Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Pozdrav!

En quick question...

Glede na to da je jutri praznik, a mogoče kak priden serviser (če ga forumaši poznate) vseeno

kaj dela, da bi mi eno ketno pogledal na hitro pa svetoval kaj naj naredim?

Je pa raztegnjena, vidi se ko gledam kolk ma lufta na enem mestu 2,5cm če moro premaknem za 1 meter pa skor 4 centi...

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja ima pa 12.000 km...

To sem še pozabu oment :)

Jah sej to je ne, v čet. grem na 500km dolgo pot sej zdržala verjetno bo, samo če bi jo nekdo mal pogledal bi bil pa bolj miren :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnja vem ja...

S prvo originalno sem naredil 34.000....

Res pa je, da je na koncu že motor cukal, tolk je bla raztegnjena....

Pri tej je pa zanimivo to, da nič ne cuka, v bistvu motor se pelje popolnoma normalno...

Tudi je bil na servisu 2.000 km nazaj, pa niso nič, ne pojamrali da bo treba zamenjat al pa da gre h koncu...

Upam da bo vsaj še en cajta zdržala :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jo očisti, pa namazi, pa bo zdržala še kar nekaj časa ;)

Dobro jo očisti, pa namazi, pa bo zdržala še kar nekaj časa ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg did kaj se še priporoča? Ek? Kje najceneje dobiti?

V Merkurju majo na metre ! ! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem jaz gledal, so vsi nekako priporočali te

- DID ZVM-X

- RK GXW

- EK MVXZ

Z nabavo je pa odvisno koliko se ti mudi in kdo ima kaj na zalogi...še posebej zdaj med dopusti.

Forumaš Leteči, dobavlja DID in kolikor sem gledal ima konkurenčne cene, se dobi tudi kaj ceneje na spletu, vendar je za čakat konec meseca ali še več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original sem vrgel dol na 37 tisoč, pa ni bila neenakomerno raztegnjena - menjal sem jo bolj iz preventive pred daljšo turo. Zdaj vem, da bi držala še verjetno preko 10 tisoč.

Ta nova DID - ova ima 21 tisoč, pa je že neenakomerno raztegnjena. Verjetno bo šla čez par tisoč v pokoj. Način vožnje se ni bistveno spremenil. No, bil je malo bolj dinamičen.

Zakaj takšne razlike med verigami, pa DID - kao dobra veriga?

A ima kdo izkušnje s Tsubaki verigami?

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original sem vrgel dol na 37 tisoč, pa ni bila neenakomerno raztegnjena - menjal sem jo bolj iz preventive pred daljšo turo. Zdaj vem, da bi držala še verjetno preko 10 tisoč.

Ta nova DID - ova ima 21 tisoč, pa je že neenakomerno raztegnjena. Verjetno bo šla čez par tisoč v pokoj. Način vožnje se ni bistveno spremenil. No, bil je malo bolj dinamičen.

Zakaj takšne razlike med verigami, pa DID - kao dobra veriga?

A ima kdo izkušnje s Tsubaki verigami?

Scarabeo

Niso vse DID verige enake. Za en tip motorja obstaja več različnih kvalitetnih razredov cene pa se lahko gibljejo za recimo 600 ccm sportaka od dobrih 100 EUR pa vse do 190 EUR. Ponavadi se splača vzeti najmočnejše verzije verig...samo ponavadi vsi gledajo samo na ceno.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso vse DID verige enake. Za en tip motorja obstaja več različnih kvalitetnih razredov cene pa se lahko gibljejo za recimo 600 ccm sportaka od dobrih 100 EUR pa vse do 190 EUR. Ponavadi se splača vzeti najmočnejše verzije verig...samo ponavadi vsi gledajo samo na ceno.

Če računaš, da poleg verige menjaš še zobnike, potem je itak računica, da kupiš najmočnejšo.

Moja je bila bolj v nižjem cenovnem razredu. Naslednja bo močnejša. Res pa je, da vozim 90% v dvoje in vglavnem polno naložen. Hvala.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrjetn ima tud tistle "dinamicen" dost prste umes? Js morm nujno menjat pr 40k verigo, je neenakomerno raztegnjena, sponat je pa tud ne mors v nedogled....glede mazanja bi pa najrajs avtomatski mazalc gor zabrisu, ker se ne mislm sekirat a sm dost namazu al ne.... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vam za odgovore. Ceno za EK sem že dobil, še za did pa rk moram pa sporočim kaj se bom odločil. Zaenkrat je gor EK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

a se na sprednjem zobniku matica odvije v levo ali desno (kontra navoj)?

Navoj je normalen -desni.Se pravi,da če hočeš zobnik odmontirati,moraš odviti v nasprotni smeri urinega kazalca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original sem vrgel dol na 37 tisoč, pa ni bila neenakomerno raztegnjena - menjal sem jo bolj iz preventive pred daljšo turo. Zdaj vem, da bi držala še verjetno preko 10 tisoč.

Ta nova DID - ova ima 21 tisoč, pa je že neenakomerno raztegnjena. Verjetno bo šla čez par tisoč v pokoj. Način vožnje se ni bistveno spremenil. No, bil je malo bolj dinamičen.

Zakaj takšne razlike med verigami, pa DID - kao dobra veriga?

A ima kdo izkušnje s Tsubaki verigami?

Scarabeo

Imam skoraj enako zadevo. Tudi jaz sem jo zamenjal preventivno. Nova DID pa že po nekaj tisoč km neeako raztegnjena. Kupil v Luisu. Kar se bolj kvalitetne verige tiče pa - ali ima kakšne drugačne oznake, ali pa moram samo nekomu več plačat pa bo v redu? :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam skoraj enako zadevo. Tudi jaz sem jo zamenjal preventivno. Nova DID pa že po nekaj tisoč km neeako raztegnjena. Kupil v Luisu. Kar se bolj kvalitetne verige tiče pa - ali ima kakšne drugačne oznake, ali pa moram samo nekomu več plačat pa bo v redu? :smoke:

V Luisu si nabavil verjetno VX(2) model ketne, obstaja še močenjši ZVM-X model.

http://www.didchain.com/streetChains.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam skoraj enako zadevo. Tudi jaz sem jo zamenjal preventivno. Nova DID pa že po nekaj tisoč km neeako raztegnjena. Kupil v Luisu. Kar se bolj kvalitetne verige tiče pa - ali ima kakšne drugačne oznake, ali pa moram samo nekomu več plačat pa bo v redu? :smoke:

Si menjal komplet z zobniki? Če nisi, si uničil verigo, oziroma so jo zobniki ;) lahko bi bila najmočnejša, pa bi bil enak rezultat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si menjal komplet z zobniki? Če nisi, si uničil verigo, oziroma so jo zobniki ;) lahko bi bila najmočnejša, pa bi bil enak rezultat

Zamenjal sem komplet. Veriga je 535. Včeraj sem gledal po strani od DID-a. Po njihovih spec. bi morala tale veriga več kot zadostovati za moj motorin. Pa za moj stil vožnje sploh, saj kar se da nežno vozim. Resda v glavnem v dvoje, pa nekajkrat tudi dodatno naložen. Motorja res ne utrujam. Edino kar mi manjka je avtomatski mazalec. Morda on reši kakšen problem v tej smeri. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

535 si uničil? Zanimivo, meni je na malcek močnejšem motorju (varadero), zdržala BP 40 tisoč, pol je šel pa motor od hiše, sponal sem jo pa točno trikrat. Je pisa res da je skotojler bil montiran od nove naprej. Mogoče si jo napačno sponal, mogoče si jo slabo mazal, ali pa ni bila naravnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si menjal komplet z zobniki? Če nisi, si uničil verigo, oziroma so jo zobniki ;) lahko bi bila najmočnejša, pa bi bil enak rezultat

no ja... to ne drži čist 100% če maš kaljene verižnike, znucaš tud 3 navadne ketne predn jih je treba stran vreč.

Je pa res, da aftermarket seti nimajo kaljenih verižnikov.

Zamenjal sem komplet. Veriga je 535. Včeraj sem gledal po strani od DID-a. Po njihovih spec. bi morala tale veriga več kot zadostovati za moj motorin. Pa za moj stil vožnje sploh, saj kar se da nežno vozim. Resda v glavnem v dvoje, pa nekajkrat tudi dodatno naložen. Motorja res ne utrujam. Edino kar mi manjka je avtomatski mazalec. Morda on reši kakšen problem v tej smeri. :hmm:

Meni se zdi, da precej ljudi preveč našpona verigo. Če po tem naložiš motor z dvema in prtljago, revco hitro nategne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se zdi, da precej ljudi preveč našpona verigo. Če po tem naložiš motor z dvema in prtljago, revco hitro nategne.

:yes:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DID ZVM-X mora zdržat... Na mojmu kwaku sem imel VX pa sem teral 34.000km.

Zjebal jo je pa 100% to (novo samo ne vem če je DID, oznaka je samo V6), ker nisem še zobnikov menjal zraven. Našponana tud ni bla preveč, z dvema gor in polnim kufrom je imela še 1cm lufta približno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!