Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

hja... tega ne vem. jaz sem kupila did komplet, ko je bil v akciji in je prišel 100€, pri nas izpod 160€ nisem dobila ničesar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je glede kvalitete? Je najbolje kupiti original komplet ali recimo did/regina?

Sej verjetno je na tem motorju tovarniško že DID komplet gor. Jaz sem imel na mojmo original DID, zdej pa imam gor RK komplet z X ringi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kupil nov sprej za verigo MOTUL. Včasih sem imel istega in je puščal belo sled, ta pa ne. Zdej pa me skrbi če je zanič oz. če so spremenili sestavo spreja ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri meni pa je ko je bil nov puščal belo ketno za sabo, zadnjič pa sem jo sčistil in ponovno posprejal s tem motulovim sprejem pa ni nič bela :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

govora je o kawasaki kle500, letnik 99...danes sem zamenjal kolegu komplet zobnikov ter verigo (pogonsko). Naročil sem originalne kawasakijeve dele (verigo dela DID) pri Panigazu, saj je bilo ceneje kot bi vzel regino ali did preko drugih trgovin. In podrem vse, vidim da so zobniki na pogled identični. Zadnji brez problemov...se ujema z novo verigo...prednji pa nekako ne...recimo 4 zobci še sedejo v verigo, več pa ne. Nikakor pa noče veriga polkrožno objeti zobnik...ob koncih kar ne nalega. Zobnik je po obliki enak prejšnjemu, skoraj bi upal trditi da na prosto oko ni videti razlike, tudi če poležem enega na drugega. A veriga stari zobnik lepo objame, novega pa noče...samo recimo 4 do 5 zobcev kot sem prej obrazložil. Kot kaže gre za napačni zobnik čeprav mi je čudno saj je na pogled popolnoma identičen.

Sedaj ko sem provizorično sestavil kar s starim sprednjim zobnikom ter verigo napel, sem ugotovil da je indikator na vilici na 3 črtici od zadaj gledano (predpredzadnji črtici). Veriga ima enako 55 členov kot prejšnja tako da bi morala biti prava...je to prav za novo verigo? Malo me namreč skrbi da ko se bo z kilometri udelala, ne bo kam več napeti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Sem iz Ljubljane, na Banditu mram letos menjati zobnike pa verigo, pa me zanima, kje bi lahko to naredil, da bi me prišlo ceneje (panigaz,ćarman? ), v redu narejeno in dobra kvaliteta (vem, cena=kvaliteta). pa še nekaj? na nekaterih motorjih sem opazil, da imajo "barvno" verigo....se da to kje naročit? pa kaj mi priporočate glede izbire kompleta? kaj naj mi montirajo?

hvala že vnaprej :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem naredil 180 km, pred odhodom sem namazal ketno, zanima me kako nej preverim če je ketna še dovolj namazana, je dovolj če dam prst gor in se lima ali se to vidi kako drugače?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obročki se ne smejo svetit od preveč olja in ne smejo se svetit zaradi premalo olja ... tko lepo mat siva mora bit ... bolj enostavno se ne da povedat ... tisto odvečno olje/mast/sprej pa sem jaz nekoč, ko sem še mazal verilo, vsakič sproti obrisal, ker se na tistem samo nabira umazanija

h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha na zobniku sem opazil umes malo črne barve torej olja to opbrišem pa bo torej?

Popravljeno . Popravil FazerMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je že komu zgodilo, da se je veriga na motorju nekako sama od sebe pobarvala

ponekod (ni v celoti) na rdečkasto :hmm: ?

Ali je to možen rezulata dveh različnih mazil (ketn-sprejov) pa se nekako tako kaže gor na verigi :?

Vedno pred sprejanjem lepo očistim verigo in nato mažem :yes: .

Stanje: Veriga je lepo namazana in ima za seboj dobrih 10k km, na njej ni videti nikakršnih smetk ali olupkov zobnikov ali karkoli moteče mehanskega.

Kakšen komentar na to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je že komu zgodilo, da se je veriga na motorju nekako sama od sebe pobarvala

ponekod (ni v celoti) na rdečkasto :hmm: ?

Ali je to možen rezulata dveh različnih mazil (ketn-sprejov) pa se nekako tako kaže gor na verigi :?

Vedno pred sprejanjem lepo očistim verigo in nato mažem :yes: .

Rja? :hmm:

Tudi jaz sem to že opazil, ampak sem okrivil kar rjo.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha na zobniku sem opazil umes malo črne barve torej olja to opbrišem pa bo torej?

tistega dela verige in verižnikov, kjer se dogaja trenje ne briši. Obriši samo odvečno mazivo iz členkov in zobnikov ob strani in tam, kjer nič ne pripomore k mazanju.

Ko pa mažeš, pa nasprejaj samo obročke v sredini in O-Ringe, da bodo mastni ... mazanje od strani je nesmiselno.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tistega dela verige in verižnikov, kjer se dogaja trenje ne briši. Obriši samo odvečno mazivo iz členkov in zobnikov ob strani in tam, kjer nič ne pripomore k mazanju.

Ko pa mažeš, pa nasprejaj samo obročke v sredini in O-Ringe, da bodo mastni ... mazanje od strani je nesmiselno.

Mičken ne škodi, še posebej, če se pelješ po mokrem. Ravno toliko, da veriga ne rjavi. Jaz naprimer namažem po sredi, potem pa, ko s krpo pobiram odvečno maščobo malce podrgnem še strani verige.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav. jaz imam pa en problem. veriga je normalno "našponana", tam ko je pa skup znetana oz. ko pride ta del na zadnji zobnik se mi pa ful našpona in se samo ta del ne vsede lepo na zobnik. veriga je dokaj nova prevoženih ima cca. 10.000 km.zakaj pride do tega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž ima veriga "krč". Probaj ga z kleščami premigat in zraven mazat. Če se ne sprosti in omehča pelji k enmu ki se spozna, da ti ta člen odstrani in novega zaneta notr.

Do tega verjetno pride zaradi slabega mazanja al pa je kakšen Oring odpovedal, da je prišla svinjarija notr in je zaribalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rja? :hmm:

Tudi jaz sem to že opazil, ampak sem okrivil kar rjo.

D.

:lol1:

Ni rja, nekako se mi zdi da je nekakšna kemijska reakcija, bom lepo spucal in jovo na novo namazal :yes: . . . .)

Thx D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej z nekom, ki se spozna. Možno, da člen ni ustrezne velikosti.

A se je to zgodilo kar naenkrat ali je že vseh 10kkm tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej z nekom, ki se spozna. Možno, da člen ni ustrezne velikosti.

A se je to zgodilo kar naenkrat ali je že vseh 10kkm tako?

Na motorju je še original veriga, ker ima pač moped toliko km, tako da je nisem menjal, ker še ni cajt.

Pri jan/feb -skih vožnjah je bilo vse OK, to sem opazil ta weekend :closedeyes: , po parih prevoženih km, pred odhodom

tega ni bilo. Kar sem drugače naredil kot običajno je, da sem jo namazal z drugim sprejem (druge znamke) :blink: .

Mislim (upam :huh: ), da ni nič hudega, bo prej potrebno menjati gume (to pa je cela štala :wacko: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!