj ni važno,Skandinavijo smo prečesali,bilo je lepo in mrzlo,enkrat sem bila in ne grem nikol več,vsakemu pa privoščim to čudovito turo.

.......tole pa zveni kot hvalospev kuharici za dobro pripravljeno kosilo,pa vendar nihče noče "repete"...........

kakorkoli, samo da sta uživala.............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No v grobem računu sva porabila od 500,000do 600.000sit,vendar sva imela hrano vso od doma in sva si sama kuhala,kupovala sva le kruh in občasno zelenjavo,skratka živeli smo po balkansko,ma saj ni važno,Skandinavijo smo prečesali,bilo je lepo in mrzlo,enkrat sem bila in ne grem nikol več,vsakemu pa privoščim to čudovito turo.

Samo enkrat se živi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

600.vendar sva imela hrano vso od doma in sva si sama kuhala,kupovala sva le kruh in občasno zelenjavo,skratka živeli smo po balkansko,ma saj ni važno,

Ali ste imeli spremljevalnovozilo (avto), da vam je vozil s sabo vso hrano, obleke in kamp opremo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote="Sanda7"No v grobem računu sva porabila od 500,000do 600.000sit

Midva sva za en mesec Maroka zapravila malo manj. Pa še teden Portigalske zraven. Manj kot polovica nočitev v kampu, ostalo hoteli. Jedla večinoma zunaj. prevozila 10500 km. Potopis sledi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TUDI JAZ ČESTITAM,ME ZANIMA, ČE STA OPAZILA NAŠE NALEPKE NA GLOBUSU(SLO, MOTO BISTRC, ENDURO KOMPANIJA) . MI SMO DOSEGLI VRH 9.07.2002 LEP POZDRAV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[,

Ali ste imeli spremljevalnovozilo (avto), da vam je vozil s sabo vso hrano, obleke in kamp opremo?

To pa sploh ni slaba ideja,sam ne vem katerega norca bi naštimali da nam vozi prtljago z avtom.Notovorjeni smo bili za znort,od tega je bilo itak preveč oblačil,spakirano je bilo na minimum do zadnjega prostorčka,res pa mi je šlo na jetra vsakodnevno pakiranje,a s tem se pač počasi sprijazniš.Za prtljago vseh 8ljudi bi bil avto premalo :shock:pa še stroški bi se lepo povečali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TUDI JAZ ČESTITAM,ME ZANIMA, ČE STA OPAZILA NAŠE NALEPKE NA GLOBUSU(SLO, MOTO BISTRC, ENDURO KOMPANIJA) . MI SMO DOSEGLI VRH 9.07.2002 LEP POZDRAV

Nalepk je gor kar precej,na žalost nismo opazili nobene SLO,res pa je da smo bili vsi tako veseli da nismo imeli ostalih preveč zamar,mi smo jo nalimali tako, kot za na avte in to najvišje od ostalih.Opazila pa sem na polarnem krogu na drogu od zastave 2 SLO aral nalepke.Lahko pa ti pošljem fotografije,ki se vidi v grobem obris nalepk,če ti bo kaj pomagalo.Bom še kolega,ki je slikal z digitalcem uprašala če lahko približa nalepke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sva za en mesec Maroka zapravila malo manj. Pa še teden Portigalske zraven. Manj kot polovica nočitev v kampu, ostalo hoteli. Jedla večinoma zunaj. prevozila 10500 km. Potopis sledi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo iz enduro kompanije je bil tam gori?

Tolko nas najbrž tudi ni, da se ne bi poznali..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo iz enduro kompanije je bil tam gori?

Tolko nas najbrž tudi ni, da se ne bi poznali..

Brane ,pozdrav iz Bistrca!!! Na Kapp in križarjenje po Skandinaviji smo se odpravla Tomo (bivši XT) in Pero (bivši XTZ) s puncami.Kaj se dogaja tam doli ? Lahko bi nas prišel obiskat (svež zrak v Snežniških gozdovih,dober makadam, veliko dežja, malo prahu), vsaj za zbor 7.9.`02 MK FEISTRITZ .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brane ,pozdrav iz Bistrca!!! Na Kapp in križarjenje po Skandinaviji smo se odpravla Tomo (bivši XT) in Pero (bivši XTZ) s puncami.Kaj se dogaja tam doli ? Lahko bi nas prišel obiskat (svež zrak v Snežniških gozdovih,dober makadam, veliko dežja, malo prahu), vsaj za zbor 7.9.`02 MK FEISTRITZ .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!