Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Ketna pa vergiga sta "eno in isto".

Zobnik pa verižnik je pa ogromna razlika!

Sam tko za info, ko boš naslednjič pametoval :rolleyes:

ketna je lahk tut una s katero motor zakleneš..

je pa na las podobna verigi ki poganja moped..

definitivno je manj razlike med zobnikom in verižnikom..

prosto pametuj naprej..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom z veseljem :)

Po def. imata zobnika oprijem zob na zob; se pravi en zobnik direktno na drugi zobnik.

Verižnika pa imata "oprijem" preko verige.

Pri zobnikih se par vrti nasproti, pri verižnikih v enako smer.

Glede tipov verig se pa zaklepa in psa prveže z členkasto, verižna zveza pa teče preko galove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vse skupaj prav razumem, je škoda, da BMW ne dela psov, ker bi bili na kardan in jih ne bi bilo treba mazat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ketna pa vergiga sta "eno in isto".

Zobnik pa verižnik je pa ogromna razlika!

Če že iščeš dlako v jajcu, je pravilni izraz verižni zobnik (po Strojniškem priročniku Bojana Krauta).

Verižnik pa je po SSKJ:

  • verížnik 1 -a m (ȋ) ekspr. nezakonit prekupčevalec: zapreti verižnike; špekulanti in verižniki
  • verížnik 2 -a m (ȋ) teh. verižni boben: navijati verigo na verižnik

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak če maš original 525 VERIGO pa rabiš primerne VERIŽNIKE, lahk rečemo tut "specjalne"

Ponavad smo tretiral kot "specijalne" stvari tiste, ki so redkost, drage in kdaj unikatne ( magnezijeva platišča, magnezijev blok, kovani bati, iz ergala križi... ) ker če je pa 520 zobnik " specijaln" pol je pa itak vsak del k ni originalen "specjaln".

Popravljeno . Popravil RVT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ketna je lahk tut una s katero motor zakleneš..

je pa na las podobna verigi ki poganja moped..

definitivno je manj razlike med zobnikom in verižnikom..

prosto pametuj naprej..

:lol1::lol1::lol1::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kdo izkušnje z Würthovim HHS Drylube-om?

ga mam, testiram, veriga in verižniki mi delijejo čist suhi, čudn občutek. veriga je čista, VEM de je namazana, ampak ni mastna. . . :unsure: če na spreju nebi pisalo wurth, bi pomislu de je nateg.

čist za hec, a je kdo kdaj pomeru temperaturo verige?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist za hec, a je kdo kdaj pomeru temperaturo verige?

Zadnjič sem na dyno naredil 3 štarte s "suho" verigo, pa je na otip morala imeti preko 50°C...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napačno so te naučili: v tisto špranjo, kjer je O ring, je "špricanje" brez haska! Maži režo med ploščico in valjčkom, na obeh straneh!

Pri DID-u pa pravijo takole...

post-9957-125389145203_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mislim, da bo najboljše, da začnem z besedo FAK.....

Pred uro pa pol mi je med vožnjo vtrgalo verigo na moji Yamahi Xtx in to pri ene 100 km/h. Na srečo sem se peljal naravnost tako da sem se uspel ustavit po ene 5o metrih vožnje z blokiranim zadnjim kolesom.

Verigo je seveda navilo med verižnik in nihajko tako, da se bojim da je vse skupaj zvilo.

Zdaj se pa sprašujem zakaj za boga se je to zgodil?!? Veriga ima slabih 12.000 km in je redno mazana ter čiščena...

Ima kdo kakšno idejo?

Slike prilepim jutri.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bo najboljše, da začnem z besedo FAK.....

Pred uro pa pol mi je med vožnjo vtrgalo verigo.

Zdaj se pa sprašujem zakaj za boga se je to zgodil?!? Veriga ima slabih 12.000 km in je redno mazana ter čiščena...

Ima kdo kakšno idejo?

Slike prilepim jutri.........

Po moje obstajajo samo tri možnosti; prevač ali premalo našponana, slabo(nepravilno)zakovičena ali premalo mazana - namreč zame je redno mazana na prevoženih 150 Km ali vsaj na vsako tankanje!!!

Ps:kardan = zakon in še mazat nipotrebno!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bo najboljše, da začnem z besedo FAK.....

Pred uro pa pol mi je med vožnjo vtrgalo verigo na moji Yamahi Xtx in to pri ene 100 km/h. Na srečo sem se peljal naravnost tako da sem se uspel ustavit po ene 5o metrih vožnje z blokiranim zadnjim kolesom.

Verigo je seveda navilo med verižnik in nihajko tako, da se bojim da je vse skupaj zvilo.

Zdaj se pa sprašujem zakaj za boga se je to zgodil?!? Veriga ima slabih 12.000 km in je redno mazana ter čiščena...

Ima kdo kakšno idejo?

Slike prilepim jutri.........

Ufff škoda. Poglej še blok pa deklc pri sprednjem zobniku, da ti ga ni slučajno zbilo.

Upam da bo z motorjem vse OK!!!!

Mislim, da bo najboljše, da začnem z besedo FAK.....

Pred uro pa pol mi je med vožnjo vtrgalo verigo na moji Yamahi Xtx in to pri ene 100 km/h. Na srečo sem se peljal naravnost tako da sem se uspel ustavit po ene 5o metrih vožnje z blokiranim zadnjim kolesom.

Verigo je seveda navilo med verižnik in nihajko tako, da se bojim da je vse skupaj zvilo.

Zdaj se pa sprašujem zakaj za boga se je to zgodil?!? Veriga ima slabih 12.000 km in je redno mazana ter čiščena...

Ima kdo kakšno idejo?

Slike prilepim jutri.........

Ufff škoda. Poglej še blok pa deklc pri sprednjem zobniku, da ti ga ni slučajno zbilo.

Upam da bo z motorjem vse OK!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Pozdrav!

Samo malo takole za v opozorilo!

Ne kupujte kompletov, ker vam vsi pravijo, da je najbolje zamenjati vse skupaj... bla, bla!

Nekaj mesecev nazaj sem pri 30.000km kupil in zamenjal komplet set (veriga in zobniki) in glej ga zlomka, nova zobnika imata tanjše zobe kot OEM zobnika po 30Kkm....

Glede na moj stil "vožnje" se je pokazalo, da bo na ene zobnike potrebno znucat najmanj dve ketni.

post-833-125968898985_thumb.jpg

zgoraj nov zobnik, spodaj "star"

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Samo malo takole za v opozorilo!

Ne kupujte kompletov, ker vam vsi pravijo, da je najbolje zamenjati vse skupaj... bla, bla!

Nekaj mesecev nazaj sem pri 30.000km kupil in zamenjal komplet set (veriga in zobniki) in glej ga zlomka, nova zobnika imata tanjše zobe kot OEM zobnika po 30Kkm....

Glede na moj stil "vožnje" se je pokazalo, da bo na ene zobnike potrebno znucat najmanj dve ketni.

post-833-125968898985_thumb.jpg

zgoraj nov zobnik, spodaj "star"

LP

No ja ne soditi tako hitro. Vedno se menja komplet, eno izmed strojniških pravil, v detajle pač ne bom šel zakaj in kako.

Mogoče je kakšna poceni varianta verižnikov, ali pa je novi verižnik aluminijast. Sam sem zamenjal že lepo število kompletov vendar česa takšnega nisem nikoli opazil. Tale tvoj primer je bolj izjema kot pravilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno se menja komplet, eno izmed strojniških pravil, v detajle pač ne bom šel zakaj in kako.

Pol najbolš, da cel moped zamenjaš ;)

Če je izjema nevem, vem pa da imam zdaj dovolj zobnikov za cca 60.000 km :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Kje pri nas (po možnosti v celjskem koncu) je mogoče najti/kupiti WURTH HIGH PERFORMANCE DRY CHAIN LUBE? Sem imel naročenega iz UK, pa je bil na carini zavrnjen, ker po novem baje ni več možno po pošti pošiljati aerosolov (sprejev) iz UK v EU ... pa ga moram sedaj najti nekje pri nas ... Hvala za nasvet!

Popravljeno . Popravil salko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pri nas (po možnosti v celjskem koncu) je mogoče najti/kupiti WURTH HIGH PERFORMANCE DRY CHAIN LUBE? Sem imel naročenega iz UK, pa je bil na carini zavrnjen, ker po novem baje ni več možno po pošti pošiljati aerosolov (sprejev) iz UK v EU ... pa ga moram sedaj najti nekje pri nas ... Hvala za nasvet!

Kolikor je meni znano, se würthove stvari najlažje dobijo preko njihovih potnikov. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!