Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Jaz že 50 let perem verigo z nafto in tudi odkar imajo verige gumi obročke še nisem opazil, da bi jim škodilo.

Načeloma se lahko vse oljne tesnilne obročke pere z nafto, ne pa tudi z benzinom in še manj z WD 40, ki vsebuje škodljiva topila.

Za benzin sicer nekateri trdijo, da sodobnim sintetičnim obročkom naj ne bi škodil, drugi pa poročajo o raziskavah, ki so dokazale

spremembe pri njihovih fizikalnih lastnostih, predvsem elastičnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa parafin? Tisti katerega se uporablja v prehrambeni industriji? (Vinarji) Menda dokaj nežna reč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa parafin? Tisti katerega se uporablja v prehrambeni industriji? (Vinarji) Menda dokaj nežna reč...

Zdej ste pa že totalno znorel ,pa kwa vam ni jasn.Kentco je treba z baby kremo mazat na konc pa še s pudrčkm poštupat da nardi zaščitno plast

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa spijejo 2l rujnega potem pa razglabljajo kako ketno spucat,sej te gostilniške znajo bit zanimive :grim

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa spijejo 2l rujnega potem pa razglabljajo kako ketno spucat,sej te gostilniške znajo bit zanimive :grim

Ja sam kakšna Dolenska kislca ne pride v poštev (preveć kisline neugodno reagira na O ringe)

Mislm da bi kakšn Snecerjev od sonca razvajeni traminec bl sedu ! ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za komplikatorje........tole je edina zadeva ki bo dovolj nežna do tesnil in zagotovila mazanje.............sam pazite....mazat je treba pri točnih 22,5 stopinjah.

 

123532.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za komplikatorje........tole je edina zadeva ki bo dovolj nežna do tesnil in zagotovila mazanje.............sam pazite....mazat je treba pri točnih 22,5 stopinjah.

 

123532.jpg

ni v redu, premal maže. Raje dej kak gel recimo tak:

 

492525043_329.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdej se pa vidi kdo ma šupke rad :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pridemo malo nazaj na temo verige, prenosi, spreji, .... :):) :)

Kake imate izkušnje z zobniki supersprox ?? vzdržljivost ?

tk vete najboljš je slišat iz prve roke :)

Popravljeno . Popravil matkoR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz že 50 let perem verigo z nafto in tudi odkar imajo verige gumi obročke še nisem opazil, da bi jim škodilo.

Načeloma se lahko vse oljne tesnilne obročke pere z nafto, ne pa tudi z benzinom in še manj z WD 40, ki vsebuje škodljiva topila.

Za benzin sicer nekateri trdijo, da sodobnim sintetičnim obročkom naj ne bi škodil, drugi pa poročajo o raziskavah, ki so dokazale

spremembe pri njihovih fizikalnih lastnostih, predvsem elastičnosti.

 

 

Eh raziskave... pr nas smo to dilemo rešli  po kmečko!  Frend je serviserja razumu, da jo mora čistit z bencinom. In opral DIDovo verigo. Pa so se obročki v naslednjem mescu že začeli drobit in gledat izpod ploščic, členi so en za drugim trdeli, kot da bi bili ringi lepljivi.  

 

Kar pa se pretegovanja verige tiče....Meni se zdi, da je to dostikrat posledica preveč napete verige. Še posebej če se to (pre)hitro zgodi. Moj hodič redno trpi preobremenitve teže, med prehitevanji tud polno naložen odpiram do rdečga polja...pa mi je ta poceni DID zdržal krepko preko 25000, ta druga pa je tud gor že okrog 15 000 in ne kaže pretegnjenosti. Očistim jo vsake cca 2000Km, in kar mal manično špricam s spreji. Zadnje tri sezone je to Wuerthov PFTE DryLube (se mi zdi). Zelo lepo ostane gor, nič ne leti okrog.

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda cbr 600f ,najbolje da svojo pi... :whistle:  gor zmontiraš,podobno kot scootoiler :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda cbr 600f ,najbolje da svojo pi... :whistle:  gor zmontiraš,podobno kot scootoiler :lol:

sam jo moraš stalno lizat, da ostaja sočna in maže :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst odkar sm bl na terenu cistim ketno z vodo, ce je pa res usrana pa z WD - like produktom na katerem pise da ne skodi gumi. Namazem jo pa z oljem. Pa se to sam za po cesti. Ni znakov da bi ksne o ringe unicval al pa da bi cleni trdi ratal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da povem sm dobo ketno iz kettenmaxa.... Vse štima kot more, poljubno izberes koliko zob naj imajo zobniki za isto ceno kot je prepisana, dobava 3 -4 dni poštnina pa 9.90.

Cene pa znatno drugačne kot prnas, nemčija je svetlobna leta pred nami :))

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!