Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

viš to pa nism pogledu :D skratka za 6,20 sm ga dobu v sbs; vpraši v kšni železnini al kej podobnga, če nimate sbs-a ...

aja, še to; sm koristu od motula do nevemčesa (edin PDL nism še probu) pa sm vsake 2 mesca za kuhinjsko žlico "sranja" vn iz pokrova zobnika napraskal; da o tem kako se stvar zapeče na auspuh ne bi začenjal :D

men je tale staf zaenkrat dbest; tud ne rabm takoj po furi špricat, ker se enako oprime ketne al je mrzla al pa topla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, še to; sm koristu od motula do nevemčesa (edin PDL nism še probu) pa sm vsake 2 mesca za kuhinjsko žlico "sranja" vn iz pokrova zobnika napraskal; da o tem kako se stvar zapeče na auspuh ne bi začenjal :D

men je tale staf zaenkrat dbest; tud ne rabm takoj po furi špricat, ker se enako oprime ketne al je mrzla al pa topla.

Evo jst sm pa prej zmeri Motulovega uporabljal. Je pacal feltno, samo veriga pa se mi je zmeri zdela namazana. Zdej sm pa začel uporabljat PDL pa se mi zmeri zdi, da je veriga suha, jo pa namažem vsakih 500km, kar se mi zdi dokaj pogosto. Ampak kokr sem bral je to za PDL popolnoma običajno. Če ni me prosim popravite, pa bom raj spet Motulovega kupil. Raje to kot 150€ za novo verigo :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Imam vpršanje... kje se dobi poceni verige DID v Sloveniji in sicer tako: http://www.geiwiz.de...cts_id=2974443

 

Tle je res poceni, ampak ne bi rad dajal 40€ za poštnino!

 

Hvala za odgovore  :)

 

Rabim pa za mojo 125-ko, ki je daleč od 30 km, prej kakšnih 24-26 :)

 

 

Pošlji mi na ZS točno katero ketno rabiš (za kater motor rabiš) pa bomo pogledali ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima, če le imate izkušnje s temi spreji za verige in kaj priporočate; Motul factory neki, PDL, DID (za DID verigo), Castrol? Hvala za odgovore.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem uporabljal S100. Je bil res super sprej tudi v mokrem. Je pa kot vsak malo osvinjal drugače pa glede mazalnih lastnosti nimam kaj rečt. Sedaj sem pa na oiler prešaltal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo jst sm pa prej zmeri Motulovega uporabljal. Je pacal feltno, samo veriga pa se mi je zmeri zdela namazana. Zdej sm pa začel uporabljat PDL pa se mi zmeri zdi, da je veriga suha, jo pa namažem vsakih 500km, kar se mi zdi dokaj pogosto. Ampak kokr sem bral je to za PDL popolnoma običajno. Če ni me prosim popravite, pa bom raj spet Motulovega kupil. Raje to kot 150€ za novo verigo :D.

 

Preizkusil sem precej sprejev, tudi PDL.

Sprejel sem sklep, da če ne paca in se ne vidi maščoba na verigi je zame sprej zanič.

 

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz že par let uporabljam tole in tudi mislim, da bo pri temu tudi ostalo. Pred tem sva poizkusila marsikatero "mažo" in vse je bilo posvinjano. S tem pa teh težav ni.

 

silkolene_titanium_chain_gel.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima, če le imate izkušnje s temi spreji za verige in kaj priporočate; Motul factory neki, PDL, DID (za DID verigo), Castrol? Hvala za odgovore.  

Probal sem že marsikaterega,zaenkrat sem zadovoljen z motulom,je pa fajn da dan pred furo urnk namažeš,sem opazil da je

vlka razlika,ne meče tok oz.skor nič kot če špricneš pred furo...pa močno  posprejam! Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Test ketensprejev, tisti ki ne pacajo tudi v ketno slabo prodrejo, sam uporabljam S100, z isto ketno imam prevoženih več kot 30.000 km pa je skoraj kot nova

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm zdej od Shell-a nabavu..baje je najboljši..tko kot vsak..tko da vidim kaj je na stvari :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ketna ima trenutmo malo več kot 35000km. Prejšni lastnik "do 10000" ne vem kaj je uporabljal. Ketna je bila kar v redu mastna. Do 30000 sem jo mazal s S100. Odličen sprej. Pri 30000 sem gor namontiral oiler zadeva se kar obnese je sicer še v stanju testiranja in ugotavljanja idealnih nastavitev. Predvsem je zelo enostavno čiščenje opacanega motorja umazanija pa iz verige kar odleti. V kratkem jo bo potrebno menjati, ker mi že rahlo poka na sprednjem zobniku ko zavrtim kolo predvsem ko je "vroča" čeprav izgledajo verižniki odlično in ketna kot nova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanima, katera orodja uporabljate za kovičenje verige.

 

Včasih smo to delali s kladivi, seveda pa obstajajo bolj elegantne rešitve. Zanima me če kdo uporablja D.I.D. ov ponaredek iz louisa in kako se obnese.

 

Že več dni raziskujem področje, in na nekih forumih ga niso preveč pohvalili oz. je dobil oceno -2, nič pa ne piše zakaj. Hvalijo pa ameriške motion pro, in me zanima če kdo kakšnega  uporablja. Tudi ko gledam D.I.D. ove origial mi ni jasna razlika med KM500R in KM501E.

 

Nameravam kupiti tako orodje, vendar se je težko odličiti kaj je najbolj primerno oz. ali bi šel na uiverzalnost ali ostanem na D.I.D u in koliko je slabši fake od originala. Je pa 3x cenejši.

 

Pozanimal sem se tudi, kaj uporabljajo razni serviserji in je seveda različno. Od klasike s kladivom do orodja za 400€+, zdaj pa bodi pameten ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za svojo ketno in njeno menjavo na vsake 20-30k km, uporabljam louisovo orodje...se ni zatajil.

Ce se gres pa mehanika in bos kovicil ketne kot po tekocem traku, potem verjetno vzames profi opremo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi soglašal z urkoman-om.

Ni neki posebnega ampak za enkrat na par let je več kot dober. "Problem" je da ga moraš naštudirat koliko zategnit pa do druge menjave potem pozabiš (saj jaz) .

Je pa definitivno "bolj elegantno" in bistveno lažje kot s kladivom.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za svojo ketno in njeno menjavo na vsake 20-30k km, uporabljam louisovo orodje...se ni zatajil.

Ce se gres pa mehanika in bos kovicil ketne kot po tekocem traku, potem verjetno vzames profi opremo...

Hvala za pomoč pri odločitvi. Isto mi je svetoval sodelavec - podobno kot baubav orodje.

 

Glede na to, da je menjava na servisu dražja od orodja, se bolj splača nabaviti orodje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE bi kdo nabavil keten sprej S100 po ceni 14€ po komadu, naj mi javi do jutri, namreč vzel bi nekaj kosov.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima, če gre kdo iz Ljubljane kaj do Lojzeta v Beljak za vikend, da mi vzame orodje za kovičit verigo ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naroči v TRG-u (ne bo kaj dosti razlike, tudi časovno) .

lp

 

jst mam mal drugačne izkušnje glede dobave.Ponavad rabijo MNIMALNO 14dni, poleti sem pa čakal tudi že cel mesec. 

 

Drugače pa orodje za kovičenje verige verjetno dobiš tudi pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!