Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Smo Slisal ja,da folk kupuje ugodne did,pa je po 15jurjih za v kanto.

:slap: no "strokovnjak" potem si pa lahko prideš "čudež" pogledat, ima namreč 31 tisoč za sabo tak enak primerek omenjene "ugodne" verige. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom povedala čez ena 4 leta(oz. verjetno bo še kaj več :P ), kolko kilometrov je naredila. sicer pa če je original ketna z navadnim O ringom, z zelo slabim vzdrževanjem (prvih 14k), vožnjo po zadnjem, polletnem in še več ne mazanju, "shranjevanju" na prostem itd. naredila 25k (pa še bi naredila par tisoč), bo tudi ta naredila vsaj še tistih 5 do 10k več. ker se je original rk dobro obnesla, sm se odločila da ostanem pri rk.

sicer pa se vsak sam odloči kje jo bo kupil, al je to ebay, al je to uradni servis al trgovina z moto deli. jst mam pač "čudn" motor, za katerega je najcenejša pot ebay. ni mi treba nobenega klicarit, pa poslušat njihovega jamranja, kako bi morali oni to posebi naročit bla bla bla, pa da sej lahko člene sami skrajšamo itd., nikamor se mi ni treba premaknit, tako da do sedaj se je to izkazalo za najboljši način. 

drgače pa koliko bo življenska doba veriga je bolj kot od verige odvisno od lastnika motorja. 

Popravljeno . Popravil cikadina
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: no "strokovnjak" potem si pa lahko prideš "čudež" pogledat, ima namreč 31 tisoč za sabo tak enak primerek omenjene "ugodne" verige. 

Se opravicujem, ker sem ocitno tko napisal, da si se v trenutku "vnel". :D  Namenoma, da vidm reakcije, ce to res drzi, al so pa te verige res vrhunske....

 

Najbols je itak sam probat, tko da mrbit naslednji set, je sla lihkar nova gor, za ne pucen dnarja. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot zanimivost.

Kolega je kupil novega gsr 600. Po 43000 kilometrih je še ni španal. Zdaj ima preko 51000 kilometrov. 

Res me zanima, koliko mu bo vzdržala. Če ne bi bil sosed in ga ne bi poznal - ne bi verjel.

Vsak bo rekel penzionist, pa ni tako. Vzorno vzdržuje, vozi pa dinamično.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trebor je naredil 44kkm na R1,pa tudi vozi zelo dinamično!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dosti debate je že bilo okoli verig,povem vam samo eno, dokler sem vozil motorje z verigo "nikoli" menjal verige in sem par njih prodal z 40K kil.koliko je z njo naredil še vozni,ki je motor kupil nebi vedel so pa bile verige pri prodaji še vedno 100%-tne. Verige nisem nikoli drugače čistil kot samo v jeseni pred garažiranjem motorja in to z Kircherjem- topla voda ca 60 stopinj,mazal sem vedno z Motul sprejem in to vedno vročo verigo (zaradi boljšega oprijema masti) po vsakem tankanju res,da bolj po malo tako,da sem imel en sprej sigurno za 6 mesecev+ !

Moj moto je kdor maže ta vozi in na mazivih nikoli nešparam ! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej, debate o kilometrini so iste kot pri gumah, brezveze. Ker vsak od nas drugace, drugje vozi, pa vsak svoj motor, tko da....lahko se dorece razpon, to je pa to. Men tud zdrzi okol 30-35 jurjev, pa k jo 2x nasponam jo ruknem dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva vgradnja je zdržala 38k km, naslednja isti proizvajalec (DID), 31k km, zdaj pa mam gor EK "ekstremno vzdržljiva" zlate barve... baje japonska roba. Živi bli pa vidli.

 

LP bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravicujem, ker sem ocitno tko napisal, da si se v trenutku "vnel". :D  Namenoma, da vidm reakcije, ce to res drzi, al so pa te verige res vrhunske....

 

Najbols je itak sam probat, tko da mrbit naslednji set, je sla lihkar nova gor, za ne pucen dnarja. :lol:

To imaš prav da sam probat  .) , sicer se pa jaz tebi opravičujem ker sem tako butasto odgovoril, ni bilo ravno na nekem nivoju  :)  

V glavnem sem do zdaj vedno kupil DID zdaj pa če to delajo kitajci ali indijci ne vem  :) zdržale so mi vse tu nekje okrog 30 tisoč, edino originalno na hornetki je pri 26 tisoč vzel hudič....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zanima me če ima kdo izkušnje z  ketno DID 530 ZVM-X za motor cbr 1000rr 2005 letnik-- za ta motor je ta priporočljiva..

Pa gledam cene na ebayu malo čez 200 € za set, pri nas po mototrgovinah pa vse okrog 250 :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če ima kdo izkušnje z  ketno DID 530 ZVM-X za motor cbr 1000rr 2005 letnik-- za ta motor je ta priporočljiva..

Pa gledam cene na ebayu malo čez 200 € za set, pri nas po mototrgovinah pa vse okrog 250 :))

js mam 525 zvmx hejvi djuti gold.......ketna ko ketna......mažeš ona vozi....cena seta me je prišla 190€. Poglej na ketenmax, tam je baje najceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo da pri nekaterih motorjih ketne zdržijo zelooo dolgo kilometrino. Sam sem do sedaj porabil približno deset motorističnih verig. Vsaka je zdržala približno 35.000 kilometrov ne glede ali je bila zlata Regina ali Did, oring ali xring. Stil moje vožnje je popolnoma penzionistični s sopotnico in tremi kovčki. Zanimivo je da se mi niso nikoli verižniki toliko obrabili da bi bili godnji za zamenjavo, čeprav je predzadnji motor Tiger imel 140k kilometrov.  Osebno imam raje Did, ker se razteguje bolj enakomirno čez prevožene kilometre, kot Regino, ki se mi je na hitro raztegnila na koncu svoje življenske dobe. Prijatelj na svojem hd uporablja industrijsko ketno, ki se kupuje na metre v železninah. Pravi da je čisto v redu! Nazadnje sem ga videl parkiranega ob koruznem polju z zavito in strgano ketno okoli zadnjega kolesa, bogu za hrbtom. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam 525 zvmx hejvi djuti gold.......ketna ko ketna......mažeš ona vozi....cena seta me je prišla 190€. Poglej na ketenmax, tam je baje najceneje.

Kje si ti naročil ketno ?

http://kettenmax.de/

 

Seti se nabavljajo samo tukaj, poceni in original :)

 

Drugih opcij preprosto no.

KK je z naročilom prek omenjene spletne strani ?  A se plača prej al po povzetju, pa kolko je poštnina v slo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poštnina samo 9,90 EUR, plačaš na TRR ali preko spletne banke, če nimaš, pa na pošto UPN.

 

Skratka izjemno ugodno in kvalitetno.

 

Verižniki so pa od te firme 

 

http://www.jtsprockets.com/ 

 

JT Sprockets is the world’s leading brand of sprockets for motorcycles and ATVs. Using only the finest raw materials and using cutting edge technology in their production, our range gives you the ultimate in replacement sprockets at unbeatable value.

 

http://kettenmax.de/shipping.php

 

Der Versand der Produkte nach Belgien, Dänemark, Estland, Finnland, Frankreich (außer Guadeloupe, Martinique, Französisch-Guayana, Réunion), Großbritannien (außer Kanalinseln Jersey und Guernsey), Irland, Italien (außer San Marino, Livigno, Vatikanstadt), Lettland, Litauen, Luxemburg, Monaco, Niederlande, Österreich, Polen, Portugal (außer Azoren, Madeira), Schweden, Slowakei, Slowenien, Spanien (außer Ceuta, Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria, Teneriffa, La Gomera, La Palma, El Hierro, Melilla), Tschechische Republik, Ungarn kostet 9,90Euro

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem vzel verigo pri SM motocenter solkan, jo dobiš pa tut marsikje drugje...poguglaj trgovce ala TC moto, BS, Čarman...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rk isti smorn kot zvmx 525 ketna plus zobniki in postnina 160€ na ebay.de link je par strani nazaj. vsako toliko imajo tak 30% popust se splaca spremljat. je bilo najceneje kar sm gledala. zobniki so pa jt "navadni".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je firma, ki izdeluje zobnike. Tako kot npr. JT, Renthal...

hvala lepa, kaka je kakovost podobna ko pr JT pa renthal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Supersprox izdeluje zobnike v kombinaciji aluminija in jekla (naj bi bili lažji in vzdržljivi) , lažji so, koliko so vzdržljivi pa (še) ne vem. Če nič drugega, dobro zgledajo. Delajo tudi "navadne" , ampak glavna "fora" so jim zgoraj omenjeni.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!