Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Sem sel se enkrat gledat bolj natancno - v bistvu je razlike za en milimeter, glede na nastavitev na tisti strani na kateri je veriga.Po besedah vulkanizerja ( da mam nekaj fest zamaknjeno ) sem sklepal, da je vec...To pa ze nebi smel biti tak problem...Bom pa vseeno se na servisu preveril...

Hvala!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oi!

Se eno vajensko vprasanje... :krneki:

A tole "rjavo" na sliki lahko s cim pospricam, namazem ? :blush:

[attachmentid=97809]

Tks!

Lp!

Flight

post-11539-1179821009_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko.

Jaz imam pa eno vprašanje. Kje bi lahko kupil samo sprednji zobnik. Pa da imajo kaj zaloge v smislu aftermarket delov, ker naročim ga lahko tudi sam. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oi!

A tole "rjavo" na sliki lahko s cim pospricam, namazem ? :blush:

Pošpricaj z ketn sprejem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa eno vprašanje. Kje bi lahko kupil samo sprednji zobnik. Pa da imajo kaj zaloge v smislu aftermarket delov, ker naročim ga lahko tudi sam. :hmm:

Zakaj pa rabiš samo sprednjega? A imaš novejšo verigo? Če je starejša, je ta pretegnena in ima večji razkorak, kar pa ne bo ugajalo novemu zobniku. Menim, da je najbolje, da menjaš celotni set ( oba zobnika in verigo, seveda, če ima sedanji set že veliko km za sabo)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko.

Jaz imam pa eno vprašanje. Kje bi lahko kupil samo sprednji zobnik. Pa da imajo kaj zaloge v smislu aftermarket delov, ker naročim ga lahko tudi sam. :hmm:

V Hein Gericke lahko kupiš posamezne zobnike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa 05/3005644 Gorica in ti pošljejo po pošti.

Bravo Frips :worship: to so informacije :beer2:

že naročeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa 05/3005644 Gorica in ti pošljejo po pošti.

kaj tukaj prodajajo tudi komplet verige z zobniki??

če ne... mi lahko kdo pove kje v sloveniji prodajajo verige komplet z zobniki, D.I.D. ali kaj podobnega???

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Sem nov na tem forumu, tko da ne vem čist točno če sem to vprašanje postavil v tapravi temi.

Pri mojem Kawasakiju KLE500 imam občutek da ja ketna že malo preveč ohlapna. V servisni knjigi sem prebral da lahko niha za 2 do 12mm. Zdej pa me zanima kdaj se to meri. A ko sedim na motorju ali ko je motor prazen.

A moram biti na kej posebno pozoren ko se lotim nastavljanja.

Hvala za odgovore.

LP, Matej :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmeraj preveri nihanje ketne(naj preveri kolega ali kdo drug), ko je motor obremenjen. Torej-če greš na potovanje s punco in kufri se oba vsedita na motor in naj nekdo preveri. Jaz tako delam pa ketna zdrži 25tisoč km na 80konjski mašini-to je pomoje znak, da delam prav :whistle:

Drugače pa dobrodošel na forumu(čestitam, ker si eden redkih začetnikov, ki uporablja ISKALNIK :worship: )!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Sem nov na tem forumu, tko da ne vem čist točno če sem to vprašanje postavil v tapravi temi.

Pri mojem Kawasakiju KLE500 imam občutek da ja ketna že malo preveč ohlapna. V servisni knjigi sem prebral da lahko niha za 2 do 12mm. Zdej pa me zanima kdaj se to meri. A ko sedim na motorju ali ko je motor prazen.

A moram biti na kej posebno pozoren ko se lotim nastavljanja.

Hvala za odgovore.

LP, Matej :rolleyes:

Pozdravljen!

V navodilih o vzdrževanju verige piše, da je ohlapnost verige med 35mm in 45 mm ko je motor razbremenjen na bočnem stojalu.

prilagam sliko.

NapetostVerigeKLE.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kdo pozna tole:

KOS ----> Ketten oler system (Automatischer Motorradkettenöler)

Zanima me če ima kdo izkušnje s čem podobnim.

post-1941-1181825902.jpg

post-1941-1181825910_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pozna tole:

KOS ----> Ketten oler system (Automatischer Motorradkettenöler)

Zanima me če ima kdo izkušnje s čem podobnim.

AVE

Preberi si te strani pa vprašaj te može, ki to uporabljajo

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...75&start=75

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alora ,čoper, prevoženih cca 13.000 km veriga sprejana na vsakih 300-400 km.Vožnja po asvaltu, makedam le za vzorec.Vprašanje :

je potrebno verigo očistit- razmastit kljub temu da ni videti zamaščena-umazana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alora ,čoper, prevoženih cca 13.000 km veriga sprejana na vsakih 300-400 km.Vožnja po asvaltu, makedam le za vzorec.Vprašanje :

je potrebno verigo očistit- razmastit kljub temu da ni videti zamaščena-umazana.

škodl ti ne bo, pa še neki maš za dleat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škodl ti ne bo, pa še neki maš za dleat..

Kolega, vprašanje se je nanašalo na verigo. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega, vprašanje se je nanašalo na verigo. :doze:

ja vem da je vprašanje na verigo, škodl nebo ne teb ne motorju, če verigo tudi na manj k kilometrov spucaš! js sm tko ugotovil da sm meu lepo zlato verigo, ne črno :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!