Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

tegale lahko zrihtam za 12€ in nič manj in nič več.

moreva prej še enega celega motula pa en nils skurit, tko da verjetno bo počakalo na naslednjo pomlad :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno bi rabil po meri izdelan zadnji verižnik. Gre se za Husqvarno, 65 zob, 520 veriga. Serijski izdelki se dobijo z največ 52 zobmi.

Se priporočam za kontakt od kakšnega mojstra ki zadevo naredi hitro, kvalitetno, ter za razumno ceno :grim

:hmm:

ttn podskrajnik? pri njih sem pred leti kupil surovec, poln veriznik, ki so mi ga v strugarstvu obdelali do konca. Zvrtali luknje in postruzili sredino.

ddugace pa morda lahko kupis 52 zob, in spredaj das 2 zoba vecji veriznik ce gre.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moreva prej še enega celega motula pa en nils skurit, tko da verjetno bo počakalo na naslednjo pomlad :D

 

ok. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni omenjajo eno čudo k ketno automatsko maže. Mi loh kdo pove kj več o tem?

 

To je to čudo ---

 

http://www.scottoiler.com/

 

Ga imam in sem zelo zadovoljen. Tisti flaškonček pod sedežem napolnim vsakih 3000 - 4000 km (cca 0,5 deci)

 

Zadnjih 18.000 km niti ne vem, da mam verigo. Pa še tisto kar pofleka po plastikah obrišeš z navadno krpo, ker se nič ne lepi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa sporoči kako se bo obnesel sprej!

Po špricanju počakaj ene 15-30 minut, sam sicer špricam ketno po furci, ko je še vroča :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej. Počasi bom moral zamenjati verižni set na motorju. Me pa zanima katere verižne sete kupujete in kje, ker zadeva načeloma ni poceni. Pri Louisu sem gledal DID stane 269 eurov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej. Počasi bom moral zamenjati verižni set na motorju. Me pa zanima katere verižne sete kupujete in kje, ker zadeva načeloma ni poceni. Pri Louisu sem gledal DID stane 269 eurov.

 

 

eBay

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,

imam vprasanje za tiste, ki so spreminjali velikost zobnikov.

Zdaj imam na 03 zx6r spredaj 14 zob in zadaj standard 40. Sedaj mislim zamenjat verizni set in me zanima, ce dobim enako razmerje, ce dam zadaj 43 zob in spredaj serijsko 15?

To bi pa rad naredil zato, ker ima ninja spredaj na zobniku senzor za hitrost in mi kaze 10km/h prevec, zaradi manjsega zobnika.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,

imam vprasanje za tiste, ki so spreminjali velikost zobnikov.

Zdaj imam na 03 zx6r spredaj 14 zob in zadaj standard 40. Sedaj mislim zamenjat verizni set in me zanima, ce dobim enako razmerje, ce dam zadaj 43 zob in spredaj serijsko 15?

To bi pa rad naredil zato, ker ima ninja spredaj na zobniku senzor za hitrost in mi kaze 10km/h prevec, zaradi manjsega zobnika.

lp

cism mal pameti pove da bo stevc se vedno lagal. Ker je umerjen na razmerje med verizniki, ne pa na prednji veriznik.

in razmerja so osnovnosolska matematkika, a ne?

14:40=1:2,85

15:43=1:2,86

z novimi verizniki se ne bo spremenilo skoraj nic.

poleg tega imas lahko probleme z dolzino verige.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cism mal pameti pove da bo stevc se vedno lagal. Ker je umerjen na razmerje med verizniki, ne pa na prednji veriznik.

in razmerja so osnovnosolska matematkika, a ne?

14:40=1:2,85

15:43=1:2,86

z novimi verizniki se ne bo spremenilo skoraj nic.

poleg tega imas lahko probleme z dolzino verige.

Nisva kompatibilna z matematiko :grrr

Hvala za odgovor

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Originalen set vierige in zobnikov za hondico hornet s poštnino vred cca 100€ najbrž manj, če kdo nuca.

http://www.davidsilverspares.co.uk/CB600F21-SPORTS-HORNET-2001/part_71094/

Meni se zdi zelo ugodno, zlasti za originalen set. Menda je originalen prednji zobnik bolj fancy ko je gumiran kar naj bi zmanjšalo hrup verige. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze leta dajem JTje notri in vse je BP in skoraj 3x ceneje...ni pa original, to drzi kot pribito

 

Se mi pa zdi set z verigo in zobceniki za 100€ kar prepoceni, samo RK ketna je 110€ v Avstriji, pri nas pa 140€.

Popravljeno . Popravil urkoman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa bi vprasal imam nov motor pa ima sedaj prevozenih 320km,enkrat bil na malo bolj vsrani cesti pa sem ga moral malo s karherjem oprat.Tako ali moram na novo verigo namazat saj mi je trgovec rekel da prvih 1000km oziroma do prvega servisa ne rabim mazat nic samo kontrola.Ce se verige dotaknem je se kar mastna.Sem se svez motorist zato me ni nerodno tudi take stvari vprasat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen, 

1.nikoli ne peri motorja z visokotlačnim čistilcem, ker tako spravljaš vodo in umazanijo v vse pore motorja, posledično kratki stiki in rja.

2.kdo ne maže ta ne vozi, jaz jo mažem ko tankam, to je po ~450 km vsekakor, pa po pranju motorja. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opa hvala pa nisva vedela saj sva ga bolj na rahlo pospricala me pa zanima kaj naj kupim za mazanje bom sel danes takoj v nabavo,kaj ali bolje kako pa je najbolj priporocljivo prati motor hvala za razumevanje tako je ce si se svez. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz svojega perem s pištolo za zalivanje vrta, od "kozmetike" pa pri pranju uporabljam avtošampon in odstranjevalec mrčesa. Po končanem pranju pa večje površine obrišem z mikrokrpo, nedostopne dele pa spiham s stisnjenim zrakom. Hkrati pa tudi pustim motor da teče in se toliko segreje, da se vklopijo ventilatorji (pri meni je to 97 stopinj). Na vsake toliko časa sledi po pranju še dodatno čiščenje s "kozmetiko" za plastiko (Motul shine & go) in razmaščevalcem (petrolov motor spray).

Za mazanje verige pa je v tej temi polno priporočil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker mi je šlo na živce, da mi od ketne leti črna mast, s ktero je blo namazano vse (ketna, zobniki), sem danes odstranil vse ščitnike in popolnoma odstranil to mast, kjerkoli je že bila. potem sem še očistil  in namazal s kettenmax sistemom.

 

je to ok? ma tista na debelo naložena mast kakršnokoli funkcijo, razen da ti zapaca zadn del motorja do amena???  verjetno je popolnoma ok, da so ketna in zobniki čisti ter namazani, ne pa zamaščeni do neprepoznavnosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem prvič preizkusila Nils spray za verigo in zadeva zgleda zelo obetajoče. Za razliko od motula (ta navadnega) je Nils veliko bolj lepljiv in ga ne razmetava po celem motorju. Sicer bi za prav test, morala prej še očistit verigo starega keten spraja, ampak sm že tako zelo zadovolna. Mogoče je še najbolj podoben DID-ovemu spraju, ki pa ga je vseeno bolj odmetavalo od verige in je tudi cenovno bil najmanj ugoden. še uradna stran od nilsa http://www.moto.it/moto-usate/triumph/street-triple/street-triple-r--2009-12/index.html?msg=4709840

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!