Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Sam se mi zdi, da je še zmeraj cenejši kot Motulov cleaner :hmm:

Drugače pa tudi sam vse take zadeve pucam z WD-40.

Zelo dobro odstrani take stvari tudi navaden kuhinjski odmaščevalec Sgrasatore (bela tekočina) s ceno cca 2 € za dozo . Priporočam !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se čiščenja svinjarije od ketenspreja, ki je razmatan po feltni, auspuhu in še kje, uporabljam fenomenalen recept, ki ga je napisal nekdo od forumašev (pozabil kdo :oops: :worship: ). Enostavna zadeva: 1/2 litra kurilnega olja, 2 dcl bencina in polovico "plastenke" prila. Zmešaš, vzameš penzl, napenzlaš, prižgeš cigareto, deset minut kasneje z vodo (najbolje iz vrtne cevi :whistle: ) spereš svinjarijo dol.

Ob trdovratni svinjariji, ponovi postopek. Enostavno, poceni, učinkovito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut z Mr. Muscolom gre fino dol, ravno včeraj zglancal felgo da se sveti :) našpricaš, malo počakaš in lepo obrišeš svinjarijo dol, v moje primerju ketnšprej/prah koktejl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka...veriga ima cca 20k, odtegovala se ni. Opazil sem, da se en člen zatika na pregibnem delu. Poskusil sem očistiti verigo, razgibati člen, nič ne pomaga, še zmeraj je trd. Sem pa tudi opazil, da ima en drug člen na pregibu cca 1mm "zračnosti".....:hmm:

...papa veriga?! :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mogoče ve kje sa da ugodno nabavit scottoiler oz. pro-oiler? A so še kake druger fiirme ki delajo podobno zadevco, ker mi gre mazanje ketne na svojem k nima sredinskega stojalo že rahlo na živce :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pri nas dobiti po ugogni ceni komplet verigo z zobniki od firme DID? :?

ugodni ceni? pri nas? ne vem.

Vem pa, da zobnike in ketno kupujem samo še v Lojzu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pri nas dobiti po ugogni ceni komplet verigo z zobniki od firme DID? :?

Najceneje sem jo našel v NG pri Simšiču 05/3005644

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najceneje sem jo našel v NG pri Simšiču 05/3005644

Hvala imam že naročeno pri Simšiču, 170 € komplet in to ne ta najslabši, ker nisem vedel da imaš za en motor tri različne komplete DID ki se razlikujejo po kvaliteti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam da uredil ! a to vzel 530 z x-ringi?

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo ve kje bi lahko dobil manjši zadnji zobnik nekje 49 zob, ker vsepovsod kjer sem se pozanimal za ketnsete ali pa samo zobnike za xt 350 imajo samo original 52 zob?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole, sicer nimajo na zalogi, ampak ko bom rabil bo :yea1: frips še enkrat hvala, če se kje srečamo imaš :beer1: v dobrem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mogoče ve kje sa da ugodno nabavit scottoiler oz. pro-oiler? A so še kake druger fiirme ki delajo podobno zadevco, ker mi gre mazanje ketne na svojem k nima sredinskega stojalo že rahlo na živce :trance_33_sleep:

Mislim, da bo treba kar v tujino. Če se dobro spomnim, sem svojega Škota nabavil pri Lojzu, v Beljaku.

Oboje pa lahko naročiš preko spleta: Pro-oiler in Škot

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram reči da sem presenečen nad vzdržljivostjo verige z uporabo avtomatskega mazanja. Res da imam gor najmočnejšo verigo ki sem jo dobil od DID-a za moj moped (525ZVM2) pa vendar se mi zdi kar solidno da ima komplet trenutno 40.000km na grbi pa še ni kakih znakov nad preveliko ali neenakomerno raztegnjenostjo verige.

Da ne pozabim omeniti podatka da se gor voziva večinoma dva in to v 50% z tremi polnimi kufri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To zato, ker si mal gorenca :devil:

Moja ketna istega proizvajalca in tipa na enakem motorju, pri pretežni vožnji v dvoje po 10.000 kmjih je že v tretje našponana, tako da ne verjamem, da jih bo dočakala dosti več kot 20.000, pa jo našpricam po max 400 km;

No ja, morda pa se me bo kdo usmilil in mi pokazal kako narediti sistem za avtomatsko mazanje :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno težavo. Od kar sem menjal zadnjo gumo (ta je isti model kot prej) se mi veriga po vsakih 1000km zrahlja, da jo je treba spet zategnit. To se je že 2x zgodilo (in zdaj spet). Z verigo sem prevozil 14k, težava pa je od menjave gume. Imam pa ducatija, ki ima enostransko pritrjeno zadnje kolo in je treba met poseben ključ (take srpaste oblike), da lahko sploh našpanam. Problem je da zrahlana veriga potem drsa po nosilcu zadne gume na levi.

Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo narobe, ker se mi to ne zdi normalno da tako hitro popusti? Kje bi lahko dobil ta ključek za špananje verige? Kolko časa pa naj bi zdržala veriga, oz. kaj je tisto ki ti pove da jo je treba menjat?

Hvala

Obteguje se ti zato, ker jo šponaš neobremenjeno (brez, da nekdo sedi na mopedu). Vzrok tiči v tem, da vpetje nihajke ni v isti "točki" kot je os zobnika in s tem obremenjuješ verigo s svojo težo, prtljago...

Ali pa premalo špricaš...

Odvisno od tipa/obremenitev/vzdrževanja - naj bi zdržala od 20k pa celo čez 40k... , poglej, kaj fantje pravjo z uporabo Škotojlerja...

Skratka...veriga ima cca 20k, odtegovala se ni. Opazil sem, da se en člen zatika na pregibnem delu. Poskusil sem očistiti verigo, razgibati člen, nič ne pomaga, še zmeraj je trd. Sem pa tudi opazil, da ima en drug člen na pregibu cca 1mm "zračnosti".....:hmm:

...papa veriga?! :cry:

Obrabil se ti je nikljan ali kaljen sloj štifta. Tukaj nimaš več kaj naredit. Verjetno oz. je zelo neenakomerno obrabljena. Kupi drugo.

PS:

-na Kawasaki moto showu v Kaposvaru sem govoril z prodajalcem verig, ki jih baje ne šponaš - z vgrajenimi kao "high-grade" členi. Bi poslal tudi po pošti. Spomnem se, da je bila za 525 "Z" cena cca. 140 EUR. Če koga zanima -> PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mogoče ve kje sa da ugodno nabavit scottoiler oz. pro-oiler? A so še kake druger fiirme ki delajo podobno zadevco, ker mi gre mazanje ketne na svojem k nima sredinskega stojalo že rahlo na živce :trance_33_sleep:

kettenoeler.com

sem pred ca. mesecem spraseval, ce bi se kdo.......

montiral, maze, zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrabil se ti je nikljan ali kaljen sloj štifta. Tukaj nimaš več kaj naredit. Verjetno oz. je zelo neenakomerno obrabljena. Kupi drugo.

Nič, nova veriga je doma (DiD 530 "X"), jutri gre gor in novim zmagam naproti.

Stara,koliko sem pregledal vse člene, je še ok, razen tega enega. Jbga....se je pač zgodilo. Še dobro da novo tako hitro dobil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ve kdo kje se da nabavit tisto orodje, s katerim se zakovičijo ketne??

drgač pa ma kdo mogoče kako sliko, na kateri je vidno da so zobniki hin?? ker bo treba menjat ketno pa vrjetno tut zobnike :)

Popravljeno . Popravil D_u_H_e_C
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!