Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

...hm gledam na tej strani ta zobniški set za kawasaki ninja zx6r 636 04,..kaj rečete? http://www.rpm-team.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=3127&detailID=10458&segid=&ime=VERIGA_Z_ZOBNIKI_DID_KAWASAKI_ZX6R_02-04 ...je to dobro in ali je že kdo tu kupuval ?

 

Pošlji jim mail, naj ti napišejo katera oznaka DIDove verige je, ker se med seboj cenovno in po kvaliteti zelo razlikujejo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hm gledam na tej strani ta zobniški set za kawasaki ninja zx6r 636 04,..kaj rečete?

men je najbolj pomembno kolk zobnike.jz sem mel na taki šestki minus ena spredaj.zadaj plus 2

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pošlji jim mail, naj ti napišejo katera oznaka DIDove verige je, ker se med seboj cenovno in po kvaliteti zelo razlikujejo. 

evo sem poslal....ker nočem nekaj na pamet kupit in da pol nebi blo vredu..

Popravljeno . Popravil Aprilia rs 125
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bi "izmeril" oziroma ugotovil raztegnjenost verige? Sprasujem zato, ker na oko zgleda bp, in bi zamenjal samo zobnika, sicer sem menjal vedno v kompletu, ker je bila veriga zanic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bi "izmeril" oziroma ugotovil raztegnjenost verige? Sprasujem zato, ker na oko zgleda bp, in bi zamenjal samo zobnika, sicer sem menjal vedno v kompletu, ker je bila veriga zanic.

Izmeriš tako,da vzdigneš zadnje kolo izmeriš zračnost verige,ki naj bi bila med 2 in 4 cm nato zavrtiš kolo 3X za 90 stop. in vsakič izmeriš in naj nebi bilo razlik v zračnosti med meritvami,če je razlika je najbolje zamenjat oboje verižnik in verigo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-5414-0-72979600-1360053183_thumb.jpg

Kako bi "izmeril" oziroma ugotovil raztegnjenost verige? Sprasujem zato, ker na oko zgleda bp, in bi zamenjal samo zobnika, sicer sem menjal vedno v kompletu, ker je bila veriga zanic.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi tole funkcjoniral bi blo super, k s sprejom še pou feltne zram našpricaš

zato si pa pomagaš s kšnim kosom kartona, tko, v L zakrivlenga....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če maš kerga da ti pomaga

ne, gre tud drgač..... počasneje ampak..... gre.... če maš centralno stojalo.... toliko boljš.... (ne, jest ga nimam montiranega....)

a te naučim, kako se dvigne in zavrti zadnje kolo na stranskem stojalu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

bom postavil malce butasto vprašanje, pa vseen:

kdaj menjate verigo?

1. ko vam rečejo na servisu

2. ko doseže določeno št km

3. ko je neenakomerno pretegnjena (skače, ruži..itd)

 

Zanima me, ker mam okrog 30000km, pa zgleda v redu, teče lepo, rahlo opleta sicer levo in desno, to pa že zadnjih 10000km, ker mi je vuilkanizer zmaknil gumo iz centra. Serviser mi je rekel, da je po njegovem še dobra in da ni panike, da bom že vedu ko bo začela skakat :D.

Prav tako sem pomeril nategnjenost po navodilih (se pravi utež na verigo in dolžino določenih členov), in še ne presega mejne vrednosti. Če jo na zadnjem zobčeniku potegnem nazaj, je toleranca nekje 1,5-max 2mm. (od oka, ker je težko izmerit)

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3. oziroma pri rednem vzdrževanju sam vidiš, da je adijo (neenakomerno raztegnjena) + kriterij določenih km preventivno.

 

Še bolje pa je ugotoviti kakšen tip verige imaš gori in naslednjič vzameš malo močnejšo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjal sem, ko je bilo mozno verigo odmakniti z veriznika za priblizno 3/4 ali vec dolzine zoba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjal sem, ko je bilo mozno verigo odmakniti z veriznika za priblizno 3/4 ali vec dolzine zoba.

Hvala vsem za info. Bom še počakal, zaenkrat se odmakne dobro četrtino od zoba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo menjam, ko je neenakomerno nategnjena - to pomeni, da je ni možno več pravilno napeti.

Nekje je pravilno napeta, drugje pa ima vamp. To pa običajno sovpada, da je že skoraj ne moreš več španati.

Prvo sem menjal na 37k - pa prehitro. Druga je bila totalno že na 20k. Kolega ima 43 pa zgleda skoraj nova.

Samo vozi.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam se odločam za menjavo verige. Trenutno ima 34000km. Zobniki in veriga izgledajo super. Se mi je pa začel pojavljati čuden zvok. Mislim, da je pri sprednjem zobniku. Na določenih mestih mi začne "pokati". Nikakor ne najdem vzroka. Prilagam video:

https://www.dropbox.com/s/tryo928r0i98sg7/DSCN0363.AVI?m

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!