Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Jst uporabljam tole:http://www.kmc.si/si/mazivo-za-verige-motul-chain-lube-factory-line-i22455.shtml

Kakšen komentar? Mam pa občutek da je še najbolš kar sem do sedaj probal... Drži se gor dobro, zelo malo dol leti...

men ni bil slab, ker je bil zastojn. Za ta sold pa se dobi tudi wuerthov hhs dry lube. Meni najbolši spray za verigo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst uporabljam tole:http://www.kmc.si/si/mazivo-za-verige-motul-chain-lube-factory-line-i22455.shtml

Kakšen komentar? Mam pa občutek da je še najbolš kar sem do sedaj probal... Drži se gor dobro, zelo malo dol leti...

Sem ga uporabljal, dokler nisem začel PDLja uporabljat.

Motul malo paca, a vseeno se nabere svinjarija, ker je lepljiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je zelo vredu sprej,niti ene packe na felgi,ni lepljiv itd.. zelo priporočam če ima kdo bele felge na motorju,res niti ene packe,veriga pa skoz kot nova,nič neke črne masti okoli ,stane 20 eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je zelo vredu sprej,niti ene packe na felgi,ni lepljiv itd.. zelo priporočam če ima kdo bele felge na motorju,res niti ene packe,veriga pa skoz kot nova,nič neke črne masti okoli ,stane 20 eur

post-28657-0-27213900-1342569551_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je zelo vredu sprej,niti ene packe na felgi,ni lepljiv itd.. zelo priporočam če ima kdo bele felge na motorju,res niti ene packe,veriga pa skoz kot nova,nič neke črne masti okoli ,stane 20 eur

Kje pa prodajajo to? Sicer sem zadovoljen s PDL, ampak ga ni vedno pri roki za dobit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa prodajajo to? Sicer sem zadovoljen s PDL, ampak ga ni vedno pri roki za dobit..

sej tega tud ne. . . Pred časom sm ga kupoval v TrgoAvtu v Postojni, ampak so ga zaprli. Zdaj sem ga dobil pri Vodopivcu v Postojni, to je una skor prazna avtohiša desno od rondoja pred Epicom

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je zelo vredu sprej,niti ene packe na felgi,ni lepljiv itd.. zelo priporočam če ima kdo bele felge na motorju,res niti ene packe,veriga pa skoz kot nova,nič neke črne masti okoli ,stane 20 eur

Naj me nekdo dokončno razsvetli.

Se mazivo na verigo nanese iz zunanje strani kot je na fotografiji (enako je narisano pri ProfiDryLube)?

Jaz jo vedno "špricam" iz notranje strani.

Se morda pri tem "suhem" mazivu šprica od zunaj kot je prikazano na fotografiji na spreju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem slišal/prebral, da naj bi se špricalo iz notranje strani ob zobniku, da špricneš malce maziva tudi na zobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa prodajajo to? Sicer sem zadovoljen s PDL, ampak ga ni vedno pri roki za dobit..

Pri Yogiju ga ima kar redno na zalogi, maš vsaj izgovor, da priletiš kaj naokoli :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko km ste pa že naredili s tem PDL-om k ga tok hvalite, moje sklepanje je če ne paca na okoli potem gre tudi slabše med verižne člene, a ima kdo izkušnjo da je naredu recimo 30.000 km s tem sprejem in enim kompletom zobnikov in verige?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko km ste pa že naredili s tem PDL-om k ga tok hvalite, moje sklepanje je če ne paca na okoli potem gre tudi slabše med verižne člene, a ima kdo izkušnjo da je naredu recimo 30.000 km s tem sprejem in enim kompletom zobnikov in verige?

Moj moped ima nekaj čez 100000km, odkar ga imam (torej od 12500km naprej) uporabljam PDL, trenutno sem na tretjem verižnem kompletu.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na prejsnjem motorju od cca. 10.000 pa do 40.000; na zdajsnjem motorju pa od 0 do nekaj cez 29.000 km. Verige in zobnikov se nisem nikoli rabil menjati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko km ste pa že naredili s tem PDL-om k ga tok hvalite, moje sklepanje je če ne paca na okoli potem gre tudi slabše med verižne člene, a ima kdo izkušnjo da je naredu recimo 30.000 km s tem sprejem in enim kompletom zobnikov in verige?

Jest sem od novega mazal verigo samo z PDL-jem, zdele mam gor še original prvi set zobnikov ki ima za sabo 42 tisoč kilometrov, veriga jih pa ima 37 tisoč. Verigo sem menjal zaradi tega ker je iz originalne Did verige začel metat/trgat ven o-ringe, pa sem jo zamenjal z verigo RK GXW525.

Sicer so mi hotel menjat verigo na garancijo, pa nisem hotel spet istega sranja od verige gor, ker bi se verjetno ponovilo. Tko da kombinacija spreja PDL plus RK veriga špila, pa tud zobnikom se prevoženi kilometri ne poznajo.Bom pa čez jesen/zimo menjal vse komplet, zaradi preventive. Tko da bo mel set originalnih verižnikov cca 50 tisoč za sabo, ketna pa cca 45 tisoč.

Res pa je da mažem verigo vsake 300-500 kilometrov.

Da niti ne govorim kako je fino ko ni motor, feltne, zadnja vilica, in vse ostalo okol nič zasvinjan od letečih delcev ki letijo od ostalih sprejev. Pa sem jih sprobal sigurno 10-15 različnih pred tem motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem od novega mazal verigo samo z PDL-jem, zdele mam gor še original prvi set zobnikov ki ima za sabo 42 tisoč kilometrov, veriga jih pa ima 37 tisoč. Verigo sem menjal zaradi tega ker je iz originalne Did verige začel metat/trgat ven o-ringe, pa sem jo zamenjal z verigo RK GXW525.

Sicer so mi hotel menjat verigo na garancijo, pa nisem hotel spet istega sranja od verige gor, ker bi se verjetno ponovilo. Tko da kombinacija spreja PDL plus RK veriga špila, pa tud zobnikom se prevoženi kilometri ne poznajo.Bom pa čez jesen/zimo menjal vse komplet, zaradi preventive. Tko da bo mel set originalnih verižnikov cca 50 tisoč za sabo, ketna pa cca 45 tisoč.

Res pa je da mažem verigo vsake 300-500 kilometrov.

Da niti ne govorim kako je fino ko ni motor, feltne, zadnja vilica, in vse ostalo okol nič zasvinjan od letečih delcev ki letijo od ostalih sprejev. Pa sem jih sprobal sigurno 10-15 različnih pred tem motorjem.

BIZIXXX, hvala za nasvet, sam imam enake težave s DID-om, po novem pa mažem s PDL-jem in na njem bom tudi ostal. Sem pa ga nabavil pri Yogi-ju, kar po tel., poslali pa so mi po pošti. V petek grem k njim zapravit nekej dnarja. Zopet!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam uporabljam S100 WHITE CHAIN SPRAY in zadevšna je kar zadovoljiva. Res da malo popaca, ampak to me ne moti, se očisti. Enkrat na 10000km spucam generalno verigo, zobnike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 let sem se pripogibal vsakih 1000 km. in kupoval verizne sete, spraye in masti.

5 let sem dolival vsakih 6000 km. kupil en verizni set in liter olja.

mogoce bo cas za kardan?

yep. kardan it is.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kje na svetu - motosvetu dobra duša iz LJ, ki bi mi posodila za en dan (idealno 24. 7.) orodje za razdiranje verige - "Kettentrenner" ?

Pri moji sreči bom sicer s flexom še pol motorja zraven razrezal..... Ponudbe in pogoje hvaležno sprejemam na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kje na svetu - motosvetu dobra duša iz LJ, ki bi mi posodila za en dan (idealno 24. 7.) orodje za razdiranje verige - "Kettentrenner" ?

Pri moji sreči bom sicer s flexom še pol motorja zraven razrezal..... Ponudbe in pogoje hvaležno sprejemam na PM.

Kaj pa s kleščami za železobeton nebi šlo ? Te bi si po moje lažje sposodil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj me nekdo dokončno razsvetli.

Se mazivo na verigo nanese iz zunanje strani kot je na fotografiji (enako je narisano pri ProfiDryLube)?

Jaz jo vedno "špricam" iz notranje strani.

Se morda pri tem "suhem" mazivu šprica od zunaj kot je prikazano na fotografiji na spreju?

Vzameš 30mm debelo cevko za elektro napeljave dolžine 30cm jo na vrhu prerežeš z olfo, Natakneš preko segrete verige in nekje na sredini vtakneš vanjo cevko od primernega spreja ter špricaš. Seveda je nerodno ker imaš obe roki zasedeni (sprej in cevka) zato potrebuješ nekoga da ti počasi vrti feltno. Na ta način verigo maximalno zaliješ z vseh strani in niti malo ne popackaš okolice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kje na svetu - motosvetu dobra duša iz LJ, ki bi mi posodila za en dan (idealno 24. 7.) orodje za razdiranje verige - "Kettentrenner" ?

l..... Ponudbe in pogoje hvaležno sprejemam na PM.

This post is now obsolete.........ta objava ni več aktualna........hvala vsem, ki bi morda pozneje priskočili na pomoč......ker do sedaj ni nihče.....we did it the butcher's way

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Če ti veriga rjavi jo absolutno premalo mažeš....pa še to....člani na galvaniziranih verigah so precej bolj gladki in je efekt odletavanja maziva toliko opaznejši.

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jaz sem skregan s to verigo...

Kakorkoli sem jo mazal vedno mi je zarjevela pri strani.

Zdržala mi je 28800 km in danes sem jo odrezal dol.

Kaj potem bi bolje vzet navadno (ne-galvanizirano) verigo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!